Strata našich detí

TERAZ SLOVO O Hromadných čítaniach
na 5. - 10. januára 2015
Zjavenia Pána

Liturgické texty tu

 

I mali nespočetné množstvo rodičov, ktorí za mnou prišli osobne alebo mi napísali: „Nerozumiem. Naše deti sme každú nedeľu brávali na omše. Moje deti by sa s nami modlili ruženec. Išli by na duchovné funkcie ... ale teraz všetci opustili Cirkev. “

Otázka je prečo? Ako rodiča ôsmich detí ma niekedy slzy týchto rodičov prenasledovali. Tak prečo nie moje deti? Po pravde, každý z nás má slobodnú vôľu. Neexistuje forum, sama o sebe, že ak to urobíte alebo sa modlíte, že výsledkom je svätosť. Nie, niekedy je výsledkom ateizmus, ako som to videl v mojej vlastnej početnej rodine.

Ale tohtotýždňové silné čítania z prvej knihy Jána odhalia protijed na odpadlíctvo, ktoré je skutočnou odpoveďou na to, ako zabrániť sebe a svojim blízkym v páde.

Svätý Ján vysvetľuje, že skutočnou nádejou na našu spásu je, že Boh nás najskôr miloval.

V tom je láska: nie to, že sme milovali Boha, ale že on miloval nás a poslal svojho syna ako odpustenie za naše hriechy. (Utorňajšie prvé čítanie)

Toto je objektívna pravda. A tu začína problém mnohých rodín: zostáva ním cieľ pravda. Chodíme do katolíckej školy, na nedeľné omše, katechézy atď. A túto pravdu počujeme vyjadrenú mnohými spôsobmi prostredníctvom života a duchovnosti Cirkvi, ako cieľ pravda. To znamená, že veľa katolíkov je vychovávaných celý život bez toho, aby ich niekto pozýval, povzbudzoval a učil, že z tejto lásky k Bohu musia byť subjektívne pravda. Musia vstúpiť do vzťahu, a osobné vzťah s Bohom z ich vlastnej slobodnej vôle, aby ich moc týchto objektívnych právd osobne „oslobodila“.

Niekedy dokonca katolíci stratili alebo nikdy nemali možnosť osobne zažiť Krista: nie Krista ako číru „paradigmu“ alebo „hodnotu“, ale ako živého Pána, „cestu a pravdu a život“. —POPE JOHN PAUL II, L'Osservatore Romano (anglické vydanie Vatikánskych novín), 24. marca 1993, s. 3.

Toto je krása, úžas a podstatný rozdiel, ktorý odlišuje kresťanstvo od všetkých ostatných náboženstiev. Sám Boh nás pozýva k transformujúcemu a nežnému vzťahu s Ním. Preto svätý Ján hovorí o tom, že jeho víťazstvo nad svetom pochádza z toho, že urobil objektívnu pravdu subjektívne jedna.

Poznali sme a verili sme v láske, ktorú k nám Boh má. (Stredajšie prvé čítanie)

Hovorím to, že ako rodičia musíme urobiť všetko pre to, aby sme svoje deti priviedli k a osobné vzťah s Ježišom, ktorý je spôsob k Otcovi skrze moc Ducha Svätého. Musíme ich znova a znova pozývať, aby bola ich viera vlastná. Musíme ich naučiť, že vzťah s Ježišom nie je len viera v to, že existuje (pretože tomu verí aj diabol); skôr musia tento vzťah pestovať modlitbou a čítaním Písma, ktoré je Božím milostným listom, ktorý nám zasielame.

… Modlitba je živý vzťah Božích detí k ich Otcovi, ktorý je nad mieru dobrý, s jeho Synom Ježišom Kristom a s Duchom Svätým. Milosť Kráľovstva je „spojenie celej svätej a kráľovskej Trojice. . . s celým ľudským duchom. “ -Katechizmus katolíckej cirkvi, n. 2565

Keď prečítam tieto slová, moje srdce exploduje. Boh sa chce zjednotiť ja. To je úžasné. Áno, ako učí katechizmus, „Modlitba je stretnutie Božej smädu s našou. Boh smädí, aby sme po ňom smädili. “ [1]porov CCC, n. 2560 Ako rodičia musíme svoje deti učiť, ako sa modliť, ako pristupovať k Bohu, ako uhasiť smäd po zmysle pri Živej studni Krista - nielen modlitbami a formulkami, ktoré majú svoje miesto, ale aj srdcom. Ježiš nás nazýva „priateľmi“. Musíme pomôcť našim deťom zistiť, že Ježiš nie je len tento „priateľ na oblohe“, ale aj ten, ktorý je nablízku, čaká nás, miluje nás, stará sa o nás a uzdravuje nás ako Ho pozývame do našich životov a keď my zase začneme milovať Jeho a ostatných tak, ako On miloval nás.

… Ak sa milujeme navzájom, Boh zostáva v nás a jeho láska je v nás dotiahnutá k dokonalosti. (Stredajšie prvé čítanie)

Ako rodičia si tiež musíme pamätať, že nie sme Spasiteľ našich detí. Musíme ich nakoniec zveriť do Božej starostlivosti a nechať ich ísť, skôr ako ich ovládať.

A musíme si tiež uvedomiť, že patríme k telu a že v tele Kristovom je veľa darov a rôznych funkcií. V mojom vlastnom živote a v tom, že na svojich deťoch vidím ovocie stretnutia s inými rovnako zmýšľajúcimi kresťanmi, s inými, ktorí horia pre Boha, s inými, ktorí majú pomazanie kázať, viesť a podnecovať naše srdcia. Rodičia často robia chybu, keď si myslia, že stačí poslať svoje deti do katolíckej školy alebo do farskej mládežníckej skupiny. Ale v skutočnosti môžu byť katolícke školy niekedy viac pohanské ako verejné a mládežnícke skupiny nie sú nič iné ako arašidy, popcorn a lyžiarske výlety. Nie, musíš zistiť kde prúdy živej vody tečú tam, kde existuje ten božský „liek“, o ktorom čítame v dnešnom evanjeliu. Zistite, kde sa deti menia a transformujú, kde dochádza k autentickej výmene lásky, služby a milosti.

Na záver, nie je zrejmé, že na to, aby sme svoje deti naučili, ako nadviazať osobný vzťah s Ježišom, musíme jeden mať? Pretože ak tak neurobíme, potom sú naše slová nielen sterilné, ale dokonca trochu škandálne, pretože nás vidia hovoriť jedno a robiť niečo iné. Jedným z najlepších spôsobov, ako môže otec naučiť svoje deti modliť sa, je to, aby vošli do jeho spálne alebo do kancelárie a videli ho na kolenách v rozhovore s Bohom. To učí vašich synov! To dáva pokyn vašim dcéram!

Vyzývajme Máriu a Jozefa, aby nám pomohli nielen priviesť naše deti do osobného vzťahu s Ježišom, ale aby nám pomohli zamilovať sa do Boha, aby všetko, čo hovoríme a robíme, bolo prejavom jeho všemohúcej lásky a prítomnosti. .

Je potrebné nadviazať skutočné priateľstvo s Ježišom v osobnom vzťahu s ním a nevedieť, kto je Ježiš iba od ostatných alebo z kníh, ale žiť stále hlbší osobný vzťah s Ježišom, kde môžeme začať chápať, o čo ide žiada nás ... Poznať Boha nestačí. Pre skutočné stretnutie s ním ho musí človek tiež milovať. Poznanie sa musí stať láskou. —POPE BENEDIKT XVI, Stretnutie s rímskou mládežou, 6. apríla 2006; vatican.va

... víťazstvom, ktoré dobyje svet, je naša viera. (Štvrtkové prvé čítanie)

 

SÚVISIACE ČÍTANIE

Poznať Ježiša

Osobný vzťah s Ježišom

Rodičovstvo Márnotratného

Kňaz v mojom vlastnom dome: Časť I a Časť II

 

Žehnaj za podporu!
Požehnaj a ďakujem!

Kliknite na: Subscribe

 

Tlač priateľské, PDF a e-mail

poznámky pod čiarou

poznámky pod čiarou
1 porov CCC, n. 2560
Publikované v ÚVOD, HROMADNÉ ČÍTANIA, RODINNÉ ZBRANE a označené , , , , , , , , , , .

Komentáre sú uzavreté.