Dalin dy albume të reja!

 

 

“WOW, WOW, WOW ………… ..! Ne vetëm dëgjuam këto këngë të reja dhe u hodhëm jashtë! " - F. Adami, CA

“… Absolutisht e bukur! Zhgënjimi im i vetëm ishte se përfundoi shumë shpejt - kjo më la të dëshiroja të dëgjoja më shumë nga ato këngë të bukura, me shpirt i prekshëm është një album që do ta luaj pa pushim - çdo këngë më preku zemrën! Ky album është një nga, nëse jo më i miri akoma. " —N. Zdrukthëtar, OH

"Një nga aspektet e shkëlqyera të artistikës së Markut është aftësia e tij për të shkruar dhe kompozuar këngën e tij që bëhet mrekullisht kënga juaj."
- Brian Kravec, rishikuar of i prekshëm, Catholicmom.com

 

3 QERSHOR 2013

"I V cenueshëm" dhe "KETU JU JENI"

Tani në dispozicion në
markmallett.com

D LGJONI TANI!

Këngë dashurie që do t'ju bëjnë të qani… balada që do të rikthejnë kujtime songs këngë shpirtërore që do t'ju afrojnë më shumë me Perëndinë .. këto janë melodi prekëse për dashurinë, faljen, besnikërinë dhe familjen. 

Njëzet e pesë këngë origjinale nga këngëtar / tekstshkrues Mark Mallett janë gati të porosisin në internet në formatin dixhital ose formatin CD. Ju keni lexuar shkrimet e tij ... tani dëgjoni muzikën e tij, ushqim shpirtëror për zemra.

I PANDELUESHM përmban 13 këngë krejt të reja nga Marku që flasin për dashurinë, humbjen, kujtimin dhe gjetjen e shpresës.

KËTË JU JENI është një koleksion i këngëve të ri-zotëruar të përfshira në Rosary dhe Chaplet CD-ve të Markut, dhe kështu, shpesh të padëgjuara nga adhuruesit e tij të muzikës - plus, dy këngë krejt të reja "Here You Are" dhe "You Are Lord" që do t'ju marrin në dashuria dhe mëshira e Krishtit dhe butësia e nënës së Tij.

D LGJONI, RENDONI CD-në
OSE SHKARKO TANI!

www.markmallett.com

 


Dy albume të reja… Shikoni vjedhurazi!

 

 

AT shumë e fundit, dy albumet e mia të reja janë të plotë! Ata do të dërgohen për prodhim së shpejti, që do të thotë se do të jenë në dispozicion deri në fund të majit. Ka qenë një rrugë kaq e gjatë dhe sfiduese me kaq shumë vonesa, kosto dhe net të gjata e të papritura. Në fund, janë pesëmbëdhjetë këngë krejt të reja regjistruar nga Virxhinia në Vancouver, Edmonton në Nashville. Albumi i parë quhet "I pambrojtur", këngë që kam shkruar gjatë viteve nga një vend i dobësi përballë humbjeve të pashmangshme që të gjithë i përjetojmë herë pas here. Duke gjykuar nga reagimet që kam parë ndaj atyre që kanë pasur një shans për të dëgjuar këngët, besoj se njerëzit do të jenë thellë i prekur nga kjo muzikë.

Vazhdo te lexosh

Bashkohu me Mark në Sault Ste. Marie

 

 

MISIONI I AVENTUAR ME SHENJE

 9 & 10 Dhjetor, 2012
Famullia Zoja e Këshillit të Mirë
114 Ave MacDonald

Sault Ste. Marie, Ontario, Kanada
7:00 pasdite natën
(705) 942-8546

 

Mark në Luiziana


Mark Mallett së fundmi në Ohio

 

 

I do të jetë në Lacombe, Luiziana më 10 shtator 2012 për të folur dhe kënduar në Kishën Katolike të Zemrës së Shenjtë të Jezusit (7:00). Është një ribashkim i lumtur me Fr. Kyle Dave, pastori atje. Unë kam përmendur Fr. Kyle për ju shumë herë; Isha në ish-famullinë e tij shtatë vjet më parë, dy javë përpara se uragani Katrina ta përfshiu atë duke mos lënë gjë tjetër veçse një statujë të Shën Terezës në mes të shenjtërores. Këtë herë, po mbërri dy javë pas uraganit Isaac…

Pas Katrinës, Fr. Kyle qëndroi me ne këtu në Kanada, pasi rektori i tij u shkatërrua nga stuhia. Ishte gjatë atyre ditëve këtu Zoti i foli fuqishëm Fr. Kyle dhe unë ndërsa jemi në një mal, duke mbjellë atë që ka qenë një udhëtim i fuqishëm profetik këto shtatë vitet e fundit. [1]Për të parë orarin e ngjarjeve të Markut, shkoni te https://www.markmallett.com/Concerts.html

Vazhdo te lexosh

Shënimet

Shënimet
1 Për të parë orarin e ngjarjeve të Markut, shkoni te https://www.markmallett.com/Concerts.html

Mark në Ohajo

 

SHENA N OH OHIO KIST WE JAVAJ!

 • Korrik 27: Takohuni me Jezusin, Qendra Zoja e Frymës së Shenjtë, Norwood, Ohio, SHBA, 8: 00pm
 • 28 & 29 korrik: Konferenca Mariane, University of Dominican Ohio, Columbus, Ohio, USA (detaje) këtu)
 • Korrik 30: Takohuni me Jezusin, Shërbëtorët e Mary Center për Paqe, Windsor, Ohio, ora 7:00 pasdite

 

Arti i ri Origjinal Katolik


Zoja e Vuajtjeve, © Tianna Mallett

 

 Ka pasur shumë kërkesa për artin origjinal të prodhuar këtu nga gruaja dhe vajza ime. Tani mund t'i zotëroni ato në printimet tona unike magnetike me cilësi të lartë. Ato vijnë në 8 ″ x10 ″ dhe, për shkak se janë magnetike, mund të vendosen në qendër të shtëpisë tuaj në frigorifer, dollapin e shkollës tuaj, një kuti mjetesh ose një sipërfaqe tjetër metalike.
Ose, inkuadroni këto printime të bukura dhe shfaqi ato kudo që dëshironi në shtëpinë ose zyrën tuaj.Vazhdo te lexosh

California dhe Ohio

 

 

IF ju jeni në zonë, shpresoj t'ju shoh në ngjarjet e mëposhtme!

 • 29 qershor - 1 korrik: 20th Konferenca Vjetore Mariane, Crowne Plaza Konf. Center, Foster City, CA, USA (detaje) këtu)
 • Korrik 2: Takohuni me Jesus, Famullia e St. Agnes, Concord, CA, SHBA, ora 7:XNUMX
 • 28 & 29 korrik: Konferenca Marian, Universiteti Dominikan i Ohajos, Columbus, OH, SHBA
 • 30 korrik: Takohemi me Jezusin, Windsor, OH, Shërbëtorët e Marisë: Qendra për Paqe, ora 7:XNUMX
**Ju lutemi vini re se ngjarja më 1 korrik në Shën Dominik është anuluar.  Vazhdo te lexosh

Gjetja e kohës

 

 

I mendoj se jemi të gjithë në të njëjtën varkë kur vjen koha: nuk duket se ka kurrë aq sa duhet. I tillë ka qenë muajt e fundit. Në mes të udhëtimit dhe regjistrimit të albumit tim të ardhshëm, ka qenë e vështirë dhe ndonjëherë e pamundur të të shkruaj. Kjo tha, ka disa gjëra të rëndësishme për të cilat kam punuar në lidhje me Ora e Fundit, dhe unë mund të duket se gjej vetëm një minutë këtu dhe atje për të punuar mbi to. Dhe kanë kaluar gjashtë muaj që nga transmetimi im i fundit në internet, e di! Ky apostull tani arrin në dhjetëra mijëra çdo muaj, dhe kështu ju falënderoj të gjithëve për durimin tuaj. Sigurisht, ka shumë shkrime këtu që shpresoj se do të gjeni kohë t’i lexoni ndërsa Shpirti ju drejton, veçanërisht ato te të cilat unë bëj shënime. Ato janë po aq të rëndësishme sa "fjala më e re" këtu.

Vazhdo te lexosh

Mark në Kaliforni

 

Marku do të flasë dhe do të këndojë në vendet vijuese pas Pashkëve, duke përfshirë një Konferencë të Mëshirës Hyjnore.

 • Prill 12: Takohuni me Jezusin, Famullia e Shën Joan Baptistit, Folsom, CA, SHBA, ora 7:00 pasdite
 • 13-15 Prill: Konferenca e Mëshirës Hyjnore, Famullia e Zemrës së Papërlyer të Mary, Brentwood, CA, USA
 • Prill 16: Takohuni me Jezusin, Famullia e Shën Patrikut, Merced, CA, SHBA, ora 7:00 pasdite
 • Prill 17: Takohuni me Jezusin, Famullia e Bekuar Kateri Tekakwitha, Beaumont, CA, USA, 7:00 pasdite
 • Prill 19: Shoqëria e krishterë e grave, Famullia e St. Elizabeth Seton, Carlsbad, CA, SHBA, ora 9:30 e mëngjesit
 • Prill 19: Takohuni me Jezusin, Knights of Columbus Hall, Highland, CA, USA, ora 7:00 pasdite

Bashkohu me Mark për një takim të fuqishëm të pranisë së Zotit.

 

 


Turne të reja - California, Kanada Perëndimore

 

 

SOT, Unë jam duke u nisur për në Alberta Veriore, Kanada për disa ngjarje të ministrisë dhe më pas do të drejtohem për në Manitoba. Takohuni me Jezusin është një përzierje e muzikës dhe fjalës që mbaron me një kohë të fuqishme Adhurimi që shumë nuk e kanë provuar kurrë më parë. Orari është më poshtë. Në Prill, unë do të drejtohem për në Kaliforni (shih orarin paraprak) këtu.) Shpresoj të shoh disa nga ju, lexuesit e mi, atje! Faleminderit për të gjitha lutjet tuaja

 

 • 6 mars: Takohuni me Jezusin, Famullia e Shën Dominikut, Liqeni i Ftohtë, AB, ora 7 e pasdites
 • 7 mars: Takohuni me Jezusin, Famullia e St. Louis, Bonnyville, AB, ora 7 e pasdites
 • 8 mars: Takohuni me Jezusin, Famullia e Shën Isidorit, Plamondon, AB, ora 7 e pasdites
 • 10 mars: Koncert i organizuar nga Zëri Për Jetën, Kisha Katolike e Shën Jozefit, Grande Prairie, AB, 7:30 pasdite
 • 11 mars: Takohuni me Jezusin, Famullia e Shën Anës, Barrhead, AB, ora 7 e pasdites
 • 13 mars: Takohuni me Jezusin, Famullia e Shën Marisë, Wadena, SK, ora 7:XNUMX
 • 14 dhe 15 Mars: Misioni i Kreshmëve, St. Rose of Lima Parish, St. Rose du Lac, MB, ora 7 e natës
 • Mars 16-18: Misioni i Kreshmëve, Famullia Zoja e Engjëjve, Amaranth, MB, ora 7 e mbrëmjes së parë

 

 

Shënoni në Kanadanë Perëndimore

 

 

WELL, tashmë kemi shpërthyer! Shtëpia jonë e motorit hapi një rrjedhje, bateritë papritmas vdiqën dhe një pjesë e frenave është vonuar. Ndoshta më shqetësuese janë stuhitë e dimrit që po shkatërrojnë qafat malore nëpër të cilat duhet të kalojmë kur përfundimisht të rrokullisemi (sot?).

I bekuar qoftë Zoti, tani dhe përgjithmonë.

Vazhdoj të mendoj për Shën Palin i cili u mbyt anija ndërsa ishte në një anije Aleksandriake gjatë rrugës për në Romë. Në fakt, 6 vjet më parë, u ndjeva i frymëzuar për të vendosur autostradën tonë "The Alexandrian" bazuar në historinë që çdo pasagjer në anijen e Shën Palit ishte i kursyer, por vetë anija ishte e humbur. Sa profetike ishte ajo frymëzim!

Megjithatë, duke u përpjekur të jemi administratorë të mirë, ne jemi përpjekur të mbledhim para të mjaftueshme për të tregtuar këtë autobus të lodhur të vjetër, por kemi dalë mjaft pak. Edhe ky është vullneti i Zotit. E megjithatë, në gjithë këtë, unë e di që Zoti është me ne… duke folur butësisht, drejtuar dhe drejtuar.

Megjithatë, këto janë pengesa materiale. Unë kam shumë "fjalë" që dua të të shkruaj që nga Krishtlindja, por ka pasur pengesa nga muri në mur që më kanë penguar të dilja para tastierës (jo më e rëndësishmja, vjehrra ime të diagnostikohet me tru përfundimtar kanceri menjëherë pas Vitit të Ri. Emri i saj është Margaret… të lutem lutu për këtë grua të dashur besimi dhe pranimi paqësor i vullnetit të Zotit po na frymëzon të gjithëve.) Më kujtohet profeti Daniel i cili i kërkoi Zotit mençuri për të interpretuar vizionet që po shihte . Më në fund, pas tre javësh, një engjëll u shfaq papritur duke thënë,

Mos ki frikë, Daniel ... që nga dita e parë që vendosët të marrësh mirëkuptim dhe të përulesh para Zotit, lutja jote u dëgjua. Për shkak të kësaj unë fillova, por princi i mbretërisë së Persisë më qëndroi në rrugën për njëzet e një ditë, derisa më në fund Mikaeli, një nga princat kryesorë, erdhi për të më ndihmuar. (Dan 10:13)

Vazhdo te lexosh

Në Anën e Hollë

 

IN Mesazh nga Rruga, Unë thashë se ishte "lajm i mirë" që po përjetojmë kaq shumë vështirësi gjatë rrugës për në Mbretëri. Por sigurisht, mungesa financiare në ministrinë tonë nuk është diçka e vogël. Me trazirat në rritje ekonomike në botë, gjithnjë e më shumë njerëz e kanë të vështirë të sigurojnë jetesën, ose po mbajnë më fort fondet e tyre. Si rezultat, kjo shërbesë me kohë të plotë, e cila varet tërësisht nga mbështetja e lexuesve të mi, shikuesve dhe atyre që takoj në rrugë, ka përjetuar një mungesë të mijëra dollarë çdo muaj që nga Pranvera. Kjo është grumbulluar shpejt në borxhe pasi na është dashur të përdorim kredi vetëm për të paguar faturat e përditshme.

Unë dhe gruaja ime Lea kemi besim në providencën e Zotit, Ai që herë pas here ka siguruar të gjitha nevojat tona, shpesh në mënyrë të papritur. Ju e dini që unë rrallë bëj thirrje të tilla si kjo për mbështetje, kryesisht sepse nuk dua të heq vëmendjen nga mesazhi që jepet lirisht këtu. Por vijnë momente, të tilla si tani, ku qëndrimi i heshtur do të thotë që unë gjithashtu do të parandalohem të jem në gjendje të vazhdoj ministrinë time për mungesën e burimeve të nevojshme në një botë ku "thjesht të jetosh" kushton shumë para.

 

Vazhdo te lexosh

Një imazh i bukur


Përqafimi i Shpresës nga Léa Mallett

 

PËR ditëlindja ime e 30-të 14 vjet më parë, nusja ime Lea më befasoi me pjesën e parë të një numri të veprave artistike të çmuara që arriti të pikturonte për mua në dinak. Kurrë nuk do ta harroj ditën kur pashë për herë të parë pikturën e saj "Shpresa përqafuese" e Jezusit. Unë me të vërtetë e ndjeva praninë e Tij në një mënyrë të jashtëzakonshme përmes kësaj pikture, dhe intensivisht kështu për muaj pas ... dhe shumë prej atyre hireve mbesin. Përmes gjashtë lëvizjeve radhazi që nga ajo kohë, ajo ka zënë një vend të dukshëm në dhomat tona të jetesës, dhomat e gjumit dhe tani në sfondin në studion time të transmetimit në internet këtu në fermën tonë të vogël.

Kur nisa Përqafimi i Shpresës.tv mbi 3 vjet më parë, vetëm dukej e arsyeshme të përdorja këtë imazh të fuqishëm për t'u bërë "ikona" e asaj shfaqje. Që nga ajo kohë, ne kemi pasur shumë kërkesa që piktura të dyfishohet që të tjerët të shijojnë. Unë dhe Lea kemi biseduar vazhdimisht për të bërë shtypshkrime të kufizuara… por logjistika dhe shpenzimet për këtë ishin gjithmonë shumë ndaluese.

Në një bisedë të natës vonë, kohët e fundit, kur unë dhe Lea po ndanim shqetësimet tona se si do të sigurojmë jetesën këtë dimër, Lea më tha "Mark, është koha për ta bërë imazhin të disponueshëm për njerëzit në një mënyrë që të jetë e përballueshme, praktike , dhe ndërtimin e besimit ". Kështu që këtu kemi vendosur të ju ofrojmë, lexuesve dhe mbështetësve të mi besnikë

Duke filluar nga sot, për çdo minimum 50 dollarë të dhuruar ose të shpenzuar në dyqanin tonë online këtë sezon para Krishtlindjes, ne do t'ju japim një Kalendar të Tavolinës së Përgatitjes së Shpresës (me datat e kalendarit të krishterë dhe një lutje mujore nën figurë) dhe një Magnet të bukur Frigorifer Hope Huging (5 1/2 "x 4 1/4" në vinil me shkëlqim - është me të vërtetë një pjesë e mrekullueshme në kuzhinë!) 

Faleminderit shumë paraprakisht për mbështetjen e ministrisë sonë në këtë mënyrë. Mbështetja juaj është e nevojshme më shumë se kurrë në këto përpjekje ekonomike5 1/2 "x 4 1/4" në vinil me shkëlqim herë Shpresoj që ikona "Shpresa përqafuese" e Lea-s të sjellë aq shumë hire në shpirtin tuaj sa dhe imja.


Kliko këtu për të bërë një dhurim për të mbështetur këtë ministri.

 
Kliko këtu për të blerë libra ose muzikë në dyqani im.

(… Dhe nga rruga, ne jemi ende duke ofruar një kupon 50% për çdo dhurim prej 75 $ ose më shumë. Kjo është gjysma e çmimit të çdo porosie!)

Shënoni në Manitoba

SHTETI ME JEZUS

Muzikë qetësuese e shpirtit message mesazh jetëdhënës

e udhëhequr nga
Mark Mallett

 

Këto nuk janë kohë normale. Pyete kalimtarin mesatar nëse "diçka e çuditshme" po ndodh në botë, dhe përgjigjja do të jetë pothuajse gjithmonë "po". Por çfarë? 

Do të ketë një mijë përgjigje, shumë prej tyre janë konfliktuoze, disa spekulojnë, shpesh duke shtuar më shumë konfuzion në rritjen e frikës dhe dëshpërimit që fillojnë të kapin një planet që dridhet nga kolapsi ekonomik, terrorizmi dhe përmbysja e natyrës. A mund të ketë një përgjigje të qartë? 

Mark Mallett shpalos një pamje mahnitëse të kohërave tona të ndërtuara jo mbi argumente të lehta ose profeci të dyshimta, por fjalët e qëndrueshme të Etërve të Kishës, Papëve modernë dhe shfaqjeve të aprovuara të Zojës së Bekuar Mari.

La Takohuni me Jezusin është një mbrëmje e së vërtetës, shpresës dhe mëshirës - muzikë, lutje dhe Adhurim - që ka sjellë shërim dhe hir në shpirtrat në të gjithë Amerikën e Veriut.

Do të ketë gjithashtu ngjarje rinore me një mesazh të veçantë të përshtatur për ta.

Ju jeni të ftuar…

Vazhdo te lexosh

Shënoni në Massachusetts dhe Rhode Island këtë javë!


 

 EJN AND DHE SHQIPTUAR JEZUSIN!

 

Mark Mallett do të këndojë dhe do të flasë

në famullitë e mëposhtme këtë javë:

 

E Diel, 23 Tetor (7 - 9 pasdite)
Takohuni me Jezusin
Faltorja Kombëtare e Zojës së LaSalette
(ne kishe)
Rruga e Parkut 947
Attleboro, MA

ph) 508-222-5410

-------------------

E hënë, 24 tetor (7 - 9 pasdite)
Takohuni me Jezusin
Famullia e Korpusit Christi
324 Rruga e Shtëpisë së Takimeve Kuaker
Sanduiç i Lindjes, MA

ph) 508-888-0209

-------------------

E martë, 25 tetor (7 - 9 pasdite)
Takohuni me Jezusin
Famullia e Shën Piut X
44 Rruga Elm
Perëndim, RI

ph) 401-596-2535

-------------------

E mërkurë, 26 tetor (7 - 9 pasdite)
Takohuni me Jezusin
Famullia e Shën Kristoforit
1660 Rruga kryesore
Tiverton RI

ph) 401-624-6644

 

Konferencat dhe Azhurnimi i ri i albumit

 

 

Konferenca të ardhshme

Këtë vjeshtë, unë do të drejtoj dy konferenca, njëra në Kanada dhe tjetra në Shtetet e Bashkuara:

 

KONFERENC PENR rinovimin shpirtëror dhe shërimin

16-17 shtator 2011

Famullia e Shën Lambert, Sioux Falls, Daktoa e Jugut, SH.B.A.

Për më shumë informacion mbi regjistrimin, kontaktoni:

Kevin Lehan
605-413-9492
Email: [email mbrojtur]

www.ajoyfulshout.com

Broshura: kliko këtu

 

 

 Një kohë për mëshirë
Tërheqja vjetore e 5-të e burrave

23-25 shtator 2011

Qendra e Konferencave të Pellgut Annapolis
Parku Cornwallis, Nova Scotia, Kanada

Për më shumë informacion:
I telefonit:
(902) 678-3303

Email:
[email mbrojtur]


 

ALBUMI I RI

Këtë fundjavë të kaluar, ne përfunduam "seancat e shtratit" për albumin tim të ardhshëm. Jam absolutisht i entuziazmuar se ku po shkon kjo dhe po pres me padurim të nxjerr këtë CD të ri në fillim të vitit të ardhshëm. Shtë një përzierje e butë e historive dhe këngëve të dashurisë, si dhe disa melodive shpirtërore për Marinë dhe natyrisht Jezusin. Ndërsa kjo mund të duket si një përzierje e çuditshme, unë nuk mendoj aspak kështu. Baladat në album trajtojnë temat e zakonshme të humbjes, kujtimit, dashurisë, vuajtjes ... dhe japin një përgjigje për të gjitha: Jesus.

Na kanë mbetur 11 këngë që mund të sponsorizohen nga individë, familje, etj. Në sponsorizimin e një kënge, ju mund të më ndihmoni të mbledh më shumë fonde për të përfunduar këtë album. Emri juaj, nëse dëshironi, dhe një mesazh i shkurtër përkushtimi, do të shfaqen në futjen e CD-së. Ju mund të sponsorizoni një këngë për $ 1000. Nëse jeni të interesuar, kontaktoni Colette:

[email mbrojtur]

 

Kongresi Botëror dhe Libri, CD

 

KJO që vjen nga 6 deri më 11 tetor, unë do të marr pjesë në Kongresi i Parë Botëror i Zemrës së Shenjtë në Paray-le-Monial, Francë, ku zbulimet e Zemrës së Shenjtë iu dhanë Shën Margaret Mary. Ky Kongres është padyshim pjesë e përpjekjeve të fundit të "përpjekja e fundit" për t’i bërë të njohur botës Zemrën e Shenjtë të Krishtit dhe Mëshirën Hyjnore që buron prej saj. 

Lutuni që të bashkoheni me mua atje për një kohë lutjeje dhe reflektimi, dhe unë besoj, komisioneve për t'u bërë pjesë e përpjekjes së fundit të Zotit drejt njerëzimit. Për më shumë informacion, shkoni te:

www.sacredheartapostolate.org

 

 

 

Vazhdo te lexosh

Farat e mbjelljes

 

PËR hera e parë në jetën time, unë mbolla një kullotë këtë fundjavë të kaluar. Edhe një herë, unë përjetova në shpirtin tim vallëzimin e jashtëzakonshëm të krijesës me Krijuesin e Tij në ritmin e krijimit. Shtë një gjë e pabesueshme të bashkëpunosh me Zotin për të nxitur jetë të re. Të gjitha mësimet e Ungjijve u kthyen përsëri tek unë… rreth farës që bie në barërat e këqija, shkëmbor ose tokë të mirë. Ndërsa presim me durim që shiu të ujitë fushat tona të thara, edhe Shën Iraenaeus kishte diçka për të thënë dje në festën e Rrëshajëve:

… Si tokë e thatë, e cila nuk jep korrje nëse nuk merr lagështi, ne që dikur ishim si një pemë pa ujë nuk mund të kishim jetuar kurrë dhe nuk kishim dhënë fruta pa këtë reshje të bollshme nga lart [Shpirti i Shenjtë]. -Liturgjia e Orëve, Vëllimi II, f. 1026

Jo vetëm fushat e mia, por zemra ime ka qenë e thatë këto javë të fundit. Lutja ka qenë e vështirë, tundimet kanë qenë të pamëshirshme dhe ndonjëherë, madje kam dyshuar në thirrjen time. Dhe pastaj erdhën shirat - letrat tuaja. Të them të drejtën, ata shpesh më bëjnë të përlotem, sepse kur ju shkruaj ose prodhoj një transmetim në internet, mbetem pas një vello të varfërisë; Unë nuk e di se çfarë po bën Zoti, nëse ka ndonjë gjë ... dhe më pas vijnë letra të tilla:

Vazhdo te lexosh

Ow

 

 

 

MIR,, E kuptova se do të ndodhte herët a vonë. Kompjuteri im vdiq. Pas tre viteve të shërbimit besnik ndaj këtij blogu, kompjuteri im ka shkuar në parajsën e mikroprocesorëve (megjithëse purgatori nuk përjashtohet).

Vazhdo te lexosh

Përqafimi i Shpresës TV Kthehet Këtë Nëntor

Duke përqafuar Hopepntng
Përqafimi i Shpresës
, nga Lea Mallett

 

PAS një tranzicion i gjatë veror i lëvizjes së familjes dhe ministrisë sime dhe ndërtimit të një studioje të re, unë jam duke u përgatitur të rifilloj transmetimin tim në internet, Përqafimi i Shpresës, në pjesën e parë të nëntorit. Një udhëtim i paplanifikuar misionar jashtë shtetit ka ardhur dhe kështu unë do të arrestohem dy javët e ardhshme dhe nuk jam në gjendje të transmetoj për pjesën tjetër të tetorit siç shpresoja fillimisht. Unë jam më mirënjohës për të gjithë ju që jeni pajtuar dhe me durim keni pritur të përfundojë ky tranzicion! Ka zgjatur më shumë sesa është parashikuar, por unë besoj se koha e Zotit është më e mirë se e imja.

Vazhdo te lexosh

Përballja Finale - Libri

Libri i Markut!

 

 - Shikoni videon -

 

KETO nuk janë kohë normale. Pyete kalimtarin mesatar nëse "diçka e çuditshme" po ndodh në botë dhe përgjigja do të jetë pothuajse gjithmonë "po". Por çfarë?

Do të ketë një mijë përgjigje, shumë prej tyre janë konfliktuoze, disa spekulojnë, shpesh duke shtuar më shumë konfuzion në rritjen e frikës dhe dëshpërimit që fillojnë të kapin një planet që dridhet nga kolapsi ekonomik, terrorizmi dhe përmbysja e natyrës. A mund të ketë një përgjigje të qartë?

Mark Mallett shpalos një pamje mahnitëse të kohërave tona të ndërtuara jo mbi argumente të lehta ose profeci të dyshimta, por fjalët e qëndrueshme të Etërve të Kishës, Papëve modernë dhe shfaqjeve të aprovuara të Zojës së Bekuar. Rezultati përfundimtar është i qartë: po përballemi Përballja përfundimtare  

me Nihil Obstat.

 

  

ORDER NOW

 

Moving Forward

Përqafimi i kopjes Hopepntng  

 

SHUMË po ndodh në botë që kur ministria dhe familja jonë u zhvendosën në një vend të ri javët e fundit. Papa lëshoi ​​një enciklikë të re e cila është interpretuar gjerësisht (nëse jo në mënyrë të egër). Nuk kam pasur kohë ta lexoj dokumentin, por shpresoj që këtë verë. Në ndërkohë, Michael O'Brien, i ngritur nga kulla e tij e vrojtimit profetikisht, ka postuar një pasqyrë të fuqishme në enciklikën këtu. Gjithashtu, John-Henry Western sqaron thirrjen e Atit të Shenjtë për një "autoritet politik botëror" dhe pse kjo është nuk një thirrje për një qeveri një botë këtu.

Ndryshimet e mëdha shoqërore, nëse jo trazira, vazhdojnë të mbijnë në Shtetet e Bashkuara. Besoj, është pjesë e trendit drejt një revolucioni të madh (shih shkrimin tim Revolucion!).

Libri im i ri, Përballja përfundimtare, pati disa vonesa, por tani është në fazën e fundit para shtypjes. Do të jetë në dispozicion më vonë gjatë kësaj vere.

Vazhdo te lexosh

Ndërrues parash?

jesus-para-këmbyesit-tempull.jpg

Krishti duke Nxjerrë Ndërruesit e Parave nga Tempulli c 1618, një pikturë nga Jean de Boulogne Valentin.


KETU duket se është një konfuzion i vazhdueshëm midis disa lexuesve të mi se pse transmetimet në internet që po prodhoj mbajnë një çmim. Do ta trajtoj këtë herë të fundit pasi kam marrë disa letra, të tilla si ajo më poshtë:

Pse nuk është mjaft e mirë për të pasur një faqe të mrekullueshme në internet që frymëzon njerëz, pse gjithçka duhet të ketë të bëjë me pagimin e pranimit? Më duket se nëse është mirë, paratë për të mbajtur familjen tuaj do të vijnë. Marrja e detyrueshme e pranimit për njerëzit që të dëgjojnë atë që supozohet të frymëzohet nga Zoti është një kthim i vërtetë, veçanërisht për të rinjtë. Unë kam gjashtë fëmijë dhe kam luftuar gjatë viteve me besimin në financa. Historia juaj duket se është bazuar në besim. Tarifimi i pranimit e kthen ministrinë tuaj në të tjera të panumërta që kalojnë në ndërmarrje materialiste. Ju keni nevojë për të mbështetur familjen tuaj, por lejoni që produktet muzikë, libra etj të jenë një lidhje. Vazhdoni të ofroni mesazhin tuaj falas dhe nëse keni nevojë për para për të bërë punën tuaj, kërkoni atë. Sipas mendimit tim është një veprim i papastër që DUHET të paguaj për mesazhin e Tij. Kam gjetur që mesazhet tuaja janë në kohë dhe e vlerësoj punën tuaj.

 

Vazhdo te lexosh

Dhimbjet e rritjes

 

LALIMI një transmetim javor në internet është si të bësh aeroplanin tënd të parë me letër. Ju kaloni disa fletë përpara se të jeni të vlefshëm për fluturim. 

Nuk është për t'u habitur, neve na është dashur të bëjmë disa përpjekje, pasi jemi duke kuptuar se si t'i bëjmë krahët sa më aerodinamikë dhe të fluturojnë. Si rezultat, gjërat thjesht po marrin më shumë kohë sesa kemi parashikuar. Kështu, Episodi 2 i Përqafimit të Shpresës TV do të vonohet për disa ditë. Ju lutemi pranoni faljet e mia!

 

Vazhdo te lexosh

Përqafimi i TV Shpresë

Duke përqafuar Hopepntng-1.jpg
Përqafimi i Shpresës, nga Lea Mallett

 

KUR Zoti vuri një vizion në zemrën time të një transmetimi në internet për të thënë "fjalën e Tij tani", unë kisha një sens se do të ishte në një kohë ngjarje madhore ishin duke u shpalosur, ose do të shpaloseshin në botë. Uau…

Dhe kështu, më në fund ka ardhur koha për fazën e dytë të këtij apostolti misterioz: të përgatisim Kishën për kohët që janë këtu dhe që vijnë përmes një transmetimi në internet. Ju mund ta imagjinoni befasinë time kur Ati i Shenjtë bëri thirrjen vijuese javën e kaluar:

Në veçanti të rinj, ju bëj thirrje: dëshmoni për besimin tuaj përmes botës dixhitale! Përdorni këto teknologji të reja për ta bërë të njohur Ungjillin, në mënyrë që Lajmi i Mirë i dashurisë së pafund të Zotit për të gjithë njerëzit, të kumbojë në mënyra të reja në botën tonë gjithnjë e më teknologjike. —POPA BENEDIKTI XVI, Qyteti i Vatikanit, 20 maj, 2009

Për të parë të parën e këtij transmetimi javor, si dhe video hyrëse, Të shkojnë në www.embracinghope.tv. Ju lutemi, merrni një moment për t'u lutur për këtë përpjekje. U bëftë Krishti t'ju mbush me hirin, shpresën dhe paqen e Tij.

 

Ne nuk mund ta fshehim faktin se shumë re kërcënuese janë

duke u mbledhur në horizont. Megjithatë, nuk duhet të

humbin zemrën, përkundrazi duhet të mbajmë flakën e shpresës

gjallë në zemrat tona

—POPE BENEDIKTI XVI,
Agjencia e lajmeve katolike, 15 janar 2009

 

PBRRBASHKTUANI faqen e internetit të TV SHPRES

 

 

Vjen së shpejti…


Jezusi dhe Fëmijët nga Michael D. O'Brien

 

KETU ka qenë një përgjigje e jashtëzakonshme ndaj letrës time të shkruar për ju disa javë më parë Eshte koha. Shkrova se, mbi një vit më parë, mora një fjalë të brendshme nga Zoti që Ai donte që unë të prodhoja një shfaqje televizive për t'i thënë "tani fjalën" popullit të Tij. Kuptimi ishte që kjo shfaqje do të vinte në një kohë kur ngjarjet kryesore janë duke u zhvilluar dhe ngjarjet e tjera do të ishin të afërta. Përsëri, kohët e fundit, dëgjova një fjalë të qartë në zemrën time:

Eshte koha.

Vazhdo te lexosh

Eshte koha


Marku duke i prezantuar muzikën e tij Papës Benedikti XVI

 

JUST mbi një vit më parë, unë dhe gruaja ime papritmas u ndie të thirrur për të lëvizur nga shtëpia jonë në një provincë tjetër në Kanada. Brenda disa javësh, gjetëm një qytet të vogël ku ndiheshim të tërhequr nga një shtëpi e veçantë. Ne shitëm shtëpinë tonë dhe çfarëdo pasurie që nuk na duhej, ngarkuam shtatë fëmijët tanë dhe u ndoqëm nga një stuhi gjatë gjithë udhëtimit gjashtë orë. Kur mbërritëm në shtëpinë tonë, stuhia u ndal direkt mbi shtëpinë tonë dhe qëndroi atje për tre orë, duke shfaqur një shfaqje spektakolare të rrufesë. Dukej simbolike e Stuhisë së Madhe që mblidhej në horizontin e botës ... një stuhi për të cilën Qielli na ka përgatitur, dhe e cila tani, ka mbërritur.

Vazhdo te lexosh

Në Dakotën e Jugut

 

I dashur miq ... vetëm një shënim i shpejtë nga një ndalesë pushimi ndërsa hyjmë në Dakotën e Jugut. Sonte dhe nesër, gruaja ime dhe unë do të prezantojmë finalen tonë Takimet me Jezusin këtu në Shtetet e Bashkuara. Ju lutemi shikoni orarin tonë këtu.

Unë kam shumë për të të shkruar, por jam munduar të gjej kohë për shërbesë, lutje, shkrim dhe ngasje të autobusit! (Sidoqoftë, kur ripostoj një shkrim më të vjetër, kjo është sepse e ndiej is "fjalën" që duhet ta dëgjojmë përsëri.)

Ju lutemi mbani familjen time dhe unë në lutjet tuaja për sigurinë dhe mbrojtjen tonë shpirtërore. Lidhur me autobusin tonë, ne dëgjojmë një dridhje që vjen nga treni me makinë, kështu që tingëllon sikur duhet të drejtohemi edhe një herë në dyqanin e riparimeve. Mbase më në fund do të kem një moment për të shkruar! Nga rruga, ne jemi shumë mirënjohës për ata që me iniciativën e tyre na kanë dërguar donacione për të ndihmuar në mbulimin e riparimeve të kushtueshme me të cilat jemi përballur. Ndërsa varet plotësisht nga ju dhe shitjet e CD-ve tona jo vetëm që të vazhdojmë ministrinë tonë por edhe të blejmë pelena, ne duam t'ju falënderojmë thellësisht!

Mos harroni, ju jeni të dashur! Krishti është shpresa dhe jeta jonë dhe është po aq afër jush sa fryma juaj. Ne nuk jemi jetimë. Ne nuk jemi të braktisur. Mos kini frikë!

Lexoni: Mos ki frikë nga e ardhmja

Ju jeni të dashur!

Për ata që pyesin për donacionet, shih këtë faqe ose kliko në "DONACIONET"në shiritin e menusë djathtas në faqen e internetit.

 

Ministria në Misuri

 

FESTA E ST. SHENJË

 

FILLIMI këtë mbrëmje me një koncert, unë jam duke prezantuar disa ngjarje të ministrisë në dhe përreth zonës së St. Louis, Misuri këtë fundjavë. Ne vazhdojmë të shohim përvoja të fuqishme që ndodhin përpara Sakramentit të Bekuar në Takimet me Jezusin. Ju mund të kontrolloni ngjarjet e ardhshme në tonë orar këtu. Ne do të jemi në Dakota e Jugut javën e ardhshme ndërsa fillojmë të kthehemi në Kanada.

 

BONANZA E SHKURTR

Edhe një herë, ne jemi duke përjetuar disa prishje serioze në këtë turne - nganjëherë fjalë për fjalë duhet të rregullojmë shtëpinë me motor që të mund të shkojmë në destinacionin tonë të ardhshëm ("autobusi ynë i turneut" po lodhet). Ne jemi gati deri në 6000 dollarë në riparime deri në këtë pikë. Me hirin e Zotit, ne po prishemi gjatë ditëve të pushimit në mënyrë që riparimet të mund të bëhen. Arritja në destinacionin tonë të ardhshëm është shqetësimi ynë… Zoti do të duhet të kujdeset për kostot.

Dje, unë do të vazhdoja me një çështje mekanike me frenat dhe një timon, por u ndjeva i shqetësuar për këtë dhe vendosa të ndalem për një riparim. Siç rezulton, filtri i vajit ishte i lirshëm - dhe humbi shpejt vajin! Sikur të vazhdonim, mekaniku më informoi, mund të kishim humbur filtrin dhe të gjithë vajin tonë, duke shkatërruar motorin. Ne po i dorëzohemi gjithnjë e më shumë Zotit, duke besuar se edhe nëse prishemi plotësisht, është gjithashtu vullneti i Tij. Mos harroni, Shën Pali u shkatërrua nga anija!

Ne jemi akoma në humor të mirë, pavarësisht javës së tensionuar që ka qenë. Lea po ndihet e lodhur dhe e përzier me shtatzëninë tonë të tetë, por është vetja e saj e zakonshme e ëmbël. Fëmijët ishin të entuziazmuar kur patën një shans për të notuar në pishinën e hotelit natën e kaluar ndërsa autobusi ynë ishte ulur në dyqan.

 

Erërat e ndryshimit

Ne kemi vërejtur, ashtu si turneu i fundit, që erërat e forta na kanë ndjekur gjithë udhëtimin deri më tani 6000 milje. Në ditët tona të pushimit, erërat shuhen… por fillojmë përsëri lart ndërsa drejtohemi për në destinacionin tonë të ardhshëm. Na pëlqen të mendojmë se është një shenjë e Nënës Sonë të Bekuar dhe Shpirtit të Shenjtë që na shoqëron, duke mbushur velat e të gjithë zemrave tona. Edhe një herë, fjalët "erërat e ndryshimit"më vjen në mendje.

Ne jemi të ngazëllyer për të arritur në St. Louis në mënyrë që Jezusi të vazhdojë të shërojë dhe ripërtërijë tufën e Tij të vogël. Lutuni për ne, pasi qëndroni në lutjet tona. Koha për të dalë në rrugë!

 

Sa e ftohtë është në shtëpinë tuaj?


Rrethi i shkatërruar nga lufta në Bosnjë  

 

KUR Unë vizitova ish-Jugosllavinë pak më shumë se një vit më parë, u dërgova në një fshat të vogël të ndërrimit të makinave ku jetonin refugjatët e luftës. Ata erdhën atje me makinë hekurudhore, duke ikur nga bombat shkatërruese dhe plumbat që ende shënojnë shumë prej apartamenteve dhe bizneseve të qyteteve dhe qytezave të Bosnjës.

Vazhdo te lexosh

Fundi i vdekur

 

Kur të ktheheni në Egjipt, shikoni që të bëni para Faraonit të gjitha mrekullitë që kam vënë në fuqinë tuaj. Do ta bëj kokëfortë, megjithatë, në mënyrë që ai të mos i lërë njerëzit të shkojnë. (Da 4:21)

 

MUND TE ndjeje atë në shpirtin tim ndërsa u ngjitëm deri në kufirin e SHBA natën e kaluar. Shikova gruan time dhe thashë: "Ndihet sikur po i afrohemi Gjermanisë Lindore". Vetëm një ndjenjë.

Vazhdo te lexosh

Informacione Dhurim


Marku dhe familja e tij

 

bëjeni më të lehtë për disa nga lexuesit e mi, këtu janë tre mënyra që ju mund t'i dhuroni apostullit tonë:

 

I. Nga Kartë Krediti, Klikoni në këtë buton:
 

 
 

II Dërgoni një çek në:

Nail It Records
PO Box 505
Vegreville, AB
Kanadë
T9C 1R6
 
 

III Telefononi falas:

1-877-655 6245-

Koncerti i fundit i Verës


Mark dhe Lea Mallett në Koncert

 

WE kanë shtuar një koncert në fund të turneut tonë Veror në SHBA / Kanada. Ky do të jetë koncerti ynë përfundimtar deri në tetor:

17 korrik, 2007:  Koncert, Famullia e Familjes së Shenjtë, Ontonagon, Miçigan, SHBA, ora 7:00 pasdite.

Nuk ka pranim; do të merret një ofertë me vullnet të lirë. Shpresoj të shihemi atje nëse jeni në zonë!

 

 

 

Konferenca & Turneu Koncertor i Mark Mallett

 

 

SHENJË Mallett do të fillojë një të re Turne konferencash dhe koncertesh në të gjithë Kanadanë dhe Shtetet e Bashkuara, të Shtunën, 9 Qershor. 

 

Shënoni shpresat për lutjet dhe ndërmjetësimet tuaja për çdo ngjarje, dhe natyrisht, të jeni me ata prej jush që mund të marrin pjesë. Marku do të vazhdojë të shkruajë meditime ndërsa është në rrugë ndërsa Fryma të çon, megjithëse mund të jenë më të rralla.

Vazhdo te lexosh

Një fjalë nga Lea


 

 

Përshëndetje të gjithë!

Duke ju shkruar nga Tallahassee, Florida pas koncertit të mbrëmjes këtu. Mark & ​​Unë dhe pjellja jonë e vogël tani jemi në gjysmën e rrugëtimit tonë për Kreshmën në SHBA / Kanada, dhe po kalojmë shumë mirë, duke marrë parasysh fillimin e përafërt që patëm! Unë mendoj se Marku ju dha vetëm disa nga "pikat kryesore" në krye të turneut ... lista e gjatë e fatkeqësive do të ishte vërtet e pabesueshme, po të mos kisha qenë edhe unë atje për të garantuar që të gjitha kanë ndodhur në të vërtetë! Mjafton të them, pika kryesore deri më tani NUK ka qenë pedali i ndezur i mbërthyer në tualetin e autobusit duke dërguar galona sende të pamendueshme të keqe për një vrapim të çmendur në vendin e shoferit! (mbijetuam, falë një shishe serioze dezinfektuesi të rëndë.) Përkundrazi, ne kemi qenë të bekuar kur kemi parë shumë zemra të zhvendosura fuqishëm gjatë koncerteve dhe jemi bekuar nga një mikpritje e jashtëzakonshme.

Vazhdo te lexosh

Në koncert

MALLETT MARK N IN KONCERT 

 

OUR autobusi i turneut tërhiqet sot ndërsa unë filloj një turne koncerti / folës nëpër pjesë të Kanadasë dhe SHBA.  

Orarin e turneut në koncert mund ta ndiqni këtu: Programi i turneut. Po ashtu, ne kemi siguruar një hartë që ju të ndiqni turneun:

 

Ne e dimë se do të jetë një kohë e fuqishme - nëse sprovat që kemi pasur më parë janë ndonjë tregues. Autobusi ynë nuk është larguar as nga pista, dhe ne tashmë kemi pasur 5000 dollarë në riparime dy ditët e fundit!

Ju lutemi shikoni orarin dhe dilni në një mbrëmje muzike dhe fjale nëse jemi në zonën tuaj. Shpresoj të shihemi atje!

Shënoje

 

Merrni Mesazhe në Emailin tuaj!

 

 

MANY lexuesit kanë kërkuar të marrin shkrimet e mia në emailin e tyre. Për shkak se kaq shumë prej nesh janë të përmbytur me postë të pavlefshme, ne e kemi bërë të lehtë për të Regjistrohu or Unsubscribe këtyre mesazheve. 

Revista del disa herë në javë me meditime të orientuara drejt përgatitja për ditët që vijnë përpara të Kishës dhe të botës. (Ju gjithashtu do të merrni çdo njoftim për një lëshim CD ose lajme kryesore në lidhje me ministrinë tonë, por kjo do të jetë e rrallë.) Ju lutemi shkruani adresën tuaj të postës elektronike në kutinë e duhur më poshtë.

Më në fund, unë kërkoj lutjet tuaja të vazhdueshme ndërsa ky apostol i vogël i shkrimit vazhdon të shtrihet në të gjithë globin. Ne jetojmë në kohë emocionuese - dhe ditë të vështira. Ne kemi nevojë për mençuri dhe aftësi dalluese, në mënyrë që të "shikojmë dhe lutemi" në mënyrë efektive, ashtu siç na ka nxitur Zoti ynë.

Paqja e Zotit qoftë me ju.

Mark Mallett

Ministria e Muzikës: www.markmallett.com
Ditar: www.markmallett.com/blog
 

 

Shkruani emailin tuaj në ABONOHENI në Mark's JOURNAL:Shkruani emailin tuaj në UNSUBSCRIBE nga Mark's JOURNAL:Kujdes!

WE kanë mësuar se disa prej jush nuk po e shohin këtë faqe në internet si duhet për shkak të një papajtueshmërie me të Internet Explorer (gjithçka duket në qendër, shiriti anësor nuk është i dukshëm, ose nuk mund t'i përdorni të gjitha Petalet postime etj.)

Rekomandohet të shihni këtë faqe me shfletuesit e mëposhtëm të internetit (ne ju rekomandojmë) Firefox; shkarkoni shfletuesit duke klikuar në lidhjet më poshtë):


MACINTOSH
: FireFox, Mozilla, camino    

PC:  firefox, Mozilla, Para, Netscape