Ligji Tani dhe Ligji i Ri

 

ON 1 korrik 2014, ligji i ri anti-spam i Kanadasë hyn në fuqi. Derisa Fjala Tani është vetëm një shërbim i bazuar në pajtim, duhet të jemi të sigurt se jemi në përputhje me ligjet e reja të Kanadasë. Ju jeni pajtuar në njërën ose në të dy listat e postës elektronike të Mark Mallett:

Abonentë në Fjala Tani do të marrë meditime të herëpashershme nga Mark si dhe email të rastit që promovojnë muzikën dhe / ose librat dhe produktet e tjera të Markut. Nëse nuk jeni më dakord për të marrë këto posta elektronike, Kliko këtu për të shkuar në faqen tonë të çabonimit, ose thjesht klikoni në lidhjen në fund të këtij emaili.

Ata të regjistruar gjithashtu në Ushqim Shpirtëror për Mendim / EHTV do të marrë një email të veçantë.

Zoti ju bekoftë,
Mark Mallett

 

Kontaktoni: Nail It Records / Publikimi.
Mark Mallett
877-655-6245
www.markmallett.com

 

 

 

Merrni Këngë për Karol Falas!

 

 

Përgatituni për kanonizimin e Gjon Palit II
më 27 Prill, e Dielë e Mëshirës Hyjnore
...

Porosit Mark Mallett's Chaplet hyjnore mëshirë
vendosur në Stacionet e Kryqit të JPII
dhe marrin
FALAS

një kopje e Këngë për Karol,
himni i dashur për Papën e ndjerë që Marku shkroi ditën e vdekjes së Papës.

Vetëm $ 14.99 për 2 CD.
plus transportin

Vazhdo te lexosh

"Përgatituni ... si asnjë vepër tjetër që kam lexuar"

 

 

Çfarë ka në libër?

 • Kuptoni se si u shfaq Gruaja dhe dragoi i Zbulesës në shekullin e 16-të, duke filluar "konfrontimin më të madh historik" që ka kaluar njerëzimi.
 • Mësoni se si yjet në tilma Zoja e Guadalupe përputhen me qiellin e mëngjesit në 12 dhjetor 1531 kur ajo u shfaq në St. Libri i Përballjes Finale-1Juan Diego, dhe mënyrën se si ata mbajnë një «fjalë profetike» për kohën tonë.
 • Mrekulli të tjera të tilmas që shkenca nuk mund t’i shpjegojë.
 • Çfarë kanë thënë Etërit e hershëm të Kishës në lidhje me Antikrishtin dhe të ashtuquajturën "epokë të paqes".
 • Çfarë thonë Etërit për kohën e Antikrishtit.
 • Mësoni pse "dita e Zotit" nuk është një periudhë 24 orëshe, por simbolike e asaj që Tradita i referohet si mbretërimi "mijë vjet".
 • Mësoni se si "epoka e paqes" nuk është herezi e mijëvjeçarit.
 • Si nuk po vijmë në fundin e botës, por në fund të epokës sonë sipas papëve dhe etërve.
 • Lexoni takimin e fuqishëm të Markut me Zotin ndërsa këndoni Sanctus, dhe si e nisi këtë ministri shkrimi.
 • Zbuloni shpresën që qëndron në horizont pas gjykimit të ardhshëm.

 

Bleni dy, merrni një libër falas!
Shkoni te markmallett.com

PLUS

marr Transporti mbi muzikën e Markut, librin,
dhe art origjinal familjar në të gjitha porositë mbi 75 dollarë.
Shiko këtu për detaje.

Dyqani i Mark Mallett: Transporti Falas!

 

 

marr anijeve të lirë on Muzika e Markut, Libri,
dhe arti i bukur familjar origjinal
në të gjitha porositë mbi 75 dollarë.

at

markmallett.com

Vazhdo te lexosh

Transparenca

 

 
 

OUR falënderime të përzemërta për ata prej jush që i janë përgjigjur qëllimit tonë që një mijë njerëz të dhurojnë 10 dollarë çdo muaj. Jemi afërsisht një e pesta e rrugës atje.

Ne gjithmonë kemi pranuar dhe jemi mbështetur në donacione në të gjithë këtë ministri. Si i tillë, ekziston një përgjegjësi e caktuar për të qenë transparent në lidhje me operacionet tona financiare.

Vazhdo te lexosh

Dalin dy albume të reja!

 

 

“WOW, WOW, WOW ………… ..! Ne vetëm dëgjuam këto këngë të reja dhe u hodhëm jashtë! " - F. Adami, CA

“… Absolutisht e bukur! Zhgënjimi im i vetëm ishte se përfundoi shumë shpejt - kjo më la të dëshiroja të dëgjoja më shumë nga ato këngë të bukura, me shpirt i prekshëm është një album që do ta luaj pa pushim - çdo këngë më preku zemrën! Ky album është një nga, nëse jo më i miri akoma. " —N. Zdrukthëtar, OH

"Një nga aspektet e shkëlqyera të artistikës së Markut është aftësia e tij për të shkruar dhe kompozuar këngën e tij që bëhet mrekullisht kënga juaj."
- Brian Kravec, rishikuar of i prekshëm, Catholicmom.com

 

3 QERSHOR 2013

"I V cenueshëm" dhe "KETU JU JENI"

Tani në dispozicion në
markmallett.com

D LGJONI TANI!

Këngë dashurie që do t'ju bëjnë të qani… balada që do të rikthejnë kujtime songs këngë shpirtërore që do t'ju afrojnë më shumë me Perëndinë .. këto janë melodi prekëse për dashurinë, faljen, besnikërinë dhe familjen. 

Njëzet e pesë këngë origjinale nga këngëtar / tekstshkrues Mark Mallett janë gati të porosisin në internet në formatin dixhital ose formatin CD. Ju keni lexuar shkrimet e tij ... tani dëgjoni muzikën e tij, ushqim shpirtëror për zemra.

I PANDELUESHM përmban 13 këngë krejt të reja nga Marku që flasin për dashurinë, humbjen, kujtimin dhe gjetjen e shpresës.

KËTË JU JENI është një koleksion i këngëve të ri-zotëruar të përfshira në Rosary dhe Chaplet CD-ve të Markut, dhe kështu, shpesh të padëgjuara nga adhuruesit e tij të muzikës - plus, dy këngë krejt të reja "Here You Are" dhe "You Are Lord" që do t'ju marrin në dashuria dhe mëshira e Krishtit dhe butësia e nënës së Tij.

D LGJONI, RENDONI CD-në
OSE SHKARKO TANI!

www.markmallett.com

 


Dy albume të reja… Shikoni vjedhurazi!

 

 

AT shumë e fundit, dy albumet e mia të reja janë të plotë! Ata do të dërgohen për prodhim së shpejti, që do të thotë se do të jenë në dispozicion deri në fund të majit. Ka qenë një rrugë kaq e gjatë dhe sfiduese me kaq shumë vonesa, kosto dhe net të gjata e të papritura. Në fund, janë pesëmbëdhjetë këngë krejt të reja regjistruar nga Virxhinia në Vancouver, Edmonton në Nashville. Albumi i parë quhet "I pambrojtur", këngë që kam shkruar gjatë viteve nga një vend i dobësi përballë humbjeve të pashmangshme që të gjithë i përjetojmë herë pas here. Duke gjykuar nga reagimet që kam parë ndaj atyre që kanë pasur një shans për të dëgjuar këngët, besoj se njerëzit do të jenë thellë i prekur nga kjo muzikë.

Vazhdo te lexosh

Bashkohu me Mark në Sault Ste. Marie

 

 

MISIONI I AVENTUAR ME SHENJE

 9 & 10 Dhjetor, 2012
Famullia Zoja e Këshillit të Mirë
114 Ave MacDonald

Sault Ste. Marie, Ontario, Kanada
7:00 pasdite natën
(705) 942-8546

 

Mark në Luiziana


Mark Mallett së fundmi në Ohio

 

 

I do të jetë në Lacombe, Luiziana më 10 shtator 2012 për të folur dhe kënduar në Kishën Katolike të Zemrës së Shenjtë të Jezusit (7:00). Është një ribashkim i lumtur me Fr. Kyle Dave, pastori atje. Unë kam përmendur Fr. Kyle për ju shumë herë; Isha në ish-famullinë e tij shtatë vjet më parë, dy javë përpara se uragani Katrina ta përfshiu atë duke mos lënë gjë tjetër veçse një statujë të Shën Terezës në mes të shenjtërores. Këtë herë, po mbërri dy javë pas uraganit Isaac…

Pas Katrinës, Fr. Kyle qëndroi me ne këtu në Kanada, pasi rektori i tij u shkatërrua nga stuhia. Ishte gjatë atyre ditëve këtu Zoti i foli fuqishëm Fr. Kyle dhe unë ndërsa jemi në një mal, duke mbjellë atë që ka qenë një udhëtim i fuqishëm profetik këto shtatë vitet e fundit. [1]Për të parë orarin e ngjarjeve të Markut, shkoni te https://www.markmallett.com/Concerts.html

Vazhdo te lexosh

Shënimet

Shënimet
1 Për të parë orarin e ngjarjeve të Markut, shkoni te https://www.markmallett.com/Concerts.html

Mark në Ohajo

 

SHENA N OH OHIO KIST WE JAVAJ!

 • Korrik 27: Takohuni me Jezusin, Qendra Zoja e Frymës së Shenjtë, Norwood, Ohio, SHBA, 8: 00pm
 • 28 & 29 korrik: Konferenca Mariane, University of Dominican Ohio, Columbus, Ohio, USA (detaje) këtu)
 • Korrik 30: Takohuni me Jezusin, Shërbëtorët e Mary Center për Paqe, Windsor, Ohio, ora 7:00 pasdite