Gruaja në shkretëtirë

 

Zoti ju dhëntë një Kreshmë të bekuar secilit prej jush dhe familjeve tuaja…

 

SI a do të mbrojë Zoti popullin e Tij, Barkun e Kishës së Tij, përmes ujërave të trazuar përpara? Si - nëse e gjithë bota po detyrohet në një sistem global të pazot të kontrolluar — A do të mbijetojë Kisha?Vazhdo te lexosh

Antidotë ndaj Antikrishtit

 

ÇFARË a është antidoti i Perëndisë për spektrin e Antikrishtit në ditët tona? Cila është “zgjidhja” e Zotit për të mbrojtur popullin e Tij, Barkun e Kishës së Tij, përmes ujërave të trazuar përpara? Këto janë pyetje thelbësore, veçanërisht në dritën e pyetjes kthjelluese të vetë Krishtit:

Kur të vijë Biri i Njeriut, a do të gjejë ai besim në tokë? (Luka 18: 8)Vazhdo te lexosh

Këto kohë të Antikrishtit

 

Bota në afrimin e një mijëvjeçari të ri,
për të cilën e gjithë Kisha po përgatitet,
është si një fushë gati për korrje.
 

-ST. POPE JOHN PAUL II, Dita Botërore e Rinisë, në mënyrë familjare, 15 gusht 1993

 

 

Bota katolike ka qenë e zhurmshme kohët e fundit me publikimin e një letre të shkruar nga Papa Emeritus Benedikti XVI, ku në thelb thuhej se la Antikrishti është i gjallë. Letra iu dërgua në vitin 2015 Vladimir Palko, një burrë shteti në pension nga Bratislava, i cili jetoi Luftën e Ftohtë. Papa i ndjerë shkroi:Vazhdo te lexosh

Qëndro kursin

 

Jezu Krishti është i njëjti
dje, sot dhe përgjithmonë.
(Hebrenjve 13: 8)

 

E DHUR që tani po hyj në vitin tim të tetëmbëdhjetë në këtë apostull të Fjalës Tani, mbaj një këndvështrim të caktuar. Dhe kështu janë gjërat nuk duke u zvarritur siç pretendojnë disa, ose që profecia është nuk duke u përmbushur, siç thonë të tjerët. Përkundrazi, nuk mund të vazhdoj me gjithçka që do të ndodhë - shumë prej tyre, çfarë kam shkruar gjatë këtyre viteve. Ndërsa unë nuk i kam ditur detajet se si saktësisht gjërat do të realizoheshin, për shembull, si do të kthehej komunizmi (siç gjoja i paralajmëroi Zoja shikuesit e Garabandal - shih Kur komunizmi kthehet), ne tani e shohim atë duke u rikthyer në mënyrën më të habitshme, të zgjuar dhe të kudogjendur.[1]shih Revolucioni Përfundimtar Është aq delikate, në fakt, sa shumë akoma nuk e kuptojnë se çfarë po shpaloset rreth tyre. "Kush ka veshë duhet të dëgjojë."[2]krh. Mateu 13:9Vazhdo te lexosh

Shënimet

Shënimet
1 shih Revolucioni Përfundimtar
2 krh. Mateu 13:9

Zoti është me ne

 

Mos kini frikë se çfarë mund të ndodhë nesër.
Do të bëjë i njëjti At i dashur që kujdeset për ju sot
kujdesuni për ju nesër dhe çdo ditë.
Ose ai do të të mbrojë nga vuajtjet
ose Ai do t'ju japë forcë të paepur për ta duruar atë.
Jini në paqe atëherë dhe lini mënjanë të gjitha mendimet dhe imagjinatat e shqetësuara
.

- Shën. Francis de Sales, peshkop i shekullit të 17-të,
Letër një zonje (LXXI), 16 janar 1619,
nga Letrat Shpirtërore të S. Francis de Sales,
Rivingtons, 1871, f. 185

Ja, virgjëresha do të mbetet me barrë dhe do të lindë një djalë,
dhe do ta emërojnë Emanuel,
që do të thotë "Zoti është me ne".
(Mat 1:23)

 

E FUNDIT Përmbajtja e javës, jam i sigurt, ka qenë po aq e vështirë për lexuesit e mi besnikë sa edhe për mua. Tema është e rëndë; Jam i vetëdijshëm për tundimin e vazhdueshëm për t'u dëshpëruar në spektrin në dukje të pandalshëm që po përhapet në të gjithë globin. Në të vërtetë, unë kam mall për ato ditë shërbimi kur do të ulesha në shenjtërore dhe thjesht do t'i çoja njerëzit në praninë e Zotit përmes muzikës. E gjej veten duke bërtitur shpesh me fjalët e Jeremias:Vazhdo te lexosh

Revolucioni Përfundimtar

 

Nuk është shenjtërorja ajo që është në rrezik; është qytetërim.
Nuk është pagabueshmëria ajo që mund të bjerë; janë të drejta personale.
Nuk është Eukaristia ajo që mund të kalojë; është liria e ndërgjegjes.
Nuk është drejtësia hyjnore ajo që mund të avullojë; janë gjykatat e drejtësisë njerëzore.
Nuk është se Perëndia mund të dëbohet nga froni i Tij;
është se burrat mund të humbasin kuptimin e shtëpisë.

Sepse paqja në tokë do të vijë vetëm për ata që i japin lavdi Perëndisë!
Nuk është Kisha ajo që është në rrezik, është bota!”.
—Ipeshkvi i nderuar Fulton J. Sheen
Seriali televiziv "Jeta ia vlen të jetohet".

 

Unë zakonisht nuk përdor fraza si kjo,
por unë mendoj se ne jemi duke qëndruar te portat e Ferrit.
 
- Dr. Mike Yeadon, ish Nënkryetar dhe Krye Shkencëtar

të frymëmarrjes dhe alergjive në Pfizer;
1:01:54, Ndjek Shkencen?

 

Vazhdon nga Dy kampet...

 

AT këtë orë të vonë, është bërë shumë e qartë se një "lodhje profetike" ka filluar dhe shumë thjesht po akordohen - në momentin më kritik.Vazhdo te lexosh

Dy kampet

 

Një revolucion i madh na pret.
Kriza nuk na bën të lirë vetëm të imagjinojmë modele të tjera,
një tjetër e ardhme, një botë tjetër.
Na detyron ta bëjmë këtë.

- ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy
14 shtator 2009; unwwo.org; shih Guardian

… Pa udhëheqjen e bamirësisë në të vërtetë,
kjo forcë globale mund të shkaktojë dëme të papara
dhe krijoni ndarje të reja brenda familjes njerëzore
njerëzimi përballet me rreziqe të reja skllavërimi dhe manipulimi. 
—POPE BENEDIKTI XVI, Caritas në Veritate, n.33, 26

 

SSHT ka qenë një javë kthjelluese. Është bërë shumë e qartë se Rivendosja e Madhe është e pandalshme pasi organet dhe zyrtarët e pazgjedhur fillojnë fazat përfundimtare të zbatimit të tij.[1]“G20 promovon pasaportën globale të vaksinës të standardizuar nga OBSH dhe Skemën e Identitetit të Shëndetit Dixhital”, theepochtimes.com Por ky nuk është në të vërtetë burimi i një trishtimi të thellë. Përkundrazi, është se ne po shohim dy kampe që po formohen, pozicionet e tyre po forcohen dhe ndarja po shëmtohet.Vazhdo te lexosh

Shënimet

Shënimet
1 “G20 promovon pasaportën globale të vaksinës të standardizuar nga OBSH dhe Skemën e Identitetit të Shëndetit Dixhital”, theepochtimes.com

"Vdiq papritur" - Profecia u përmbush

 

ON 28 maj 2020, 8 muaj përpara se të fillonte një vaksinim masiv i terapive gjenetike eksperimentale të mRNA, zemra ime po digjej nga një "fjalë tani": një paralajmërim serioz që gjenocid po vinte.[1]shih 1942 ynë E kam ndjekur me dokumentarin Ndjek Shkencen? që tani ka afro 2 milionë shikime në të gjitha gjuhët dhe ofron paralajmërime shkencore dhe mjekësore që kaluan kryesisht të padëgjuara. Ajo i bën jehonë asaj që Gjon Pali II e quajti "komplot kundër jetës"[2]Evangelium Vitae, n 12 që po lëshohet, po, edhe përmes profesionistëve të kujdesit shëndetësor.Vazhdo te lexosh

Shënimet

Shënimet
1 shih 1942 ynë
2 Evangelium Vitae, n 12

Guri i mullirit

 

Jezusi u tha dishepujve të tij:
“Gjërat që shkaktojnë mëkat do të ndodhin në mënyrë të pashmangshme,
por mjerë ai nëpërmjet të cilit ndodhin.
Për të do të ishte më mirë t'i vihej një gur mulliri në qafë
dhe ai do të hidhet në det
sesa që ai të bëjë të mëkatojë një nga këta të vegjël.”
(Ungjilli i së hënësLk 17:1-6)

Lum ata që janë të uritur dhe të etur për drejtësi,
sepse ata do të jenë të kënaqur.
(Mat 5:6)

 

SOT, në emër të “tolerancës” dhe “përfshirjes”, krimet më skandaloze – fizike, morale dhe shpirtërore – ndaj “të vegjëlve”, po shfajësohen dhe madje po festohen. Nuk mund të hesht. Nuk më intereson se sa "negativ" dhe "i zymtë" apo çfarëdo etiketimi tjetër duan të më quajnë njerëzit. Nëse ka pasur ndonjëherë një kohë që burrat e këtij brezi, duke filluar nga kleri ynë, të mbronin "më të voglin e vëllezërve", është tani. Por heshtja është kaq dërrmuese, aq e thellë dhe e përhapur, saqë arrin deri në thellësi të hapësirës ku tashmë mund të dëgjohet një gur tjetër mulliri që vërshon drejt tokës. Vazhdo te lexosh

Akti i Dytë

 

…nuk duhet të nënvlerësojmë
Skenarët shqetësues që kërcënojnë të ardhmen tonë,
ose instrumentet e reja të fuqishme
që ka në dispozicion “kultura e vdekjes”. 
—POPE BENEDIKTI XVI, Caritas në Veritate, n 75

 

KETU nuk ka dyshim se bota ka nevojë për një rivendosje të madhe. Kjo është thelbi i paralajmërimeve të Zotit tonë dhe Zojës që shtrihen mbi një shekull: ekziston një përtëritje ardhja, a Rinovim i madh, dhe njerëzimit i është dhënë zgjedhja për të çuar në triumfin e tij, ose nëpërmjet pendimit, ose nëpërmjet zjarrit të Përmirësuesit. Në shkrimet e Shërbëtorit të Zotit Luisa Piccarreta, ne kemi ndoshta zbulesën më të qartë profetike që zbulon kohët e afërta në të cilat ju dhe unë po jetojmë tani:Vazhdo te lexosh