Mbrojtja e Vatikanit II dhe Rinovimi

 

Ne mund të shohim se sulmet
kundër Papës dhe Kishës
mos vijnë vetëm nga jashtë;
përkundrazi, vuajtjet e Kishës
vijnë nga brenda Kishës,
nga mëkati që ekziston në Kishë.
Kjo ishte gjithmonë njohuri e zakonshme,
por sot ne e shohim atë në një formë vërtet të tmerrshme:
persekutimi më i madh i Kishës
nuk vjen nga armiqtë e jashtëm,
por lind nga mëkati brenda Kishës.
—POPE BENEDIKTI XVI,

intervistë gjatë fluturimit për në Lisbonë,
Portugali, 12 maj 2010

 

ME një kolaps i udhëheqjes në Kishën Katolike dhe një axhendë progresive që del nga Roma, gjithnjë e më shumë katolikë po ikin nga famullitë e tyre për të kërkuar mesha "tradicionale" dhe strehë të ortodoksisë.Vazhdo te lexosh

Mbinatyrore Jo më shumë?

 

A Vatikani ka nxjerrë norma të reja për të dalluar “dukuri të supozuara mbinatyrore”, por pa i lënë peshkopëve autoritetin për të shpallur fenomenet mistike si të dërguara nga qielli. Si do të ndikojë kjo jo vetëm në dallueshmërinë e vazhdueshme të shfaqjeve, por në të gjitha veprat e mbinatyrshme në Kishë?Vazhdo te lexosh

Mbajeni së bashku

 

ME Titujt e lajmeve bëhen gjithnjë e më të zymtë dhe të tmerrshëm dhe fjalët profetike që bëjnë jehonë pothuajse të njëjtë, frika dhe ankthi po i bëjnë njerëzit ta "humbin atë". Ky transmetim thelbësor në internet shpjegon, atëherë, se si mund ta "mbajmë atë së bashku" ndërsa bota përreth nesh fjalë për fjalë fillon të shkërmoqet…Vazhdo te lexosh

Të jetosh Fjalët Profetike të Gjon Palit II

 

“Ecni si fëmijë të dritës … dhe përpiquni të mësoni atë që i pëlqen Zotit.
Mos merrni pjesë në veprat e pafrytshme të errësirës”
(Efesianëve 5:8, 10-11).

Në kontekstin tonë të sotëm shoqëror, i shënuar nga a
lufta dramatike mes “kulturës së jetës” dhe “kulturës së vdekjes”…
nevoja urgjente për një transformim të tillë kulturor është e lidhur
për situatën aktuale historike,
i ka rrënjët edhe në misionin e ungjillëzimit të Kishës.
Qëllimi i Ungjillit, në fakt, është
"Të transformojmë njerëzimin nga brenda dhe ta bëjmë atë të ri".
- Gjon Pali II, Evangelium Vitae, "Ungjilli i jetës", n. 95

 

Gjon PAUL II-të "Ungjilli i Jetës"ishte një paralajmërim i fuqishëm profetik për Kishën për një axhendë të "të fuqishmëve" për të imponuar një "komplot të programuar shkencërisht dhe sistematikisht... kundër jetës". Ata veprojnë, tha ai, si “Faraoni i lashtë, i përhumbur nga prania dhe rritja... e rritjes aktuale demografike."[1]Evangelium, Vitae, n 16, 17

Ishte viti 1995.Vazhdo te lexosh

Shënimet

Shënimet
1 Evangelium, Vitae, n 16, 17

Përballuni me Stuhinë

 

NJE E RI Skandali është përhapur në të gjithë botën me titujt që shpallin se Papa Françesku ka autorizuar priftërinjtë të bekojnë çiftet e të njëjtit seks. Këtë herë, titujt e lajmeve nuk po e rrotullonin atë. A është kjo Anija e Madhe për të cilën foli Zoja jonë tre vjet më parë? Vazhdo te lexosh

VIDEO: Profecia në Romë

 

NJE FUQISHT profecia u dha në sheshin e Shën Pjetrit në 1975 - fjalë që duket se po shpalosen tani në kohën tonë të tanishme. Duke iu bashkuar Mark Mallett është njeriu që e mori atë profeci, Dr. Ralph Martin i Ministrive të Rinovimit. Ata diskutojnë kohët shqetësuese, krizën e besimit dhe mundësinë e Antikrishtit në ditët tona - plus Përgjigjen për të gjitha!Vazhdo te lexosh

Pse të jesh ende katolik?

PAS lajme të përsëritura skandalesh dhe polemikash, pse të qëndrosh katolik? Në këtë episod të fuqishëm, Mark & ​​Daniel parashtrojnë më shumë se bindjet e tyre personale: ata argumentojnë se vetë Krishti dëshiron që bota të jetë katolike. Kjo sigurisht që do të zemërojë, inkurajojë ose ngushëllojë shumë njerëz!Vazhdo te lexosh

Përpara në vjeshtë…

 

 

KETU është mjaft bujë për këtë ardhje Tetor. Duke pasur parasysh se shikues të shumtë anembanë botës po tregojnë drejt një lloj ndryshimi duke filluar nga muaji i ardhshëm – një parashikim mjaft specifik dhe që ngre vetullat – reagimi ynë duhet të jetë një ekuilibër, kujdes dhe lutje. Në fund të këtij artikulli, do të gjeni një transmetim të ri në internet në të cilin isha i ftuar të diskutoja tetorin e ardhshëm me Fr. Richard Heilman dhe Doug Barry të Forca Grace e SHBA.Vazhdo te lexosh

WAM – KEG PLUHURI?

 

A narrativa e medias dhe e qeverisë - kundër ajo që ndodhi në të vërtetë në protestën historike të Konvojës në Otava, Kanada në fillim të vitit 2022, kur miliona kanadezë u mblodhën paqësisht në të gjithë vendin për të mbështetur kamionistët në refuzimin e tyre të mandateve të padrejta - janë dy histori të ndryshme. Kryeministri Justin Trudeau thirri Aktin e Emergjencave, ngriu llogaritë bankare të mbështetësve kanadezë të të gjitha shtresave dhe përdori dhunë kundër protestuesve paqësorë. Zëvendëskryeministrja Chrystia Freeland u ndje e kërcënuar... por po ashtu edhe miliona kanadezë nga qeveria e tyre.Vazhdo te lexosh

WAM - Të maskohet ose të mos maskohet

 

NOTHING ka ndarë familjet, famullitë dhe komunitetet më shumë sesa "maskimi". Me sezonin e gripit që fillon me një goditje dhe spitalet që paguajnë çmimin për bllokimet e pamatura që i penguan njerëzit të ndërtojnë imunitetin e tyre natyror, disa po bëjnë thirrje për mandate maskash përsëri. Por prit një minutë… në bazë të cilës shkencë, pasi mandatet e mëparshme nuk funksionuan në radhë të parë?Vazhdo te lexosh

Të ngrira?

 
 
JANE ndihesh i ngrirë nga frika, i paralizuar në ecjen përpara drejt së ardhmes? Fjalë praktike nga Parajsa për t'i bërë këmbët tuaja shpirtërore të lëvizin përsëri…

Vazhdo te lexosh

Video – Po ndodh

 
 
 
Qysh prej kohës Transmetimi ynë i fundit në internet mbi një vit e gjysmë më parë, kanë ndodhur ngjarje të rënda për të cilat folëm atëherë. Nuk është më e ashtuquajtura "teori konspirative" - ​​po ndodh.

Vazhdo te lexosh

WAM – Emergjencë Kombëtare?

 

A Kryeministri i Kanadasë ka marrë vendimin e paprecedentë për të thirrur Aktin e Emergjencave për protestën paqësore të kolonës kundër mandateve të vaksinave. Justin Trudeau thotë se ai "po ndjek shkencën" për të justifikuar mandatet e tij. Por kolegët e tij, kryeministrat provincialë dhe vetë shkenca kanë diçka tjetër për të thënë…Vazhdo te lexosh

Mbrojtja e të pafajshmëve tuaj të shenjtë

Afresk i Rilindjes që përshkruan Masakrën e të Pafajshmëve
në Collegiata të San Gimignano, Itali

 

Diçka ka gabuar tmerrësisht kur vetë shpikësi i një teknologjie, tani në shpërndarje mbarëbotërore, po bën thirrje për ndalimin e menjëhershëm të saj. Në këtë transmetim të mprehtë në internet, Mark Mallett dhe Christine Watkins tregojnë pse mjekët dhe shkencëtarët po paralajmërojnë, bazuar në të dhënat dhe studimet më të reja, se injektimi i foshnjave dhe fëmijëve me një terapi gjenetike eksperimentale mund t'i lërë ata me sëmundje të rënda në vitet në vijim… një nga paralajmërimet më të rëndësishme që kemi dhënë këtë vit. Paralelizmi me sulmin e Herodit ndaj të Pafajshmëve të Shenjtë gjatë këtij sezoni të Krishtlindjeve është i pagabueshëm. Vazhdo te lexosh

WAM - Ruletë ruse

 

AS qeveritë në mbarë botën fillojnë të zbatojnë injeksione të detyrueshme, ndërkohë që kërcënojnë "të pavaksinuarit", kush saktësisht po luan Ruletë Ruse me jetën e të tjerëve, aq më pak me jetën e tyre? Vazhdo te lexosh

WAM - Super-përhapësit e vërtetë

 

A Segregacioni dhe diskriminimi ndaj të “pavaksinuarve” vazhdon ndërsa qeveritë dhe institucionet ndëshkojnë ata që kanë refuzuar të bëhen pjesë e një eksperimenti mjekësor. Disa peshkopë madje kanë filluar të ndalojnë priftërinjtë dhe t'i ndalojnë besimtarët nga Sakramentet. Por siç rezulton, super-përhapësit e vërtetë nuk janë në fund të fundit të pavaksinuarit…

 

Vazhdo te lexosh

Keni Armikun e Gabuar

JANE jeni i sigurt se fqinjët dhe familja juaj janë armiku aktual? Mark Mallett dhe Christine Watkins hapen me një transmetim të papërpunuar në internet në dy pjesë gjatë një viti e gjysmë të kaluar-emocionet, trishtimi, të dhënat e reja dhe rreziqet e afërta me të cilat përballet bota duke u copëtuar nga frika ...Vazhdo te lexosh

Ndjek Shkencen?

 

GJITHË nga klerikët te politikanët kanë thënë vazhdimisht se ne duhet të "ndjekim shkencën".

Por keni bllokime, testim PCR, distancim social, maskim dhe "vaksinim" në të vërtetë keni ndjekur shkencën? Në këtë ekspozim të fuqishëm nga dokumentari fitues i çmimeve Mark Mallett, ju do të dëgjoni shkencëtarë të njohur të shpjegojnë se si rruga në të cilën ndodhemi mund të mos jetë "duke ndjekur shkencën"… por një rrugë drejt hidhërimeve të patregueshme.Vazhdo te lexosh

Ngritja e Antik kishës

 

GJON Pali II parashikoi në 1976 që ishim përballë një "ballafaqimi përfundimtar" midis Kishës dhe anti-Kishës. Ajo kishë e rreme tani po vihet në dukje, bazuar në neo-paganizëm dhe një besim të ngjashëm me kultin në shkencëVazhdo te lexosh

Mbetur në Shkëmb

JEZUSI paralajmëroi se ata që e ndërtojnë shtëpinë e tyre mbi rërë do ta shohin atë të shkërmoqet kur të vijë stuhia… Stuhia e Madhe e kohërave tona është këtu. A jeni duke qëndruar në "shkëmb"?Vazhdo te lexosh

Përgatituni për Shpirtin e Shenjtë

 

SI Zoti po na pastron dhe po na përgatit për ardhjen e Frymës së Shenjtë, i cili do të jetë forca jonë përmes shtrëngimeve të tanishme dhe të ardhshme… Bashkohuni me Mark Mallett dhe Prof. Daniel O'Connor me një mesazh të fuqishëm në lidhje me rreziqet me të cilat përballemi dhe se si është Zoti duke shkuar për të mbrojtur popullin e Tij mes tyre.Vazhdo te lexosh

Koha e Fatimes është këtu

 

POPI BENEDIKT XVI tha në vitin 2010 se "Do të gabonim të mendonim se misioni profetik i Fatimas është i plotë".[1]Mesha në Shenjtëroren e Zojës së Fatimesë më 13 maj 2010 Tani, mesazhet e fundit të Qiellit drejtuar botës thonë se përmbushja e paralajmërimeve dhe premtimeve të Fatimes tani ka arritur. Në këtë transmetim të ri në internet, Prof. Daniel O'Connor dhe Mark Mallett prishin mesazhet e fundit dhe i lënë shikuesit me disa copa mençurie praktike dhe drejtimiVazhdo te lexosh

Shënimet

Shënimet
1 Mesha në Shenjtëroren e Zojës së Fatimesë më 13 maj 2010

Politika e Vdekjes

 

LORI Kalner jetoi përmes regjimit të Hitlerit. Kur dëgjoi klasat e fëmijëve që filluan të këndonin këngë lavdërimi për Obamën dhe thirrjen e tij për "Ndryshim" (dëgjo këtu  këtu), ajo nisi alarmet dhe kujtimet e viteve të frikshme të transformimit të Hitlerit në shoqërinë e Gjermanisë. Sot, ne shohim frytet e "politikës së Vdekjes", jehonë në të gjithë botën nga "udhëheqësit progresivë" gjatë pesë dekadave të fundit dhe tani duke arritur kulmin e tyre shkatërrues, veçanërisht nën presidencën e "katolikut" Joe Biden ", Kryeministrit Justin Trudeau, dhe shumë udhëheqës të tjerë në të gjithë Botën Perëndimore dhe më gjerë.Vazhdo te lexosh

Mbi Mesianizmin Laik

 

AS Amerika kthen një faqe tjetër në historinë e saj ndërsa e sheh e gjithë bota, një zgjatim i përçarjeve, polemikave dhe pritjeve të dështuara ngre disa pyetje thelbësore për të gjithë… a janë njerëzit që gabojnë shpresën e tyre, domethënë tek udhëheqësit sesa tek Krijuesi i tyre?Vazhdo te lexosh

Ku jemi tani?

 

SO shumë po ndodh në botë ndërsa 2020 po mbyllet. Në këtë transmetim në internet, Mark Mallett dhe Daniel O'Connor diskutojnë se ku jemi në Timeline biblike të ngjarjeve që çojnë në fund të kësaj epoke dhe pastrimin e botës…Vazhdo te lexosh

Fr. Tetori i Michel?

NDRMJET shikuesit që po testojmë dhe dallojmë është prifti Kanadez Fr. Michel Rodrigue. Në Mars 2020, ai shkroi në një letër për mbështetësit:

Njerëzit e mi të dashur të Zotit, tani po kalojmë një provë. Ngjarjet e mëdha të pastrimit do të fillojnë këtë vjeshtë. Jini gati me Rruzaren për të çarmatosur Satanin dhe për të mbrojtur njerëzit tanë. Sigurohuni që të jeni në gjendjen e hirit duke i bërë rrëfimin tuaj të përgjithshëm një prifti katolik. Beteja shpirtërore do të fillojë. Mos harroni këto fjalë: Muaji i rruzares do të shohë gjëra të mëdha.

Vazhdo te lexosh

Ardhja e Dytë

 

IN këtë transmetim përfundimtar në internet në Kohëzgjatjen e ngjarjeve të "kohërave të fundit", Mark Mallett dhe Prof. Daniel O'Connor shpjegojnë atë që çon deri te Ardhja e Dytë e Jezusit në mish në fund të kohës. Dëgjoni dhjetë Shkrime që do të përmbushen para kthimit të Tij, sesi Satanai sulmon Kishën për herë të fundit dhe pse ne duhet të përgatitemi për Gjykimin Përfundimtar tani. Vazhdo te lexosh

Agimi i Shpresës

 

ÇFARË do të jetë epoka e paqes? Mark Mallett dhe Daniel O'Connor shkojnë në detajet e bukura të Epokës së ardhshme siç gjenden në Traditën e Shenjtë dhe në profecitë e mistikëve dhe shikuesve. Shikoni ose dëgjoni këtë transmetim emocionues në internet për të mësuar rreth ngjarjeve që mund të shfaqen gjatë jetës tuaj!Vazhdo te lexosh

Epoka e Paqes

 

MISTIKA dhe papët thonë se ne po jetojmë në «kohën e fundit», fundin e një epoke - por nuk Fundi i botës. Ajo që po vjen, thonë ata, është një epokë e paqes. Mark Mallett dhe Prof. Daniel O'Connor tregojnë se ku është kjo në Shkrimet e Shenjta dhe si është në përputhje me Etërit e Hershëm të Kishës deri në Magjisteri të ditëve të sotme ndërsa ata vazhdojnë të shpjegojnë Timeline për Countdown për Mbretërinë.Vazhdo te lexosh

Dënimet hyjnore që vijnë

 

A bota po kujdeset drejt Drejtësisë Hyjnore, pikërisht sepse ne jemi duke refuzuar Mëshirën Hyjnore. Mark Mallett dhe Prof. Daniel O'Connor shpjegojnë arsyet kryesore pse Drejtësia Hyjnore mund të pastrojë së shpejti botën përmes ndëshkimeve të ndryshme, përfshirë ato që Qielli i quan Tre Ditë të Errësirës. Vazhdo te lexosh

Mbretërimi i Antikrishtit

 

 

MUND Antikrishti tashmë të jetë në tokë? A do të zbulohet ai në kohët tona? Bashkohuni me Mark Mallett dhe Prof. Daniel O'Connor ndërsa ata shpjegojnë se si është ngrehina për "njeriun e mëkatit" të parathënë prej kohësh…Vazhdo te lexosh

Koha e refugjatëve

 

IN sprovat e ardhshme në botë, a do të ketë vende strehimi për të mbrojtur popullin e Zotit? Dhe çfarë lidhje me "rrëmbimin"? Fakt apo trillim? Bashkohuni me Mark Mallett dhe Prof. Daniel O'Connor ndërsa eksplorojnë kohën e refugjatëve.Vazhdo te lexosh