E keqja do të ketë ditën e vet

 

Sepse vini re, errësira do të mbulojë tokën,
dhe errësira e trashë popujt;
por Zoti do të ngrihet mbi ty,
dhe lavdia e tij do të shihet mbi ty.
Dhe kombet do të dalin në dritën tënde,
dhe mbretër në shkëlqimin e ngritjes sate.
(Isaia 60: 1-3)

[Rusia] do të përhapë gabimet e saj në të gjithë botën,
duke shkaktuar luftëra dhe përndjekje të Kishës.
Të mirët do të martirizohen; Ati i Shenjtë do të ketë shumë për të vuajtur;
kombe të ndryshme do të asgjësohen
. 

- Plaku i përkohshëm Lucia në një letër drejtuar Atit të Shenjtë,
12 maj 1982; Mesazhi i Fatimesvatikan.va

 

SI TANI, disa prej jush më kanë dëgjuar të përsëris për mbi 16 vjet paralajmërimin e Shën Gjon Palit II në 1976 se "Tani po përballemi me konfrontimin përfundimtar midis Kishës dhe anti-Kishës ..."[1]Kardinali Karol Wojtyla (JOHN PAUL II), në Kongresin Eukaristik, Filadelfia, PA; 13 gusht 1976; krh. Katolike Online Por tani, i dashur lexues, ju jeni gjallë për të dëshmuar këtë finale Përplasja e mbretërive duke u shpalosur në këtë orë. Isshtë përplasja e Mbretërisë së Vullnetit Hyjnor që Krishti do të vendosë deri në skajet e tokës kur ky gjyq të ketë mbaruar kundër mbretëria e neokomunizmit që po përhapet me shpejtësi në të gjithë globin - një mbretëri e vullneti njerëzor. Kjo është përmbushja përfundimtare e profecia e Isaisë kur "errësira do të mbulojë tokën dhe errësira e trashë popujt"; kur a Çorientimi djallëzor do të mashtrojë shumë dhe a Mashtrim i fortë do të lejohet të kalojë nëpër botë si një Tsunami shpirtëror. "Dënimi më i madh", i tha Jezusi Shërbëtorit të Zotit Luisa Piccarreta

… Është triumfi i së keqes. Nevojiten më shumë spastrime dhe përmes triumfit të tyre e keqja do të pastrojë Kishën time. Atëherë do t'i shtyp dhe do t'i shpërndaj, si pluhuri në erë. Prandaj, mos u shqetëso nga triumfet që dëgjon, por qaj me mua për fatin e tyre të trishtuar. -Vol 12, Tetor 14, 1918

Ndërsa flisnim për këto gjëra ditën tjetër, vajza ime pyeti: "A ka mbretërimi i keq të lirë apo a ka Zoti një plan në gjithë këtë?" Unë u përgjigja: “Ashtu si Jezusi dhe Ati kishin një plan të Premten e Madh që do të mbaronte me Ringjalljen të Dielën, po ashtu, Zoti ka një plan për Pasionin e Kishës. Por ashtu si e keqja e kishte ditën me Jezusin, ashtu edhe e keqja do të ketë ditën e saj në kohën tonë. " E keqja duhet të shterojë vetveten; kisha do të duket se është mundur plotësisht, siç dukej kur trupi i Jezusit u vendos në varr. Por e gjithë kjo është me kujdes lejohet nga Qielli për të sjellë Ngjallja e Kishës dhe Mbretëria e Vullnetit Hyjnor "Në tokë siç është në Parajsë".

Edhe demonët kontrollohen nga engjëjt e mirë që të mos dëmtojnë aq sa do. Në të njëjtën mënyrë, Antikrishti nuk do të bëjë aq shumë dëm sa do të dëshironte. -St. Thomas Aquinas, Summa Theologica, Pjesa I, Q.113, Art. 4

 

E keqja do të ketë ditën e saj

E keqja filloi ditën e saj naten kur Juda arriti me turmën. Me këtë, Apostujt u shpërndanë dhe Pasioni i Zotit filloi. Ashtu si Jezusi ishte i lidhur në zinxhirë dhe u largua, ashtu edhe njerëzimi liria tani është e lidhur me ardhjen tinzare të "pasaportat e vaksinave" [2]Shteti i Nju Jorkut prezantoi legjislacionin për t'i bërë vaksinat të detyrueshme. (8 nëntor 2020; fox5ny.com) Kryeshefi i Mjekësisë në Ontario, Kanada sugjeroi që njerëzit nuk do të kenë mundësi të hyjnë në "disa ambiente" pa një vaksinë. (4 dhjetor 2020; CPAC; twitter.com) Në Danimarkë, legjislacioni i propozuar mund t'i japë pushtet autoritetit danez për "detyrimin e njerëzve që refuzojnë të bëjnë vaksinën në rrethana të caktuara 'përmes ndalimit fizik, me policinë e lejuar të ndihmojë". (17 nëntor 2020; spektatori.co.uk) Në Izrael, shefi mjekësor i Sheba Medical Center, Dr. Eyal Zimlichman, tha se vaksinat nuk do të detyrohen nga qeveria, por "Kushdo që vaksinohet do të marrë automatikisht" statusin e gjelbër ". Prandaj, ju mund të vaksinoni dhe të merrni Statusin e Gjelbër për të shkuar lirshëm në të gjitha zonat e gjelbërta: Ata do të hapin për ju ngjarje kulturore, do t'ju hapin qendrat tregtare, hotelet dhe restorantet. "(26 Nëntor 2020; israelnationalnews.com) Dhe në Mbretërinë e Bashkuar, Konservatori Tom Tugendhat tha, "Unë me siguri mund të shoh ditën kur bizneset thonë:" Shikoni, duhet të ktheheni në zyrë dhe nëse nuk jeni vaksinuar nuk do të hyni. " 'Dhe me siguri mund të shoh vende shoqërore që kërkojnë certifikata vaksinimi.' "(13 nëntor 2020; metro.co.uk) duke u shpërndarë në të gjithë globin, ose përmes mandateve të qeverisë ose gjyqësorit ose përmes sektorit privat. Ky është një aspekt i këtij neo-komunizmi që po përdor bllokimet për të shkatërruar sistemin aktual ekonomik dhe politik në mënyrë që të "rivendosni”Botën dhe e ribëjnë atë në imazhin e elitës globale.[3]shih Rivendosja Globale 

… Ai që është qëllimi i tyre përfundimtar e detyron veten të vështrojë - domethënë përmbysjen e plotë të të gjithë rendit fetar dhe politik të botës që ka prodhuar mësimi i krishterë dhe zëvendësimin e një shteti të ri të gjërave në përputhje me idetë e tyre, të nga të cilat do të nxirren themelet dhe ligjet thjesht natyralizëm. —POPA LEO XIII, Gjinia HumanumEnciklikë për Masonerinë, n.10, 20 Prill, 1884

Ju i përkisni babait tuaj djallit dhe vullnetarisht i realizoni dëshirat e babait tuaj. Ai ishte një vrasës që nga fillimi… ai është një gënjeshtar dhe babai i gënjeshtrave. (Gjoni 8:44)

Nuk ka asnjë mënyrë të thjeshtë për ta thënë këtë - në fakt, disa lexues nuk janë të aftë dëgjim cfare do te them

… Ata prej nesh që nuk duan të shohin forcën e plotë të së keqes dhe nuk duan të hyjnë në Pasionin e tij. " —POPE BENEDIKTI XVI, Lajmet katolike Agency, Qyteti i Vatikanit, 20 prill 2011, Audienca e Përgjithshme

Dhe është kjo: Komunizmi nuk ka qenë kurrë i kënaqur me vetëm pushtet. Satanai, tha Jezusi, ishte «gënjeshtar vrasës që nga fillimi. ” [4]John 8: 44 Historia e ka provuar këtë herë pas here: Satanai rrëmbet ideologji në mënyrë që, nëse është e mundur, të sjellë kombe të tëra në kthetrat e vdekje. 'Sipas autoritetit "Libri i Zi i Komunizmit, "Shkruar nga gjashtë studiues francezë dhe botuar në Shtetet e Bashkuara nga Universiteti i Harvardit Press, numri i njerëzve të vrarë - jo njerëz të vrarë në luftime, por civilë të zakonshëm që përpiqeshin të jetonin jetën e tyre - nga regjimet komuniste ishin: '

Amerika Latine: 150,000.
Vietnami: 1 milion.
Evropa Lindore: 1 milion.
Etiopia: 1.5 milion.
Koreja e Veriut: 2 milion.
Kamboxhia: 2 milion.
Bashkimi Sovjetik: 20 milion (shumë studiues besojnë se numri ishte shumë më të larta, duke pasur parasysh urinë ukrainase).
Kina: 65 milion. - cituar në Epoka epokaleMarch 5th, 2021

Sipas fjalëve të "Scrooge" të Charles Dickens, kjo ndihmon në heqjen e "popullsisë së tepërt". Zoja paralajmëroi se Rusia do të përhapte gabimet e saj duke rezultuar në "asgjësimin" e kombeve. Edhe pse mund ta shohim qartë se këto gabime (të marksizmit, socializmit, ateizmit praktik, materializmit, evolucionizmit, modernizmit, relativizmit, etj.) Janë përhapur si një re kanceroze mbi tokë, pse mendojmë se pjesa e fundit e asaj profecie do të nuk ndodh? 

Meqenëse nuk e kemi dëgjuar këtë thirrje të Mesazhit, ne shohim se ai është përmbushur, Rusia ka pushtuar botën me gabimet e saj. Dhe nëse ende nuk e kemi parë përmbushjen e plotë të pjesës përfundimtare të kësaj profecie, ne po shkojmë drejt saj pak nga pak me hapa të mëdhenj.ErFatima shikues, Sr. Lucia, Mesazhi i Fatimeswww.vatican.va

Ka kaluar gati një vit që kur fillova të paralajmëroj për një gjenocid të ardhshëm. 1942 ynë u shkrua në Pranverën e kaluar me lot pa kuptuar saktësisht se çfarë donte të thoshte Zoti… derisa në javët dhe muajt që do të ndiqnin, shkencëtarët me famë botërore do të konfirmonin paralajmërimin profetik: "vaksinat" eksperimentale të ARNJ-së (terapitë e gjeneve) që po shpërndahen në të gjithë globin mund të potencialisht kontribuojnë në vrasjen e miliona njerëzve brenda një viti ose më shumë. Unë përmenda disa nga këta shkencëtarë të nivelit të lartë kohët e fundit në Paralajmërime Varri - Pjesa II. Por tani mund të shtoni Dr. Michael Yeadon

 

KUR EDHE SHKENCS KUJDES

Ai është ish Nënkryetari dhe Shefi Shkencëtar për Alergji dhe Frymëmarrje në gjigantin farmaceutik Pfizer. Ai ka paralajmëruar që kufizimet dhe masat aktualisht korridor shumë rajone të bota në një teknokraci mjekësore për shkak të "varianteve" të reja është një largim qesharak në pseudo-shkencë në rastin më të mirë, dhe politika e përdredhur në rastin më të keq. Ai është në humbje të plotë për fjalët se sa larg janë larguar nga shkenca aktuale e imunologjisë udhëheqësit globalë dhe "zyrtarët e tyre shëndetësorë" të pazgjedhur. Si rezultat, ai ka bërë disa nga paralajmërimet më të guximshme ende nga dikush me kredencialet e tij. Këtu, Dr. Yeadon, i cili është çdo gjë përveç një i ashtuquajturi "antivaxxer", në thelb po përshkruan agjendën neokomuniste të përhapur në të gjithë botën si një errësirë ​​e trashë.

Unë mendoj se loja përfundimtare do të jetë, 'të gjithë marrin një vaksinë'… Të gjithë në planet do ta gjejnë veten të bindur, të qeshur, jo mjaft të mandatuar, të mbyllur për të marrë një goditje. Kur ata e bëjnë këtë, çdo individ i vetëm në planet do të ketë një emër, ose ID unike dixhitale dhe një flamur të statusit shëndetësor i cili do të 'vaksinohet', ose jo ... Dhe unë mendoj se kjo është e gjitha për shkak se pasi të keni marrë atë , ne bëhemi lojëra dhe bota mund të jetë ashtu si dëshirojnë kontrolluesit e asaj baze të të dhënave ... fakti që mund të jetë i vërtetë do të thotë të gjithë [duke lexuar] këtë duhet luftoni si i çmendur për t'u siguruar që sistemi [i pasaportës së vaksinës] nuk formohet kurrë.

Ndërsa kjo intervistë e shkurtër me Dr. Yeadon është një "lexim i domosdoshëm" për këdo serioz për shëndetin e tij, aq më pak për lirinë e tij, më lejoni të kaloj paralajmërimin dhe kundërshtimin e tij më të drejtpërdrejtë për "sekuencat e panevojshme të gjeneve të injektuara në krahët e miliarda njerëzve potencialisht arsyeja ”:

… Nëse do të donit të prezantonit një karakteristikë e cila mund të ishte e dëmshme dhe madje mund të ishte vdekjeprurëse, madje mund të akordoni ["vaksinën"] për të thënë 'le ta vendosim në ndonjë gjen që do të shkaktojë dëmtime të mëlçisë për një periudhë nëntë mujore' ose, 'bëj që veshkat e tua të dështojnë por jo derisa të hasësh këtë lloj organizmi [që do të ishte mjaft e mundur].' Bioteknologjia ju ofron mënyra të pakufishme, sinqerisht, për të plagosur ose vrarë miliarda njerëz.... jam shume i shqetësuar ... për atë rrugë do të përdoret shpopullimi masiv, sepse nuk mund të mendoj për ndonjë shpjegim dashamirës.

Eugjenistët kanë kapur levat e pushtetit dhe kjo është një mënyrë vërtet artistike për t'ju tërhequr në rreshtim dhe për të marrë ndonjë gjë të paspecifikuar që do t'ju dëmtojë. Nuk e kam idenë se çfarë do të jetë në të vërtetë, por nuk do të jetë vaksinë sepse nuk të duhet. Dhe nuk do t'ju vrasë në fund të gjilpërës, sepse do ta dallonit atë. Mund të jetë diçka që do të prodhojë patologji normale, do të jetë në periudha të ndryshme ndërmjet vaksinimit dhe ngjarjes, do të jetë me bindje e mohueshme sepse do të ketë diçka tjetër që po ndodh në botë në atë kohë, në kontekstin e së cilës do të vdesë, ose e fëmijëve tuaj duken normale. Kjo është ajo që do të bëja nëse do të doja të hiqja qafe 90 ose 95% të popullsisë së botës. Dhe mendoj se kjo është ajo që po bëjnë.

Ju kujtoj atë që ndodhi në Rusi në vitet 20th Shekulli, çfarë ndodhi në vitet 1933-1945, çfarë ndodhi në, e dini, në Azinë Juglindore në disa nga kohët më të tmerrshme në epokën e pasluftës. Dhe, çfarë ndodhi në Kinë me Maon dhe kështu me radhë. Duhet të shohim vetëm dy ose tre breza. Të gjithë rreth nesh ka njerëz që janë po aq të këqij sa njerëzit që e bëjnë këtë. Ata janë rreth nesh. Kështu që, unë u them njerëzve, e vetmja gjë që shënon vërtet këtë, është e vetmja gjë shkallë - intervistë, 7 prill 2021; lifesitenews.com

E përsëris, ajo që Dr. Yeadon ka deklaruar këtu nuk është asgjë e re; është thënë nga disa shkencëtarë të nivelit të lartë në të gjithë botën të cilët vazhdojnë të censurohen dhe të përqeshen.[5]shih Çelësi i Kaducusit Paralajmërime Varri - Pjesa II Ajo që gjithashtu nuk është e re është se njerëzit vazhdojnë të injorojnë paralajmërimet dhe të rreshtohen për t'u injektuar me këto kokteje kimike eksperimentale.

Laura Ingraham: Pra, ju mendoni se vaksina COVID-19 është e panevojshme?

Dr. Sucharit Bhakdi, MD: Unë mendoj se është plotësisht e rrezikshme. Dhe unë ju paralajmëroj, nëse ecni sipas këtyre linjave, do të shkoni në dënimin tuaj. - 3 Dhjetor, 2020; americanthinker.com; Dr. Sucharit Bhakdi, MD ka botuar mbi treqind artikuj në fushat e imunologjisë, bakteriologjisë, virologjisë dhe parazitologjisë dhe ka marrë çmime të shumta dhe Urdhrin e Meritës të Rheinland-Pfalzit.

 

SHIKONI BARGT, SHPATRNDENI DELE! 

Dhe kjo është ajo që e bën situatën aktuale aq të dhimbshme Barinj katolikë promovoni me padurim këto vaksina "për të mirën e përgjithshme". Kjo është e tmerrshme për ata që kuptojnë se çfarë kanë dhe mund të bëjnë këto terapi eksperimentale të gjeneve.

Besnikët e Krishtit… kanë të drejtë, me të vërtetë nganjëherë detyra, në përputhje me njohuritë, kompetencat dhe pozicionin e tyre, për t'u treguar pastorëve të shenjtë pikëpamjet e tyre mbi çështjet që kanë të bëjnë me të mirën e Kishës. Ata kanë të drejtë gjithashtu që t'ia bëjnë të njohur pikëpamjet e tyre të tjerëve besnikë të Krishtit, por duke vepruar kështu ata gjithmonë duhet të respektojnë integritetin e besimit dhe moralit, të tregojnë respekt të duhur ndaj Pastorëve të tyre dhe të marrin parasysh të mirën dhe dinjitetin e përbashkët të individëve. -Kodi i Ligjit të Kanunit, 212

Së dyti, këto paralajmërime janë dhënë në të gjithë botën nga shkencëtarët për të muaj. Nëse klerikët tanë, të cilët nuk janë shkencëtarë, do të marrin një mikrofon dhe praktikisht komandë besnikët për të injektuar krahët e tyre me kimikate eksperimentale, duket pothuajse moralisht i pamatur dhe në kundërshtim për të mirën e përbashkët që të mos keni bërë një hulumtim serioz që merr parasysh paralajmërimet e mijëra mjekëve dhe shkencëtarëve në të gjithë globin - shumë vetë refuzojnë të eksperimentohen në. Sikur Eukaristia të predikohej kaq gjerësisht si këto vaksina!

Alsoshtë gjithashtu një shkelje e mësimit katolik të thuash se vaksinat janë një "detyrim moral".[6]shih Nuk është një detyrim moral; mbi komentet e Papës: Tek Vax apo jo tek Vax? Duke pasur parasysh paralajmërimet për dekada me radhë se ne jetojmë në një "kulturë vdekjeje" nën atë që Shën Gjon Pali II e quajti një "konspiracioni kundër jetës, ”A mund të jenë kishtarët me të vërtetë kaq naivë në lidhje me industria fitimprurëse e vaksinave, natyra tërheqëse e frikës dhe eksperimentale e asaj që po ndodh?[7]shih Çelësi i Kaducusit Paralajmërime Varri - Pjesa II

Njerëzimi sot na ofron një spektakël vërtet alarmues, nëse marrim parasysh jo vetëm sa gjerësisht po përhapen sulmet ndaj jetës, por edhe proporcionin e tyre të padëgjuar numerik, dhe faktin që ata marrin një mbështetje të gjerë dhe të fuqishme nga një konsensus i gjerë nga ana e shoqërisë, nga miratimi i përhapur ligjor dhe përfshirja e sektorëve të caktuar të personelit të kujdesit shëndetësor… me kalimin e kohës kërcënimet ndaj jetës nuk janë dobësuar. Ata po marrin përmasa të mëdha. Ato nuk janë vetëm kërcënime që vijnë nga jashtë, nga forcat e natyrës ose "Kainët" që vrasin "Abels"; jo, ato janë kërcënime të programuara në mënyrë shkencore dhe sistematike. —POPA ST JOHN PAUL II, Evangelium Vitae, n 17 

Kjo është në thelb paralajmërimi i Dr. Yeadon.

Kjo, dhe qindra mijëra kanë raportuar tashmë dëmtime anësore nga këto vaksina eksperimentale me mbi 7000 që kanë vdekur pas vaksinimi vetëm sipas bazave të të dhënave evropiane dhe amerikane.[8]adrreports.eu cdc.govDhe këta numra mund të pasqyrojnë vetëm 1% të rasteve në të vërtetë raportuar. [Shënim: Unë fillova një faqe në internet për të mbledhur dëshmitë personale të njerëzve që janë plagosur këtu.]

Në disa mënyra tani, në këtë Gjetsemani ynë, është sikur çobanët janë shpërndarë nga autoritetet publike, nga frika e turmës, nga rrëfimi politik dhe mjekësor ... dhe tufa u është lënë ujqërve. 

Atëherë Jezusi u tha atyre: “Të gjithëve do t'ju tronditet besimi, sepse është shkruar: 'Unë do ta godas bariun dhe delet do të shpërndahen'. (Marku 14:27)

Dhe nuk është vetëm ky promovim pa kriter i industrisë së vaksinave nga shumë klerikë. Alsoshtë gjithashtu e plotë e tyre heshtje përballë një diktature mjekësore në rritje.[9]shih Të dashur Barinj… Ku jeni?  Si mund të barinjtë tanë të heshtin kur të Kishës mësimdhënia zyrtare është se vaksinat nuk mund të të jetë i detyrueshëm - dhe akoma, kombe të tëra po fillojnë të vendosin "pasaporta vaksine" pa të cilat njerëzit do të jenë në gjendje të "blejnë ose shesin"? Kjo është një nga padrejtësitë më groteske që kam dëgjuar gjatë jetës sime jashtë vendeve Komuniste si Kina dhe Koreja e Veriut - dhe një nga "shenjat" më të dukshme që Komunizmi është "kthyer", siç parashikohet në Garabandal (shih Kur komunizmi kthehet) Kjo ndjenjë e braktisjes e ndjerë nga tufa pothuajse me siguri përfshin një pjesë të "konfrontimit përfundimtar" që do të "lëkundë besimin e shumë besimtarëve":

Para ardhjes së dytë të Krishtit, Kisha duhet të kalojë një sprovë përfundimtare që do të lëkundë besimin e shumë besimtarëve. Persekutimi që shoqëron pelegrinazhin e saj në tokë do të zbulojë "misterin e paudhësisë" në formën e një mashtrimi fetar që u ofron njerëzve një zgjidhje të dukshme për problemet e tyre me çmimin e braktisjes nga e vërteta. Mashtrimi suprem fetar është ai i Antikrishtit, një pseudo-mesianizëm me anë të të cilit njeriu lavdëron veten në vend të Zotit dhe Mesisë së tij të ardhur në mish, mashtrimi i Antikrishtit tashmë fillon të marrë formë në botë sa herë që pretendohet realizojnë brenda historisë atë shpresë mesianike që mund të realizohet përtej historisë vetëm nëpërmjet gjykimit eskatologjik. Kisha ka hedhur poshtë edhe format e modifikuara të këtij falsifikimi të mbretërisë për t'u futur nën emrin e mijëvjeçarizmit, veçanërisht formën politike "të çoroditur thellësisht" të një mesianizmi laik. -Katekizmi i Kishës Katolike, n 675-676 (shih Millenarianism - Çfarë është dhe nuk është)

Pjesa tjetër e këtij "gjyqi përfundimtar" do të jetë nevoja e trishtueshme për këtë brez - i cili ka lehtësuar vdekjen brutale të mbi 100,000 foshnjave çdo ditë përmes abortit - të ndiejë dhe të dëshmojë forcën e plotë të Komunizmit, siç paralajmëroi Zoja e Fatimës . Por Zoti do ta lejojë këtë ndëshkim pikërisht për qëllimin e shpëtimit të shpirtrave. 

… Murtaja e vdekjes prek shpirtrat me shenjën e Hirit, aq shumë, saqë pothuajse të gjithë ata kërkojnë Sakramentet e fundit. Njeriu ka arritur një pikë të tillë që vetëm kur sheh që lëkura e tij po preket dhe ndien se po shkatërrohet, ai tund veten; ndërsa të tjerët, për sa kohë që qëndrojnë të paprekur, jetojnë me zemër të lehtë dhe vazhdojnë jetën e tyre të mëkatit. Shtë e nevojshme që korrja e vdekjes në mënyrë që të marrë shumë jetë njerëzish që nuk bëjnë asgjë tjetër përveç se bëjnë ferra të mbijnë nën hapat e tyre; dhe kjo, në të gjitha klasat - laike dhe fetare. Ah! vajza ime, këto janë kohë durimi. Mos u shqetëso dhe lutu që gjithçka të ketë me bollëk për Lavdinë time dhe për të mirën e të gjithëve. —Jezusi Shërbëtorit të Zotit Luisa Piccarreta, Vëllimi 12, 3 tetor 1918

Kjo është "e mira e përbashkët" që ka në mendje Trinia e Shenjtë dhe e cila duhet të jetë preokupimi kryesor i Kishës: shpëtimi i shpirtrave.[10]shih Një Ungjill për të Gjithë Preciselyshtë pikërisht arsyeja pse Pasioni i Kishës tani është duke u zhvilluar, misioni i saj ad gentes të rivendoset si një dëshmitar i fundit për kombet.[11]krh. Mat 24:14 Dhe pastaj, thotë profeti Isaia, “Lavdia e tij do të shihet mbi ty. Dhe kombet do të vijnë në dritën tënde dhe mbretërit në shkëlqimin e ngritjes sate ". [12]Isaia 60: 1 3- 

Ne nuk jemi të pafuqishëm. Ne nuk jemi viktima, por Fitues! Ne mund të agjërojmë dhe të lutemi, veçanërisht Rruzarja, që Krishti të shpejtojë ta rrëzojë këtë "kafshë". 

 

Të dashur fëmijë, armiqtë e Zotit gjithnjë e më shumë do të veprojnë për t'ju heshtur.
Ju që jeni nga Zoti, shpallni të vërtetën.
Jezusi im ka nevojë për burra dhe gra të guximshme
në mënyrë që, si Gjon Pagëzori,
ata do të shpallnin Ungjillin dhe do të mbronin Kishën e Tij.
Mos i palos krahët.
Ju do të hidheni jashtë për të dashur dhe mbrojtur të vërtetën. Kurajo!

-Zoja tek Pedro Regis, 8 Prill 2021

 

LIDHJE ME LIDHJE

Kur komunizmi kthehet

Profecia e Isaisë për Komunizmin Global

Mijëra mjekë dhe shkencëtarë që bashkohen kundër pasaportave të vaksinave: worldfreedomalliance.org

Grupi ligjor kanadez që lufton pasaportat e vaksinave: cf. lifesitenews.com 

Dr. Naomi Wolf krahason rezultatin e kredisë sociale të Kinës Komuniste me sistemin e pasaportave të vaksinave: americasfrontinedoctors.com

Si lidhen vaksinat në kontrollin e popullsisë dhe masonerinë: Çelësi Cadeuceus

Si industria e vaksinave ka fshehur fakte dhe kontrolluar rrëfimin: Pandemia e Kontrollit

Kjo është 1942 ynë

Paralajmërime Varri - Pjesa II

Të dashur Barinj… Ku jeni?

Pyetjet tuaja mbi Pandeminë

Rivendosja e Madhe

 

me Nihil Obstat

 

Dëgjoni në vijim:


 

 

Ndiqni Markun dhe "shenjat e ditëve" të përditshme këtu:


Ndiqni shkrimet e Markut këtu:


Për të udhëtuar me Mark in La Tani Word,
klikoni në banderolën më poshtë për të pajtohem.
Emaili juaj nuk do të ndahet me askënd.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Shënimet

Shënimet
1 Kardinali Karol Wojtyla (JOHN PAUL II), në Kongresin Eukaristik, Filadelfia, PA; 13 gusht 1976; krh. Katolike Online
2 Shteti i Nju Jorkut prezantoi legjislacionin për t'i bërë vaksinat të detyrueshme. (8 nëntor 2020; fox5ny.com) Kryeshefi i Mjekësisë në Ontario, Kanada sugjeroi që njerëzit nuk do të kenë mundësi të hyjnë në "disa ambiente" pa një vaksinë. (4 dhjetor 2020; CPAC; twitter.com) Në Danimarkë, legjislacioni i propozuar mund t'i japë pushtet autoritetit danez për "detyrimin e njerëzve që refuzojnë të bëjnë vaksinën në rrethana të caktuara 'përmes ndalimit fizik, me policinë e lejuar të ndihmojë". (17 nëntor 2020; spektatori.co.uk) Në Izrael, shefi mjekësor i Sheba Medical Center, Dr. Eyal Zimlichman, tha se vaksinat nuk do të detyrohen nga qeveria, por "Kushdo që vaksinohet do të marrë automatikisht" statusin e gjelbër ". Prandaj, ju mund të vaksinoni dhe të merrni Statusin e Gjelbër për të shkuar lirshëm në të gjitha zonat e gjelbërta: Ata do të hapin për ju ngjarje kulturore, do t'ju hapin qendrat tregtare, hotelet dhe restorantet. "(26 Nëntor 2020; israelnationalnews.com) Dhe në Mbretërinë e Bashkuar, Konservatori Tom Tugendhat tha, "Unë me siguri mund të shoh ditën kur bizneset thonë:" Shikoni, duhet të ktheheni në zyrë dhe nëse nuk jeni vaksinuar nuk do të hyni. " 'Dhe me siguri mund të shoh vende shoqërore që kërkojnë certifikata vaksinimi.' "(13 nëntor 2020; metro.co.uk)
3 shih Rivendosja Globale
4 John 8: 44
5 shih Çelësi i Kaducusit Paralajmërime Varri - Pjesa II
6 shih Nuk është një detyrim moral; mbi komentet e Papës: Tek Vax apo jo tek Vax?
7 shih Çelësi i Kaducusit Paralajmërime Varri - Pjesa II
8 adrreports.eu cdc.gov
9 shih Të dashur Barinj… Ku jeni?
10 shih Një Ungjill për të Gjithë
11 krh. Mat 24:14
12 Isaia 60: 1 3-
Postuar ne BALLINA, GJYKIMET E MADHE, E VURTETA E VARDRTET dhe tagged , , , , , , , , , , .