Po ndodh

 

PËR vite, kam shkruar që sa më shumë t'i afrohemi Paralajmërimit, aq më shpejt do të zhvillohen ngjarjet kryesore. Arsyeja është se rreth 17 vjet më parë, ndërsa shikoja një stuhi që rrotullohej nëpër preri, dëgjova këtë "fjalë tani":

Një stuhi e madhe po vjen mbi tokë si një stuhi.

Disa ditë më vonë, më tërhoqi kapitulli i gjashtë i Librit të Zbulesës. Ndërsa fillova të lexoja, papritur dëgjova përsëri në zemrën time një fjalë tjetër:

Kjo është stuhia e madhe. 

Ajo që shpaloset në vizionin e St. "ose "Paralajmërim",[1]shih Dita e Madhe e Dritës që na sjell në pragun e Dita e Zotit. Me fjalë të tjera, këto “vula” janë ngjarjet kryesore që pasojnë njëra pas tjetrës derisa bota është kapur në vorbullën e kaosit, duke provokuar në thelb ndërhyrjen hyjnore. 

Një aspekt tjetër i kësaj Stuhie të Madhe është se, nëse është si një uragan, atëherë sa më shumë t'i afrohet Syrit të Stuhisë (vula e gjashtë), aq më të shpejta dhe më intensive do të bëhen ngjarjet. Siç kam shkruar në Shpejtësia e prishjes, tronditja dhe frika, kjo është e qëllimshme. Objektivi është të na pushtojë me një ngjarje pas tjetrës në kolapsin e ardhshëm (dmth. "rivendosje") të rendit botëror siç e njohim ne. Është disi e dyshimtë që, papritur, disa vende kanë filluar të heqin të gjitha kufizimet e COVID, duke vazhduar një strategji jokoherente që pretendon se "ndiqni shkencën.Ndoshta kjo është një vazhdimësi e luftës psikologjike që po bëhet kundër njerëzimit që të dy Kanadë  Britania, të paktën, kanë pranuar se kanë kryer[2]shih Një pamje apokaliptike e pafalshme - një lloj loje mace dhe miu. Jepini miut pak liri - dhe më pas hidhuni sërish në mënyrë që ta rraskapitni. Nëse do t'i besojmë Forumit Ekonomik Botëror, mendoj se faza e dytë e kësaj fushate "tronditje dhe frikë" do të vijë së shpejti, të cilën do ta diskutoj në "vulën e tretë" më poshtë.

Me kalimin e viteve, kam qenë i kujdesshëm që ta lë të hapur interpretimin e këtij kapitulli të gjashtë të Shën Gjonit si diçka simbolike dhe që mund të shtrihet në shekuj. Por kohët e fundit, ndërsa shikoj shenjat që shpalosen para nesh, duket se vizioni i Shën Gjonit është fjalë për fjalë duke u shpalosur, ashtu siç e pa. Në faqen e internetit të motrës sime, Countdown to the Kingdom, unë kam shpjeguar tashmë secilën prej vulave në më shumë detaje (shih Timeline). Pra, këtu, unë dua t'i sjell ato në dritën e ngjarjeve të fundit që kanë filluar të zhvillohen të gjitha në të njëjtën kohë. A është kjo thjesht rastësi… apo po shohim përmbushjen e kësaj fjale të shkrimeve të shenjta në Stuhinë që po vjen, të cilës i jemi referuar jo vetëm unë, por disa shikues, si p.sh. Pedro RegisAgustín del Divino CorazónFr. Stefano GobbiMarie-Julie Jahenny (1850-1941), dhe Elizabeth Kindelmann:

Shpirtrat e zgjedhur do të duhet të luftojnë Princin e Errësirës. Do të jetë një Stuhi e frikshme - jo, jo një stuhi, por një uragan që shkatërron gjithçka! Ai madje dëshiron të shkatërrojë besimin dhe besimin e të zgjedhurve. Unë do të jem gjithmonë pranë jush në Stuhinë që tani po piqet. Une jam nena jote. Unë mund t'ju ndihmoj dhe dua! - nga zbulimet e miratuara të Zojës për Elizabeth Kindelmann (1913-1985), Flaka e dashurisë së zemrës së papërlyer të Marisë: Ditari shpirtëror (Vendndodhjet Kindle 2994-2997); aprovuar nga Kardinali Péter Erdö, primati i Hungarisë

 
Vula e parë

Shën Gjoni shkruan:

Shikova ndërsa Qengji hapi të parën nga shtatë vulat dhe dëgjova një nga katër krijesat e gjalla duke bërtitur me një zë si bubullimë: "Ejani përpara". Shikova, dhe aty ishte një kalë i bardhë dhe kalorësi i tij kishte një hark. Atij iu dha një kurorë dhe ai doli fitimtar për të çuar përpara fitoret e tij. (Zbulesa 6:1)

Përsëri, Shën Victorinus e pa këtë si një simbolikë të "Shpirtit të Shenjtë, fjalët e të cilit predikuesit i dërguan si shigjeta që arrijnë në zemrën e njeriut, që të mund të mposhtin mosbesimin". [3]Koment për Apokalipsin, Ch. 6:1-2 Por është Jezusi që dërgon Frymën e Tij. Prandaj, Papa Piu XII thotë për këtë kalorës:

Ai është Jezu Krishti. Ungjillori i frymëzuar [St. Gjoni] jo vetëm që pa shkatërrimin e shkaktuar nga mëkati, lufta, uria dhe vdekja; ai gjithashtu pa, në radhë të parë, fitoren e Krishtit.—POPE PIUS XII, Adresa, 15 nëntor 1946; shënimi i Bibla Navarre, «Zbulesa», f.70

Unë besoj se kjo vulë e parë është "koha e mëshirës" që na është dhënë (por që tani po mbyllet), siç na u zbulua nga Kalorësi i kurorëzuar, Jezusi:

Para se të vij si Gjykatësi i drejtë, unë jam duke ardhur së pari si Mbreti i Mëshirës. Para se të vijë Dita e Drejtësisë, do t'u jepet njerëzve një shenjë në qiejtë e këtij lloji: E gjithë drita në qiej do të shuhet dhe do të ketë një errësirë ​​të madhe mbi tërë tokën. Atëherë shenja e kryqit do të shihet në qiell, dhe nga hapjet, ku u gozhduan duart dhe këmbët e Shpëtimtarit, do të dalin drita të mëdha që do të ndezin tokën për një periudhë kohe. Kjo do të ndodhë pak para ditës së fundit. -Jezusi tek Shën Faustina, Ditari i Mëshirës Hyjnore, Ditari, n. 83

Meqenëse Shën Faustina e përjetoi përsëri këtë vegim, personalisht, si një ndriçim i ndërgjegjes së saj,[4]"Një herë u thirra në gjyqin (selinë) e Zotit. Unë qëndrova i vetëm përpara Zotit. Jezusi u shfaq i tillë, siç e njohim ne gjatë Mundimit të Tij. Pas një çasti, plagët e Tij u zhdukën, me përjashtim të pesë, atyre në duart, këmbët dhe brinjët e Tij. Papritur pashë gjendjen e plotë të shpirtit tim siç e sheh Zoti. Unë mund të shihja qartë gjithçka që është e pakënaqur për Perëndinë. Nuk e dija se edhe shkeljet më të vogla do të duhet të llogariten.” IvNdërroni mëshirën në shpirtin tim, Ditari, n. 36 duket se kjo ngjarje universale është gjithashtu i ashtuquajturi "Paralajmërim" që është profetizuar nga shumë shenjtorë dhe mistikë (më shumë për atë në vulën e gjashtë) dhe është përshkruar në të njëjtën mënyrë nga shikuesit e tjerë.[5]shih Jennifer - Vizioni i Paralajmërimit Është një kujtesë se kjo Stuhi e Madhe, sado e dhimbshme që do të jetë, do të përdoret nga Krishti për të shpëtuar sa më shumë shpirtra që të jetë e mundur përpara se bota të pastrohet - dhe se djalli nuk do të jetë në gjendje të bëjë gjithçka që dëshiron.

Edhe demonët kontrollohen nga engjëjt e mirë që të mos dëmtojnë aq sa do. Në të njëjtën mënyrë, Antikrishti nuk do të bëjë aq shumë dëm sa do të dëshironte. -St. Thomas Aquinas, Summa Theologica, Pjesa I, Q.113, Art. 4

Me fjalë të tjera, Stuhia që tani është mbi ne është gjithashtu mëshira e Zotit, siç i tha Zoja shërbëtorit të Zotit f. Dolindo Ruotolo (1882-1970):

Forma e parë e mëshirës që i nevojitet kësaj toke të varfër, dhe Kishës, para së gjithash, është pastrimi. Mos u trembni, mos kini frikë, por është e nevojshme që një Uragani i tmerrshëm të kalojë fillimisht mbi Kishën dhe më pas botën! - Shiko "Fr. Profecia e pabesueshme e Dolindos"

 
Vula e Dytë

Vula janë, në pjesën më të madhe, të krijuara nga njeriu. Është një stuhi e bërë nga ne, e shkaktuar nga mendjemadhësia e njerëzimit. Është më shumë se thjesht të korrim atë që kemi mbjellë. Është gjithashtu një i paramenduar shkatërrimi i rendit aktual botëror përmes një revolucioni global, i shpallur hapur tani nga Forumi Ekonomik Botëror (WEF) dhe pasardhësit e tyre në postet kryesore qeveritare si "Rivendosja e Madhe.” Këtu është kreu i WEF, Prof. Klaus Schwab, duke pranuar hapur në 2017 se shumë liderë sot – nga Angela Merkel te Putini i Rusisë e deri te Trudeau i Kanadasë – janë studentë të WEF.

Kur ai hapi vulën e dytë, dëgjova krijesën e dytë të gjallë që thërriste, "Eja përpara". Doli një kal tjetër, një i kuq. Kalorësit të tij iu dha fuqia të hiqte paqen nga toka, në mënyrë që njerëzit të masakronin njëri-tjetrin. Dhe atij iu dha një shpatë e madhe. (Zbul. 6: 3-4)

Tensionet mes Rusisë dhe NATO-s[6]washingtonpost.com dhe SHBA dhe Kina[7]sputniknews.com, npr.org, Foreignaffairs.com janë në nivelin më të lartë të të gjitha kohërave, ndërsa Koreja e Veriut vazhdon të godasë saberin e saj me teste të reja raketore.[8]sputniknews.com, reuters.com; shih Ora e Shpatës Dhe nuk është vetëm retorikë. Dhjetëra mijëra trupa dhe mjete ushtarake po zhvendosen në kufirin e Ukrainës dhe drejt Tajvanit. Jo vetëm titujt e lajmeve, por mesazhet e fundit nga Parajsa tregojnë se, në të vërtetë, lufta duket se është mbi ne.

Po e harroni Paralajmërimin në një kohë kur ai është afër dhe kur thashethemet të luftës pushojnë së qeni thashetheme. Murtaja vazhdon të jetë e pranishme në qytetet e mëdha dhe qytetet e vogla. Sëmundja vazhdon të bëjë lajme, kufijtë mbyllen, dhe rënia e ekonomisë botërore do të shpejtojë ritmin e Antikrishtit, i cili banon në tokë pranë nënshtetasve të tij. — St. Kryeengjëlli Michael për Luz de Maria, 11th janar, 2022

Fëmijët e mi, lutuni shumë që lufta e ardhshme të zbutet - fuqia e lutjes është e madhe. -Zoja tek Gisella Cardia, 25 janar 2022

Por ne duhet gjithashtu të pyesim nëse pjesë e kësaj vule të dytë nuk janë tashmë armët biologjike që janë lëshuar në botë në dy vitet e fundit "në mënyrë që njerëzit të masakrojnë njëri-tjetrin" - si virusi që shkakton COVID-19 ashtu edhe gjeni eksperimental terapi për ta trajtuar gjoja? 

Ekziston një psikozë masive. It'sshtë e ngjashme me atë që ndodhi në shoqërinë gjermane para dhe gjatë Luftës së Dytë Botërore, ku njerëzit normalë dhe të denjë u shndërruan në ndihmës dhe "vetëm pas urdhrave" të mentalitetit që çoi në gjenocid. Tani shoh që po ndodh e njëjta paradigmë. –Dr. Vladimir Zelenko, MD, 14 gusht 2021; 35:53, Shfaqja e Stew Peters

E gjithë kjo po ndodh nën hundën e një publiku të hutuar që është blerë dhe paguar[9]ncdhhs.gov, Alberta.ca dhe u zhytën në propagandë për të mbuluar numrin e vërtetë të vdekjeve nga këto injeksione.[10]shih Tarifat; Avokati Thomas Renz me të dhënat e fundit të sinjalizuesit: gjëmoj.com Sipas fjalëve të të mahniturit të Klaus Schwab, kryeministrit Justin Trudeau:

Kjo pandemi ka dhënë një mundësi për një "rivendosje". - Kryeministri Justin Trudeau, Global News, 29 shtator, 2020; Youtube.com, Shenja 2:05

 

Vula e tretë

Kur ai hapi vulën e tretë, dëgjova krijesën e tretë të gjallë që thërriste: “Eja përpara”. Shikova dhe aty ishte një kal i zi dhe kalorësi i tij mbante një peshore në dorë. Kam dëgjuar atë që dukej se ishte një zë në mes të katër krijesave të gjalla. Aty thuhej: “Një racion gruri kushton pagë një ditë, dhe tre racione elb kushtojnë pagë një ditë. Por mos e dëmtoni vajin e ullirit ose verën. ” (Zbul. 6: 5-6)

Është e qartë se ky është një përfundim për hiper-inflacioni: një "racion" i thjeshtë gruri kushton pagën e një dite. Në muajt e fundit, ne kemi qenë dëshmitarë të "niveleve të larta të inflacionit" në mbarë botën.[11]ntd.com; lifesitenews.com; theepochtimes.com Me bllokimet e pamatur dhe katastrofike të të shëndoshëve[12]"Bllokimet nuk shpëtuan jetë, përfundon meta-analiza", brownstone.org; shih Kur isha i uritur shoqëruar me mandatet e injektimit të detyruar, zinxhirët e furnizimit janë dëmtuar rëndë.[13]theglobeandmail.com, dnyuz.com, postmillenial.com, foxnews.com, dailymail.co.uk Një mik foli me një kontraktor ndërtimi mbrëmë, i cili tha "çmimet fjalë për fjalë po rriten në qiell" dhe se ai nuk mund të japë kuotat e duhura për punë tani sepse situata është shumë e paqëndrueshme.

Raftet e dyqaneve ushqimore në shumë vende kanë filluar të zbrazen.[14]independent.co.uk, lajme.yahoo.com, nbcnews.com, ctvnews.com, truebasedmedia.com, Ndihmës studiuesi im e bëri atë foto në një dyqan ushqimesh në Cornwall, Ontario kohët e fundit. Dhe sipas Programit Botëror të Ushqimit që nga qershori i vitit të kaluar, "41 milionë njerëz po trokasin fjalë për fjalë në derën e urisë".[15]lajme.un.org Kur fola me një përfaqësuese të bankës lokale të ushqimit përpara Krishtlindjeve, ajo tha se kishte një rritje të madhe në familjet që kishin nevojë për ndihmë. Rreth 2.2 milionë njerëz "po vuajnë një mungesë ekstreme të ushqimit" vetëm në rajonin Tigray të Etiopisë, madje edhe mjekët dhe infermierët kërkojnë ushqim.[16]bbc.com

Për më tepër, disa media pretendojnë se jemi në prag të një krize uji që, në vetvete, mund të ndezë luftë.[17]bbc.com, Nationalpost.com, theateratlantic.com 

Për shkak se u mungon buka dhe uji, ata do të shkatërrohen; secili dhe secili do të treten për shkak të fajit të tyre. (Ezekieli 4:17)

Në tregjet e aksioneve, analistët po parashikojnë se "super-flluska" e shumëpritur mund të shfaqet këtë vit, duke zhdukur potencialisht 35 trilionë aksione dhe banesa. [18]Grantham: markets.businessinsider.com; Dent: gjëmoj.com; Rosenburg: markets.businessinsider.com Dhe një pushtim i Ukrainës «mund të rrisë çmimet globale të ushqimit dhe të ndezë trazira larg vijave të para», raporton Microsoft News.[19]I msn.co 

Këtu, ne gjithashtu duhet të trajtojmë atë që Forumi Ekonomik Botëror po paralajmëron në mënyrë jo të sigurt: se një sulm kibernetik është i pashmangshëm me "Karakteristikat e ngjashme me COVID“ që do të rrëzojë ekonominë globale.[20]“SHBA beson se Rusia së shpejti mund të nisë sulme kibernetike kundër infrastrukturës kritike amerikane: burimi”, foxbusinessnews.com Në fakt, ashtu si WEF u zhvillua një skenari i një pandemie globale javë para se të shpërthente, po ashtu edhe ata kanë drejtuar një skenar të ndikimit të një sulmi kibernetik global.[21]shih abc27.com, skynews.au Pse, në këtë pikë, nuk duhet të besojmë Prof. Klaus Schwab i cili thotë se pasojat do ta bëjnë COVID-19 të duket si një "shqetësim i vogël në krahasim me një sulm të madh kibernetik"? 
 

 

Vula e katërt

Kur ai hapi vulën e katërt, dëgjova zërin e krijesës së katërt të gjallë që bërtiste, “Eja përpara”. Shikova dhe aty ishte një kal i gjelbër i zbehtë. Kalorësi i tij u quajt Vdekja dhe Hadesi e shoqëroi. Atyre iu dha autorizimi mbi një të katërtën e tokës, për të vrarë me shpatë, uri dhe murtajë dhe me anë të kafshëve të tokës. (Zbul. 6: 7-8)

Shën Gjoni sheh, si të thuash, pasojat e dy vulave të mëparshme: vdekjet masive nga instrumentet e luftës – qofshin ato konvencionale, biologjike apo kibernetike. Po ndodh një kolaps shoqëror kolosal. Ndërsa disa besojnë se COVID-19 po zbehet, Organizata Botërore e Shëndetësisë tashmë po paralajmëron për një virus të ri vdekjeprurës: Marburg, një inflamacion i ngjashëm me ebolën me një raport fataliteti deri në 88%.[22]kush.int

Në një bisedë të konfirmuar me pelegrinët në Gjermani, Papa Gjon Pali II dha atë që është ndoshta paralajmërimi më i ashpër papal në lidhje me mundimet e ardhshme:

Nëse ka një mesazh në të cilin thuhet se oqeanet do të vërshojnë pjesë të tëra të tokës; se, nga një moment në tjetrin, miliona njerëz do të humbasin… nuk ka më kuptim të dëshirojmë vërtet të publikojmë këtë mesazh [të tretë] të fshehtë [të Fatimes]… Ne duhet të jemi të përgatitur për t'iu nënshtruar sprovave të mëdha në jo shumë kohë - e ardhmja e largët; sprova që do të kërkojnë që ne të jemi gati të heqim dorë edhe nga jeta jonë, dhe një dhuratë totale të vetvetes për Krishtin dhe për Krishtin. Nëpërmjet lutjeve tuaja dhe të miat, është e mundur të lehtësohet kjo mundim, por nuk është më e mundur ta shmangni atë, sepse vetëm në këtë mënyrë Kisha mund të rinovohet efektivisht. Sa herë, në të vërtetë, është bërë ripërtëritja e Kishës në gjak? Këtë herë, përsëri, nuk do të jetë ndryshe. Ne duhet të jemi të fortë, duhet të përgatitemi, duhet t'ia besojmë veten Krishtit dhe Nënës së Tij dhe duhet të jemi të vëmendshëm, shumë të vëmendshëm ndaj lutjes së Rruzares. —PAPA Gjon PAUL II, intervistë me katolikët në Fulda, Gjermani, nëntor 1980; “Flood and Fire” nga Fr. Regis Scanlon, ewtn.com

 

Vula e Pestë

Kur ai hapi vulën e pestë, unë pashë poshtë altarit shpirtrat e atyre që ishin therur për shkak të dëshmisë që i dhanë fjalës së Perëndisë. Ata bërtitën me zë të lartë: "Deri kur do të kalojë, zot i shenjtë dhe i vërtetë, para se të ulesh në gjyq dhe të marrësh hak për gjakun tonë mbi banorët e dheut?". Secilit prej tyre iu dha një mantel i bardhë dhe u tha të bënin durim edhe pak derisa të plotësohej numri i shokëve të tyre. shërbëtorët dhe vëllezërit që do të vriteshin siç kishin qenë. (Zbulesa 6:9-11)

Zoti i tha Kainit: “Çfarë ke bërë? Zëri i gjakut të vëllait tënd po më qan nga toka ” (Zan 4:10).Zëri i gjakut të derdhur nga njerëzit vazhdon të bërtasë, brez pas brezi, në mënyra gjithnjë e më të reja dhe të ndryshme. Pyetja e Zotit: "Çfarë keni bërë?", Të cilës Kaini nuk mund t'i shpëtojë, i drejtohet gjithashtu njerëzve të sotëm, për t'i bërë ata të kuptojnë shtrirjen dhe rëndësinë e sulmeve kundër jetës që vazhdojnë të shënojnë historinë njerëzore; për t'i bërë ata të zbulojnë se çfarë i shkakton këto sulme dhe i ushqen ata; dhe për t'i bërë ata të meditojnë seriozisht për pasojat që rrjedhin nga këto sulme për ekzistencën e individëve dhe popujve. —POPA ST. JOHN PAUL II, Evangelium Vitae, n 10

Në çdo revolucion djallëzor, ne kemi parë shpesh Kishën të sulmohet në të njëjtën kohë me shtetin. Është një rebelim kundër autoritetit, qoftë politik apo shpirtëror. Për ata peshkopë që besojnë se bashkëpunimi i tyre aktual me liderët globalë gjatë kësaj Rivendosjeje të Madhe u ka fituar atyre një "vend të sigurt" në këtë botë, kjo vulë është një kujtesë se globalistët nuk kanë ndërmend të lënë Kishën Katolike të ekzistojë. 

Në këtë periudhë, megjithatë, partizanët e së keqes duket se po kombinohen së bashku dhe se po luftojnë me egërsinë e bashkuar, të udhëhequr ose të ndihmuar nga ajo shoqatë e organizuar dhe e përhapur fort e quajtur Masonët. Duke mos bërë më asnjë sekret për qëllimet e tyre, ata tani po ngrihen me guxim kundër vetë Zotit ... ai që është qëllimi i tyre i fundit e detyron vetë ta shohë - domethënë përmbysjen e plotë të të gjithë rendit fetar dhe politik të botës që ka mësimi i krishterë prodhuar dhe zëvendësimi i një shteti të ri të gjërave në përputhje me idetë e tyre, nga të cilat do të nxirren themelet dhe ligjet thjesht natyralizëm. —POPA LEO XIII, Gjinia HumanumEnciklikë për Masonerinë, n.10, 20 Prill, 1884

Vlerësimi i kryepeshkopit Charles Chaput për klimën armiqësore politike kundër Kishës 12 vjet më parë është më i zbatueshëm se kurrë. 

…liria fetare e Kishës është nën sulm sot në mënyra që nuk janë parë që nga periudha naziste dhe komuniste…. Këto nuk janë veprime të qeverive që e shohin Kishën Katolike si një partner të çmuar në planet e tyre për shekullin e 21-të. Krejt e kundërta. Këto ngjarje sugjerojnë një diskriminim sistematik kundër Kishës që tani duket i pashmangshëm. — “Të jetosh brenda së vërtetës: Liria fetare dhe misioni katolik në rendin e ri të botës”, 24 gusht 2010; ewtn.com

Ndërsa shpirtrat poshtë altarit mund të përfaqësojnë të gjitha viktimat e pafajshme që thërrasin për drejtësi, vula e pestë mund të jetë përfundimisht një sulm i shpejtë dhe i dhunshëm ndaj priftërisë mes kaosit global që do të ketë shpërthyer. Është ndoshta ky sulm ndaj vetë Krishtit në personin e priftërisë, së bashku me shkatërrimin që i paraprinë, që më në fund shkakton një Paralajmërim përfundimtar për njerëzimin…

 

Vula e Gjashtë

Mbaj mend që lexova vulat e mëparshme shumë vite më parë dhe e pyeta Zotin: "Nëse kjo Stuhi është si një stuhi, atëherë duhet të ketë një Syri i Stuhisë?"

Pastaj pashë ndërsa ai hapi vulën e gjashtë dhe ndodhi një tërmet i madh; dielli u bë i zi si thes i errët dhe e gjithë hëna u bë si gjak. Yjet në qiell ranë në tokë si fiq të papjekur të lëkundur nga pema në një erë të fortë. Pastaj qielli u nda si një rrotull e shqyer që rrotullohej dhe çdo mal dhe ishull u zhvendos nga vendi i tij. Mbretërit e tokës, fisnikët, oficerët ushtarakë, të pasurit, të fuqishmit dhe çdo skllav dhe person i lirë u fshehën në shpella dhe midis shkëmbinjve malorë. Ata u bërtitën maleve dhe shkëmbinjve: "Na bini dhe na fshihni nga fytyra e atij që ulet në fron dhe nga zemërimi i Qengjit, sepse ka ardhur dita e madhe e zemërimit të tyre dhe kush mund t'i bëjë ballë kësaj ? " (Zbul. 6: 12-17)

Në një skenë nga filmi Zoti i Mizave, një grup djemsh i mbijetojnë një aksidenti avioni dhe janë bllokuar në një ishull. Me kalimin e javëve, grupi ndahet kundër njëri-tjetrit - dhe më pas brutal. Në skenat e fundit, ishulli zbret në kaos dhe frikë ndërsa disidentët janë ndjekur. Ata ikin në plazh të tmerruar… vetëm për t'u gjetur papritur në këmbët e marinsave që sapo kishin zbritur me varkë. Një ushtar shikon me mosbesim fëmijët e egër dhe pyet me një zë të hutuar:Çfarë po bën??" Ishte një moment i ndriçim. Papritur, këta tiranas barbarë u bënë sërish djem të vegjël që filluan të qanin ndërsa ata kujtoi se kush ishin ata me të vërtetë.

Kjo është një analogji e asaj që do t'u vijë banorëve të tokës "së shpejti", na thuhet: një ndriçim i ndërgjegjes; një “korrigjim” ose “gjykim në miniaturë”, sikur të gjithë në tokë të qëndronin përpara Gjykatësit të Drejtë në fund të jetës së tyre dhe ta dëgjonin të thoshte: “Çfarë ke bërë?”[23]shih Dita e Madhe e Dritës; Paralajmërimi: E vërteta apo trillimi Është muri i syrit të Stuhisë.

Për të qenë i sinqertë, nuk kisha dëgjuar kurrë që dikush të sugjeronte se Paralajmërimi është e njëjta ngjarje si vula e gjashtë, e cila mund të duket arrogante në fytyrën e saj. Kështu që unë u trondita dhe u kënaqa kur lexova disa vjet më parë se Jezusi ia kishte thënë pikërisht këtë shikuesit ortodoksë, Vassula Ryden.[24]Për statusin kishtar të Vasulës: krh. Pyetjet tuaja mbi epokën 

…kur të thyej vulën e gjashtë, do të ketë një tërmet të fuqishëm dhe dielli do të shkojë i zi si një thes i trashë; hëna do të bëhet e kuqe si gjaku dhe yjet e qiellit do të bien mbi tokë si fiqtë që bien nga fiku kur e tund erë e fortë; qielli do të zhduket si një rrotull që rrotullohet dhe të gjitha malet dhe ishujt do të dridhen nga vendet e tyre… ata do t'u thonë maleve dhe shkëmbinjve: "Bini mbi ne dhe na fshihni nga Ai që ulet në Fron dhe nga zemërimi i Qengjit;' sepse Dita e Madhe e Pastrimit Tim është së shpejti mbi ju dhe kush do të jetë në gjendje ta mbijetojë atë? Të gjithë në këtë tokë do të duhet të pastrohen, të gjithë do të dëgjojnë Zërin Tim dhe do të më njohin Mua si Qengji; të gjitha racat dhe të gjitha fetë do të më shohin Mua në errësirën e tyre të brendshme; kjo do t'i jepet të gjithëve si një zbulesë e fshehtë për të zbuluar errësirën e shpirtit tuaj; kur do t'i shihni brendësinë tuaj në këtë gjendje hiri, me të vërtetë do të kërkoni që malet dhe shkëmbinjtë të bien mbi ju; errësira e shpirtit tënd do të duket e tillë sa të mendosh se dielli e ka humbur dritën dhe se edhe hëna është shndërruar në gjak; kështu do të të shfaqet shpirti, por në fund vetëm do të më lavdërosh Mua. - 3 mars 1992; ww3.tlig.org

Në vizionin e Shën Gjonit, shumë janë aq të tmerruar nga shikimi i shpirtrave të tyre në dritën e drejtësisë, saqë do të duan të fshihen; është sikur të jetë gjykimi i fundit. Por nuk është; është vetëm një paralajmërim se njerëzimi ka humbur plotësisht rrugën e tij dhe po shkon drejt humnerës. Si të tillë, shumë bij dhe bija plangprishës do të kthehen në shtëpi përmes këtij hiri…[25]shih Hyrja në Orën Prodigale por mjerisht, të tjerët nuk do ta bëjnë këtë, duke krijuar terrenin për "përballjen përfundimtare" me Antikrishtin dhe pasuesit e tij.[26]shih Antikrishti në Kohët Tona; Një pamje apokaliptike e pafalshme Në një mesazh të fundit drejtuar shikuesit italian, Xhisiela Cardia, Zoja thotë:

Fëmijët e mi, Paralajmërimi është shumë, po shumë afër: shumë do të gjunjëzohen dhe do të pranojnë fuqinë e Perëndisë, duke kërkuar falje, dhe shumë nuk do të besojnë, sepse janë robër të fuqisë së Satanit dhe do të vdesin pa u penduar. Jini gati, fëmijë, ju paralajmëroj sepse dua që të gjithë fëmijët e Mi të shpëtohen. — Janar 25, 2022

Vula e gjashtë, pra, hap rrugën për "orën e vendimit" për botën ...

 
Vula e Shtatë

Ndërgjegjet e këtij populli të dashur duhet të tronditen në mënyrë të dhunshme në mënyrë që ata të mund të "vendosin shtëpinë e tyre në rregull" is Një moment i shkëlqyeshëm po afron, një ditë e shkëlqyer drite ... është ora e vendimit për njerëzimin. - Shërbëtori i Zotit Maria Esperanza, Antikrishti dhe Kohët e Fundit, Fr. Joseph Iannuzzi, f. 37

Pasi hapet vula e gjashtë, Zoti i udhëzon engjëjt e Tij që të ndalojnë Drejtësinë Hyjnore derisa të vulosen ballët e besimtarëve:

Mos dëmtoni as tokën, as detin, as pemët derisa të vendosim vulën mbi ballin e shërbëtorëve të Perëndisë tonë. (Zbulesa 7:3)

Këtu, vizioni duket se përfshin ata hebrenj që më në fund do të përqafojnë Jezu Krishtin si Mesinë e tyre pasi ta kenë parë Atë (ose Kryqin, etj.) në Paralajmërim:

Unë do të derdh mbi shtëpinë e Davidit dhe mbi banorët e Jeruzalemit një frymë mëshire dhe përgjërimi, kështu që kur të shikojnë atë që kanë futur nëpër të, ata do të mbajnë zi për të ashtu si vajton për një fëmijë të vetëm dhe ata do të pikëllohet për të ashtu si hidhërohet për një të parëlindur. (Zek 12:10)

Ja, ai po vjen mes reve dhe çdo sy do ta shohë, madje edhe ata që e shpuan. Të gjithë popujt e tokës do të vajtojnë për të. Po. Amen (Zbul. 1: 7)

Ata që pendohen do të vulosen me kryq mbi ballin e tyre.

Me kryq dhe përkushtim ndaj Zemrës sime të Papërlyer, ju do të fitoni fitoren: mjafton të luteni dhe të bëni dëmshpërblimin, sepse kupa e Atit po rrjedh, ndëshkimi së shpejti do t'i vijë njerëzimit si një uragan, si një stuhi e vrullshme. Por mos kini frikë, sepse të zgjedhurit do të shënohen me shenjën e kryqit në ballin dhe duart e tyre; ata do të mbrohen, do të mbahen brenda strehës së Zemrës sime më të pastër.-Zoja për Agustín del Divino Corazón, Janar 9, 2010

Dhe me këtë, hapet vula e shtatë dhe njerëzimit i jepet një afat i shkurtër për të "rregulluar shtëpinë e tyre" ndërsa fillojnë të kalojnë pragun e Dita e Zotit. Është Syri i shkurtër i Stuhisë përpara ndëshkimeve që do të pastrojë tokën nga të gjithë të ligjtë për një epokë paqeje.[27]shih Dita e DrejtësisëAktgjykimet e fundit

Kur ai hapi vulën e shtatë, në qiell kishte heshtje për rreth gjysmë ore. (Zbul. 8: 1)

Qëndroni të qetë dhe dijeni se unë jam Zoti! Unë jam lartësuar midis kombeve, i lartësuar mbi tokë. (Psalmet 46:11)

Ju mund të lexoni për pjesën tjetër të Stuhisë dhe atë që vijon në faqen tonë Timeline, e cila është një kronologji ngjarjesh sipas Etërve të Kishës së Hershme.[28]Shiko gjithashtu Si epoka ishte e humbur   Duke rimenduar Kohët e Fundit

 

Së shpejti?

Sipas disa shikuesve anembanë globit nga vende të ndryshme, Paralajmërimi është "shumë shpejt". Por nëse është kështu, atëherë po ashtu janë edhe vulat që i paraprijnë. A kanë qenë tashmë hapur në një shkallë apo në një tjetër? Po, ndoshta. A është e mundur që ata të kenë një “zhvulosje” përfundimtare në ditët në vijim? Kështu do të dukej. Është e qartë, pra, ne tashmë duhet të rregullojmë shtëpinë tonë aq sa një grua që do të lindë përgatitet për punë e rëndë në dorë.[29]shih Tranzicioni i Madh 

Dita e Zotit po afron. Të gjithë duhet të përgatiten. Përgatituni në trup, mendje dhe shpirt. Pastrojeni veten. — St. Raphael te Barbara Rose Centili, 16 shkurt 1998; nga katër vëllimet Duke parë me sytë e shpirtit, 15 nëntor 1996, siç citohet në Mrekullia e ndriçimit të ndërgjegjes nga Dr. Thomas W. Petrisko, f. 53

Nuk mund ta përsëris sa duhet urgjencën për të mbyllur të çarat në jetën tuaj shpirtërore;[30]shih Ferri i Liruar është përmes këtyre që Satani po fiton një terren, madje edhe mes të zgjedhurve. Nëse keni rënë, nëse jeni në gjendje mëkati dhe rebelimi, lajmi i mirë është se nuk është vonë për t'i thënë "po" Jezusit, i cili ju pret krahëhapur (shih Atyre që janë në mëkatin e vdekshëm   Refugjat i Madh dhe Port i Sigurt).

Sepse ju vetë e dini shumë mirë që dita e Zotit do të vijë si një vjedhës natën. Kur njerëzit po thonë: "Paqe dhe siguri", atëherë fatkeqësia e papritur u vjen mbi ta, si dhimbjet e lindjes mbi një grua shtatzënë, dhe ata nuk do të shpëtojnë. Por ju, vëllezër, nuk jeni në errësirë, që ajo ditë t'ju mundë si një vjedhës. Për të gjithë ju jeni fëmijë të dritës dhe fëmijë të ditës. Ne nuk jemi të natës apo të errësirës. Prandaj, le të mos flemë siç bëjnë të tjerët, por le të qëndrojmë vigjilent dhe të matur. (1 Sel. 5: 2-6)

 

Mbështetni shërbimin e plotkohor të Markut:

 

Lexime të ngjashme

Shtatë Vulat e Revolucionit

Brace për ndikim

 

Për të udhëtuar me Mark in La Tani Word,
klikoni në banderolën më poshtë për të pajtohem.
Emaili juaj nuk do të ndahet me askënd.

Tani në Telegram. Klikoni:

Ndiqni Mark dhe "shenjat e përditshme" të përditshme në MeWe:


Ndiqni shkrimet e Markut këtu:

Dëgjoni në vijim:


 

 
Print Friendly, PDF & Email

Shënimet

Shënimet
1 shih Dita e Madhe e Dritës
2 shih Një pamje apokaliptike e pafalshme
3 Koment për Apokalipsin, Ch. 6:1-2
4 "Një herë u thirra në gjyqin (selinë) e Zotit. Unë qëndrova i vetëm përpara Zotit. Jezusi u shfaq i tillë, siç e njohim ne gjatë Mundimit të Tij. Pas një çasti, plagët e Tij u zhdukën, me përjashtim të pesë, atyre në duart, këmbët dhe brinjët e Tij. Papritur pashë gjendjen e plotë të shpirtit tim siç e sheh Zoti. Unë mund të shihja qartë gjithçka që është e pakënaqur për Perëndinë. Nuk e dija se edhe shkeljet më të vogla do të duhet të llogariten.” IvNdërroni mëshirën në shpirtin tim, Ditari, n. 36
5 shih Jennifer - Vizioni i Paralajmërimit
6 washingtonpost.com
7 sputniknews.com, npr.org, Foreignaffairs.com
8 sputniknews.com, reuters.com; shih Ora e Shpatës
9 ncdhhs.gov, Alberta.ca
10 shih Tarifat; Avokati Thomas Renz me të dhënat e fundit të sinjalizuesit: gjëmoj.com
11 ntd.com; lifesitenews.com; theepochtimes.com
12 "Bllokimet nuk shpëtuan jetë, përfundon meta-analiza", brownstone.org; shih Kur isha i uritur
13 theglobeandmail.com, dnyuz.com, postmillenial.com, foxnews.com, dailymail.co.uk
14 independent.co.uk, lajme.yahoo.com, nbcnews.com, ctvnews.com, truebasedmedia.com,
15 lajme.un.org
16 bbc.com
17 bbc.com, Nationalpost.com, theateratlantic.com
18 Grantham: markets.businessinsider.com; Dent: gjëmoj.com; Rosenburg: markets.businessinsider.com
19 I msn.co
20 “SHBA beson se Rusia së shpejti mund të nisë sulme kibernetike kundër infrastrukturës kritike amerikane: burimi”, foxbusinessnews.com
21 shih abc27.com, skynews.au
22 kush.int
23 shih Dita e Madhe e Dritës; Paralajmërimi: E vërteta apo trillimi
24 Për statusin kishtar të Vasulës: krh. Pyetjet tuaja mbi epokën
25 shih Hyrja në Orën Prodigale
26 shih Antikrishti në Kohët Tona; Një pamje apokaliptike e pafalshme
27 shih Dita e DrejtësisëAktgjykimet e fundit
28 Shiko gjithashtu Si epoka ishte e humbur   Duke rimenduar Kohët e Fundit
29 shih Tranzicioni i Madh
30 shih Ferri i Liruar
Postuar ne BALLINA dhe tagged , , , , , , , , , , .