Pika e Thyerjes

 

Shumë profetë të rremë do të dalin dhe do të mashtrojnë shumë;
dhe për shkak të shtimit të keqbërjeve,
dashuria e shumë njerëzve do të ftohet.
(Mat 24: 11-12)

 

I ARRITUAR një pikë thyerjeje javën e kaluar. Kudo që kthehesha, nuk pashë asgjë përveç njerëzve të gatshëm të copëtonin njëri-tjetrin. Ndarja ideologjike mes njerëzve është kthyer në një humnerë. Unë me të vërtetë kam frikë se disa mund të mos jenë në gjendje të kalojnë, pasi janë rrënjosur plotësisht në propagandën globaliste (shih Dy kampet). Disa njerëz kanë arritur një pikë befasuese ku kushdo që vë në dyshim narrativën e qeverisë (qoftë kjo "ngrohja globale""pandemia”, etj.) konsiderohet të jetë fjalë për fjalë vrasje cdo kush tjeter. Për shembull, një person më fajësoi mua për vdekjet në Maui kohët e fundit sepse e paraqita një këndvështrim tjetër mbi ndryshimet klimatike. Vitin e kaluar më quajtën "vrasës" për paralajmërim për të tashmen e padiskutueshme Rreziqet of ARNi injeksione ose ekspozimi i shkencës së vërtetë në maskimin. Gjithçka më ka shtyrë të mendoj për ato fjalë ogurzi të Krishtit…

…po vjen ora kur kushdo që ju vret do të mendojë se po i bën adhurim Perëndisë. (Gjoni 16:1:2)

E megjithatë, e kuptoj se shumë nga këta njerëz janë bllokuar në një kurth të qëllimshëm, sistematik dhe të zgjatur "programimit” përmes mediave. Ata janë formuar në mënyrë të qëndrueshme për të besuar se madje pyetje siguria e vaksinave të reja ose dogma e ndryshimit të klimës është një mëkat shoqëror. Është bërë një e vërtetë Fe. Dhe kjo i ka çuar shoqëritë tona kolektive në një pikë manipulimi të rrezikshëm ku kontroll i plotë po kalon në duart e fjalë për fjalë një grusht prej “filantropë të pasur” dhe familjet bankare nën maskën e "kujdesit shëndetësor" dhe "e mira e përbashkët". Kushdo që ngre alarmin është de fakto një "teoricien konspiracioni" - edhe kur theksojmë se kjo diktaturë globale në rritje shfaqet në fjalët e tyre

Natën tjetër, u tërhoqa të shikoja një dokumentar mbi të mbijetuarit hungarezë të holokaustit të Hitlerit. Një numër prej tyre pranuan se nuk do t'i besonin paralajmërimet e shumta për qëllimet e vërteta të Hitlerit, edhe kur ushtarët nazist ecnin rrugëve të tyre. Kam shkruar për këtë në 1942 ynë. Edhe një herë, fjalët e profetit kanadez Michael D. O'Brien po kumbojnë në veshët e mi:

Inshtë në natyrën e mesianistëve sekularë të besojnë se nëse njerëzimi nuk do të bashkëpunojë, atëherë njerëzimi duhet të detyrohet të bashkëpunojë - për të mirën e vet, natyrisht mess Mesianistët e rinj, në përpjekjen për ta shndërruar njerëzimin në një kolektiv duke u shkëputur nga Krijuesi i tij , do të sjellë pa vetëdije shkatërrimin e pjesës më të madhe të njerëzimit. Ata do të lëshojnë tmerre të papara: uri, murtaja, luftëra dhe në fund të fundit Drejtësi Hyjnore. Në fillim ata do të përdorin detyrimin për të zvogëluar më tej popullsinë, dhe pastaj nëse dështon ata do të përdorin forcën. - Michael D. O'Brien, Globalizimi dhe Rendi i Ri Botëror, 17 Mars 2009

Që nga dita e parë që shpërthyen zjarret në Alberta këtë pranverë para se bora të ishte shkrirë plotësisht ose të kishte pasur edhe një stuhi, e dija se diçka nuk ishte në rregull. Ndërsa mediat e quajtën atë "ndryshim klimatik", në realitet zjarret GreqiQuebecAlbertaNova ScotiaYellowknifeItali dhe gjetkë janë lidhur kryesisht me zjarrvënie dhe keqmenaxhimi. Zjarret që shkatërruan Maui, një rajon historikisht i thatë, zbresin në atë që duket të jetë paaftësia e qëllimshme dhe mospërfillje e pashpirt për jetën njerëzore ndërsa pyetjet vazhdojnë mbi natyrën e çuditshme të fatkeqësisë.[1]shih expose-news.com 

Mantra e çuditshme dhe e zakonshme e këtyre liderëve globalë, që këndojnë në një kor, është se ne duhet të "ndërtojmë më mirë" përmes një "Rivendosje të Madhe".[2]shih Rivendosja e Madhe Megjithatë, ju nuk mund të rindërtoni nëse nuk i shembni të gjitha së pari.

Ju jeni me të vërtetë të vetëdijshëm, se qëllimi i këtij komploti më të padrejtë është të shtyjë njerëzit të përmbysin të gjithë rendin e çështjeve njerëzore dhe t'i tërheqin ata drejt teorive të liga të këtij Socializmi dhe Komunizmi —POPA PIUS IX, Nostis et Nobiscum, Enciklikë, n. 18, 8 DHJETOR 1849

… Rendi i botës është tronditur. (Psalmi 82: 5)

Kështu që diçka në mua u këput javën e kaluar. Hyra në traktorin tim dhe u nisa me makinë në fushë, lotët më rridhnin në faqe dhe bërtisja në majë të mushkërive:

E kuptoj, Zot! E kuptoj pse ti "Më vjen keq që bëra qenie njerëzore në tokë" dhe pse jotja "Zemra u pikëllua" (Zan 6:6). E kuptoj pse po na thua se Dita e Drejtësisë duhet të vijë. Unë e kuptoj pse është nëna juaj duke qarë nëpër botë. Por unë gjithashtu e di se ju e doni çdo person më shumë se unë kurrë, sepse ju jeni Vetë mëshira. Unë e di që ju jeni "i ngadalshëm në zemërim dhe i pasur në mirësi dhe besnikëri" (Eksodi 34:6). Por Zoti Zot - na ndihmo! Jezus na ndihmo! Eja Zoti Jezus!……..

Të nesërmen në mëngjes, lexova Ungjillin për ditën:

O brez i pabesë dhe i çoroditur, deri kur do të jem me ju? Deri kur do të duroj? (Mateu 17:17)

Unë jam zhytur në këtë apostull paralajmërimi për rreth 18 vjet tani. Përveç të qenit i rraskapitur si Jeremia,[3]Jeremia 20:8: «Sa herë që flas, duhet të bërtas, të shpall dhunë dhe zemërim; fjala e Zotit më ka sjellë turp dhe tallje gjatë gjithë ditës". Unë shoh gjithçka që kam shkruar nën bindje të shpaloset para syve të mi - gjithçka. Por unë gjithashtu e di se Zoti frenon të keqen herë pas here dhe ai një vit mund të shkrihet shpejt në tjetrin, një dekadë në tjetrën. Por me shpërthim i së keqes në muajt e fundit dhe çfarë po del qartë si një axhenda e antikrishtit, a jemi ne - ose më konkretisht, Zoti - në një "pikë thyerje"?

 

Paralajmërimet e tetorit

Unë dhe kolegu Prof. Daniel O'Connor folëm kohët e fundit për një "Konvergjencë tetori" të ngjarjeve potencialisht të mëdha, pjesërisht, bazuar në dy shikues që flasin për këtë tetor të ardhshëm 2023 si thelbësor (shiko Konvergjenca e tetorit). Përsëri, të gjitha paralajmërimet e zakonshme: kur ka afate të tilla specifike kohore si kjo, duhet vënë Profecia në perspektivëPor kam dëgjuar nga roje të tjera se edhe ata kanë një sens për këtë vjeshtë.

Dhe më pas mora një email nga një lexues që kishte folur me Sondra Abrahams. Kjo është një grua për të cilën kam folur këtu përpara. Ajo vdiq në vitin 1970 në tryezën e operacionit dhe u dërgua nga Zoti ynë për të parë Parajsën, Ferrin dhe Purgatorin përpara se të kthehej në jetë.[4]Shikoni dëshminë e saj këtu Asaj iu dhanë gjithashtu vizione për të ardhmen që i bëjnë jehonë shumë shkatërrimit që përshkruan Luisa Piccarreta në ditarët e saj. Veçanërisht, Sondra sheh gjithashtu engjëj dhe demonë dhe, herë pas here, "pendë engjëlli" të bardha shfaqen nga ajri i hollë. Tingëllon çmenduri, apo jo? Por kjo ndodhi pikërisht para meje një herë në një takim privat, dhe nuk kam asnjë mënyrë për ta shpjeguar atë përveç se ishte një manifestim nga Parajsa - ose nga ana tjetër (lexo Në krahët e engjëllit). 

Lexuesi im ndau bisedën e saj me Sondrën:

Ajo tha t'u thoshte njerëzve që të luten, të kenë gati të gjitha sakramentet tuaja, duke përfshirë Ujin e Shenjtë dhe Kripën e Bekuar, dhe të përgatiten për luftën dhe errësirën që vijnë në tetor. Ajo tha se do të jetë kaotike dhe shumë e keqe. —letër, 9 gusht 2023

Vendosa të telefonoja vetë Sondrën. Organizova një intervistë me të më vonë atë ditë. Epo, ne hasëm në çdo defekt të mundshëm teknik si në fundin e saj ashtu edhe në timin. Më në fund, ne funksionuam kamerat tona dhe folëm për një orë. Pasi ajo e mbylli telefonin, kontrollova regjistrimin dhe nuk kishte audio. Shko figura. 

Mund të tentoj një intervistë sërish në të ardhmen, por Sondra tani është në të 80-at dhe teknologjia nuk është gjëja e saj. Por kjo është ajo që ajo më përcolli. Jezusi ia tregoi atë zjarri do të vinte nga qielli dhe veçanërisht, zjarri do të dilte nga toka. Kur ajo i kërkoi Atij që ta shpjegonte këtë, Ai tha se do ta shpjegonte më vonë.[5]Aktiviteti vullkanik? Një armë e re? Disa njerëz në Maui raportuan se zjarri në dukje vinte nga toka… Sondra foli gjithashtu përsëri për luftë (në shkurt 2022, Sondra i tha personit që më dërgoi email se njerëzit duhet të luten "për shkak të një lufte të mundshme bërthamore në mbarë botën") dhe se do të kishte probleme serioze në Vatikan. Ajo gjithashtu tha se mendonte se këto gjëra do të ndodhnin pasi të vdiste, por Jezusi tha: "Jo, ju do të jetoni për t'i parë ata." 

Unë nuk jam adhurues i parashikimeve specifike si ky; shumica dështojnë. E megjithatë, a ka diçka për këtë tetor (përvjetorin e shfaqjeve të Fatimes)?

 

Një ëndërr e zjarrtë

Unë kam pasur vetëm një grusht ëndrrash në jetën time që do t'i quaja "profetike". Disa prej tyre i kam ndarë këtu, më e rëndësishmja, ëndrrën time për periudhën e Antikrishtit që më erdhi që në fillimet e shërbimit tim, rreth 30 vjet më parë.[6]shih Zoja: Përgatitja - Pjesa III Unë jam duke e parë atë ëndërr më fjalë për fjalë tani nga ora.

Unë gjithashtu ndava një ëndërr të mrekullueshme nga prilli 2020.[7]shih Guri i mullirit Nuk e kam idenë nëse është e lidhur me ndonjë gjë që sapo keni lexuar. Por pashë nga toka një objekt të madh, të zi dhe të rrumbullakët si planetar duke u afruar në hapësirë ​​që papritmas filloi të shpërthejë dhe të bjerë topa zjarri. Më pas u transportova jashtë orbitës sonë, ku pashë të gjithë planetët në rrotullim dhe pashë teksa po i njëjti objekt i madh qiellor po afrohej, copa të tij u shkëputën dhe meteorët binin në tokë ndërsa kalonte. Nuk kam parë kurrë diçka kaq të pabesueshme, kaq mahnitëse, dhe mbetet e gjallë edhe tani në sytë e mendjes sime. 

Por disa ditë më parë pata një ëndërr tjetër që më la pa frymë. Unë isha duke qëndruar në një shtëpi në një qytet dhe mund të shihja se jashtë ajri ishte i errët dhe i trazuar. Dola te dritarja dhe pashë një top të madh flakërues zjarri, një meteor që vërshonte në atmosferë drejt lagjes sonë. Ishte larg, duke lëvizur ngadalë, por ishte e dukshme sepse ishte shumë masive. Unë dhe familja ime u shtrimë në dysheme dhe filluam të lutemi. Fillova t'i lutem Zotit të më falte për të gjitha mëkatet e mia, duke i kërkuar Atij të më falte për çdo gabim në jetën time ndërsa përgatitesha ta takoja Atë ballë për ballë. I hodha sytë lart dhe praktikisht pashë flakët që po i afroheshin dritares sonë. u mblodha.

Dhe pastaj, papritmas, zemërimi u zhduk. U ngrita dhe shikova jashtë. Toka ishte djegur, por shtëpia jonë ishte e paprekur. U mbusha me habi dhe bërtita: “Kjo shtëpi është një strehë! Ky është një strehë!” Shikova jashtë pas shtëpisë dhe pashë shumë shtëpi të shkatërruara, por të tjera që nuk ishin. Atëherë premtimi që Jezusi i bëri Luizës iu kujtua atyre që luten të Tijët Orët e Pasionit:

Oh, sa do të më pëlqente nëse vetëm një shpirt në çdo qytet do t'i bënte këto Orë të Pasionit Tim! Unë do të ndjeja Praninë Time në çdo qytet dhe Drejtësia Ime, e përbuzur shumë në këto kohë, do të qetësohej pjesërisht. —Jezusi te Luiza, tetor 1914, vëllimi 11

Dhe u zgjova.

Unë mbeta me një ndjenjë të thellë të Providenca dhe mbrojtja e Zotit që do t'u jepet besimtarëve të cilët, pa atë në këto kohë, nuk do të mbijetojë. Dhe atyre që janë i thirrur në shtëpi, Perëndia gjithashtu do të japë hir për ata që e kanë besimin e tyre tek Ai. Ndërsa po shkruaja këtë, hasa në një mesazh që Jezusi i dha shikuesit amerikan, Jennifer. Mendova si për Mauin ashtu edhe për ëndrrën time… 

Fëmija im, bëhu i përgatitur! Jini të përgatitur! Jini të përgatitur! Kini parasysh fjalët e Mia, sepse ndërsa koha fillon të mbyllet, sulmet që do të lëshohen nga Satani do të jenë në përmasa të paprecedentë. Sëmundjet do të dalin dhe do të arrijnë kulmin e njerëzve të Mi dhe shtëpitë tuaja do të jenë një strehë e sigurt derisa engjëjt e Mi t'ju udhëheqin në vendin tuaj të strehimit. Po dalin ditët e qyteteve të nxira. Ty, fëmija Im, të është dhënë një mision i madh… sepse makinat e kutive do të dalin: Stuhi pas stuhie; do të shpërthejë lufta dhe shumë do të qëndrojnë para Meje. Kjo botë do të gjunjëzohet sa hap e mbyll sytë. Tani dilni, sepse unë jam Jezusi dhe jini në paqe, sepse gjithçka do të bëhet sipas vullnetit Tim. -Shkurt 23rd, 2007

 

Pika e Thyerjes

Një ditë, Jezusi i tha Luizës:

Bija ime, le të lutemi së bashku. Ka disa momente të trishtuara në të cilat Drejtësia ime, e paaftë për të mbajtur veten për shkak të të këqijave të krijesave, do të donte të vërshonte tokën me plagë të reja; dhe kështu lutja në Vullnetin Tim është e nevojshme, e cila, duke u shtrirë mbi të gjitha, e vendos veten si mbrojtje e krijesave dhe me fuqinë e saj, e pengon Drejtësinë time që t'i afrohet krijesës për ta goditur atë. —1 korrik 1942, vëllimi 17

Këtu, Zoti ynë po na thotë në mënyrë eksplicite se lutja "në Vullnetin Tim" mund të "parandalojë" Drejtësinë nga goditja e krijesës (për ata që janë të rinj në këtë terminologji, e shpjegoj këtu: Si të jetosh në vullnetin hyjnor.) Është e qartë se nuk është Vetë Zoti por i Tij drejtësi që arrin një pikë thyerjeje. Për…

Ai nuk i bie të fikët dhe nuk lodhet, kuptimi i tij është i pahetueshëm. (Isaia 40:28)

Por Ai zemërohet,[8]shih Zemërimi i Zotit në mënyrë të justifikuar kështu, edhe nëse Ai është "i ngadalshëm" në këtë. Në vitin 1973, Sr. Agnes Katsuko Do te behet nga Akita, Japoni mori mesazhet e mëposhtme nga Virgjëresha e Bekuar ndërsa lutej në kishën e manastirit:  

Në mënyrë që bota të mund ta njohë zemërimin e Tij, Ati Qiellor po përgatitet të shkaktojë një ndëshkim të madh mbi gjithë njerëzimin. Me Birin tim kam ndërhyrë kaq shumë herë për të qetësuar zemërimi i Atit. Unë e kam parandaluar ardhjen e fatkeqësive duke i ofruar Atij vuajtjet e Birit në Kryq, Gjakun e Tij të Çmuar dhe shpirtrat e dashur që e ngushëllojnë Atë duke formuar një grup shpirtrash viktima. Lutja, pendimi dhe sakrificat e guximshme mund ta zbusin zemërimin e Atit. —3 gusht 1973,

Siç ju thashë, nëse njerëzit nuk pendohen dhe më mirë veten e tyre, Ati do të shkaktojë një ndëshkim të tmerrshëm për të gjithë njerëzimin. Do të jetë një dënim më i madh se përmbytja, siç nuk do ta ketë parë kurrë më parë. Zjarri do të bjerë nga qielli dhe do të zhdukë një pjesë të madhe të njerëzimit, të mirë e të këqij, duke mos kursyer as priftërinj as besnikë. 13 1973 Tetor XNUMX 

A lidhet ky mesazh i fundit i "zjarrit" me atë që keni lexuar më sipër? Une nuk e di; duke pasur parasysh ashpërsinë e tij, dyshoj se jo - ende jo. Dhe a është zjarr nga hapësira apo zjarr nga armatimi i njeriut? E vetmja gjë që di është se Zoti ynë dhe Zoja na kanë thënë vazhdimisht se, nga njëra anë, na presin sprova të vështira; nga ana tjetër, ata që kanë besim nuk duhet të kenë frikë. 

Shikuesi italian Angela së fundmi pa një vizion të botës të mbuluar me një re të madhe gri; ishin të dukshme skenat e luftës dhe të dhunës; kishat dhe tabernakullet ishin bosh, në dukje të grabitura. Por Zoja tha:

Fëmijët e mi të dashur, lutuni dhe mos e humbni qetësinë tuaj; mos u trembni nga kurthet e princit të kësaj bote. Më ndiqni fëmijë, më ndiqni në rrugën që ju tregoj prej kohësh. Mos kini frikë, fëmijë të dashur: Unë jam pranë jush dhe nuk do t'ju lë kurrë. -Zoja e Zaros tek Anxhela, 8 gusht 2023

Fëmijët e mi, nëse ju them këtë, është për t'ju përgatitur, jo për t'ju frikësuar, që në momentin e betejës të jeni gati me Rruzaren e Shenjtë të shtrënguar në grusht, me besim të patundur. -Zoja e Zaros te Simona, Gusht 8, 2023

 

Stuhia e Madhe

Është një mendim i fundit që dua të ndaj me ju për atë "fjalë tani" që Zoti më dha rreth 18 vjet më parë:

Një stuhi e madhe po vjen mbi tokë si një stuhi.

Pastaj disa ditë më vonë, ndërsa lexova Kapitullin 6 të Zbulesës, dëgjova qartë në zemrën time: Kjo ËSHTË Stuhia e Madhe. Kjo çoi në Afati kohor imazhin në të cilin kemi postuar Kundërvënia për Mbretërinë me shpjegime. Në vitet në vijim, bëra gjithçka për të mos qenë shumë fjalë për fjalë.

Por kohët e fundit, siç i shoh të gjitha ato vula të Zbulesës Ch. 6 gati për t'u hapur mbi të gjithë botën, nuk mund të mos ndiej se ndoshta kjo Stuhi do të shpaloset pikërisht ashtu siç i pa Shën Gjoni, duke u hapur njëra pas tjetrës si një efekt domino (shih Brace për ndikim). 

A është ky tetori i ardhshëm ndoshta ai momenti "përfundimtar" ku vula e dytë e luftës fillon mundime të mëdha? Ne do të shohim. Por më e rëndësishme është ajo që ne duhet të bëjmë tani. Ne duhet të sigurohemi se e kemi marrë seriozisht pendimin dhe se jemi në një gjendja e hirit. Dhe ne duhet të bëhemi një dritë më e ndritshme në errësirë ​​për ata që na rrethojnë. unë shkruajta Çfarë mund të bëj? që jep 5 mënyra praktike për të formuar atë "grup të shpirtrave viktima” që qëndrojnë në hendekun për të gjithë ata që kanë rënë ose që janë ne gjume

Ndërsa mbetem i kujdesshëm ndaj këtyre parashikimeve të tetorit, besoj se njerëzimit i ka mbaruar koha… 

Besim. Në. Jezusin.

 

I jepni lavdi Zotit, Perëndisë tuaj, para se të errësohet;
para se këmbët e tua të pengohen në male që errësohen;
përpara se drita që kërkon të kthehet në errësirë,
shndërrohet në re të zeza.
Nëse nuk e dëgjoni këtë me krenarinë tuaj,
Unë do të qaj në fshehtësi shumë lot;
sytë e mi do të rrjedhin me lot për tufën e Zotit,
e çuan në mërgim.
(Jer 13: 16-17) 


Shënim: Pasi lexova këtë reflektim, disa lexues më thanë të shikoja leximet e përditshme meshe për 13 tetor 2023 - përvjetorin e shfaqjeve të Fatimes që paralajmëruan për gjithçka në radhë të parë:

Ngjeshuni dhe qani, o priftërinj!
    vajtoni, o ministrat e altarit!
Ejani, kaloni natën me thasë,
    O ministrat e Zotit tim!
Shtëpia e Zotit tënd është e privuar
    e ofertës dhe libacionit.
Shpall një agjërim,
    thirrni një asamble;
Mblidhni pleqtë,
    të gjithë ata që banojnë në tokë,
në shtëpinë e Zotit, Perëndisë tuaj,
    dhe i klithni Zotit!

Mjerisht, ditën!
    sepse dita e Zotit është afër,
    dhe vjen si rrënim nga i Plotfuqishmi.

I bini borisë në Sion,
    jep alarmin në malin tim të shenjtë!
Le të dridhen të gjithë ata që banojnë në tokë,
    sepse dita e Zotit po vjen;
Po, është afër, një ditë errësirë ​​dhe errësirë,
    një ditë me re dhe trishtim!
Si agimi që përhapet mbi male,
    një popull i shumtë dhe i fuqishëm!
Ngjarja e tyre nuk ka qenë e lashtësisë,
    as nuk do të jetë pas tyre,
    edhe në vitet e brezave të largët.
(Joel 1:13-15; 2:1-2)

 
Lexime të ngjashme

Varur nga një fije

Një Fije Mëshire

Ajo profeci në Romë: A janë rrugët e mia të padrejta?

Dy profecitë e Fr. Michael Scanlan në 1976 1980

 

Ne kemi nevojë për mbështetjen tuaj në këto kohë të vështira. 
Falemnderit.

 

me Nihil Obstat

 

Për të udhëtuar me Mark in La Tani Word,
klikoni në banderolën më poshtë për të pajtohem.
Emaili juaj nuk do të ndahet me askënd.

Tani në Telegram. Klikoni:

Ndiqni Mark dhe "shenjat e përditshme" të përditshme në MeWe:


Ndiqni shkrimet e Markut këtu:

Dëgjoni në vijim:


 

 
Print Friendly, PDF & Email

Shënimet

Shënimet
1 shih expose-news.com
2 shih Rivendosja e Madhe
3 Jeremia 20:8: «Sa herë që flas, duhet të bërtas, të shpall dhunë dhe zemërim; fjala e Zotit më ka sjellë turp dhe tallje gjatë gjithë ditës".
4 Shikoni dëshminë e saj këtu
5 Aktiviteti vullkanik? Një armë e re? Disa njerëz në Maui raportuan se zjarri në dukje vinte nga toka…
6 shih Zoja: Përgatitja - Pjesa III
7 shih Guri i mullirit
8 shih Zemërimi i Zotit
Postuar ne BALLINA.