Çështja Kundër Gates

 

Mark Mallett është një ish-gazetar fitues i çmimeve me CTV News Edmonton (CFRN TV) dhe banon në Kanada.


Një raport i veçantë

 

Për botën në përgjithësi, normaliteti kthehet vetëm
kur ne kemi vaksinuar kryesisht të gjithë popullsinë globale.
 

—Bill Gates duke folur me të Financial Times
8 Prill 2020; 1:27 shënoni: youtube.com

Mashtrimet më të mëdha janë themeluar në një kokërr të së vërtetës.
Shkenca po shtypet për përfitime politike dhe financiare.
Covid-19 ka lëshuar korrupsionin shtetëror në një shkallë të gjerë,
dhe është i dëmshëm për shëndetin publik.

- Dr. Kamran Abbasi; 13 nëntor 2020; bmj.com
Redaktor Ekzekutiv i BMJ
redaktor i Buletini i Organizatës Botërore të Shëndetësisë 

 

BILL GATES, themeluesi i famshëm i Microsoft i kthyer në “filantrop”, e bëri të qartë në fazat e para të “pandemisë” se bota nuk do ta marrë jetën e saj - derisa të vaksinohemi të gjithë.

… Aktivitete, si shkollat ​​gather tubime masive… derisa të vaksinoheni gjerësisht, ato mund të mos kthehen fare.  —Bill Gates, intervistë me “CBS This Morning”, 2 Prill, 2020; lifesitenews.com

Por mbyllja e miliarda njerëzve të shëndetshëm derisa të injektohen, për shumë shkencëtarë me famë botërore duket e çuditshme dhe jo etike. E megjithatë, media kryesore i ka dhënë Gates një platformë të hapur dhe jokritike për të diktuar politikën e tij publike në të gjithë botën. Si e fitoi Gates këtë fuqi të pathënë? A është COVID-19 kërcënimi ekzistencial për njerëzimin që Gates thotë se është, duke justifikuar kështu bllokimet masive, mandatet e maskave, rritjen e fuqisë policore dhe shtypjen e lirisë deri në thyerjen e ekonomisë globale? Ne e dimë se çfarë mendon Z. Gates. Por çfarë thotë shkenca? Dhe më e rëndësishmja, a do të kthehet normaliteti premtimet e Gates?

 

KUSH KONTROLLON KUSH?

Jo pak kanë menduar se është e çuditshme sesi një zhvillues i programeve kompjuterikë që nuk mbaroi kurrë kolegjin, një njeri pa ndonjë përvojë në shkencë apo mjekësi, po i quan të shtënat në të gjithë globin. Sidoqoftë, në një artikull të titulluar “Njihuni me mjekun më të fuqishëm në botë: Bill Gates ”, Politikan vëren se ai është donatori i dytë më i madh për Organizatën Botërore të Shëndetësisë (OBSH) me seli në Gjenevë, Zvicër.[1]shih kush.int

Disa miliarderë janë të kënaqur që i blejnë vetes një ishull. Bill Gates mori një agjenci shëndetësore të Kombeve të Bashkuara në Gjenevë. Gjatë dekadës së kaluar, njeriu më i pasur në botë është bërë donatori i dytë më i madh i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, i dyti vetëm në Shtetet e Bashkuara dhe pak më shumë se Mbretëria e Bashkuar Foundation Fondacioni Gates ka derdhur më shumë se 2.4 miliardë dollarë në OBSH që nga viti 2000… Kjo largesi jep ndikimi i tij i madh mbi axhendën e tij… Rezultati, thonë kritikët e tij, është që përparësitë e Gates janë bërë të OBSH-së… Disa avokatë të shëndetit kanë frikë se për shkak se paratë e Fondacionit Gates vijnë nga investime në biznes të madh, ato mund të shërbejnë si një kalë Troje për interesat për të minuar rolin e OBSH-së në vendosjen e standardeve dhe formësimin e politikave shëndetësore. - Natalie Huet & Carmen Paun, Politikan, 4 maj 2017

"A është Gates fuqia e vërtetë prapa perdes?", Pyet eksperti i shëndetit, Dr. Joseph Mercola, vetë shënjestra e rritjes së censurës. "Kur ju shikoni prapa gjatë vitit të kaluar, duket se Gates shpesh ka qenë i pari që ka njoftuar se çfarë duhet të bëjë bota për të adresuar pandeminë, dhe më pas OBSH del me një mesazh identik, i cili pastaj papagallohet nga udhëheqësit botërorë, pak a shumë fjalë për fjalë. ”[2]Mars 19th, 2021, mercola.com

Dr. Astrid Stückelberger, Ph.D, e cila ka punuar brenda Organizatës Botërore të Shëndetësisë dhe është presidente e Rrjetit Ndërkombëtar të Gjenevës për plakjen e financuar nga OBSH, po vlerësohet si një "sinjalizues" për zbulimet e saj të fundit. "Zvicra është qendra e shumë korrupsionit", thotë Dr. Stückelberger, duke iu referuar asaj që po ndodh me OBSH. Në një intervistë me video me katër avokatë gjermanë[3]Komiteti Ekstra-Parlamentar i Koronës Gjermane duke hetuar shkeljet ndërkombëtare të pandemisë, ajo tregon dokumentet e brendshme në OBSH që tregojnë, që nga viti 2016, që organizata shëndetësore fitoi kompetenca të papara të njëanshme që të gjithë shtetet anëtare duhet të binden. OBSH në të vërtetë "drejton si një agjenci korporate", thotë ajo.

Kjo e ka bërë sigurinë shëndetësore [OBSH] një diktaturë ku Drejtori i Përgjithshëm mund të vendosë vetë për të shitur vaksinat, për të shitur PCR [testet]… Kështu që, unë po zbuloj disa mospërputhje që nuk janë përdorur në ligj - Dr. Astrid Stückelberger, Ph.D, intervistë; 9:37; mercola.com

Për më tepër, Bill Gates kërkoi të ishte pjesë e OBSH-së «si një shtet anëtar. Incredibleshtë e pabesueshme… kjo është e pashembullt në një kushtetutë të vendeve anëtare, ”pohon Dr. Stückelberger. Ndërsa ajo thotë se nuk ka zbuluar prova se Gates iu dha ky status, ajo beson se ai "jozyrtarisht" mban pushtetin.[4]Për njërën, Swissmedic, Administrata e Ushqimit dhe Barnave e Zvicrës, ka lidhur një marrëveshje tre-drejtëshe me Gates dhe OBSH. "Kjo është anormale," bërtiti ajo dhe pyeste veten nëse Gates nuk ka lidhur kontrata të ngjashme me vendet e tjera për të kontrolluar zgjedhjen e barnave, etj.

Ai trajtohet si një kryetar shteti, jo vetëm në OBSH, por edhe në G20. - Politike, duke cituar një përfaqësues të OJQ-ve me bazë në Gjenevë, i cili e quajti Gates një nga burrat më me ndikim në shëndetin global; 4 maj 2017; politico.com

Së dyti, GAVI (Aleanca Globale për Vaksinat dhe Imunizimin) që u themelua nga Gates, u bë një "një institucion i pavarur ndërkombëtar" në Zvicër.[5]gavi.org GAVI është organizata me të cilën bashkëpunon ID2020 dhe Microsoft i Gates për të krijuar një ID dixhitale për çdo person në planet, lidhur me vaksinimin e tyre. Ajo që është "shumë e çuditshme", thotë ajo, është që GAVI jo vetëm që nuk i nënshtrohet taksimit por ka "imunitet të plotë diplomatik të plotë" duke i parandaluar ata që të hetohen ose akuzohen për ndonjë shkelje, të qëllimshme ose tjetër. Kjo u konfirmua nga një anëtar tjetër në diskutimin panel[6]19: 08; mercola.com të cilët ranë dakord se kjo ishte thjesht një fuqi e përqendruar e paparë. Edhe një ish-punonjës i Fondacionit Gates dhe GAVI po vë në dyshim klimën aktuale anti-shkencore. 

Unë mendoj se shoqëria jonë po zhvillon gjithnjë e më shumë atë që unë e quaj sjellja e tufës or mentaliteti i tufës në vend se imuniteti i tufës, në të vërtetë. Pra, ajo që mund të shihni është se, për shembull, politikanët janë verbërisht ndjekja e ekspertëve kryesorë; dhe ekspertët kryesorë po ndjekin verbërisht OBSH-në; dhe OBSH-ja po i përmbahet "mandatit të tyre global" ... jini mirë, jini të bukur, por heshtni dhe thjesht vaksinohuni. Dhe sigurisht që është një situatë dhe mentalitet që është i papranueshëm - Dr. Geert Vanden Bossche, PhD, DVM; video në 35: 46

Sigurisht, nuk është Gates por Tedros Adhanom Ghebreyesus ai që është Drejtori i Përgjithshëm i OBSH. Ai ishte ish-Ministri i Shëndetësisë në Etiopi, ku u akuzua nga disa zyrtarë shëndetësorë se kishte mbuluar tre shpërthime të kolerës atje.[7]Mars 24th, 2020, nacionalinteres.org Para se të emërohej në OBSH, Tedros kishte shërbyer në disa organizata të themeluara të Gates, përfshirë GAVI.[8]wikipedia.org

 

Portat e arta

Ajo që mbase nënshkruan marrëveshjen e ndikimit të paparë të Gates mbi OBSH, dhe si pasojë, reagimi pandemik i botës, është "filantropia" e tij befasuese ndaj medias. Sipas Rishikimi i Gazetarisë Kolumbiane, ai ka drejtuar mbi 250 milion dollarë në BBC, NPR, NBC, Al Jazeera, ProPublicaRevista KombëtareGuardianNew York Times, Univision, MediumFinancial TimesAtlantikTribuna e Teksasit, Gannett, Uashington mujoreLe Monde, Qendra për Raportim Investigativ, Qendra Pulitzer, Fondacioni Kombëtar i Shtypit (NPF), Qendra Ndërkombëtare për Gazetarët dhe një mori entitetesh të tjera përfshirë ato "kontrollorët e fakteve" në internet. 

PolitiFact dhe Sot USA (të drejtuar nga Instituti Poynter dhe Gannett, përkatësisht - të dy kanë marrë fonde nga Fondacioni Gates) madje kanë përdorur platformat e tyre të kontrollit të fakteve për të mbrojtur Gates nga "teoritë e rreme të konspiracionit" dhe "keqinformimi", si ideja që fondacioni ka investime financiare në ndërmarrjet që zhvillojnë vaksina kovide dhe terapi. Në fakt, faqja në internet e fondacionit [Gates '] dhe format më të fundit të taksave tregojnë qartë investimet në kompani të tilla, përfshirë këtu Galaadi   CureVac. - Tim Scwab, Rishikimi i Gazetarisë Kolumbiane, 21 gusht, 2020 

Në vitin 2010, Gates deklaroi "Dekadën e Vaksinave", duke dhuruar dhjetë miliardë për zhvillimin e tyre.[9]Njoftimi për shtyp, gatesfoundation.com Pastaj ai ra miliarda më shumë në prill 2020 për ndërtimin e shtatë "fabrikave të vaksinave" pasi ai mendoi se mund të mobilizohej më shpejt se qeveritë për të luftuar shpërthimin e koronavirusit.[10]Prill 6th, 2020, weforum.org Por kjo nuk është vetëm para për erën. "Ne mendojmë se ka pasur mbi një kthim 20 në 1", Gates u mburr me investimet e tij në vaksinat.[11]Lajmet e NBC, 23 janar 2019; cnbc.com Në të vërtetë, fondacioni i tij zotëron aksione në disa prodhues të vaksinave, përfshirë Pfizer, sipas një firme investimesh.[12]24 shtator, 2020, Foleja Motley Ai gjithashtu dha një japë për "vaksinën" e re për terapinë e gjeneve mRNA Moderna i cili, nga ana tjetër, ra dakord t'i "jepte Bill & Melinda Gates Foundation disa licenca jo-ekskluzive".[13]modernatx.com

Por a nuk janë fondacionet e Gates "jofitimprurëse"? Në të vërtetë, Fondacioni Bill & Melinda Gates Besimi menaxhon pasuritë e dhurimit. "Këto dy njësi shpesh kanë interesa të mbivendosur dhe, siç është vërejtur shumë herë në të kaluarën, grantet e dhëna nga Fondacioni shpesh përfitojnë drejtpërdrejt nga vlera e aseteve të Trustit."[14]Raporti i Corbett, "Kush është Bill Gates", ora 18:00; corbettreport.com 

Ata - dhe korporatat që ata ftojnë të bashkohen me ta - përdorin strehën e taksave të një organizate jofitimprurëse për të investuar në ndërmarrjet fitimprurëse. Gates & Buffet marrin fshirje taksash për vendosjen e parave në fondacionin e tyre, por fondacioni i tyre mund të japë para (të dyja si grante dhe investime) direkt korporatave fitimprurëse duke krijuar produkte fitimprurëse. Kjo, padyshim, krijon konflikt të madh interesash. - Dr. Joseph Mercola, 2 tetor 2012; nvic.org

Pikërisht ky është rasti me Moderna dhe Pfizer, të cilët kanë marrë fonde nga Gates. Vaksinat nuk janë falas.[15]"Parashikimi i Moderna për shitjet e dy dozave të para të vaksinës ishte 18.4 miliardë dollarë për 2021, kështu që qëllimi përforcues mund të shtonte rreth 9 miliardë dollarë për këtë." (16 Prill, kuarc [16]"Pfizer pret të fitojë midis 59 miliardë dhe 61 miliardë dollarë - nga 42 miliardë dollarë që bëri në vitin 2020. Me përjashtimin e vaksinës, kompania pret që shitjet e saj të rriten me 6% në 2021. (2 shkurt, 2021, kuarc) Muajin e kaluar, CFO i Pfizer tha që ai sheh "mundësi të konsiderueshme… nga një perspektivë çmimesh" për të rritur çmimin në fotografitë e ardhshme përforcuese.[17]Frank D'Amelio, 16 Mars 2021; Posta Kombëtare Ata nuk humbën kohë. Në mes të pandemisë, Pfizer sapo ka shënuar çmimet e tyre me 62%[18]14 Prill, 2021; në ditën e sotme të biznesit me Moderna dhe Johnson dhe Johnson duke thënë se rritjet e çmimeve nuk janë shumë mbrapa.[19]13 Prill, 2021; cityam.com[20]intercept.com

Kështu, nuk është për t'u habitur që Forbes rendit Gates, vlera neto e të cilit është 130.4 miliardë,[21]forbes.com ndër udhëheqësit më të fuqishëm të botës. Ky është i njëjti njeri, partneri themelues i të cilit në Microsoft, Paul Allen, shkroi një autobiografi që "zbulon pamëshirshmërinë e Gates në largimin nga rruga e tij të të gjitha pengesave për sukses, përfshirë Allen".[22]2 maj 2011; theguardian.com I njëjti njeri i cili u padit me sukses nga qeveria amerikane për thyerjen e ligjeve të antitrustit në përpjekjen për të monopolizuar konkurrencën në shfletuesin e internetit dhe sistemin operativ të Microsoft.[23]5 qershor 2018; informatikë.com I njëjti Gates që kohët e fundit u bë pronari më i mirë i tokave bujqësore në Amerikë.[24]landreport.com/2021 I njëjti Gates që «kontrollon edhe furnizimin me farë në botë».[25]Dr. Vandana Shiva, PhD, "mbi rrëzimin e perandorive të Bill Gates", mercola.com I njëjti Gates që po financon GAVI për të ndjekur çdo person në planet me "çertifikata dixhitale për të treguar se kush është rikuperuar ose testuar kohët e fundit, ose kur kemi një vaksinë, kush e ka marrë atë."[26]Bill Gates, Mars 2020, reddit.com 

Por si do ta arrinte ai një qëllim të tillë?

 

NJ W ZGJIMI I Lotëve

Së pari, merrni parasysh historinë e Fondacionit Gates dhe OBSH, e cila ka dhënë disa rezultate shqetësuese. Në vitin 2011, ata administruan një vaksinë të poliomelitit në Uttar, Pradesh duke lënë të paralizuar 491,000 nga 2000-2017.[27]pubmed.ncbi.nlm.nih.gov Ndërsa Gates dhe OBSH vazhduan ta shpallnin Indinë "poliomelit falas", shkencëtarët mbështetur nga studimet paralajmëroi se ishte, në fakt, virusi i poliomelitit të gjallë në vaksinë që shkakton simptoma të ngjashme me poliomelitin. Revista Indiane e Etikës Mjekësore studimi konkludoi:

Parimi i primit-jo-nocere [Së pari, mos bëj dëm] u shkel. -pubmed.ncbi.nlm.nih.gov

Profesori Raul Andino, një profesor i mikrobiologjisë në Universitetin e Kalifornisë në San Francisco, deklaroi troç:

Në fakt është një enigmë interesante. Vetë mjeti që po përdorni për çrrënjosjen e [poliomelitit] po shkakton problemin. -npr.com; lexoj studjoni ketu

Po vjen koha kur shkaku i vetëm i poliomelitit ka të ngjarë të jetë vaksina e përdorur për ta parandaluar atë. - Dr. Harry F. Hull dhe Dr. Philip D. Minor i Divizionit të Virologjisë në Institutin Kombëtar për Standardet Biologjike dhe Kontrollin në MB, Sëmundjet Klinike Infektive periodik në 2005, Healthimpactnews.com; Burimi: "Kur mund ta ndalojmë përdorimin e vaksinës orale të polivirusit?", 15 dhjetor 2005))

Kjo është e njëjta aleancë Gates / GAVI / WHO që prezantoi vaksinën DPT në Afrikë pasi ishte ndërpritet në SHBA dhe kombet perëndimore1990s pas mijëra raporteve të vdekjes dhe dëmtimit të trurit. Në një studim të rishikuar nga kolegët e injeksioneve afrikane,[28]ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5360569/ rezultatet u treguan shkatërruese.

Dr. Mogenson dhe ekipi i tij zbuluan se vajzat e vaksinuara me vaksinën DTP vdiqën me 10 herë më shumë sesa fëmijët e pavaksinuar. Ndërsa fëmijët e vaksinuar ishin të mbrojtur nga Difteria, Tetanusi dhe Pertusis, ata ishin shumë më të ndjeshëm ndaj sëmundjeve të tjera vdekjeprurëse sesa bashkëmoshatarët e pavaksinuar. Vaksina me sa duket kompromentoi sistemin e tyre imunitar. Falë Gates, DTP është vaksina më e njohur në botë. Për kombet afrikane, GAVI dhe OBSH përdorin marrjen e vaksinave DTP për të vlerësuar pajtueshmërinë kombëtare me rekomandime për vaksinat. GAVI mundet ndëshkuar financiarisht kombet që nuk përputhen plotësisht. - Robert F. Kennedy, 23 Prill, 2020 Childrenshealthdefense.org (theksimi im)

Dhe po, ky është i njëjti partneritet Gates / OBSH që peshkopët Katolikë Kenian pretenduan se po sterilizonin miliona gra Keniane të pavullnetshme me një fushatë vaksinash "tetanoz" të ngjashme me atë që ndodhi në Filipinet, Nikaragua dhe Meksikë.[29]11 nëntor 2014; wng.org Ndërsa OBSH dhe "kontrolluesit e tyre të fakteve" vazhdojnë të mohojnë akuzat, një letër e botuar në vitin 2017 arriti në përfundimin se hormoni i shtatzënisë, gonadotropina korionike njerëzore (hCG) që përmes injeksionit çon në sterilitet, ishte në vaksinat e administruara:

Tre laboratorë të pavarur të akredituar të biokimisë Nairobi testuan mostra nga shishkat e vaksinës tetanoze të OBSH-së që po përdorej në Mars 2014 dhe gjetën hCG ku askush nuk duhet të ishte i pranishëm. Në tetor 2014, 6 flakone shtesë u morën nga mjekët katolikë dhe u testuan në 6 laboratorë të akredituar. Përsëri, hCG u gjet në gjysmën e mostrave. Më pas, laboratori i Nairobi, AgriQ Quest, në dy grupe analizash, përsëri gjeti hCG në të njëjtat shishka vaksinash që rezultuan pozitivisht më herët… Duke qenë se hCG u gjet në të paktën gjysmën e mostrave të vaksinave të OBSH-së të njohura nga mjekët e përfshirë në administrimin e vaksinave. është përdorur në Kenia, mendimi ynë është se fushata "anti-tetanoze" e Kenisë u vu në pikëpyetje nga Shoqata e Mjekëve Katolikë të Kenisë si një front për uljen e rritjes së popullsisë. - John Holler, et. al., Universiteti i Lafayette, tetor 2017; Researchgate.net

Fakti është se një vaksinë e tillë është zhvilluar në 1995[30]"Një vaksinë që parandalon shtatzëninë tek gratë", ncbi.nlm.nih.gov dhe në 2018, Natyrë revista botoi përpjekje të reja për të vaksinuar gratë në Indi si një formë e kontrollit të lindjeve.[31]Shkurt 7th, 2018, nature.com[32]"Pikat kryesore në zhvillimin e vaksinave kontraceptive dhe pengesat në aplikimin e tyre", tandfonline.com

Por popullata e përgjithshme nuk po arrin mesazh.[33]shih Pandemia e Kontrollit Të gjitha vaksinat - ato thuhen çdo ditë nga spiker të bindur të lajmeve - janë "të sigurta dhe efektive". Të sugjeroni ndryshe është "teori konspirative" dhe do t'ju fitojë titullin e egër të "anti-vaxxer". 

Nga ana tjetër, "Filantropisti" është një fjalë më e këndshme. 

 

LOJRA FJALORE TE VDEKURA

Pothuajse në të njëjtën kohë Fondacioni Gates shpalli "Dekadën e Vaksinave", OBSH ndryshoi me kureshtje përkufizimin e një pandemie nga me përjashtim të referimi i një ngjitje si diçka që shkakton "një numër të madh të vdekjeve dhe sëmundjeve".[34]'OBSH dhe "komplotet" e gripit pandemik " bmj.com Kjo ishte pak para se "OBSH të shpallte një pandemi të gripit H1N1, duke përdorur kriteret… [që] nuk përfshinin referimin për sëmundshmërinë ose vdekshmërinë".[35]"Efekti i përkufizimit të" pandemisë "në vlerësimet sasiore të rrezikut të shpërthimit të sëmundjes infektive", nature.com H1N1, siç doli, ishte gjithçka përveç një pandemie - por precedenti tani ishte krijuar. OBSH u përpoq të minimizonte ndryshimin duke thënë se ai kurrë nuk përcaktoi vërtet se me çfarë do të fillonte një pandemi.[36]31 Mars, kush.int / buletin Por një letër e botuar në prestigjioze Natyrë revista theksoi fjalimin e dyfishtë të OBSH-së dhe seriozitetin e këtij termi. 

Megjithëse OBSH nuk e përdor më termin 'pandemi' zyrtarisht, Drejtori i Përgjithshëm i OBSH-së tërhoqi vëmendjen për përdorimin e tyre të termit deri në Mars 2020, për të përshkruar statusin e shpërthimit të COVID-19 use Përdorimi i termit nga OBSH ishte me interes për publikun, duke marrë një mbulim të gjerë shtypi. Termi 'pandemi' vazhdon të jetë e rëndësishme për të treguar rrezik serioz gjatë shpërthimit të sëmundjes. - "Efekti i përkufizimit të" pandemisë "në vlerësimet sasiore të rrezikut të shpërthimit të sëmundjes infektive", 28 janar 2021, nature.com

Fjala "pandemi" shkakton mekanizma globalë dhe fuqi qeveritare që kanë potencialin për të minuar lirinë dhe demokracinë në mënyrë që të "kontrollojnë" përhapjen e saj. Disa mendimtarë kryesorë globalë mendojnë kështu:

Oportunizmi politik dhe frika nga një pandemi e re do të bëjë që shumë qeveri të lënë disa nga fuqitë e tyre të fituara rishtas në vend ... Në botën post-koronavirus, Big Brother do të shikojë. —Stephen M. Walt, Robert dhe Renée Belfer, profesor i marrëdhënieve ndërkombëtare në Universitetin e Harvardit, 16 maj, 2020, Foreignpolicy.com

… Tani mund të jemi në majën e një periudhe të paparë të rishpërndarjes së pasurisë në formën e taksave më të larta për të financuar një zgjerim të kujdesit shëndetësor dhe shërbimeve të tjera. —Robert D. Kaplan, autor i 19 librave për punët e jashtme, 16 maj, 2020, Foreignpolicy.com

Megjithatë, disa qeveri po përpiqen të përdorin pandeminë e koronavirusit për të heshtur kritikët, për të zgjeruar mbikëqyrjen dhe për të forcuar sundimin e tyre. Nëse ata do të kenë sukses do të varet nga fakti nëse publiku e kupton atë kjo vetëm do të rrisë gjasat dhe ashpërsinë e katastrofave të ardhshme të shëndetit publik. -Kenneth Roth, drejtor ekzekutiv i Human Rights Watch, 16 maj, 2020, Foreignpolicy.com  

Kështu, me një përkufizim të ri në xhepin e tyre, në 30 Janar, 2020, OBSH shpalli një emergjencë globale të shëndetit publik të sindromës së rëndë akute të frymëmarrjes-koronavirus-2 (SARS-CoV-2) që shkakton sëmundjen e sëmundjes së koronavirusit-2019 (COVID- 19) Ajo që është më domethënëse, ndoshta, është ajo që ka ndodhur ditë më parë.

OBSH nuk e shpalli koronavirusin si një pandemi deri në të nesërmen pas Gates - i cili kishte dëshiruar për ca kohë që OBSH ta shpallte koronavirusin një pandemi - mirë, deri në të nesërmen pasi Gates bëri një dhurim shumë të madh për një kauzë që përfiton KUSH. -Washington TimesPrill 2nd, 2020 

Gjatë dekadës së kaluar, njeriu më i pasur në botë është bërë donatori i dytë më i madh i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, i dyti vetëm në Shtetet e Bashkuara dhe pak më shumë se Mbretëria e Bashkuar. Kjo madhësi i jep atij një ndikim të madh në agjendën e saj… Rezultati, thonë kritikët e tij, është që përparësitë e Gates janë bërë të OBSH-së. - Natalie Huet / Carmen Paun, Politikan, 4 maj 2017

Përfundimi: u shpall një "pandemi". "Inglyshtë interesante," thotë Dr. Baruch Vainshelboim, Phd, "99% e rasteve të zbuluara me SARS-CoV-2 janë asimptomatike ose kanë gjendje të lehtë, gjë që bie ndesh me emrin e virusit (i rëndë sindromi akut i frymëmarrjes-koronavirus-2). ”[37]"Maskat e fytyrës në epokën COVID-19: Një hipotezë shëndetësore", Baruch Vainshelboim, PhD, i Sistemit të Kujdesit Shëndetësor të Punëve të Veteranëve të Stanfordit Palo Alto në Kaliforni, 22 nëntor, 2020; ncbi.nlm.nih.gov Edhe Dr. Anthony Fauci nga SH.B.A. deklaroi se, "pasojat e përgjithshme klinike të COVID-19 janë të ngjashme me ato të gripit të rëndë sezonal".[38]Instituti Kombëtar i Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive, 28 Shkurt, 2020; pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32109011/[39]nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMe2002387Sidoqoftë, Bill Gates dhe OBSH shpallën një pandemi dhe filluan të nxisnin diktate të papara mbi kombet anëtare.

  1. Maskimi i detyrueshëm i të shëndetshmit
  2. Bllokimet e të shëndetshmit
  3. Distancimi shoqëror
  4. Testimi në masë
  5. Vaksinimi i të gjithëve
  6. Pasaportat e vaksinave

Ne do të kemi shumë masa të pazakonta derisa të vaksinojmë botën - shtatë miliardë njerëz - kjo është një urdhër i gjatë. Por, këtu është nevoja për të arritur - Bill Gates, Tregimi i përditshëmPrill 2nd, 2020

OBSH pretendoi se origjina e virusit vinte nga një treg ushqimesh në Wuhan, Kinë. Sidoqoftë, ata janë kritikuar[40]shih lajmet18.com për hetim të ngathët të asaj që mund të konsiderohet një krim kundër njerëzimit, pasi një listë në rritje e shkencëtarëve ndërkombëtarë sugjerojnë që SARS-CoV-2 është një armë bio e zhvilluar në një laborator të Wuhan.[41]Një letër nga Universiteti i Teknologjisë i Kinës Jugore pretendon se 'koronavirusi vrasës ndoshta ka origjinën nga një laborator në Wuhan.' (16 Shkurt, 2020; dailymail.co.uk) Në fillim të shkurtit 2020, Dr. Francis Boyle, i cili hartoi "Aktin Biologjik të Armëve" të SH.B.A.-së, dha një deklaratë të hollësishme duke pranuar se 2019 Wuhan Coronavirus është një Armë Fyese e Luftës Biologjike dhe që Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tashmë e di për këtë (krh. zerohedge.com) Një analist izraelit i luftës biologjike tha të njëjtën gjë. (26 Jan, 2020; larjeontimes.com) Dr. Peter Chumakov i Institutit Engelhardt të Biologjisë Molekulare dhe Akademisë Ruse të Shkencave pohon se "ndërsa qëllimi i shkencëtarëve Wuhan për krijimin e koronavirusit nuk ishte i dëmshëm - përkundrazi, ata po përpiqeshin të studionin patogjenizmin e virusit ... Ata bënë absolutisht gjëra të çmendura ... Për shembull, fut në gjenom, i cili i dha virusit aftësinë për të infektuar qelizat njerëzore. "(zerohedge.com) Profesori Luc Montagnier, fitues i Çmimit Nobel për Mjekësi 2008 dhe njeriu që zbuloi virusin HIV në 1983, pretendon se SARS-CoV-2 është një virus i manipuluar që u lëshua aksidentalisht nga një laborator në Wuhan, Kinë. (Krhs. mercola.com) A dokumentar i ri, duke cituar disa shkencëtarë, tregon COVID-19 si një virus i inxhinieruar. (mercola.com) Një ekip shkencëtarësh australianë ka prodhuar prova të reja se koronavirusi i ri tregon shenja "të ndërhyrjes njerëzore" (lifesitenews.comlarjeontimes.com) Ish kreu i agjencisë britanike të inteligjencës M16, Sir Richard Dearlove, tha se ai beson se virusi COVID-19 u krijua në një laborator dhe u përhap aksidentalisht. (jpost.com) Një studim i përbashkët britaniko-norvegjez pretendon se koronavirusi Wuhan (COVID-19) është një "kimera" e ndërtuar në një laborator kinez. (Taiwannews.com) Profesor Giuseppe Tritto, një ekspert i njohur ndërkombëtarisht në bioteknologji dhe nanoteknologji dhe president i Akademia Botërore e Shkencave dhe Teknologjive Biomjekësore (WABT) thotë se "Ajo ishte e inxhinierizuar gjenetikisht në laboratorin P4 (me përmbajtje të lartë) të Institutit Wuhan të Virologjisë në një program të mbikëqyrur nga ushtria kineze." (lifesitnews.com) I respektuar virolog kinez Dr. Li-Meng Yan, i cili iku nga Hong Kong pasi zbuloi njohuritë e Bejing-ut për koronavirusin para se të dilnin raportet për të, deklaroi se "tregu i mishit në Wuhan është një ekran tymi dhe ky virus nuk është nga natyra… It vjen nga laboratori në Wuhan. ”(dailymail.co.uk ) Dhe ish-Drejtori i CDC Robert Redfield gjithashtu thotë se COVID-19 "ka shumë të ngjarë" të ketë ardhur nga laboratori i Wuhan. (larje larjeje)  

Pastaj në mars të vitit 2020, u bë një ndryshim i rëndësishëm në atë që përbën një fatalitet "COVID-19" në udhëzimet e Sistemeve Kombëtare të Statistikave Vitalore (NVSS). Tani, vëren Dr. Henry Ealy, në vend që të rendisë COVID-19 si një duke kontribuar shkaku në rastet kur njerëzit kanë vdekur nga kushte të tjera themelore, duhet të renditet si primar shkaktojnë.[42]Instituti i Shëndetit Energjetik, 18 Prill 2021; mercola.com Ky ndryshim i paparë në raportim, i pranuar nga administrata Trump, bëri që ata numra të frikshëm në lajme të ngriheshin lart.

Ne kemi marrë një qasje shumë liberale ndaj vdekshmërisë ... Ka vende të tjera që nëse keni pasur një gjendje para-ekzistuese, dhe le të themi që virusi ju bëri të shkoni në ICU dhe më pas të keni një problem të zemrës ose veshkave, disa vende po regjistrojnë [që] si një problem zemre ose veshkash dhe jo një vdekje COVID-19… tani… nëse dikush vdes me COVID-19 [provë pozitive], ne po e llogarisim atë si një vdekje COVID-19. ” - Dr. Deborah Birx, Task Force e Shtëpisë së Bardhë në COVID-19, 7 Prill, 2020; realclearpolitics.com

Sipas llogaritjeve të Dr.Ealy ​​ae 23 gushtit 2020:

CDC raportoi 161,392 vdekje të shkaktuara nga COVID-19 [në SH.B.A.]. Sikur të ishin përdorur udhëzimet e lashta, origjinale për raportimin e vdekjeve, do të kishte pasur vetëm 9,684 vdekje totale për shkak të COVID-19. —18 Prill 2021; mercola.com

Statistikat e Qendrave të SHBA për Kontrollin e Sëmundjeve (CDC) u bënë jehonë atyre numrave pasi raportuan se vetëm 6% e numrit të përgjithshëm të vdekjeve kishin COVID-19 të shënuar si shkakun e vetëm të vdekjes. Pjesa e mbetur prej 94% kishte një mesatare prej 2.6 bashkë-sëmundjesh ose kushtesh shëndetësore që ekzistonin më parë që kontribuan në vdekjen e tyre.[43]cdc.gov 

Një ripërcaktim tjetër i papritur erdhi vjeshtën e kaluar në konceptin e "imunitetit të tufës". Përkufizimi gjithmonë është kuptuar që do të thotë se një pjesë e madhe e popullsisë ka ndërtuar një imunitet kundër një sëmundjeje të caktuar, qoftë përmes natyror infeksion paraprak ose përmes vaksinave.[44]"Imuniteti i tufës mund të arrihet ose përmes infeksionit dhe shërimit ose përmes vaksinimit." (Dr. Angel Desai, redaktor i asociuar i Rrjetit JAMA Open, Maimuna Majumder, Ph.D., Spitali i Fëmijëve Boston, Shkolla Mjekësore e Harvardit; 19 Tetor 2020; jamanetwork.com ) Sidoqoftë, OBSH-ja në heshtje, por ndryshoi ndjeshëm përkufizimin:

'Imuniteti i tufës', i njohur gjithashtu si 'imuniteti i popullatës', është një koncept i përdorur për vaksinimin, në të cilin një popullatë mund të mbrohet nga një virus i caktuar nëse arrihet pragu i vaksinimit. Imuniteti i tufës arrihet duke mbrojtur njerëzit nga një virus, jo duke i ekspozuar ata ndaj tij. —15 Tetor 2020; kush.int

Implikimet nuk mund të nënvlerësohen. Tani, vetëm vaksinat, dhe jo imuniteti i fituar natyrshëm, me sa duket mund të arrijë "imunitet tufë". Nuk është çudi që Gates është praktikisht i ngathët në intervistat e tij televizive. 

Por ky ishte vetëm fillimi i lëvizjes së "shtyllave të golit"

 

Transmetimi asimptomatik?

E gjithë baza e mbylljes dhe maskimit të të shëndetshmit ndërtohet mbi premisën që asimptomatike njerëzit (personat që nuk shfaqin simptoma) janë, në fakt, një rrezik në përhapjen e SARS-CoV-2, virus që çon në COVID-19. Sidoqoftë, Dr. Mike Yeadon, ish Nënkryetar dhe Shefi Shkencëtar për Alergji dhe Frymëmarrje në Pfizer, thotë se kjo teori është një shpikje e pastër. 

Transmetimi asimptomatik: koncepti që një person i përkryer mund të përfaqësojë një kërcënim të virusit të frymëmarrjes për një person tjetër; që është shpikur rreth një vit më parë - asnjëherë nuk është përmendur më parë në industri… Nuk është e mundur të kesh një trup të mbushur me virus të frymëmarrjes deri në atë pikë sa të jesh burim infektiv dhe të mos kesh simptoma Nuk është e vërtetë që njerëzit pa simptoma janë një kërcënim i fortë i virusit të frymëmarrjes. - 11 Prill, 2021, intervistë më Vagabondi i Fundit Amerikan

Disa studime të vlerësuara nga kolegët e konfirmojnë këtë. 

Një provë e kontrolluar rastësisht (RCT) me 246 pjesëmarrës [123 (50%) simptomatike]] të cilët u caktuan të mbanin ose të mos mbanin maskë fytyre kirurgjikale, duke vlerësuar transmetimin e viruseve përfshirë koronavirusin. Rezultatet e këtij studimi treguan se midis individëve simptomatik (ata me ethe, kollë, dhimbje fyti, rrjedhje hundësh etj.) Nuk kishte asnjë ndryshim midis veshjes dhe mos mbajtjes së maskës së fytyrës për transmetimin e pikave të koronavirusit të grimcave> 5 µm. Midis individëve asimptomatikë, nuk kishte asnjë pikë apo aerosol koronavirus të zbuluar nga ndonjë pjesëmarrës me ose pa maskë, duke sugjeruar që individët asimptomatikë të mos transmetojnë ose infektojnë njerëz të tjerë.[45]Leung NHL, Chu DKW, Shiu EYC, Chan KH, McDevitt JJ, Hau BJP Derdhja e virusit të frymëmarrjes në frymëmarrjen e frymëmarrjes dhe efikasitetin e maskave të fytyrës. Nat Med. 2020;26: 676–680. [PubMed[] [Lista e ref] Kjo u mbështet më tej nga një studim mbi infektivitetin ku 445 individë asimptomatikë ishin të ekspozuar ndaj transportuesit asimptomatik SARS-CoV-2 (qenë pozitiv për SARS-CoV-2) duke përdorur kontakt të ngushtë (hapësirë ​​të përbashkët karantine) për një mesatare prej 4 deri në 5 ditë. Studimi zbuloi se asnjë nga 445 individë nuk ishte i infektuar me SARS-CoV-2 të konfirmuar nga polimeraza e kundërt e transkriptimit në kohë reale.[46]Gao M., Yang L., Chen X., Deng Y., Yang S., Xu H. Një studim mbi infektivitetin e transportuesve asimptomatikë të SARS-CoV-2. Respir Med. 2020;169 [Artikulli i lirë i PMC] [PubMed[] [Lista e ref] - "Maskat e fytyrës në epokën COVID-19: Një hipotezë shëndetësore", Baruch Vainshelboim, PhD, 22 nëntor, 2020; ncbi.nlm.nih.gov

Një studim i hapur i Rrjetit JAMA zbuloi se transmetimi asimptomatik nuk është nxitës kryesor i infeksionit brenda familjeve.[47]14 dhjetor 2020; jamanetwork.com Dhe një studim masiv me gati 10 milion njerëz u botua në 20 nëntor, 2020 në Komunikimet e natyrës:

Të gjithë banorët e qytetit të moshës gjashtë vjeç ose më të vjetër ishin të pranueshëm dhe morën pjesë 9,899,828 (92.9%)… Nuk kishte prova pozitive midis 1,174 kontakteve të ngushta të rasteve asimptomatike ures Kulturat e virusit ishin negative për të gjitha rastet asimptomatike pozitive dhe pozitive, duke treguar asnjë "virus të qëndrueshëm" në raste pozitive të zbuluara në këtë studim. - "Ekzaminimi i acidit nukleik SARS-CoV-2 pas bllokimit në gati dhjetë milion banorë të Wuhan, Kinë", Shiyi Cao, Yong Gan et. al, nature.com

Dhe në prill 2021, CDC publikoi një studim që konkludoi:

Ne nuk kemi vërejtur asnjë transmetim nga pacientët asimptomatikë dhe SAR më të lartë përmes ekspozimit presimptomatik. - "Analiza e Transmetimit Asimptomatik dhe Presimptomatik në Shpërthimin e SARS-CoV-2, Gjermani, 2020", cdc.gov

Profesor Beda M. Stadler është ish-drejtori i Institutit për Imunologji në Universitetin e Bernës në Zvicër:

… Ishte kurorëzimi i marrëzisë për të pohuar se dikush mund të kishte COVID-19 pa ndonjë simptomë fare ose madje edhe të kalonte sëmundjen së bashku pa treguar asnjë simptomë çfarëdo. -Weltwoche (Java Botërore) më 10 qershor 2020; krh. backtoreason.medium.com 

Kështu, thotë mikrobiologu i njohur, Dr. Sucharit Bahkdi:

… Nëse nuk jeni i sëmurë, nuk do ta përhapni kurrë sëmundjen COVID-19, e cila është pneumonia për këdo. Nuk ka asnjë rast të dokumentuar në botë ku të jetë treguar se një individ i sëmurë rëndë me pneumoni COVID-19 e ka kontraktuar këtë nga një individ jo-simptomatik, jo një rast i vetëm në botë. - Intervistë, dryburgh.com, 12 shkurt 2021

 

Maskimi i së vërtetës

Prandaj, mbajtja e maskave nga të shëndetshmit është e pakuptimtë dhe, siç po paralajmërojnë gjithnjë e më shumë mjekë, në të vërtetë i rrezikshëm kur vishen për periudha më të gjata. Studimi i mëposhtëm i vlerësuar nga kolegët bën jehonë qindra të tjerë:

Dëshmitë ekzistuese shkencore sfidojnë sigurinë dhe efikasitetin e veshjes së maskës së fytyrës si ndërhyrje parandaluese për COVID-19. Të dhënat sugjerojnë që maska ​​për fytyrën si mjekësore ashtu edhe jo-mjekësore janë joefektive për të bllokuar transmetimin nga njeriu te njeriu të sëmundjes virale dhe infektive si SARS-CoV-2 dhe COVID-19, duke mbështetur kundër përdorimit të maskave të fytyrës. Veshja e maskave të fytyrës është demonstruar të ketë efekte të konsiderueshme të pafavorshme fiziologjike dhe psikologjike consequences Pasojat afatgjata të veshjes së maskës mund të shkaktojnë përkeqësimin e shëndetit, zhvillimin dhe përparimin e sëmundjeve kronike dhe vdekjen e parakohshme. - "Maskat e fytyrës në epokën COVID-19: Një hipotezë shëndetësore", Baruch Vainshelboim, PhD, 22 nëntor, 2020; ncbi.nlm.nih.gov

Në një nga artikujt më shterues mbi temën e maskimit universal të të shëndetshmit, unë kam përpiluar një mal studimesh dhe kërkimesh që konfirmojnë studimin e vlerësuar nga kolegët e Dr. Vainshelboim (shih Demaskimi i fakteve). Pavarësisht nga mantra e pamëshirshme e medias kryesore që "maskat funksionojnë", shkenca thotë të kundërtën. Dr. Jim Meehan përmbledh kërkimin e gjerë mbi këtë temë:

Që nga fillimi i pandemisë, kam lexuar qindra studime mbi shkencën e maskave mjekësore. Bazuar në një rishikim dhe analizë të gjerë, nuk ka asnjë dyshim në mendjen time që njerëzit e shëndetshëm nuk duhet të mbajnë maska ​​kirurgjikale ose rroba. As nuk duhet të rekomandojmë maskimin universal të të gjithë anëtarëve të popullsisë. Ky rekomandim nuk mbështetet nga niveli më i lartë i provave shkencore. - 10 Mars 2021, csnnews.com

Ajo që është e çuditshme është që OBSH-ja po thoshte të njëjtën gjë që nga fillimi, se "maskat e fytyrës nuk kërkohen, pasi nuk ka prova në lidhje me dobinë e saj për të mbrojtur personat jo të sëmurë" dhe se maska ​​"prej pëlhure (p.sh. pambuku ose garzë) nuk rekomandohen në asnjë rrethanë. ”[48]"Këshilla për përdorimin e maskave në komunitet, gjatë kujdesit në shtëpi dhe në mjediset e kujdesit shëndetësor në kontekstin e shpërthimit të ri të koronavirusit (2019-nCoV)", Gjenevë, Zvicër; ncbi.nlm.nih.gov Kjo u bazua në dhjetëra studime që tregojnë se N95, maska ​​kirurgjikale dhe mbulesa të fytyrës prej pëlhure nuk arritën të ndalonin virusin e gripit.[49]Shiko Demaskimi i fakteve Duke qenë se koronavirusi është disa herë më i vogël se një grimcë gripi, nuk është për t'u habitur që maskat janë treguar të barabarta më pak efektive kundër SARS-CoV-2. Diametri i saj është 1000 herë më i vogël sesa hapjet e një maske, kështu që SARS-CoV-2 mund të kalojë lehtësisht nëpër çdo maskë fytyre.[50]Konda A., Prakash A., Moss GA, Schmoldt M., Grant GD, Guha S. "Efikasiteti i Filtrimit të Aerosolit të Pëlhurave të Përbashkëta të Përdorura në Maskat e Rrobave të Frymëmarrjes". ACS Nano. 2020;14: 6339-6347. [Artikulli i lirë i PMC] [PubMed[] [Lista e ref] Një studim i cituar nga CDC zbuloi se "maskat mjekësore (maska ​​kirurgjikale dhe madje maska ​​N95) nuk ishin në gjendje të bllokonin plotësisht transmetimin e pikave të virusit / aerosoleve edhe kur mbyllen plotësisht"[51]"Efektiviteti i maskave të fytyrës në parandalimin e transmetimit ajror të SARS-CoV-2", 21 tetor, 2020, pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33087517 dhe këto pika aerosoli, të detyruara anët e maskave, mund të qëndrojnë pezull në ajër për aq kohë sa katërmbëdhjetë minuta.[52]"Jetëgjatësia ajrore e pikave të vogla të të folurit dhe rëndësia e tyre potenciale në transmetimin e SARS-CoV-2", 2 qershor, 2020, pnas.org/content/117/22/11875  

Se këto fakte themelore të fizikës dhe shkencës së vlerësuar nga kolegët janë duke u injoruar me koston e krijimit të çështjeve të tjera të shumta shëndetësore[53]Shiko Demaskimi i fakteve përfshirë, thotë një meta-analizë e re e 65 studimeve,[54]greenmedinfo.com; www.mdpi.com efektet afatgjata "drastike" - dhe shkaktimi i ndotjes së pamasë të planetit dhe oqeaneve të tij (1.56 miliardë maska ​​për fytyrën do të ndotin oqeanet këtë vit) [55]krh. 12 dhjetor, 2020; vicnews.com mbetet një nga çështjet më përçarëse - dhe mjetet më të mira të reklamimit nga frika dhe kontroll.

Në shkurt dhe mars na thanë të mos vishnim maska. Çfarë ndryshoi? Shkenca nuk ndryshoi. Politika bëri. Kjo ka të bëjë me pajtueshmërinë. Nuk ka të bëjë me shkencën - Dr. James Meehan, 18 gusht, 2020; konference per shtyp, activistpost.com

 

Bllokimi i arsyes së shëndoshë

Atëherë vijon se mbyllja e të shëndetshmit (dmth. Asimptomatike) është po aq e panevojshme sa maskimi i tyre. Një studim i vitit 2021 i botuar në Revista Evropiane e Hetimit Klinik zbuloi se ndërhyrjet më kufizuese jo-farmaceutike për kontrollimin e përhapjes së COVID ‐ 19, të tilla si porositë e qëndrimit të detyrueshëm në shtëpi dhe mbylljet e biznesit, nuk sigurojnë efekt të konsiderueshëm të dobishëm në rritjen e rasteve në Ndonjë Vendi.[56]5 janar 2021; onlinelibrary.wiley.com

Por i dërguari special i OBSH-së bëri paralajmërojnë kundër degëzimeve të tij potencialisht drastike. 

Ne në Organizatën Botërore të Shëndetësisë nuk mbështesim bllokimet si një mjet kryesor për kontrollin e virusit… Ne mund të kemi një dyfishim të varfërisë botërore në fillim të vitit të ardhshëm. Në të vërtetë, kjo është një katastrofë e tmerrshme globale. Dhe kështu ne me të vërtetë u bëjmë thirrje të gjithë udhëheqësve botërorë: ndaloni përdorimin e bllokimeve si metodën tuaj kryesore të kontrollit.- Dr. David Nabarro, i dërguari special i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), 10 tetor, 2020; Java në 60 Minuta # 6 me Andrew Neil; gloria.tv
Sidoqoftë, kombet, shtetet dhe provincat vazhdojnë të përdorin bllokime gjithnjë e më drakonike si një "mjet kryesor i kontrollit". Programi Botëror i Ushqimit i Kombit të Bashkuara gjithashtu paralajmëroi për pasojat që herët.
… Ne tashmë po llogaritnim 135 milion njerëz në të gjithë botën, para se të vidheshin, duke marshuar në prag të urisë. Dhe tani, me analizën e re me COVID, ne po shikojmë 260 milion njerëz, dhe nuk po flas për të uriturit. Unë jam duke folur për marshimin drejt urisë ... ne fjalë për fjalë mund të shohim 300,000 njerëz që vdesin në ditë për një periudhë 90-ditore. - Dr. David Beasley, Drejtor Ekzekutiv i Programit Botëror të Ushqimit të Kombeve të Bashkuara; 22 Prill, 2020; cbsnews.com

Shqetësues, OBSH-ja ka qëndruar ndryshe e heshtur për këtë katastrofë të vërtetë globale që po shpaloset si zinxhirët e furnizimit vazhdoni të gërryeni, shkalla e vetëvrasjeve shpërthejnë, operacionet e vonuara rezultojnë në mijëra vdekje, abuzimi i drogës përshkallëzohet, dhuna në familje ngjitet, dhe a "Numri i frikshëm" e bizneseve përballen me falimentimin. Kura është vërtet eksponenciale më e keqe se sëmundja. Por më pas, ishte Gates ai që po bënte presion për bllokime mbarëkombëtare në fillim të pandemisë.[57]2 Prill, 2020; businessinsider.com

Por ka pasur një kosto tjetër që kemi parë, veçanërisht në shkollat ​​e mesme. Fatkeqësisht, ne po shohim vetëvrasje shumë më të mëdha tani se sa jemi vdekje nga COVID. —Drejtori i Qendrës për Kontrollin e Sëmundjeve Robert Redfield, “COVID Webinar Series”, 28 korrik, 2020; buckinstitute.org

Deri në Mars 2020, mbi tridhjetë studime[58]klimadepot.com vuri në dyshim efikasitetin e bllokimeve pasi shërimi shpejt u bë më i keq se sëmundja. Në fakt, disa shkencëtarë kanë paralajmëruar se mbyllja e të shëndetshmit në të vërtetë po parandalon "imunitetin e tufës" dhe zgjat krizën shëndetësore.

Isolation izolimi total parandalon imunitetin e gjerë të popullsisë dhe zgjat problemin. Ne e dimë nga dekada të shkencës mjekësore që infeksioni bën që individët të gjenerojnë një përgjigje imune - antitrupa - dhe popullata më vonë zhvillon imunitet. Në të vërtetë, ky është qëllimi kryesor i imunizimit të përhapur në sëmundje të tjera virale - për të ndihmuar me "imunitetin e tufës" ... Ky fakt është portretizuar gabimisht si një problem urgjent që kërkon izolim masiv. Përkundrazi, njerëzit e infektuar janë mjeti menjëherë i disponueshëm për krijimin e imunitetit të përhapur. Duke transmetuar virusin te të tjerët në grupe me rrezik më të ulët të cilët më pas gjenerojnë antitrupa, rrugët drejt njerëzve më të prekshëm bllokohen, duke zhdukur përfundimisht kërcënimin. —Skott W. Atlas, MD, Anëtar i Lartë në Institucionin Hoover të Universitetit Stanford, “Si të Ri Shoqëria e Hapur duke përdorur Provat, Shkencën Mjekësore dhe Logjikën”; hsgac.senate.gov 

Cila është arsyeja pse Deklarata e Madhe e Barringtonit u drejtua nga mjekë nga Harvard, Stanford dhe Universiteti i Oksfordit. Të nënshkruar tani nga gati 14,000 shkencëtarë të shëndetit mjekësor dhe publik, ata rekomandojnë që të shëndetshmit "të jetojnë jetën e tyre normalisht për të krijuar imunitet përmes infeksionit natyror", ndërsa përmirësojnë masat mbrojtëse për të moshuarit dhe të tjerët në rrezik më të madh të vdekjes nga COVID-19.[59]Tetor 8th, 2020, larjeontimes.com

Ah, por çfarë lidhje me Italinë dhe ato raporte të hershme të spitaleve në rritje, rritjen e numrit të vdekjeve dhe grumbullimin e trupave që nxitën panikun global? Duke iu drejtuar përsëri një prej epidemiologëve më të respektuar në botë, dëgjojmë një shpjegim shumë më të matur për numrin më të lartë të vdekjeve sesa u ofrua nga spikerët e lajmeve që tregtonin frikën. Për një, thotë Prof. John Ioannidis, sistemi italian i kujdesit shëndetësor funksionon gjithmonë me kapacitet të plotë në shumicën dimrat. Duke pranuar raste të lehta ose të moderuara shumë shpejt në fillim të pandemisë, ata u ngopën pa hapësirë ​​për raste më të rënda. Raportet nga India sugjerojnë të njëjtën gjë që po ndodh atje tani.[60]Yohan Tengra, bitchute.com Për më tepër,

Italia ka popullsinë më të vjetër në Evropë. Mosha mesatare e vdekjes nga COVID-19 në Itali është 81. Gjithashtu, shumica e këtyre njerëzve kanë shumë sëmundje të tjera themelore. Italia është një vend me një histori shumë të fortë të pirjes së duhanit. Ka norma shumë të larta, pra, të sëmundjes pulmonare obstruktive kronike. Ka nivele shumë të larta të sëmundjes koronare të zemrës. Dhe këta janë faktorë shumë të fortë rreziku për të patur një rezultat të keq në këtë infeksion. Ende mbetet të vendoset se sa nga këto infeksione janë vdekje me SARS-CoV-2 kundrejt vdekjeve by SARS-CoV-2… —10 Prill 2020; drejt.com

Një studim verën e kaluar konfirmoi që trajtimi i pandemisë në shumë vende kishte të bënte më shumë me menaxhimin e dobët, në krahasim me aftësinë për të trajtuar kapacitetin - diçka që kam dëgjuar madje edhe punonjësit kanadezë të kujdesit shëndetësor të thonë në një sistem të kujdesit shëndetësor të nderuar nga kombet e tjera. "Në shumë raste, stresi strukturor ishte rezultat i alokimit të pasaktë të burimeve të kujdesit mjekësor ... Një rol kryesor në përkeqësimin e mbingarkesës së sektorit të kujdesit shëndetësor luajti nga informacione mashtruese për virusin dhe sëmundjen e shkaktuar prej tij."[61]Përshtatja ndaj SARS ‐ CoV ‐ 2 nën stres: Roli i informacionit të shtrembëruar ”, Konstantin S. Sharov, 13 qershor, 2020; ncbi.nlm.nih.gov

 

Distancim social?

Qindra miliona janë shpenzuar në rindërtimin e bizneseve me pleksiglas, ndarës, sinjalistikë dhe miliona pika ngjitur për të ruajtur dyshemetë për t'u siguruar që njerëzit që nuk dinë se çfarë është gjashtë këmbë janë "distancim shoqëror". Vetëm në Kanada, 120 milion dollarë tatimpagues u ndanë për të "edukuar" publikun për distancimin.[62]20 qershor 2020, torontosun.com Por ato kufizime të rastësishme, të cilat kanë krijuar një antropofobi afërsisht universale (frika ndaj njerëzve) në popullatën e përgjithshme, janë gjithashtu të pabazuara në shkencë. Një studim i ri i MIT ka përcaktuar se nuk ka rëndësi nëse jeni 6 apo 60 metra larg dikujt, ose nëse mbani një maskë. 

Në të vërtetë nuk ka asnjë bazë fizike sepse ajri që një person po merr frymë ndërsa mban një maskë ka tendencë të rritet dhe bie diku tjetër në dhomë kështu që ju jeni më të ekspozuar ndaj sfondit mesatar sesa ndaj një personi në një distancë  —Prof. Martin Z. Bazant, 23 Prill, 2021, cnbc.com; Studimi: pnas.org

Për më tepër, studimi do t'u japë ose duhet t'u japë peshkopëve mjaft municion për të luftuar kundër kufizimeve të kota dhe të padrejta kundër kishave. Dhe jo vetëm ata, por rrethet e biznesit dhe stadiumet sportive. Me fjalë të tjera, jeta duhet të vazhdojë  

Ajo që analiza jonë vazhdon të tregojë është se shumë hapësira që janë mbyllur në të vërtetë nuk ka nevojë të jenë. Shpesh herë hapësira është mjaft e madhe, ventilimi është i mirë mjaft, sasia e kohës që njerëzit kalojnë së bashku është e tillë që ato hapësira mund të funksionojnë në mënyrë të sigurt edhe me kapacitet të plotë dhe mbështetja shkencore për kapacitetin e zvogëluar në ato hapësira nuk është me të vërtetë shumë e mirë. Unë mendoj se nëse përdorni numrat, edhe tani për shumë lloje hapësirash do të kuptoni se nuk ka nevojë për kufizime të shfrytëzimit ... Distancimi nuk po ju ndihmon aq shumë dhe po ju jep gjithashtu një ndjenjë false të sigurisë sepse ju jeni po aq i sigurt në 6 metra sa jeni në 60 metra nëse jeni brenda. Të gjithë në atë hapësirë ​​janë afërsisht në të njëjtin rrezik… Nëse shikoni rrjedhën e ajrit jashtë, ajri i infektuar do të hiqet dhe shumë vështirë se mund të shkaktojë transmetim. Ka shumë pak raste të regjistruara të transmetimit në natyrë.—Prof. Martin Z. Bazant, 23 Prill, 2021, cnbc.com

 

Një "Kazeemikë"?

Sidoqoftë, një drejtor teknik i CNN u kap duke pranuar në kamera të fshehtë kohët e fundit, "Frika është gjëja që ju mban me të vërtetë në rregull." Si i tillë, ai tha se presidenti i rrjetit Jeff Zucker dëshironte atë sportel të vogël në ekran që tregon numrin e vdekjeve në ngjitje dhe rasteve sepse është "gjëja më joshëse që kemi".[63]nypost.com/2021/04/14

Kjo sjell një përkufizim tjetër që ndryshoi gjatë fluturimit. Termi mjekësor "rast" i referohej dikujt që ishte në të vërtetë i sëmurë. Tani kushdo që teston "pozitiv" konsiderohet "rast", edhe nëse nuk ka simptoma ose infeksion aktiv viral. “Kjo nuk është epidemiologji. Ky është mashtrim ”, thotë Dr. Lee Merritt.[64]Ligjërimi i Mjekëve për Gatishmërinë e Katastrofave, 16 Gusht 2020 në Las Vegas, Nevada; video këtu 

Por shumë më keq, dhe krejtësisht shqetësuese për mendjen, është përdorimi i vazhdueshëm i Reagimi i zinxhirit polimerazë (PCR) testet. Këto janë ato tampona pambuku që ngjisin hundën e dikujt për të marrë një mostër ARN nga indet e hundës. Kjo mostër është "transkriptuar në mënyrë të kundërt" në ADN. Sidoqoftë, sepse fragmentet gjenetike janë kaq të vogla, ato duhet të amplifikohen disa cikle për t'u bërë të dallueshme. 

Përforcimi mbi 35 cikle konsiderohet i pabesueshëm dhe shkencërisht i pajustifikuar. Disa ekspertë thonë se nuk duhet të përdoret asgjë mbi 30 cikle, megjithatë testet e Drosten të rekomanduara nga Organizata Botërore e Shëndetësisë janë caktuar në 45 cikle. —19 nëntor 2020; mercola.com

La New York Times raportuan se në tre shtete "deri në 90 për qind e njerëzve që testojnë pozitivisht mbartin mezi ndonjë virus"[65]nytimes.com/2020/08/29 pasi po merrnin mbeturinat virale të paafta për të shkaktuar infeksion ose për t’u transmetuar.

Kjo ka çuar në protestën më të madhe nga shkencëtarët dhe mjekët në të gjithë botën, duke akuzuar OBSH për krijimin e një "kasememike".[66]mercola.com Shoqata e Mjekëve dhe Kirurgëve Amerikanë publikoi një artikull duke pyetur, "COVID-19: A Kemi një Pandemi Koronavirus, ose një Pandemi Testimi PCR?"[67]7 Tetor 2020; aapsonline.org Shumë herët në pandemi, Shoqata Bullgare e Patologjisë deklaroi, "Testet COVID19 PCR janë shkencërisht të pakuptimta".[68]7 janar 2020, bpa-pathology.com Revista mjekësore BMJ botoi: "Covid-19: Testimi masiv është i pasaktë dhe jep ndjenjë të rreme sigurie, pranon ministri".[69] bmj.com; Shiko gjithashtu Lancet dhe paralajmërimi i FDA-së për PCR "pozitive të rreme" këtu. Ndoshta kjo është arsyeja pse Gjykata e Apelit në Lisbonë, Portugali vendosi që testi PCR "nuk është një test i besueshëm për SARS-CoV-2" dhe se "një test i vetëm pozitiv PCR nuk mund të përdoret si një diagnozë efektive e infeksionit" dhe për këtë arsye, "Çdo karantinë e detyruar e bazuar në rezultate është e paligjshme."[70]gjeopolitike.org/2020/11/21 Pas Portugezit, gjykatat austriake kanë vendosur që testet PCR nuk janë të përshtatshme për diagnozën COVID-19 dhe se bllokimet nuk kanë asnjë bazë ligjore ose shkencore.[71]greatgameindia.com

Por me sa duket disa vende të tjera nuk e morën memorandumin. Vetëm një test "pozitiv", pavarësisht nga mungesa e simptomave ose "vëzhgimit klinik", mund t'ju vendosë në "mjediset e karantinës" qeveritare për aq kohë sa katërmbëdhjetë ditë.[72]theguardian.com Por Dr. Sucharit Bhakdi, i cili ka botuar mbi treqind artikuj në fushat e imunologjisë, bakteriologjisë, virologjisë dhe parazitologjisë dhe ka marrë çmime të shumta, thotë se ky është një krimin kufitar. 

… Metoda PCR e zhvilluar nga Mullis i cili mori çmimin Nobel për këtë, ai vetë tha, mos e përdorni këtë test për diagnostikim… Në fakt, ky test duhet të shlyhet menjëherë në të gjithë botën, dhe duhet të konsiderohet si një vepër penale për këdo që të jetë dërguar në karantinë sepse kjo provë ishte pozitive. - Intervistë, dryburgh.com, 12 shkurt 2021

Dr. Stückelberger e quajti atë "qëllimisht kriminale".[73]intervistë me Dr. Reiner Fuellmich; mercola.com Por ata nuk janë të vetmit shkencëtarë që e konsiderojnë këtë abuzim të diagnostikimit të egër. Kanadezi Dr. Roger Hodkinson, një specialist mjekësor në patologji dhe virologji i cili aktualisht është Kryetar i një kompanie bioteknologjike mjekësore në Karolinën e Veriut që prodhon teste COVID-19, deklaroi: 

Ekziston një histeri krejtësisht e pabazuar publike e nxitur nga media dhe politikanët. Kjo është mashtrimi më i madh i kryer ndonjëherë ndaj një publiku që nuk dyshon. Nuk ka absolutisht asgjë që mund të bëhet për të përmbajtur këtë virus. Kjo nuk është asgjë më shumë sesa një sezon i keq i gripit. Politicsshtë politikë duke luajtur ilaçe dhe kjo është një lojë shumë e rrezikshme. Nuk ka nevojë për veprim… Maskat janë krejtësisht të padobishme. Nuk ka asnjë provë që ato të jenë edhe efektive. Utshtë krejtësisht qesharake të shohësh këta njerëz fatkeq, të paarsimuar që ecin përreth si lemming që binden pa asnjë provë. Distancimi social është gjithashtu i padobishëm results Rezultatet e testimit pozitiv NUK tregojnë infeksion klinik. Thjesht po shtyn histerinë publike dhe T ALL GJITHA testimet duhet të NDALN menjëherë. —Nga a thirrje konferencash me Komitetin e Komunitetit dhe Shërbimeve Publike në Dhomat e Këshillit në Edmonton, Alberta Kanada, 13 nëntor 2020

Ndërsa "kontrolluesit e fakteve" të medias hynë në zemërim duke luajtur semantikë me përdorimin e fjalës "mashtrim" nga Dr. Roger, shkencëtarë të tjerë denoncuan ngatërrimin e fakteve. "E ndihmuar nga mediat kryesore dhe censura nga gjigandët e teknologjisë", shkroi Dr. Eshani M King, "" shkenca "ku mbështetet" është në kundërshtim të plotë me pikëpamjet e shumë shkencëtarëve të tjerë të klasit botëror ". 

Fear frika e publikut ndaj Covid është ngritur në nivele që janë plotësisht në proporcion me rrezikun aktual. Një letër e rishikuar nga kolegët e fundit nga një prej shkencëtarëve më të cituar dhe të respektuar në botë, Profesor John Ioannidis i Universitetit të Stanfordit, citon një normë të fatalitetit të infeksionit (IFR) për Covid prej 0.00-0.57% (0.05% për nën 70), shumë më e ulët se fillimisht kishte frikë dhe nuk ndryshonte nga gripi i rëndë. - Dr. Eshani M King, 13 nëntor, 2020; bmj.com

Gazrat kolektive të mbledhura nga media kryesore ishin të parashikueshme nëse jo të turpshme. Profesori Ioannidis, si të gjithë ekspertët e tjerë me famë botërore që vënë në dyshim përgjigjen e OBSH-së, u dëbua në kutinë e dënimit të mediave sociale dhe u shpall fajtor për "shkenca e tmerrshme”Për thjesht deklarimin e fakteve.[74]shih washingtonpost.com

Çuditërisht, nga e kaltra, një orë pas inaugurimit të Joe Biden si presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara, OBSH uli papritur pragun e rekomanduar të ciklit PCR. Ata rekomanduan teste dytësore dhe deklaruan se këto duhet të konsiderohen vetëm si një "ndihmë" për diagnozën dhe se "vëzhgimet klinike, historia e pacientit, statusi i konfirmuar i çdo kontakti dhe informacioni epidemiologjik" duhet gjithashtu të arrihen.[75]13 janar 2021; i cili.int/news/item/20-01-2021 

Dhe Gates vazhdoi të shtypte urgjencën e vaksinimit të botës.

 

"Vaksinimi"?

Pavarësisht nga gjithçka që u tha më lart, publiku i gjerë ka ende përshtypjen se pandemia do të marrë fund së shpejti "për sa kohë që ne vetëm bëjmë pjesën tonë". Dhe kjo, u thuhet të gjithëve, do të thotë të vaksinohesh. 

Njerëzimi kurrë nuk ka pasur një detyrë më urgjente sesa krijimin e imunitetit të gjerë për koronavirusin. Realisht, nëse do të kthehemi në normalitet, duhet të krijojmë një vaksinë të sigurt dhe efektive. Ne duhet të bëjmë miliarda doza, duhet t'i nxjerrim ato në çdo pjesë të botës dhe kemi nevojë që e gjithë kjo të ndodhë sa më shpejt që të jetë e mundur. —Bill Gates, blog, 30 Prill, 2020; gatesnotes.com

Ka vetëm një problem. Pjesa më e madhe e vaksinave "mARN" në të cilat Gates ka investuar për COVID-19, dhe të cilat aktualisht po shpërndahen në të gjithë botën, nuk janë aspak vaksina. Nëse e keni menduar fjalën lojërat, provat e faux dhe shkenca e injoruar ishin mjaft keq, ato që do të lexoni me të vërtetë e marrin tortën. 

Vaksinat e ARN-së të krijuara nga Moderna dhe Pfizer janë në të vërtetë "terapi gjenesh". Regjistrimi ligjor i Moderna thotë aq shumë:

Aktualisht, mARN konsiderohet si një produkt i terapisë gjenike nga FDA. - fig. 19, sek.gov; (shiko CEO i Moderna-s duke shpjeguar teknologjinë dhe mënyrën se si ata “në të vërtetë po hakojnë softuerin e jetës”: Biseda TED)

Ndërsa "kontrolluesit e fakteve" anonime janë përpjekur ta hedhin poshtë këtë, ekspertët aktual nuk do ta bëjnë këtë.

E ashtuquajtura vaksinë Covid-19 nuk është aspak vaksinë. Shtë një terapi gjenesh e rrezikshme, eksperimentale. Qendrat për Kontrollin e Sëmundjeve, CDC, jep përkufizimin e termit vaksinë në të . Një vaksinë është një produkt që stimulon sistemin imunitar të një personi për të prodhuar imunitet ndaj një sëmundjeje specifike. Imuniteti është mbrojtja nga një sëmundje infektive. Nëse jeni imun ndaj një sëmundjeje, mund të ekspozoheni ndaj saj pa u infektuar. Kjo e ashtuquajtur vaksinë Covid-19 nuk siguron asnjë individ që merr vaksinën me imunitet ndaj Covid-19. As nuk parandalon përhapjen e sëmundjes. - Dr. Stephen Hotze, MD, 26 Shkurt 2021; hotzehwc.com

Pra, këtu është ndaluesi i shfaqjeve: Pas të gjitha bllokimeve, pas të gjitha kufizimeve, ëndrrave të humbura, kohës së humbur të familjes, kujtimeve të humbura, shpresave të thyera dhe maskave të shpërndara nëpër tokë inj injeksionet e mARN nuk synojnë ndërtimi i "imunitetit të tufave" - ​​qëllimi i deklaruar i Bill Gates, OBSH dhe ushtrisë së tyre të zyrtarëve të shëndetësisë të pazgjedhur të cilët po u diktojnë politika shtetarëve të frikësuar - por vetëm në uljen simptomat. Dr. Larry Corey, i cili mbikëqyr provat e vaksinave COVID-19 të Instituteve Kombëtare të Shëndetit (NIH), tha:

Studimet nuk janë krijuar për të vlerësuar transmetimin. Ata nuk e bëjnë atë pyetje, dhe me të vërtetë nuk ka asnjë informacion mbi këtë në këtë moment në kohë. —20 nëntor 2020; medscape.com; shih doktor primar.org/covidvaccine

Kjo eshte e pabesueshme. Pas shikimit të protokolleve të provave klinike të Moderna, Pfizer dhe AstraZeneca,[76]Vaksina Oxford-AstraZeneca në të vërtetë hyn në bërthamën e qelizave të dikujt, sipas një New York Times raporti: “Adenovirusi shtyn ADN-në e tij në bërthamë. Adenovirusi është i inxhinierizuar kështu që nuk mund të bëjë kopje të vetvetes, por gjeni për proteinën spike të koronavirusit mund të lexohet nga qeliza dhe të kopjohet në një molekulë të quajtur RNA të dërguarit, ose ARNi. ” - 22 Mars, 2021, nytimes.com ish profesori i Harvardit William A. Haseltine gjithashtu vuri re se këto "vaksina" kishin për qëllim vetëm zvogëlimin e simptomave dhe duke mos ndaluar përhapjen e infeksionit.

Duket se këto prova synojnë të kalojnë pengesën më të ulët të mundshme të suksesit. - 23 Shtator 2020; forbes.com

Kjo u konfirmua nga Kirurgu i Përgjithshëm i SHBA në Mirëmëngjesi Amerikë. 

Ata [vaksinat e mARN] u testuan me një rezultat të sëmundjes së rëndë - duke mos parandaluar infeksionin. - Gjenerali kirurg Jerome Adams, 14 dhjetor 2020; dailymail.co.uk

Por edhe ky rezultat ishte me sa duket i mashtruar. 

Ajo që bënë anglezët, në Oksford, sepse efektet anësore ishin kaq të rënda, që nga ajo pikë, të gjithë subjekteve të mëvonshëm të testit për vaksinën iu dha një dozë e lartë e paracetamolit [acetaminofenit]. Ky është një ilaç qetësues i etheve… Në përgjigje të vaksinimit? Nr parandalojnë reagimin. Kjo do të thotë që ata fillimisht morën ilaçin kundër dhimbjeve dhe më pas vaksinimin. E pabesueshme. - Dr. Sucharit Bhakdi, MD, Intervistë, Shtator 2020; rairfoundation.com 

Prandaj, i gjithë argumenti se këto vaksina eksperimentale janë një "obligim moral për të mirën e përbashkët "sepse ata do të ndërtojnë" imunitetin e tufës ", shembet.[77]shih Nuk është një detyrim moral

Nuk është vaksinë… Nuk ndalon infeksionin. Nuk është një pajisje ndaluese transmetimi. Ashtë një mjet me të cilin trupi juaj rekrutohet për të bërë toksinën që pretendohet se trupi juaj disi mësohet të merret me të, por ndryshe nga një vaksinë, e cila do të shkaktojë përgjigjen imune, kjo do të shkaktojë krijimin e toksinës Kompanitë vetë e kanë pranuar çdo gjë që po them por ata po përdorin manipulimin publik të fjalës "vaksinë" për të bashkë-zgjedhur publikun për të besuar se po marrin një gjë, të cilën nuk po e marrin. Kjo nuk do t'ju ndalojë të merrni Coronavirus. - Dr. David Martin, "Geneshtë Terapia e Gjeneve, Jo Një Vaksinë", 25 Janar 2021; westonaprice.org

Sa për ata që tashmë kanë pasur COVID, pohimi i pohuar vazhdimisht nga media kryesore si CNN se, edhe ata duhet të vaksinohen, është përsëri një largim i jashtëzakonshëm nga shkenca e vendosur. Dr. Peter McCullough, MD është një internist dhe kardiolog, së bashku me të qenit një profesor i mjekësisë në Texas A&M University Science Centre Center. Ai është personi më i botuar në histori në fushën e tij dhe një redaktor i dy revistave kryesore mjekësore.

Njerëzit që zhvillojnë COVID kanë imunitet të plotë dhe të qëndrueshëm. Dhe (ky) është një parim shumë i rëndësishëm: i plotë dhe i qëndrueshëm. Ju nuk mund ta mposhtni imunitetin natyror. Ju nuk mund të vaksinoni mbi të dhe ta bëni atë më mirë. Nuk ka asnjë arsyetim shkencor, klinik ose sigurie për vaksinimin e një pacienti të rikuperuar nga COVID. Nuk ka asnjë arsye për të testuar ndonjëherë një pacient të rikuperuar nga COVID. —8 Prill 2021; lifesitnews.com

 

JETAT E PADYSHME TED HUMBURA

Si një shënim tragjik dhe me të vërtetë i turpshëm për gjithë këtë, duhet të theksohet se këto injeksione të mARN nuk janë të licencuara as për përdorim; ata filluan të shpërndahen në publik vetëm pasi u ishin dhënë "autorizimi i përdorimit emergjent” Sidoqoftë, të paktën në SH.B.A., FDA thotë se “nuk duhet të ketë të përshtatshme, të aprovuara dhe të disponueshme alternativë produktit kandidat për diagnostikimin, parandalimin ose trajtimin e sëmundjes ose gjendjes. "[78]“Autorizimi i Përdorimit Emergjent të Produkteve Mjekësore dhe Autoriteteve të Ndërlidhura”, FDA. gov Publikut i është thënë në mënyrë të përsëritur, në baza ditore, se e vetmja shpresë është të vaksinohen.

Përkundrazi, një studim gjeti 84% më pak shtrime në spital për ata që trajtohen me një "dozë të ulët" hidroksilklorine e kombinuar me zink dhe azitromicinë. ”[79]25 nëntor 2020; Washington Examiner, krh. paraprake: Sciencedirect.com Mbi 232 prova klinike janë botuar mbi efektivitetin e hidroksilklorine e cila, në trajtimin e hershëm para se një pacient të sëmuret për vdekje, tregon domethënëse përmirësim Por ky ilaç i përdorur zakonisht u kundërshtua dhe dekurajua në mënyrë të pashpjegueshme dhe të papritur në mediat kryesore. Në një intervistë të fundit, eksperti i sëmundjeve infektive Dr. Steven Hatfill dënoi ndërhyrjen e qëllimshme të Dr. Anthony Fauci dhe të tjerëve kundër përdorimit të ilaçit.

Prettyshtë shumë e qartë se Dr. Fauci, Dr. Woodcock dhe Dr. [Rick] Bright janë përgjegjës për qindra mijëra vdekje në Shtetet e Bashkuara për t'i dhënë këtij ilaçi një emër të keq. - 14 Prill, 2021, thebl.com

Për më tepër, Vitamina D - që dihet se është mbrojtja e parë kundër shumë sëmundjeve - tregohet se zvogëlon rrezikun e koronavirusit me 54%.[80]bostonherald.com; Studimi i 17 shtatorit 2020: revistave.plos.org Një studim në Spanjë zbuloi se 80% e pacientëve me COVID-19 kishin mungesë të Vitaminës D.[81]28 Tetor 2020; ajc.com Dhe një përmbledhje shkencore e botuar në 2006 arriti në përfundimin se gripi sezonal i epidemisë ka shumë të ngjarë të ketë lidhje me përhapjen e mungesës së vitaminës D gjatë muajve të dimrit.[82]kembrixh.org

Dhe më pas në 8 Dhjetor, 2020, Dr. Pierre Kory u lut në një seancë të Senatit në SH.B.A. për NIH që të shqyrtonte urgjentisht mbi 30 studime mbi efektivitetin e Ivermectin, një ilaç i aprovuar anti-parazitar.

Malet e të dhënave janë shfaqur nga shumë qendra dhe vende të botës, duke treguar efektivitetin e mrekullueshëm të Ivermectin. Në thelb shkatërron transmetimin e këtij virusi. Nëse e merrni, nuk do të sëmureni. - 8 Dhjetor, 2020; cnsnews.com
Ndërsa trajtime më efikase vazhdojnë të shfaqen, [83]Dr. David Brownstein ka trajtuar me sukses më shumë se 230 pacientë COVID-19 duke përdorur strategji të rritjes së imunitetit të tilla si intravenoze ose peroksid nebulizuar, jod, vitamina orale A, C dhe D, dhe ozon intramuskular. Askush nuk ka vdekur nga infeksioni. (7 Mars, 2021, mercola.com) Shkencëtarët britanikë nga University College London Spitalet NHS (UCLH) po testojnë ilaçin Provent, i cili gjithashtu mund të parandalojë që dikush që ka qenë i ekspozuar ndaj koronavirusit të vazhdojë të zhvillojë sëmundjen COVID-19. (25 Dhjetor, 2020; theguardian.org) Mjekë të tjerë po pretendojnë sukses me "steroid të thithur" si budesonide. (ksat.com) Studiuesit në Izrael kanë botuar një letër që tregon se një ekstrakt i Spirulinës së manipuluar fotosintetikisht (dmth. algat) është 70% efektiv në frenimin e "stuhisë së citokinës" që shkakton kraterin e sistemit imunitar të pacientit COVID-19. (24 Shkurt 2021; jpost.com) Dhe, sigurisht, ka dhurata të natyrës që janë pothuajse tërësisht të injoruara, nënçmuar apo edhe censuruar, të tilla si fuqia antivirale e "Vjedhësit e Vajit”, Vitaminat C, D dhe Zink që mund të rrisin dhe ndihmojnë në mbrojtjen e imunitetit tonë të dhënë nga Zoti dhe të fuqishëm. Më në fund - në frontin e kontrollit - studiuesit nga Universiteti i Tel Avivit kanë provuar se koronavirusi i ri, SARS-CoV-2, mund të vritet në mënyrë efikase, shpejt dhe me lirë duke përdorur LED ultravjollcë në frekuenca specifike. Studimi i botuar në Gazeta e Fotokimisë dhe Fotobiologjisë B: Biologji zbuloi se drita të tilla, të përdorura si duhet, mund të ndihmonin në dezinfektimin e spitaleve dhe zonave të tjera dhe të ngadalësonin përhapjen e virusit.(The Jerusalem Post, 26 dhjetor 2020) e detyruar dhe nxituan "vaksinat" eksperimentale të ARN-së vazhdojnë shpërndarjen në popullatën globale me qindra mijëra reagime anësore dhe mijëra të tilla vdekje raportuar në vetëm muaj.[84]shih Divizioni i Madh Në fakt, Pfizer njoftoi se ata tani do të fillojnë të injektojnë foshnje, pavarësisht nga fakti se të rinjtë nën moshën 20 vjeç kanë një normë virtuale 100% të mbijetesës nga COVID-19.[85]mercurynews.com/2021/04/15

Megjithatë, përkundër alternativave të sigurta dhe të provuara që nuk janë një koktej eksperimental si injeksionet e ARN me efekte të panjohura afatgjata,[86]krh. "A do të vaksinojë një ARN përgjithmonë ADN-në time?", Sciencewithdrdoug.com kombet vazhdojnë të lëvizin drejt "pasaportave të vaksinave" që do të lejojnë vetëm ata që kanë prova të një vaksine të marrin pjesë në shoqëri, duke krijuar kështu një aparteid virtual mjekësor.[87]p.sh. bbc.com/news/world-europe-56812293; shih Divizioni i Madh

 

PARALAJMRIMET

E gjithë kjo, megjithatë, fillon të marrë një kthesë shumë më të errët. Unë tashmë kam rrëfyer paralajmërimet e disa shkencëtarëve të njohur në të gjithë botën në lidhje me rreziqet e kësaj terapie gjenesh.[88]p.sh. Çelësi i KaducusitParalajmërime Varri - Pjesa II, E keqja do të ketë ditën e vet Ndërsa reaksione negative tashmë po grumbullohen,[89]krh. Statistikat e SHBA këtu; shih statistikat evropiane këtu ata paralajmërojnë se mund të zgjasë vetëm disa muaj ose vite më vonë reagime të forta auto-imune që mund të zhduken dhjetëra miliona. Në provat e kafshëve të ARN-së, për shembull, "të gjitha kafshët vdiqën, jo menjëherë nga injeksioni, por muaj më vonë, nga çrregullime të tjera imune, sepsë dhe / ose dështim kardiak".[90]primaredoktor.org; Letra e Bardhë e Mjekëve të Frontit të Amerikës Vaksinat eksperimentale për COVID-19 

Unë mendoj se loja përfundimtare do të jetë, 'të gjithë marrin një vaksinë' ... Të gjithë në planet do ta gjejnë veten të bindur, të ngecur, jo mjaft të mandatuar, të mbyllur për të marrë një goditje. Kur ta bëjnë këtë, çdo individ i vetëm në planet do të ketë një emër, ose ID unike dixhitale dhe një flamur të statusit shëndetësor i cili do të 'vaksinohet', ose jo ... Dhe unë mendoj se kjo është e gjitha sepse pasi ta keni marrë këtë, ne bëhemi lojëra dhe bota mund të jetë ashtu siç e dëshirojnë kontrolluesit e asaj baze të të dhënave ... Nëse do të donit të prezantonit një karakteristikë e cila mund të ishte e dëmshme dhe madje mund të ishte vdekjeprurëse, madje mund të akordoni [" vaksina ”] për të thënë 'le ta fusim në ndonjë gjen që do të shkaktojë dëmtime të mëlçisë për një periudhë nëntë mujore', ose, 'shkaktojë që veshkat tuaja të dështojnë por jo derisa të hasni këtë lloj organizmi [kjo do të ishte mjaft e mundur]. ' Bioteknologjia ju ofron mënyra të pakufishme, sinqerisht, për të plagosur ose vrarë miliarda njerëz.... Jam shumë i shqetësuar ... ajo rrugë do të përdoret shpopullimi masiv, sepse nuk mund të mendoj për ndonjë shpjegim dashamirës. - Dr. Mike Yeadon, ish Zëvendës President dhe Shefi Shkencëtar për Alergji dhe Frymëmarrje në Pfizer, intervistë, 7 Prill, 2021; lifesitenews.com

Ky është një paralajmërim i pabesueshëm nga dikush që ka punuar për dekada me radhë në industrinë e vaksinave. Ai është një nga disa shkencëtarë pro-vaksinave që kanë dalë me guxim duke denoncuar pseudo-shkencën e Gates dhe OBSH dhe duke paralajmëruar një valë të mundshme të vdekjeve masive të lidhura me këto injeksione eksperimentale. 

Pse nuk po flasin mjekët dhe shkencëtarët?… Përkundrazi, ajo që ata po bëjnë është se ata po detyrojnë vaksinimin tek njerëzit dhe unë besoj se ata po vrasin njerëz me këtë vaksinim… Ju po shkoni drejt katastrofës më të madhe në historinë tuaj. - Dr. Sucharit Bhakdi, MD;  La Amerikan i ri, (10: 29)

Dr. Igor Shepherd është një ekspert mbi bio-armët dhe gatishmërinë për Pandeminë. Ai punoi në Bashkimin Sovjetik Komunist para se të bëhej i krishterë dhe të emigronte në Shtetet e Bashkuara për të punuar për qeverinë. Në një fjalim emocional që i kushtoi atij punën e tij, Dr. Shepherd paralajmëroi se, me ato që ai ka parë të vaksinave të reja, ato janë një kërcënim për njerëzimin.

Unë dua të shikoj 2 - 6 vjet nga tani [për reagime anësore]… Unë i quaj të gjitha këto vaksina kundër COVID-19: armë biologjike të shkatërrimit në masë… gjenocid global gjenetik. Dhe kjo po vjen jo vetëm në Shtetet e Bashkuara, por në të gjithë botën ... Me këto lloj vaksinash, të paprovuara siç duhet, me teknologji revolucionare dhe efekte anësore që as nuk i dimë, mund të presim që miliona njerëz do të jenë zhdukur. Kjo është një ëndërr e Bill Gates dhe eugjenikës.  -vaksinaimpakt.com, 30 nëntor 2020; 47:28 marka e videos

Dr. Sherri Tenpenny, i cili ofron edukim dhe trajnim në internet në lidhje me të gjitha aspektet e vaksinave dhe vaksinimit,[91]Qendra Mjekësore Integruese Tenpenny dhe Kurse4Mastieri u shtyp nga drejtuesi i LondonReal TV, Brian Rose, për atë që mund të fshihej pas një keqpërdorimi të tillë të shkencës.

Epo, një nga gjërat për të cilat ne përpiqemi të mos flasim në botën e vaksinave është lëvizja eugjenike ... —LondonReal.tv, 15 maj, 2020; platforma e liruar.tv

 

PROBLEMI I POPULLIT

Gates ktheu kokën mbi një dekadë më parë kur, gjatë një fjalimi në TED, ai tha:

Bota sot ka 6.8 miliardë njerëz. Kjo shkon deri në rreth nëntë miliardë. Tani, nëse bëjmë një punë vërtet të shkëlqyeshme për vaksinat e reja, kujdesin shëndetësor, shërbimet e shëndetit riprodhues, ne mund ta ulim atë me, ndoshta, 10 ose 15 përqind. -Biseda TED, 20 shkurt 2010; krh. shenjën 4:30

Ai e përsëriti këtë në CNN një vit më vonë:

Përfitimet [e vaksinave] ekzistojnë në drejtim të zvogëlimit të sëmundjes, zvogëlimit të rritjes së popullsisë —Bill Gates në CNN, Mars, 2011; youtube.com

Ja logjika e tij. Gates argumenton në një tjetër intervistë që vaksinat për më të varfërit do të ndihmojnë pasardhësit e tyre të jetojnë më gjatë. Si të tillë, prindërit nuk do të ndjehen sikur kanë nevojë për më shumë fëmijë për t'u kujdesur për ta në moshë të thyer. Ai pastaj krahason nivelet më të ulëta të lindjeve në vendet më të pasura për të mbështetur teorinë e tij si "provë" se ne në Perëndim kemi më pak fëmijë sepse ata janë më të shëndetshëm.

Kjo teori e paargumentuar, patronizuese dhe krejt e çuditshme jo vetëm që ka kaluar krejtësisht e padiskutueshme nga shtypi, por është një kontradiktë. Për njërin, nëse problemi është që familjet janë shumë të mëdha në vendet e botës së tretë, atëherë nivelet e vdekshmërisë së fëmijëve nuk mund të jenë ato që pohon Gates. Nga ana tjetër, nëse fëmijët po vdesin në grupe, atëherë rritja e popullsisë nuk është çështja që ai thotë se është. Së dyti, kultura perëndimore është thellësisht e ndikuar nga materializmi, individualizmi dhe një "kulturë e vdekjes" që inkurajon hequr veten nga çdo shqetësim dhe vuajtje. Viktima e parë e këtij mendimi ka qenë bujaria e të pasurit familje të mëdha që filluan me "pilulën".

E vërteta është se Gates ka qenë i fiksuar për të kufizuar popullsinë e botës që kur ishte fëmijë, sipas babait të tij:

Anshtë një interes që ai ka pasur që kur ishte fëmijë. Dhe ai ka miq që janë të interesuar të mbështesin hulumtimet për problemet e popullsisë botërore, njerëz të cilët ai i admiron —William Henry Gates, Sr., 30 janar 1998; sallon.com

Gates Sr. me sa duket i nxiti ato ndjenja. Ai ishte vetë një drejtor i Planifikuar për Prindërinë (ofruesi i abortit). Bill Gates Jr kujtoi se si në "tryezën e darkës prindërit e mi ishin shumë të mirë në ndarjen e gjërave që po bënin. Dhe pothuajse na trajtojnë si të rritur, duke folur për këtë. ”[92]pbs.org 

Disa nga "miqtë" që u janë bashkuar përpjekjeve të mbipopullimit të Gates përfshin Warren Buffet, anëtarin e tretë të bordit të kujdestarëve të Fondacionit Bill & Melinda Gates. Buffet bëri donacionin më të madh ndonjëherë për fondacionin Gates dhe ka dhuruar miliarda për uljen e popullsisë, aktivizmi i abortit, dhe çështjet e "shëndetit riprodhues".[93]capitalresearch.org "Shëndeti riprodhues dhe planifikimi familjar" është një frazë e zhurmshme që doli nga konferenca e Kombeve të Bashkuara në Kajro 1994 mbi çështjet e popullsisë, tha Dr. Gordon Perkin i Programit për Teknologjinë e duhur në Shëndet (PATH).

Në të kaluarën, tema e hulumtimit përdorej të quhej "kontroll i popullsisë" - megjithëse, tha Dr. Perkin, "fjalët" kontroll i popullsisë "nuk përdoren më, përveç nga njerëz që nuk e dinë këtë fushë. —30 janar 1998, sallon.com

"Në thelb, Bill Gates është përgjegjës për shëndetin e botës", shkruan Lee Harding nga një think tank Kanadez. 

Zbatimi i pasurisë së tij masive dhe mbledhja e të tjerëve për të bërë të njëjtën gjë, e vë atë në një pozitë të pashembullt ndikimi. Sidoqoftë, ndikimi i tij është mjaft i madh saqë mund të shurdhojë shqyrtimin që ai do të merrte ndryshe. Filantropia e Gates për kujdesin shëndetësor drejtohet nga perspektiva e tij se kontrolli i popullsisë është thelbësor. Roli i tij integral në financimin e OBSH është shqetësuese për shkak të shoqatës së gjatë të asaj organizate me zhvillimin e vaksinat abortive edhe para se të vinte në fuqi ndikimi i Gates. Shtë e rëndësishme që qeveritë kombëtare dhe grupet vëzhguese të sigurojnë një vlerësim të gjerë të pavarur të vaksinave të sponsorizuara nga Gates, veçanërisht përmes OBSH-së, për të siguruar që ato të mos bëhen mjete të fshehta të kontracepsionit. - "Gates, OBSH dhe Vaksinat e Abortit", Qendra Kufitare për Politikën Publike, 19 korrik, 2020;  fcpp.org

Melinda Gates ndan fiksimin e burrit të saj Bill për uljen e rritjes së popullsisë. Pasi vizitoi një vend të botës së tretë dhe pashë skamjen e tyre, kjo ishte largimi i saj:

Unë jam i tronditur nga të gjitha gjërat që ata nuk kanë. Por unë jam i befasuar nga një gjë që ata do kanë: Coca Cola… Kështu që kur të kthehem nga këto udhëtime, dhe po mendoj për zhvillimin… Po mendoj, mirë, po përpiqemi të shpërndajmë prezervativë tek njerëzit ose vaksinat, e dini; Suksesi i koksit ju bën të ndaloni të pyesni veten: si është që ata mund ta çojnë koksin në këto vende të largëta? - Biseda TED; cf; 18:15, corbettreport.com

Koks dhe prezervativë. Lëreni perëndimorët të përmirësojnë jetën e të varfërve. Në një adresë tjetër, Melinda me entuziazëm propozoi që gratë në vendet në zhvillim mund të mos u duhej të udhëtonin më gjatë në këmbë për të arritur kontraceptivë. Tani mund të bëhet me injeksion. 

Pfizer po teston një formë të re, një pajisje të re… Uniject… kështu që “Sadie” nuk do të duhet të kalojë 15 km më për të marrë atë injeksion. -Raporti Corbett, 1:04:00, corbettreport.com

Në janar 2020, fondacioni Gates filloi "The Bill & Melinda Gates Agricultural Innovations LLC", i njohur gjithashtu si "Gates Ag One". Ajo drejtohet nga Joe Cornelius, një ish-ekzekutiv në Bayer Crop Science dhe ish-Drejtor për Zhvillim Ndërkombëtar në Monsanto - i cili u ble nga Bayer. Dr. Vandana Shiva, PhD, po punon drejtpërdrejt për të bllokuar shumë iniciativa të Gates në vendet e botës së tretë.

Gates… [po] hyn në çdo fushë që ka të bëjë me jetën… Ai e quan atë Gates Ag One, dhe selia e kësaj është pikërisht aty ku janë selitë e Monsanto, në St. Louis, Misuri. Gates Ag One është një [lloj] bujqësie për të gjithë botën, i organizuar nga lart poshtë. - 11 Prill, 2021, mercola.com

Monsanto, emri i të cilit u zhduk kur Bayer i bleu për më shumë se 60 miliardë dollarë, është një nga kompanitë më të diskutueshme bujqësore në botë, e paditur dhe rebeluar kundër nga shumë fermerë të cilët janë bërë skllevër të farërave dhe kimikateve të tyre OMGJ.[94]p.sh. Shiko këtu, këtudhe këtu Ata po drejtojnë herbicidin "Roundup" (glifosat) tani ndot më shumë se 80% të furnizimit me ushqim në SHBA [95]"Gjurmët e Herbicideit të diskutueshëm gjenden në akulloren e Ben & Jerry", nytimes.com dhe është lidhur me mbi 32 sëmundje moderne dhe gjendje shëndetësore[96]shih Healthimpactnews.com përfshirë kancerin[97]shih "Franca gjen Monsanto fajin për gënjeshtrën", mercola.com dhe funksioni gastrointestinal i dëmtuar, i cili çon në "mbipesha, diabeti, sëmundjet e zemrës, depresioni, autizmi, infertiliteti, kanceri dhe sëmundja Alzheimer".[98]shih www.mdpi.com  "Glyphosate: E pasigurt në çdo pjatë" Më shqetësuese është se glifosati ka qenë i lidhur me të vaksinat   infertilitetit. 

Glyphosate është një gjumë për shkak se toksiciteti i tij është tinëzare dhe akumuluese dhe kështu ngadalë dëmton shëndetin tuaj me kalimin e kohës, por ajo punon në mënyrë sinergjike me vaksinat ... Në veçanti sepse glifosati hap barrierat. Hap barrierën e zorrës dhe hap barrierën e trurit… si pasojë, ato gjëra që ndodhen në vaksina futen në tru, ndërsa nuk do të ndodhnin nëse nuk do të kishit të gjithë glifosatin. ekspozimi nga ushqimi. - Dr. Stephanie Seneff, Shkencëtare e Lartë Kërkimore në Laboratorin e Shkencave Kompjuterike dhe Inteligjencës Artificiale MIT; E vërteta rreth vaksinëss, dokumentar; transkriptimi, f. 45, Episodi 2

Në vitet e fundit, numri i spermatozoideve tek meshkujt po bie kaq shpejt, Guardian raportoi se “kriza e infertilitetit është pa dyshim. Tani shkencëtarët duhet të gjejnë shkakun count numri i spermatozoideve tek meshkujt perëndimorë është përgjysmuar. ”[99]Korrik 30th, 2017, Guardian; "Shkencëtarët paralajmërojnë për krizën e numrit të spermës";  Pavarur, 12 Dhjetor 2012 Dy shkencëtarë thonë se ata mund ta kenë gjetur atë:

Sulfati i kolesterolit luan një rol thelbësor në fekondim dhe zinku është thelbësor për sistemin riprodhues mashkullor, me një përqendrim të lartë që gjendet në spermë. Kështu, zvogëlimi i mundshëm i bio-disponueshmërisë së këtyre dy lëndëve ushqyese për shkak të efekteve të glifosatit mund të jetë kontribues për të varfëri probleme. - "Supresioni i Glyphosate i Enzimave të Citokromit P450 dhe Biosinteza e Amino Acidit nga Mikrobioma e Gutit: Rrugët drejt Sëmundjeve Moderne", nga Dr. Anthony Samsel dhe Dr. Stephanie Seneff; njerezit.csail.mit.edu

 

RISHIKIMI I MADH

Prandaj, e gjej veten në të njëjtin vend surreal si Dr. Yeadon: pa një "shpjegim dashamirës" për gjithçka që po ndodh me "shpejtësi të prishur". [100]Lexoni lidhjen midis "shpejtësisë", vaksinave dhe masonerisë: Çelësi i Kaducusit Dhe mos gabo, Gates po ngutet - dhe ndryshimi i klimës është vetëm bileta e shpejtësisë.

Mbivendosja pas disa iniciativave të nisura nga Bill dhe Melinda Gates, është një urgjencë karakteristike që të gjitha teknologjitë e reja dhe përpjekjet zbutëse duhet të shtyhen, miratohen dhe zbatohen shpejt në emër të ndalimit të ndryshimit të klimës. - "Gates Ag One: Recolonisation of Agriculture", Navdanya International, 16 nëntor, 2020; pavarurciencenews.org 

Pa veprim të shpejtë dhe të menjëhershëm, me një ritëm dhe shkallë të paparë, ne do të humbasim dritaren e mundësisë për 'rivendosje' për… një të ardhme më të qëndrueshme dhe gjithëpërfshirëse. Me fjalë të tjera, pandemia globale është një thirrje zgjimi që nuk mund ta injorojmë ... Me urgjencën që ekziston tani për të shmangur dëmtimin e pakthyeshëm në planetin tonë, ne duhet ta vendosim veten në atë që mund të përshkruhet vetëm si një bazë lufte. - Princi Charles, dailymail.com, Shtator 20th, 2020

Ka diçka të paperëndishme në lidhje me pamaturën shpejtësi me të cilën lëvizin autoritetet - dhe kjo nuk është një rastësi (lexo Çelësi i Kaducusit).

Rendi pseudo-mjekësor post-Covid jo vetëm që ka shkatërruar paradigmën mjekësore që praktikova me besnikëri si mjek vitin e kaluar… ka i përmbysur ajo. nuk bëj njoh apokalipsi i qeverisë në realitetin tim mjekësor. Marrja e frymës shpejtësi dhe efikasiteti i pamëshirshëm me të cilën kanë bashkëpunuar kompleksi mediatiko-industrial mençuria jonë mjekësore, demokracia dhe qeveria për të futur në këtë rend të ri mjekësor është një akt revolucionar. - një mjek anonim i Mbretërisë së Bashkuar i njohur si "Mjeku Covid"

Sipas fëmijës poster të ndryshimit të klimës, Greta Thunberg, kemi më pak se shtatë vjet para se të vijë apokalipsi i klimës.[101]huffintonpost.com Dhe me sa duket i bindur nga rrëfimi global i Gates nuk është më pak sesa Papa Françesku, kreu i dukshëm i Kishës Katolike. Ai kohët e fundit i bëri jehonë Thunberg se "koha po mbaron"[102]asianews.org dhe se marrja e vaksinave është një "e mirë e përbashkët universale".[103]katoliknewsagency.com Se si Papa është bërë krahu më i mirë reklamues për Fondacionin Gates është një pyetje e mirë dhe një pyetje për të cilën pakkush, nëse ka, ka përgjigje në këtë pikë.

Ajo që dimë është se njerëzimi kolektiv është me sa duket e keqja e vërtetë. Të paktën, kjo është ajo që tank-mendimi globalist i njohur si Klubi i Romës deklaroi rreth njëzet e tetë vjet më parë:

Në kërkim të një armiku të ri për të na bashkuar, ne dolëm me idenë se ndotja, kërcënimi of ngrohja globale, mungesa e ujit, uria dhe të ngjashme do të përshtateshin me faturën ... Të gjitha këto rreziqe janë shkaktuar nga njerëzor ndërhyrja në proceset natyrore dhe vetëm përmes sjelljeve dhe sjelljeve të ndryshuara mund të kapërcehen. Armiku i vërtetë, pra, është vetë njerëzimi. —Alexander King & Bertrand Schneider. Revolucioni i Parë Global, f. 75, 1993

Sidoqoftë, ajo që nuk do t'ju thonë këta globalistë është se nuk është as ngrohja globale dhe as virusi që ka dyfishuar varfërinë në disa vende dhe i çoi të tjerët në uri. Përkundrazi, është shkenca e trilluar plotësisht që justifikon bllokimet e panevojshme që ka çuar në "papunësinë e 460 milion punëtorëve indianë", "zinxhirët e prishur të furnizimit [që] kanë lënë mijëra kamionë pa punë në autostrada ndërsa ushqimet kalben pa u korrur në fusha", [104]Krijimi i Botës Post Covid ”, 29 maj, 2020; clubofrome.org. Si është shkruar kjo para se të ketë filluar "pandemia"? dhe bëri që çmimet globale të ushqimit të fillojnë të rriten në mënyrë dramatike.[105]23 Prill, 2021, I msn.co Me "variante" të reja që thuhet se garojnë nëpër Brazil dhe Indi, dhe me Perth, Australia duke shkuar në një bllokim të parakohshëm pasi zbuloi vetëm një i vetëm rast i ri i COVID-19,[106]23 Prill, 2021, yahoo.com psikikës globale i është injektuar një dozë e re frike dhe dëshpërimi: na duhet një shpëtimtar.

Hyni në një nismë tjetër kryesore të financuar nga Gates: Forumi Ekonomik Botëror (WEF). Më 18 Tetor 2019, Fondacioni Gates u bashkua me WEF dhe Qendrën Johns Hopkins për Sigurinë Shëndetësore për të organizuar Ngjarjen 201, një ushtrim pandemik i nivelit të lartë që u zhvillua, rastësisht, më pak se dy muaj para shpërthimit aktual të COVID-19. Në fazat e hershme të pandemisë në vitin 2020, një figurë e re filloi të shfaqej, Profesor Klaus Schwab, themelues i WEF. Në vitin 2008 në Takimin Vjetor të Davosit, Schwab kishte prezantuar Bill Gates duke thënë, 

Nëse në shekullin e 22-të, do të shkruhet një libër për "Sipërmarrësin e Shekullit 21 apo edhe të Shekullit 20", unë jam i sigurt se personi që më së shumti do të vijë në mendjen e atyre historianëve është sigurisht Bill Gates. - krh. Hyrje në Bill Gates, youtube.com

Prof. Schwab dhe WEF, megjithatë, janë ata që kanë marrë kohët e fundit në qendër të promovimit të asaj që quhet "Rivendosja e Madhe ”.

Shumë prej nesh po mendojnë kur gjërat do të kthehen në normalitet. Përgjigja e shkurtër është: kurrë. Asgjë nuk do të kthehet kurrë në sensin e 'thyer' të normalitetit që mbizotëronte para krizës sepse pandemia e koronavirusit shënon një pikë thelbësore të lakimit në trajektoren tonë globale. - Themeluesi i Forumit Ekonomik Botëror, Profesor Klaus Schwab; bashkautor i Covid-19: Rivendosja e Madhe; cnbc.com, Korrik 13th, 2020

Duke u radhitur me Axhendën e Kombeve të Bashkuara 2030, WEF nuk ka promovuar asgjë më pak se një axhendë neokomuniste - një përzierje e kapitalizmit dhe marksizmit që mbështet në heshtje shumicën e iniciativave të Bill Gates. Disa videos nga WEF shpall haptas se, sa më shpejt që në vitin 2030, "nuk do të keni asgjë dhe do të jeni të lumtur".[107]shih youtube.com Shumica do ta hidhnin poshtë këtë si çmenduri, po të mos ishte se disa udhëheqës botërorë, si me sugjerime, filluan të përsëritnin programin e WEF dhe zërin e tyre për të "rindërtuar më mirë" ose "rikrijuar kapitalizmin".[108]weforum.org/agenda/2020/07 shih Rivendosja e Madhe [109]shih Papa Françesku dhe Rivendosja e Madhe 

Dhe kështu ky është një moment i madh. Dhe Forumi Ekonomik Botëror… do të duhet të luajë me të vërtetë një rol kryesor dhe qendror në përcaktimin e "Rivendosjes" në një mënyrë që askush të mos e interpretojë gabimisht: ashtu si thjesht duke na kthyer atje ku ishim were - John Kerry, ish Sekretari i Shtetit i Shteteve të Bashkuara; Podkast i Madh i Rivendosjes, "Riorganizimi i kontratave sociale në krizë", qershor 2020

… Në fund të fundit që kemi kaluar nuk mjafton vetëm të kthehemi në normalitet ... të mendojmë se jeta mund të vazhdojë siç ishte para murtajës; dhe nuk do te behet. Sepse historia na mëson se ngjarje të kësaj madhësie - luftëra, zi buke, murtaja; ngjarje që prekin pjesën më të madhe të njerëzimit, siç ka ky virus — ato jo vetëm vijnë e ikin. Ato më shpesh janë shkas për një përshpejtim të ndryshimeve shoqërore dhe ekonomike - Kryeministri Boris Johnson, Fjalimi i Partisë Konservatore, 6 tetor, 2020; konservatorët.com

Kështu që, mendoj se është koha për një 'Rivendosje të Madhe'… kjo është një kohë për një rivendosje për të rregulluar një mori sfidash, së pari midis tyre kriza e klimës. - Al Gore, Politikan dhe ambientalist Amerikan që shërbeu si nënkryetari i 45-të i Shteteve të Bashkuara; 25 qershor 2020; foxbusiness.com

Kjo pandemi ka dhënë një mundësi për një "rivendosje". - Kryeministri Justin Trudeau, Global News, 29 shtator, 2020; Youtube.com, Shenja 2:05

Nuk ka dyshim që "pandemia" ka ekspozuar disa dobësi dhe pabarazi në "kapitalizëm" dhe ekonominë globale - dhe unë do të thoja qëllimisht. Por vizioni i ofruar nga WEF është asgjë më pak se i përhumbur. Në një video, WEF admiron se sa "e qetë" është bota me bllokime dhe madje shtoi një cicërimë, të cilën më vonë e hoqën, duke thënë: "Bllokimet po përmirësojnë në heshtje qytetet në të gjithë botën".[110]twitter.com Por në një video të dytë, madje edhe para se COVID-19 të shpallej një pandemi, ëndrrat utopike të WEF shkëlqen me të vërtetë:

Lënia e pemëve që të rriten natyrshëm mund të jetë çelësi për të rivendosur pyjet e botës. Rigjenerimi natyror - ose 'rilindja' - është një qasje ndaj ruajtjes… Do të thotë të tërhiqesh prapa për të lejuar natyrën të marrë përsipër dhe të lejojë ekosistemet dhe peisazhet e dëmtuara të rikuperohen vetvetiu… Kjo mund të nënkuptojë heqjen e strukturave të bëra nga njeriu dhe rivendosjen e specieve vendase që janë në rënie. . Mund të nënkuptojë gjithashtu heqjen e bagëtive kullotëse dhe barërat e këqija agresive - "Rigjenerimi natyror mund të jetë thelbësor për rikuperimin e pyjeve të botës", 30 nëntor, 2020; youtube.com

Si i "rindërtoni" gjurmët e mëdha të tokës pa hequr më parë milionat që e pushtojnë atë?[111]Gates tani është pronari më i madh privat i tokave bujqësore në SH.B.A., por mohon se ka të bëjë me ndryshimin e klimës; krh. theguardian.com Kjo nuk është gjë tjetër veçse një rishikim i parimeve radikale të Kombeve të Bashkuara të ngulitura në detajet e hollësishme të Agjendës 21 që u nënshkrua nga 178 vende anëtare - dhe më vonë u zhyt në Axhendën 2030. Midis qëllimeve të tyre: heqja e "sovranitetit kombëtar" dhe shpërbërja të të drejtave pronësore.

Axhenda 21: “Toka… nuk mund të trajtohet si një pasuri e zakonshme, e kontrolluar nga individë dhe që i nënshtrohet presioneve dhe joefikasitetit të tregut. Pronësia private e tokës është gjithashtu një instrument kryesor i akumulimit dhe përqendrimit të pasurisë dhe për këtë arsye kontribuon në padrejtësinë shoqërore; nëse nuk zgjidhet, mund të bëhet një pengesë kryesore në planifikimin dhe zbatimin e skemave të zhvillimit. ” - "Alabama Ndalon Agjendën e KB 21 Dorëzimi i Sovranitetit", 7 qershor 2012; investitorët.com

Këto ide erdhën nga autori i saj kryesor, Maurice Strong, i cili gjithashtu këmbënguli se "stilet e tanishme të jetesës dhe modelet e konsumit të klasës së mesme të pasur… që përfshijnë marrje e lartë e mishit, konsumi i sasive të mëdha të ushqimeve të ngrira dhe 'komoditet', pronësia e automjeteve motorike, pajisjet e shumta elektrike, shtëpia dhe vendi i punës me ajër të kondicionuar housing banesa të shtrenjta periferike… nuk janë të qëndrueshëm ”.[112]green-agenda.com/agenda21 ; shih newamerican.com Pra, pse jo vetëm "të marrësh me qira gjithçka që të nevojitet në jetë?" pyet një video tjetër të WEF.[113]31 janar 2017, youtube.com [114]Çfarë prone mund të zhvillojë dikush, si ose nëse prodhohet, çfarë energjie mund të nxirret, ose çfarë shtëpish mund të ndërtojmë, janë të gjitha në mes të qeverisjes globale nën pretekstin e "bujqësisë së qëndrueshme" të Agjendës 2030 dhe "qyteteve të qëndrueshme". (Objektivat 2 dhe 11 të Agjendës 2030)  

Por kjo kërkon që ne të mos "kthehemi në normale" dhe pikëpamjen tonë të mëparshme ndaj botës; që ne të heqim pengesën e vërtetë për këto ëndrra globaliste dhe "shkaqet kryesore të humbjes së biodiversitetit ... [dhe] mënyrën se si shoqëritë përdorin burimet":

Ky këndvështrim botëror është karakteristikë e shoqërive në shkallë të gjerë, shumë e varur nga burimet e sjella nga distanca të konsiderueshme. Isshtë një pamje e botës që karakterizohet nga mohimi i atributeve të shenjta në natyrë, një karakteristikë që u vendos fuqimisht rreth 2000 vjet më parë me traditat fetare Judeo-Christian-Islam. —Vlerësimi Global i Biodiversitetit i përgatitur nga Programi i KB i Mjedisit (UNEP), f. 863, green-agenda.com/agenda21

Zgjidhja, atëherë?

Krishterimi duhet të eliminohet dhe t'i japë vendin një feje globale dhe një rendi të ri botëror.  -Jezu Krishti, Bartësi i Ujit të Jetës, n 4, Këshillat Papnorë për Kulturë dhe Dialog Ndërfetar

Dhe jo vetëm krishterimi, por me sa duket, pjesë të mëdha të popullsisë që janë shumë të zhurmshme për Rendin e Ri Botëror.

Papa Gjon Pali II i krahasoi ata të fiksuar me kontrollin e popullsisë me Faraonin i cili ishte përhumbur nga popullsia izraelite në rritje - ata që mendojnë se Zoti bëri një gabim kur urdhëroi burrin dhe gruan që të "Jini pjellor, shumëzohuni dhe mbushni tokën". [115]Zanafilla 9: 1,7

Sot jo pak nga të fuqishmit e tokës veprojnë në të njëjtën mënyrë. Ata gjithashtu janë të përhumbur nga rritja aktuale demografike… Si pasojë, në vend që të dëshirojnë të përballen dhe zgjidhin këto probleme serioze në respekt të dinjitetit të individëve dhe familjeve dhe për të drejtën e pacenueshme të jetës së çdo personi, ata preferojnë të promovojnë dhe të imponojnë me çfarëdo mjeti një program masiv i kontrollit të lindjeve.

Duke parë situatën nga ky këndvështrim, është e mundur të flitet në një kuptim të caktuar të një lufte të të fuqishmëve kundër të dobëtve ... Në këtë mënyrë lëshohet një lloj "komploti kundër jetës". Në kontekstin e sotëm kulturor dhe shoqëror, në të cilin shkenca dhe praktika e mjekësisë rrezikojnë të humbin vëmendjen e dimensionit të tyre të pandarë etik, profesionistët e kujdesit shëndetësor mund të tundohen ndonjëherë për t'u bërë manipulues të jetës, apo edhe agjentë të vdekjes. OPPOPE JOHN PAUL II, Evangelium Vitae, n 16, 12, 89

Pa dyshim, shumica e njerëzve nuk do të jenë në gjendje të përpunojnë të gjitha ato që sapo kanë lexuar apo edhe që po shpalosen me shpejtësi para syve të tyre. Si ata në 1942 i cili u përpoq të paralajmëronte çifutët e tjerë për qëllimin e ushtarëve pushtues gjermanë,[116]shih 1942 ynë ata u injoruan ose u shkarkuan si teoricienë konspiracioni - burra si autori kanadez Michael D. O'Brien i cili dekada më parë përsëriti Katekizmi i kishës katolike paralajmërimi i Antikrishtit dhe shoqërimi i "mesianizmit laik".

Inshtë në natyrën e mesianistëve sekularë të besojnë se nëse njerëzimi nuk do të bashkëpunojë, atëherë njerëzimi duhet të detyrohet të bashkëpunojë - për të mirën e vet, natyrisht mess Mesianistët e rinj, në përpjekjen për ta shndërruar njerëzimin në një kolektiv duke u shkëputur nga Krijuesi i tij , do të sjellë pa vetëdije shkatërrimin e pjesës më të madhe të njerëzimit. Ata do të lëshojnë tmerre të papara: uri, murtaja, luftëra dhe në fund të fundit Drejtësi Hyjnore. Në fillim ata do të përdorin detyrimin për të zvogëluar më tej popullsinë, dhe pastaj nëse dështon ata do të përdorin forcën. - Michael D. O'Brien, Globalizimi dhe Rendi i Ri Botëror, 17 Mars 2009

Ose siç tha një shkencëtar kohët e fundit:

Kompleksi mjeko-politik tenton drejt shtypjes së shkencës për të grumbulloj dhe pasuroji ata që janë në pushtet. Dhe, ndërsa të fuqishmit bëhen më të suksesshëm, më të pasur dhe më të dehur nga pushteti, të vërtetat e papërshtatshme të shkencës shtypen. Kur shtypet shkenca e mirë, njerëzit vdesin. - Dr. Kamran Abbasi; 13 nëntor 2020; bmj.com

 

Mashtrimi i madh

Fakti është se, pavarësisht nëse COVID-19 është një kërcënim apo jo, e gjithë infrastruktura për të kontrolluar dhe manipuluar njerëzimin është në vend. Dhe kjo, siç duket, ishte i gjithë qëllimi. Nuk ka kthim në normalitet - vetëm një botë e ribërë, pjesërisht, në imazhin e Bill Gates.

Në shumë mënyra, Jezusi paralajmëroi me delikatesë pikërisht për këto kohë kur do të shfaqeshin gënjeshtra, pseudo-shkenca dhe kontrollorët e popullsisë. 

Ju i përkisni babait tuaj djallit dhe vullnetarisht i realizoni dëshirat e babait tuaj. Ai ishte një vrasës që nga fillimi… ai është një gënjeshtar dhe babai i gënjeshtrave. (Gjoni 8:44)

Si Shën Gjoni na thotë:

Mer tregtarët e tu ishin burrat e mëdhenj të tokës, të gjitha kombet u mashtruan nga ana jote magji. (Zbul. 18: 23)

Fjala greke për "magji" është φαρμακείᾳ (pharmakeia) - "përdorimi i mjekësi, droga ose magji. ”

Kur Matthew Herper shkroi për Bill Gates dhe vaksinat për Forbes në 2011, ai tha, "Këtu është përkufizimi më i vërtetë i fuqisë: Kur keni aftësinë jo vetëm të zgjidhni një problem, por edhe të krijoni një treg të qëndrueshëm që e adreson atë." Gates e ka atë fuqi. Dhe, siç treguan diskutimet e tij me miliarderë në 2009, ai dëshiron të kapërcejë pengesat politike dhe fetare në përpjekjet e kontrollit të popullsisë. —Lee Harding, “Gates, OBSH dhe Vaksinat e Abortit”, Qendra Kufitare për Politikën Publike, 19 korrik 2020;  fcpp.org

"Një pemë e mirë nuk mund të prodhojë fruta të këqija, as një pemë e keqe nuk mund të japë fryte të mira." Tani, sekti masonik prodhon fruta të dëmshme dhe me aromën më të hidhur. Sepse, nga sa kemi treguar më qartë, ajo që është qëllimi i tyre i fundit e forcon vetë vështrimin - domethënë përmbysjen e plotë të të gjithë rendit fetar dhe politik të botës që ka prodhuar mësimi i krishterë dhe zëvendësimin e një gjendja e gjërave në përputhje me idetë e tyre, nga të cilat themelet dhe ligjet do të nxirren nga thjesht natyralizmi. —POPA LEO XIII, Gjinia HumanumEnciklikë për Masonerinë, n.10, 20 Prill, 1884

Bill Gates me të vërtetë mund të mendojë se po i bën botës një favor dhe, në fakt, po bën një botë të mirë. Mashtrimet më të mëdha janë themeluar në një kokërr të së vërtetës.

 

LIDHJE ME LIDHJE

Profecia e Isaisë për Komunizmin Global

 

Dëgjoni Markun në vijim:


 

 

Ndiqni Markun dhe "shenjat e ditëve" të përditshme këtu:


Ndiqni shkrimet e Markut këtu:


Për të udhëtuar me Mark in La Tani Word,
klikoni në banderolën më poshtë për të pajtohem.
Emaili juaj nuk do të ndahet me askënd.

 
Print Friendly, PDF & Email

Shënimet

Shënimet
1 shih kush.int
2 Mars 19th, 2021, mercola.com
3 Komiteti Ekstra-Parlamentar i Koronës Gjermane
4 Për njërën, Swissmedic, Administrata e Ushqimit dhe Barnave e Zvicrës, ka lidhur një marrëveshje tre-drejtëshe me Gates dhe OBSH. "Kjo është anormale," bërtiti ajo dhe pyeste veten nëse Gates nuk ka lidhur kontrata të ngjashme me vendet e tjera për të kontrolluar zgjedhjen e barnave, etj.
5 gavi.org
6 19: 08; mercola.com
7 Mars 24th, 2020, nacionalinteres.org
8 wikipedia.org
9 Njoftimi për shtyp, gatesfoundation.com
10 Prill 6th, 2020, weforum.org
11 Lajmet e NBC, 23 janar 2019; cnbc.com
12 24 shtator, 2020, Foleja Motley
13 modernatx.com
14 Raporti i Corbett, "Kush është Bill Gates", ora 18:00; corbettreport.com
15 "Parashikimi i Moderna për shitjet e dy dozave të para të vaksinës ishte 18.4 miliardë dollarë për 2021, kështu që qëllimi përforcues mund të shtonte rreth 9 miliardë dollarë për këtë." (16 Prill, kuarc
16 "Pfizer pret të fitojë midis 59 miliardë dhe 61 miliardë dollarë - nga 42 miliardë dollarë që bëri në vitin 2020. Me përjashtimin e vaksinës, kompania pret që shitjet e saj të rriten me 6% në 2021. (2 shkurt, 2021, kuarc)
17 Frank D'Amelio, 16 Mars 2021; Posta Kombëtare
18 14 Prill, 2021; në ditën e sotme të biznesit
19 13 Prill, 2021; cityam.com
20 intercept.com
21 forbes.com
22 2 maj 2011; theguardian.com
23 5 qershor 2018; informatikë.com
24 landreport.com/2021
25 Dr. Vandana Shiva, PhD, "mbi rrëzimin e perandorive të Bill Gates", mercola.com
26 Bill Gates, Mars 2020, reddit.com
27 pubmed.ncbi.nlm.nih.gov
28 ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5360569/
29 11 nëntor 2014; wng.org
30 "Një vaksinë që parandalon shtatzëninë tek gratë", ncbi.nlm.nih.gov
31 Shkurt 7th, 2018, nature.com
32 "Pikat kryesore në zhvillimin e vaksinave kontraceptive dhe pengesat në aplikimin e tyre", tandfonline.com
33 shih Pandemia e Kontrollit
34 'OBSH dhe "komplotet" e gripit pandemik " bmj.com
35 "Efekti i përkufizimit të" pandemisë "në vlerësimet sasiore të rrezikut të shpërthimit të sëmundjes infektive", nature.com
36 31 Mars, kush.int / buletin
37 "Maskat e fytyrës në epokën COVID-19: Një hipotezë shëndetësore", Baruch Vainshelboim, PhD, i Sistemit të Kujdesit Shëndetësor të Punëve të Veteranëve të Stanfordit Palo Alto në Kaliforni, 22 nëntor, 2020; ncbi.nlm.nih.gov
38 Instituti Kombëtar i Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive, 28 Shkurt, 2020; pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32109011/
39 nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMe2002387
40 shih lajmet18.com
41 Një letër nga Universiteti i Teknologjisë i Kinës Jugore pretendon se 'koronavirusi vrasës ndoshta ka origjinën nga një laborator në Wuhan.' (16 Shkurt, 2020; dailymail.co.uk) Në fillim të shkurtit 2020, Dr. Francis Boyle, i cili hartoi "Aktin Biologjik të Armëve" të SH.B.A.-së, dha një deklaratë të hollësishme duke pranuar se 2019 Wuhan Coronavirus është një Armë Fyese e Luftës Biologjike dhe që Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tashmë e di për këtë (krh. zerohedge.com) Një analist izraelit i luftës biologjike tha të njëjtën gjë. (26 Jan, 2020; larjeontimes.com) Dr. Peter Chumakov i Institutit Engelhardt të Biologjisë Molekulare dhe Akademisë Ruse të Shkencave pohon se "ndërsa qëllimi i shkencëtarëve Wuhan për krijimin e koronavirusit nuk ishte i dëmshëm - përkundrazi, ata po përpiqeshin të studionin patogjenizmin e virusit ... Ata bënë absolutisht gjëra të çmendura ... Për shembull, fut në gjenom, i cili i dha virusit aftësinë për të infektuar qelizat njerëzore. "(zerohedge.com) Profesori Luc Montagnier, fitues i Çmimit Nobel për Mjekësi 2008 dhe njeriu që zbuloi virusin HIV në 1983, pretendon se SARS-CoV-2 është një virus i manipuluar që u lëshua aksidentalisht nga një laborator në Wuhan, Kinë. (Krhs. mercola.com) A dokumentar i ri, duke cituar disa shkencëtarë, tregon COVID-19 si një virus i inxhinieruar. (mercola.com) Një ekip shkencëtarësh australianë ka prodhuar prova të reja se koronavirusi i ri tregon shenja "të ndërhyrjes njerëzore" (lifesitenews.comlarjeontimes.com) Ish kreu i agjencisë britanike të inteligjencës M16, Sir Richard Dearlove, tha se ai beson se virusi COVID-19 u krijua në një laborator dhe u përhap aksidentalisht. (jpost.com) Një studim i përbashkët britaniko-norvegjez pretendon se koronavirusi Wuhan (COVID-19) është një "kimera" e ndërtuar në një laborator kinez. (Taiwannews.com) Profesor Giuseppe Tritto, një ekspert i njohur ndërkombëtarisht në bioteknologji dhe nanoteknologji dhe president i Akademia Botërore e Shkencave dhe Teknologjive Biomjekësore (WABT) thotë se "Ajo ishte e inxhinierizuar gjenetikisht në laboratorin P4 (me përmbajtje të lartë) të Institutit Wuhan të Virologjisë në një program të mbikëqyrur nga ushtria kineze." (lifesitnews.com) I respektuar virolog kinez Dr. Li-Meng Yan, i cili iku nga Hong Kong pasi zbuloi njohuritë e Bejing-ut për koronavirusin para se të dilnin raportet për të, deklaroi se "tregu i mishit në Wuhan është një ekran tymi dhe ky virus nuk është nga natyra… It vjen nga laboratori në Wuhan. ”(dailymail.co.uk ) Dhe ish-Drejtori i CDC Robert Redfield gjithashtu thotë se COVID-19 "ka shumë të ngjarë" të ketë ardhur nga laboratori i Wuhan. (larje larjeje)
42 Instituti i Shëndetit Energjetik, 18 Prill 2021; mercola.com
43 cdc.gov
44 "Imuniteti i tufës mund të arrihet ose përmes infeksionit dhe shërimit ose përmes vaksinimit." (Dr. Angel Desai, redaktor i asociuar i Rrjetit JAMA Open, Maimuna Majumder, Ph.D., Spitali i Fëmijëve Boston, Shkolla Mjekësore e Harvardit; 19 Tetor 2020; jamanetwork.com )
45 Leung NHL, Chu DKW, Shiu EYC, Chan KH, McDevitt JJ, Hau BJP Derdhja e virusit të frymëmarrjes në frymëmarrjen e frymëmarrjes dhe efikasitetin e maskave të fytyrës. Nat Med. 2020;26: 676–680. [PubMed[] [Lista e ref]
46 Gao M., Yang L., Chen X., Deng Y., Yang S., Xu H. Një studim mbi infektivitetin e transportuesve asimptomatikë të SARS-CoV-2. Respir Med. 2020;169 [Artikulli i lirë i PMC] [PubMed[] [Lista e ref]
47 14 dhjetor 2020; jamanetwork.com
48 "Këshilla për përdorimin e maskave në komunitet, gjatë kujdesit në shtëpi dhe në mjediset e kujdesit shëndetësor në kontekstin e shpërthimit të ri të koronavirusit (2019-nCoV)", Gjenevë, Zvicër; ncbi.nlm.nih.gov
49 Shiko Demaskimi i fakteve
50 Konda A., Prakash A., Moss GA, Schmoldt M., Grant GD, Guha S. "Efikasiteti i Filtrimit të Aerosolit të Pëlhurave të Përbashkëta të Përdorura në Maskat e Rrobave të Frymëmarrjes". ACS Nano. 2020;14: 6339-6347. [Artikulli i lirë i PMC] [PubMed[] [Lista e ref]
51 "Efektiviteti i maskave të fytyrës në parandalimin e transmetimit ajror të SARS-CoV-2", 21 tetor, 2020, pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33087517
52 "Jetëgjatësia ajrore e pikave të vogla të të folurit dhe rëndësia e tyre potenciale në transmetimin e SARS-CoV-2", 2 qershor, 2020, pnas.org/content/117/22/11875
53 Shiko Demaskimi i fakteve
54 greenmedinfo.com; www.mdpi.com
55 krh. 12 dhjetor, 2020; vicnews.com
56 5 janar 2021; onlinelibrary.wiley.com
57 2 Prill, 2020; businessinsider.com
58 klimadepot.com
59 Tetor 8th, 2020, larjeontimes.com
60 Yohan Tengra, bitchute.com
61 Përshtatja ndaj SARS ‐ CoV ‐ 2 nën stres: Roli i informacionit të shtrembëruar ”, Konstantin S. Sharov, 13 qershor, 2020; ncbi.nlm.nih.gov
62 20 qershor 2020, torontosun.com
63 nypost.com/2021/04/14
64 Ligjërimi i Mjekëve për Gatishmërinë e Katastrofave, 16 Gusht 2020 në Las Vegas, Nevada; video këtu
65 nytimes.com/2020/08/29
66 mercola.com
67 7 Tetor 2020; aapsonline.org
68 7 janar 2020, bpa-pathology.com
69 bmj.com; Shiko gjithashtu Lancet dhe paralajmërimi i FDA-së për PCR "pozitive të rreme" këtu.
70 gjeopolitike.org/2020/11/21
71 greatgameindia.com
72 theguardian.com
73 intervistë me Dr. Reiner Fuellmich; mercola.com
74 shih washingtonpost.com
75 13 janar 2021; i cili.int/news/item/20-01-2021
76 Vaksina Oxford-AstraZeneca në të vërtetë hyn në bërthamën e qelizave të dikujt, sipas një New York Times raporti: “Adenovirusi shtyn ADN-në e tij në bërthamë. Adenovirusi është i inxhinierizuar kështu që nuk mund të bëjë kopje të vetvetes, por gjeni për proteinën spike të koronavirusit mund të lexohet nga qeliza dhe të kopjohet në një molekulë të quajtur RNA të dërguarit, ose ARNi. ” - 22 Mars, 2021, nytimes.com
77 shih Nuk është një detyrim moral
78 “Autorizimi i Përdorimit Emergjent të Produkteve Mjekësore dhe Autoriteteve të Ndërlidhura”, FDA. gov
79 25 nëntor 2020; Washington Examiner, krh. paraprake: Sciencedirect.com
80 bostonherald.com; Studimi i 17 shtatorit 2020: revistave.plos.org
81 28 Tetor 2020; ajc.com
82 kembrixh.org
83 Dr. David Brownstein ka trajtuar me sukses më shumë se 230 pacientë COVID-19 duke përdorur strategji të rritjes së imunitetit të tilla si intravenoze ose peroksid nebulizuar, jod, vitamina orale A, C dhe D, dhe ozon intramuskular. Askush nuk ka vdekur nga infeksioni. (7 Mars, 2021, mercola.com) Shkencëtarët britanikë nga University College London Spitalet NHS (UCLH) po testojnë ilaçin Provent, i cili gjithashtu mund të parandalojë që dikush që ka qenë i ekspozuar ndaj koronavirusit të vazhdojë të zhvillojë sëmundjen COVID-19. (25 Dhjetor, 2020; theguardian.org) Mjekë të tjerë po pretendojnë sukses me "steroid të thithur" si budesonide. (ksat.com) Studiuesit në Izrael kanë botuar një letër që tregon se një ekstrakt i Spirulinës së manipuluar fotosintetikisht (dmth. algat) është 70% efektiv në frenimin e "stuhisë së citokinës" që shkakton kraterin e sistemit imunitar të pacientit COVID-19. (24 Shkurt 2021; jpost.com) Dhe, sigurisht, ka dhurata të natyrës që janë pothuajse tërësisht të injoruara, nënçmuar apo edhe censuruar, të tilla si fuqia antivirale e "Vjedhësit e Vajit”, Vitaminat C, D dhe Zink që mund të rrisin dhe ndihmojnë në mbrojtjen e imunitetit tonë të dhënë nga Zoti dhe të fuqishëm. Më në fund - në frontin e kontrollit - studiuesit nga Universiteti i Tel Avivit kanë provuar se koronavirusi i ri, SARS-CoV-2, mund të vritet në mënyrë efikase, shpejt dhe me lirë duke përdorur LED ultravjollcë në frekuenca specifike. Studimi i botuar në Gazeta e Fotokimisë dhe Fotobiologjisë B: Biologji zbuloi se drita të tilla, të përdorura si duhet, mund të ndihmonin në dezinfektimin e spitaleve dhe zonave të tjera dhe të ngadalësonin përhapjen e virusit.(The Jerusalem Post, 26 dhjetor 2020)
84 shih Divizioni i Madh
85 mercurynews.com/2021/04/15
86 krh. "A do të vaksinojë një ARN përgjithmonë ADN-në time?", Sciencewithdrdoug.com
87 p.sh. bbc.com/news/world-europe-56812293; shih Divizioni i Madh
88 p.sh. Çelësi i KaducusitParalajmërime Varri - Pjesa II, E keqja do të ketë ditën e vet
89 krh. Statistikat e SHBA këtu; shih statistikat evropiane këtu
90 primaredoktor.org; Letra e Bardhë e Mjekëve të Frontit të Amerikës Vaksinat eksperimentale për COVID-19
91 Qendra Mjekësore Integruese Tenpenny dhe Kurse4Mastieri
92 pbs.org
93 capitalresearch.org
94 p.sh. Shiko këtu, këtudhe këtu
95 "Gjurmët e Herbicideit të diskutueshëm gjenden në akulloren e Ben & Jerry", nytimes.com
96 shih Healthimpactnews.com
97 shih "Franca gjen Monsanto fajin për gënjeshtrën", mercola.com
98 shih www.mdpi.com  "Glyphosate: E pasigurt në çdo pjatë"
99 Korrik 30th, 2017, Guardian; "Shkencëtarët paralajmërojnë për krizën e numrit të spermës";  Pavarur, 12 Dhjetor 2012
100 Lexoni lidhjen midis "shpejtësisë", vaksinave dhe masonerisë: Çelësi i Kaducusit
101 huffintonpost.com
102 asianews.org
103 katoliknewsagency.com
104 Krijimi i Botës Post Covid ”, 29 maj, 2020; clubofrome.org. Si është shkruar kjo para se të ketë filluar "pandemia"?
105 23 Prill, 2021, I msn.co
106 23 Prill, 2021, yahoo.com
107 shih youtube.com
108 weforum.org/agenda/2020/07 shih Rivendosja e Madhe
109 shih Papa Françesku dhe Rivendosja e Madhe
110 twitter.com
111 Gates tani është pronari më i madh privat i tokave bujqësore në SH.B.A., por mohon se ka të bëjë me ndryshimin e klimës; krh. theguardian.com
112 green-agenda.com/agenda21 ; shih newamerican.com
113 31 janar 2017, youtube.com
114 Çfarë prone mund të zhvillojë dikush, si ose nëse prodhohet, çfarë energjie mund të nxirret, ose çfarë shtëpish mund të ndërtojmë, janë të gjitha në mes të qeverisjes globale nën pretekstin e "bujqësisë së qëndrueshme" të Agjendës 2030 dhe "qyteteve të qëndrueshme". (Objektivat 2 dhe 11 të Agjendës 2030)
115 Zanafilla 9: 1,7
116 shih 1942 ynë
Postuar ne BALLINA, E VURTETA E VARDRTET dhe tagged , , , , , , , , , , , , .