Armiku është brenda portave

 

KETU është një skenë në Lordin e Unazave të Tolkien ku Helms Deep është nën sulm. Supozohej se ishte një kështjellë e padepërtueshme, e rrethuar nga Muri masiv i thellë. Por zbulohet një vend i prekshëm, të cilin forcat e errësirës e shfrytëzojnë duke shkaktuar të gjitha llojet e shpërqendrimit dhe më pas duke mbjellë dhe ndezur një eksploziv. Momente para se një vrapues pishtari të arrijë në mur për të ndezur bombën, ai dallohet nga njëri prej heronjve, Aragorn. Ai i bërtet shigjetarit Legolas që ta zbresë poshtë ... por është tepër vonë. Muri shpërthen dhe thyhet. Armiku tani është brenda portave. 

 

SHKELJA E MADHE

Ky ka qenë, pa diskutim, viti më emocional dhe dërrmues në shërbimin tim prej 27 vitesh. Jo sepse ishim të mbyllur, të maskuar dhe të rrethuar si bagëti për më shumë se një vit. Përkundrazi, sepse gjërat për të cilat kam shkruar prej vitesh po shpalosen tani në kohë reale shpejtësia e prishjes me jeta dhe vdekja pasojat. Ashtu si Aragorn, unë kisha bërtitur në majë të mushkërive se familja njerëzore do të thyhej; se kjo është 1942 ynë dhe se, në emër të "shëndetit", shëndeti do të sulmohet rëndë; dhe se, "për të mirën tonë", ne do t'i shohim të mirat tona të marra, kryesori në mesin e tyre, lirinë tonë.

Përkundër faktit se këto gjëra janë parathënë nga Zoti dhe Zonja jonë nuk do të thotë shkallë në të cilën ata do të ndodhin është vënë në gur. Fatalizmi nuk është qëndrimi i një dishepulli të Jezusit. [1]shih Mjaft Shpirtra të Mirë pendim është diga që mban baticat e së keqes. 

Prandaj, pendohuni. Përndryshe, unë do të vij te ju shpejt dhe do të luftoj kundër tyre me shpatën e gojës sime. "Kush ka veshë duhet të dëgjojë atë që Fryma u thotë kishave." (Zbulesa 3: 16-17)

Kisha thirret gjithmonë për të bërë atë që Perëndia i kërkoi Abrahamit, që do të thotë se ka mjaft njerëz të drejtë për të shtypur të keqen dhe shkatërrimin.  —POPE BENEDIKTI XVI, Drita e Botës, f. 166, Një bisedë me Peter Seewald (shtypi Ignatius)

Ndërsa e kuptoj që shumica dërrmuese e lexuesve të mi e kuptojnë atë që po ndodh rreth tyre, unë gjithashtu e pranoj se mezi është bërë një gjurmë kundër përroit të propagandës që tani po përfshin pjesë të mëdha të njerëzimit në një tirani mjekësore-teknologjike. 

Gjarpri nxori një përrua uji nga goja e tij pasi gruaja e largoi me rrymën… (Zbulesa 12:15)

Unë mendoj se [përroi i ujit] interpretohet lehtësisht: këto janë rrymat që dominojnë të gjithë dhe dëshirojnë të bëjnë që besimi në Kishë të zhduket, Kisha që duket se nuk do të ketë më vend para forcës së këtyre rrymave që imponojnë veten e tyre si i vetmi racionalitet, si e vetmja mënyrë për të jetuar. —POPA BENEDICT XVI, Meditim në Asamblenë Speciale për Lindjen e Mesme të Sinodit të Ipeshkvijve, 11 tetor 2010; vatikan.va  

Çfarë mund të jetë më e fuqishme se rryma e "vaksinimit të detyrueshëm" dhe "pasaportave të vaksinave"? Shumë prej nesh janë të habitur kur mësojnë, për shembull, se një qytet kolumbian kohët e fundit ka filluar të kërcënojë gjoba dhe burg për "të pavaksinuarit" nëse largohen nga shtëpitë e tyre. "Të gjithë duhet të vaksinohen," këmbënguli kryebashkiaku i qytetit Elvira Julia Mercado në Blu Radio, "nëse jo, ata nuk mund të qarkullojnë në komunën e Sucre." Dhe jo vetëm që ata janë të kufizuar nga baret, diskotekat, restorantet, bankat dhe dyqanet, por gjithashtu supermarkete.[2]2 gusht 2021; france24.com Me fjalë të tjera, ne kemi arritur në pikën e kërcënimit për të vdes nga uria njerëzit nëse nuk i nënshtrojnë trupat e tyre në terapitë eksperimentale të gjenit mRNA[3]Sipas literaturës së vetë Moderna, "Aktualisht, mRNA konsiderohet një produkt i terapisë së gjeneve nga FDA. - faqe 19, sek.gov duke u imponuar - edhe pse është deklaruar qartë se ato janë nuk projektuar për të ndaluar transmetimin e virusit, por vetëm për të zvogëluar simptomat e sëmundjes:

Studimet [mbi vaksinimet e mRNA] nuk janë krijuar për të vlerësuar transmetimin. Ata nuk e bëjnë atë pyetje, dhe në të vërtetë nuk ka informacion për këtë në këtë moment në kohë. - Dr. Larry Corey mbikëqyr Institutet Kombëtare të Shëndetit (NIH) provat e "vaksinës" COVID-19; 20 nëntor 2020; medscape.com; shih doktor primar.org/covidvaccine

Ata u testuan me një rezultat të sëmundjes së rëndë - duke mos parandaluar infeksionin. - Gjenerali kirurg amerikan Jerome Adams, Mirëmëngjes Amerikë, 14 dhjetor 2020; dailymail.co.uk

Pra, e gjithë zhurma e vazhdueshme në media për të arritur "imunitetin e tufës" përmes këtyre injeksioneve është një gënjeshtër e madhe e majme. Në fakt, Dr Peter McCullough MD, MPH deklaroi para një Dëgjimi i Komisionit të Senatit se Teksasi ishte tashmë në 80% të "imunitetit të tufës" para filloi çdo fushatë vaksinimi. 

Ju nuk mund ta mposhtni imunitetin natyror. Ju nuk mund të vaksinoni mbi të dhe ta bëni atë më mirë. - Dr. Peter McCullough, 10 Mars 2021; cf. dokumentar Ndjek Shkencen?

Megjithatë, një pjesë e vogël njerëzish të fuqishëm në krye të organizatave shëndetësore kombëtare dhe ndërkombëtare, me zyrtarët e tyre shëndetësorë të paguar, të emëruar në nivele shtetërore dhe provinciale, në lidhje me mediat dhe një ushtri të faktorëve anonimë, që kanë kontrolluar botën në mënyrë efektive. në një psikozë masive. Çfarë lloj frike ka pushtuar aq dikur njerëzit racionalë saqë ata janë të bindur se ne duhet të vendosim njerëz krejtësisht të shëndetshëm (me imunitet natyror) nën një dënim me vdekje, përveç nëse ata bien dakord të bëhen drogë vaksinues në Rendin e Ri Botëror? Njerëzit po më shkruajnë tani që janë pushuar nga puna e tyre me pagë të mirë në të cilën kanë punuar për vite me radhë, sepse ata kanë marrë një vendim personal, mjekësor bazuar në hulumtime të gjera që ata refuzojnë të jenë pjesë e asaj që shkencëtarët e kanë quajtur "Eksperimenti më i madh njerëzor në histori."Kjo është një çmenduri e pastër dhe është krejtësisht e padrejtë. Ku, O ku janë barinjtë e Kishës duke denoncuar këtë shkelje groteske të mësimit të Kishës dhe të drejtave themelore të njeriut?

 Kongregacioni për Doktrinën e Besimit tha shprehimisht:

… Të gjitha vaksinat e njohura si klinikisht të sigurta dhe efektive mund të përdoren me ndërgjegje të mirë Në mungesë të mjeteve të tjera për të ndaluar apo edhe parandaluar epideminë, e mira e përbashkët mund të rekomandojë vaksinimin, veçanërisht për të mbrojtur më të dobëtit dhe më të ekspozuarit… Në të njëjtën kohë, arsyeja praktike bën të qartë se vaksinimi nuk është, si rregull, një detyrim moral dhe se, prandaj, duhet të jetë vullnetare. - "Shënim mbi moralin e përdorimit të disa vaksinave anti-Covid-19", n. 3, 6; vatikan.va

Për më tepër, për të detyruar një kimikate në individë, veçanërisht kur këto produkte janë ende në prova klinike me efekte afatgjata plotësisht të panjohura, nuk është vetëm një shkelje e teologjisë morale katolike, por një shkelje e Kodi i Nurembergut që ndalon eksperimentimin e detyruar mjekësor mbi qeniet njerëzore. Ata peshkopë që kanë filluar të detyrojnë stafin dioqezan në këtë mënyrë, po e vendosin veten në mënyrë të drejtpërdrejtë në vendet e gjykatave ndërkombëtare për të drejtat e njeriut (të paktën ato gjykata që nuk i janë nënshtruar aktivizmit gjyqësor). Kjo është arsyeja pse dëshmia e Kishës jo vetëm që përqafon, por edhe zbatoj ky aparteid mjekësor është vërtet i tmerrshëm. 

"Masat papale në Sllovaki vetëm për të vaksinuar" - 21 korrik 2021, titulli i lajmeve: euractiv.com, Agjencia e lajmeve katolike, LifeSiteNews

Në vende të tjera, Eukaristia është ndaluar - por kishat u shndërruan në qendra vaksinimi - sikur injeksionet të ishin një sakrament i tetë.

Me të paparën numri i vdekjeve dhe lëndimet nga injeksionet që rriten çdo javë - tarifat e bllokuara fjalë për fjalë dhe të censuruara nga gjigantët e mediave sociale - disa ekspertë globalë të imunologjisë kundërshtojnë absolutisht narrativën e mediave kryesore se këto injeksione janë "klinikisht të sigurta dhe efektive" ose pa "rreziqe të veçanta", si Tha Papa Françesku në fillim të pandemisë. Ne te kunderten,  

Ne kemi vlerësime të pavarura që sugjerojnë se 86% [e vdekjeve në SHBA - mbi 12,300 të raportuara deri në këtë shkrim] lidhet me vaksinën [dhe] është shumë përtej çdo gjëje që është e pranueshme ... Do të hyjë në histori si biologjia më e rrezikshme -përhapja e produktit mjekësor në historinë njerëzore. - Dr. Peter McCullough, 21 korrik 2021, Stew Peters Show, rumble.com në 17: 38

Së dyti, siç thuhet nga disa ekspertë në dokumentarin tim Ndjek Shkencen?Ivermectin (ndër trajtimet e tjera) është treguar se fshin virusin në Ndonjë faza e sëmundjes. 

Malet e të dhënave janë shfaqur nga shumë qendra dhe vende të botës, duke treguar efektivitetin e mrekullueshëm të Ivermectin. Në thelb shkatërron transmetimin e këtij virusi. Nëse e merrni, nuk do të sëmureni. - Dr. Pierre Kory, seanca e Senatit, 8 Dhjetor, 2020; cnsnews.com
Dëgjoni këtë dëshmi të shkurtër të ekspertit nga një imunolog që zbërthen shkencën e rreme që drejton politikën publike:

A është hierarkia plotësisht në errësirë ​​në lidhje me këto fakte? A nuk ka juristë kanonikë apo juridikë që i studiojnë këto çështje? Këto janë pyetje të sinqerta, sepse propaganda është e fuqishme dhe e përhapur. Dhe me të vërtetë, kjo nuk është befasi pasi shumë, përfshirë edhe mua, kanë shpjeguar gjatë se "COVID-19" dhe "ndryshimi i klimës" janë me të vërtetë vetëm fronte për të zbatuar një "Rivendosja e shkëlqyeshme“, E cila nuk është gjë tjetër veçse komunizmi global në një kapelë jeshile. Në këtë drejtim, fjalët e Papës Pius XI janë po aq të rëndësishme sa ishin në vitin 1937:

Një faktor i tretë i fuqishëm në përhapjen e komunizmit është komploti i heshtjes nga ana e një pjese të madhe të shtypit jo-katolik të botës. Ne themi komplot, sepse është e pamundur të shpjegohet ndryshe se si një shtyp zakonisht aq i etur për të shfrytëzuar edhe incidentet e vogla të përditshme të jetës ka qenë në gjendje të heshtë për kaq gjatë për tmerret e kryera… OPPOPE PIUS XI, Divini Redemptoris, n 18; www.vatican.va

Megjithatë, ku është dallimi në "Frymën e së vërtetës"[4]John 14: 17 kujt i ka dhënë Krishti Kishën e Tij? Motra Deirdre Byrne, një anëtare e urdhërit të Punëtorëve të Vogël të Zemrave të Shenjta në Uashington, DC, paralajmëron:

… Ne kemi humbur të gjithë sensin e përbashkët dhe si rezultat po humbim lirinë tonë fetare. - Konferenca “Stop the Shot”, 4 gusht 2021; lifesitenews.com

Në të vërtetë, e gjithë arsyeja e prodhimit të dokumentarit tim Ndjek Shkencen? ishte për të demonstruar se si njerëzimi është larguar nga e vërteta objektive en masse dhe tani po shkon drejt humnerës nën maskën e frazave të abuzuara të tilla si "është për të mirën e përbashkët". 

Meqenëse ata nuk e pranojnë se dikush mund të mbrojë një kriter objektiv të së mirës dhe së keqes, ata arrogojnë për veten e tyre një shprehje ose nënkuptim totalitare pushtet mbi njeriun dhe fatin e tij, siç tregon historia. —POPA JOHN PAUL II, Centesimus annus, n 45, 46

Tani e shoh qartë se ata prej nesh që kemi ngritur zërin për të dhënë alarmin janë mbytur nga një fushatë propagandistike e shkëlqyer dhe e suksesshme që e bën manipulimin mediatik të ish -Bashkimit Sovjetik të duket rudimentar. Ka pasur një dështim kolosal në dallim në mesin e një pjese të madhe të Kishës, dhe jo vetëm me klerikë, por laikë, mjekë, shkencëtarë, media etj. të cilët kanë marrë si ungjill fjalët e rrëfimit të medias ndërsa heshtin ndërsa mijëra censurohen dhe heshten. "Ku është Fryma e Zotit, atje është liria," shkroi Shën Pali.[5]2 Cor 3: 17 Cleshtë e qartë, Fryma e Zotit nuk gjendet askund në diskursin publik sot - një nga shenjat kryesore të kohëve që bota po zhytet përsëri në forma të reja skllavërie.

Muret janë thyer. Propaganda ka demonizuar me sukses "të pavaksinuarit" dhe persekutimi i tyre do të jetë i shpejtë dhe brutal. Tani është tepër vonë për të ndaluar aparteidin mjekësor që po zhvillohet. Mësimet e historisë - demonizimi i hebrenjve dhe ndarja e zezakëve, për shembull - janë harruar me shpejtësi. "Kurrë më!" Mantra e të mbijetuarve të Holokaustit është shndërruar shpejt në "Po, bëje përsëri!" Sepse kur shohim se vetë Papa, në fakt, po e çon tufën në kullotat e errëta të këtij aparteidi (pavarësisht nëse ai është i vetëdijshëm për këtë realitet apo jo), atëherë qartë, portat janë thyer dhe armiku i ndarjes , frika dhe kontrolli është brenda.

Atëherë, çfarë mund të thotë roja? Fjalët profetike të Papës Benedikti XVI po përmbushen:

Tipari kryesor i ri ka qenë shpërthimi i ndërvarësisë në të gjithë botën, e njohur zakonisht si globalizim… pa udhëheqjen e bamirësisë në të vërtetë, kjo forcë globale mund të shkaktojë dëme të papara dhe të krijojë ndarje të reja brenda familjes njerëzore. -Caritas në Veritaten 33

 

ATA NUK DO TE SHIKONIN DERI…

La Stuhi e Madhe Unë kam folur për mbi pesëmbëdhjetë vjet tani është në dukje. Unë shoh ngjarje po ndodh kaq shpejt - erërat rrotullohen kaq ashpër tani, si një uragan - se është e qartë se po i afrohemi me shpejtësi një kulmi vendimtar. Sigurisht, do të akuzohem për sensacionalizëm, për "dënim dhe errësirë" dhe "teori konspirative". Por unë jam në rregull me bashkimin me radhët e Pius XI ose Shën Gjon Palit II - i cili paralajmëroi se këto komplote nuk janë aspak teori:

Njerëzimi sot na ofron një spektakël vërtet alarmues, nëse marrim parasysh jo vetëm se sa gjerësisht po përhapen sulmet ndaj jetës, por edhe proporcionin e tyre të padëgjuar numerik, dhe faktin që ata marrin mbështetje të gjerë dhe të fuqishme nga një konsensus i gjerë nga ana e shoqërisë, nga miratimi i përhapur ligjor dhe përfshirja e sektorëve të caktuar të personelit të kujdesit shëndetësor ... me kalimin e kohës kërcënimet kundër jetës nuk janë bërë më të dobëta. Ata po marrin përmasa të mëdha. Ato nuk janë vetëm kërcënime që vijnë nga jashtë, nga forcat e natyrës ose "Kainët" që vrasin "Abelët"; jo, ato janë kërcënime të programuara shkencërisht dhe sistematikisht ... Në këtë mënyrë shpaloset një lloj "komploti kundër jetës"…. Në kontekstin e sotëm kulturor dhe shoqëror, në të cilin shkenca dhe praktika e mjekësisë rrezikojnë të humbasin nga dimensioni etik i tyre i natyrshëm, profesionistët e kujdesit shëndetësor mund të tundohen ndonjëherë për t'u bërë manipulues të jetës, apo edhe agjentë të vdekjes. —POPA ST JOHN PAUL II, Evangelium Vitae, n 17, 16, 12, 89

Në fakt, pas botimit tim dokumentar mbi pandeminë, U ndjeva shumë i pikëlluar. Pjesërisht, sepse fillova ta kuptoj se kur Zoti (Dhe Papa Gjon Pali II) më thirri në këtë shërbim vite më parë, Shkrimet që Ai përdorte për të më bërë në të vërtetë duheshin marrë fjalë për fjalë:

Prandaj ti, bir njeriu, unë bëra një roje për shtëpinë e Izraelit; sa herë që dëgjoni një fjalë nga goja ime, do t'i jepni paralajmërim nga unë. nëse roja shikon që shpata po vjen dhe nuk i bie borisë, në mënyrë që njerëzit të mos paralajmërohen, dhe shpata të vijë dhe të marrë secilin prej tyre; ai njeri është hequr nga paudhësia e tij, por unë do ta kërkoj gjakun e tij nga dora e rojes. (Ezekieli 33: 7,6)

Unë jam i përhumbur nga fushatat për të tërhequr njerëzit që të "vaksinohen" - llotaritë, donuts falas, marihuanë, karamele, patate të skuqura, çmime parash… Më kujton atë që kam shkruar 1942 ynë. Para se gjermanët të fillonin të mblidhnin hungarezët hebrenj, disa ushtarë po u shpërndanin çokollatë fëmijëve të tyre. Ditë më vonë, ata ishin duke i detyruar ata në trena. Para gjenocidit në Jugosllavi në mesin e viteve '90, gjenerali Ratko Mlladiç tërhoqi mijëra boshnjakë në autobusë me bukë, çokollatë dhe batanije duke premtuar se do t'i çonte përsëri në fshatrat e tyre. Në vend të kësaj, mbi 8000 burra dhe djem u morën dhe u ekzekutuan ndërsa dhjetëra mijëra të tjerë u dëbuan nga shtëpitë e tyre.[6]shikoni filmin dokumentar Si Vadis, Aida?  

A jam edhe unë fajtor për krijimin e histerisë nga këto krahasime? Jo sipas disa prej imunologëve dhe virologëve kryesorë në botë, përfshirë fituesin e Çmimit Nobel Dr. Luc Montagnier, Dr. Beda Stadler, Dr. Sucharit Bhakdi, Dr. Dolores Cahill, Dr. Mike Yeadon dhe të tjerë që kanë përshkruar atë që po ndodh në termat më të fortë, duke përfshirë të thuash se ajo që po ndodh është "një krim" dhe potencialisht një program i "shpopullimit masiv".[7]shih Ndjek Shkencen?  

Dhe çfarë nga vdekjet e shkaktuara, jo nga COVID, por nga veprimi i paparë i mbyllja e popullsisë? Një studiues ka përmbledhur numrat dhe vlerësimet deri në dy milion kanë vdekur drejtpërdrejt nga karantina e detyruar e të shëndoshëve dhe të sëmurëve.[8]Sanjeev Sabhlok, 20 dhjetor 2020; The Times of India Kjo është kaq tepër mizore, aq e shtrembëruar në logjikë, saqë sfidon fjalët - veçanërisht kur vetë studiuesit dhe punonjësit e kujdesit shëndetësor kanë (guxuar) të dëshmojnë se sa të fryra në mënyrë të rreme dhe bruto janë numrat globalë të vdekjeve nga COVID.[9]Shiko Ndjek Shkencen? Sidomos kur përfaqësuesit e Kombeve të Bashkuara po paralajmëronin se mund të ndodhnin vdekje masive nga uria nga bllokime[10]shih Kur isha i uritur

Ah, rojet bërtitën ... por pak dëgjuan.

Së fundmi, unë jam jashtëzakonisht i pikëlluar nga tarifë ditore të viktimave të "vaksinuara" tashmë - njerëz plotësisht të shëndetshëm të gjymtuar ose të vrarë në mënyrë të panevojshme në këtë eksperiment njerëzor të paparë. Ne po i postojmë ato histori çdo ditë në një Grupi MeWe. [11]Zbuloni pse është një eksperiment nga goja e ekspertëve: Ndjek Shkencen?

Zoti i tha Kainit: “Çfarë ke bërë? Zëri i gjakut të vëllait tënd po më qan nga toka ” (Zan 4:10).Zëri i gjakut të derdhur nga njerëzit vazhdon të bërtasë, brez pas brezi, në mënyra gjithnjë e më të reja dhe të ndryshme. Pyetja e Zotit: "Çfarë keni bërë?", Të cilës Kaini nuk mund t'i shpëtojë, i drejtohet gjithashtu njerëzve të sotëm, për t'i bërë ata të kuptojnë shtrirjen dhe rëndësinë e sulmeve kundër jetës që vazhdojnë të shënojnë historinë njerëzore; për t'i bërë ata të zbulojnë se çfarë i shkakton këto sulme dhe i ushqen ata; dhe për t'i bërë ata të meditojnë seriozisht për pasojat që rrjedhin nga këto sulme për ekzistencën e individëve dhe popujve. —POPA ST JOHN PAUL II, Evangelium Vitae, n 10

Kështu, unë jam kujtuar vazhdimisht për një Shkrim tjetër që Zoti më dha ditën kur Ai më thirri në këtë shkrim apostolik:

Atëherë dëgjova zërin e Zotit që thoshte: “Kë të dërgoj? Kush do të shkojë për ne? " "Këtu jam", thashë; "me dergo!" Dhe ai u përgjigj: “Shkoni dhe i thoni këtij populli: Dëgjoni me kujdes, por mos e kuptoni! Shikoni me vëmendje, por mos perceptoni! Bëni zemrën e këtij populli të plogësht, shurdhoni veshët dhe mbyllni sytë; Me qëllim që ata të mos shohin me sy dhe të dëgjojnë me veshët e tyre dhe zemra e tyre të mos kuptojë, dhe të kthehen dhe të shërohen ".

"Për sa kohë, o Zot?" Unë pyeta. Dhe ai u përgjigj: “Derisa qytetet të shkretohen, pa banorë, Shtëpi, pa njerëz, dhe toka të jetë një shkretëtirë e shkretë. Derisa Zoti të dërgojë njerëzit larg dhe e madhe është shkretimi në mes të vendit ". (Isaia 6: 8-12)

Çfarë duhet për të zgjuar një botë të tërë? Unë kam jetuar me atë fjalë për 16 vjet duke e ditur se, në fund të fundit, shërbesa ime në njëfarë kuptimi do të "dështonte". Që ajo të hidhet poshtë nga shumica, edhe pse unë mbështes gjithçka me fjalët e Magisteriumit dhe Zojës (dhe këtë vit të fundit, shkencës) në mënyrë që besimi juaj të mos jetë tek unë, por tek Zoti. Sidoqoftë, ky është një brez me zemër të fortë, një popull me qafë të ngurtë, shpirtërisht të shurdhër dhe të verbër. Ne jemi në gjumë, tha Benedikti. 

Veryshtë përgjumja jonë për praninë e Zotit që na bën të pandjeshëm ndaj së keqes: ne nuk e dëgjojmë Zotin sepse nuk duam të shqetësohemi dhe kështu qëndrojmë indiferentë ndaj së keqes. —POPE BENEDIKTI XVI, Lajmet katolike Agency, Qyteti i Vatikanit, 20 prill 2011, Audienca e Përgjithshme

 

SHTYRJA FINALE

Pra, tani, shoshitja vjen. Fjalët e profetizuara në prani të Papës Pali VI në 1975 po na vijnë tani si një tren mallrash. Ata që refuzojnë të lejojnë trupat e tyre - tempuj të Frymës së Shenjtë[12]1 Cor 6: 19 - të dhunohet do të zhvishet nga gjithçka dhe do të ndahet nga shoqëria.

Meqenëse të dua, dua të të tregoj se çfarë po bëj sot në botë. Unedua t'ju përgatisë për atë që do të vijë. Ditët e errësirës po vijnë bota, ditë shtrëngimi ... Ndërtesat që janë tani në këmbë nuk do të jenë më në këmbë Mbështetjet që janë për njerëzit e mi tani nuk do të jenë atje. Dua që ti të jesh i përgatitur, populli im, të më njohësh vetëm mua dhe të më mbërthehesh e të më kesh në një mënyrë më të thellë se kurrë më parë. Unë do t'ju çoj në shkretëtirë ... Unë do t'ju zhvesh nga gjithçka nga e cila varet tani, kështu që varet vetëm nga unë. Një kohë e errësira po vjen në botë, por një kohë lavdie po vjen për Kishën time, a koha e lavdisë po vjen për popullin tim. Unë do të derdh mbi ju të gjitha dhuratat e S timpirit Unë do t'ju përgatis për luftime shpirtërore; Unë do t'ju përgatis për një kohë ungjillizimi që bota nuk e ka parë kurrë. Dhe kur nuk ke asgjë përveç meje, do të keni gjithçka: tokë, fusha, shtëpi, dhe vëllezër e motra dhe dashuri dhe gëzim dhe paqe më shumë se kurrë më parë. Bëhuni gati, njerëzit e mi, unë dua të përgatitem ti—Zoti ynë Jezus te Ralph Martin, Sheshi i Shën Pjetrit, Romë, Pentekosti të hënën e majit, 1975

Dhe kjo "fjalë" më kthen në një vegim të brendshëm që Zoti më dha rreth pesëmbëdhjetë vjet më parë ndërsa lutesha para Sakramentit të Bekuar. Ishte një kohë e ardhshme kur "bashkësitë paralele" do të formoheshin ... dhe të krishterët, të bashkuar së bashku, do të privoheshin nga burimet themelore (lexo Divizioni i Madh) Si mund të mos na ndodhë kjo pasi vjen vaksinimi i detyrueshëm shpejtësia e prishjes? Të dorëzosh autonominë tënde trupore dhe të jesh përgjithmonë subjekt i asaj që dikton qeveria do të vihet në të, është çmenduri. Shtë një shkelje e rendit më të lartë të barabartë me përdhunimin kimik! Isshtë një diktaturë shëndetësore, dhe në fund të fundit besoj, që na çon drejt Antikrishtit, pasi e gjithë ngrehina për këtë "bishë" është praktikisht në vend.

Kush mund të krahasohet me bishën ose kush mund të luftojë kundër saj? (Zbul. 13: 4)

Më besoni, kjo është pikërisht mënyra se si miliona ndihen sot përballë ndalimit nga dyqanet ushqimore dhe humbjes së jetesës dhe punës. Mos harroni atë që ju tregova nga një lexues shtatë vjet më parë…  

Vajza ime e madhe sheh shumë qenie të mira dhe të këqija [engjëj] në betejë. Ajo ka folur shumë herë rreth asaj se si është një luftë gjithëpërfshirëse dhe po bëhet gjithnjë e më e madhe dhe llojet e ndryshme të qenieve. Zoja iu shfaq asaj në një ëndërr vitin e kaluar si Zoja e Guadalupe. Ajo i tha asaj që demoni që vjen është më i madh dhe më i egër se të gjithë të tjerët. Se ajo nuk do ta angazhojë këtë demon dhe as nuk do ta dëgjojë atë. Do të përpiqej të pushtonte botën. Ky është një demon i frikë. Ishte një frikë që vajza ime tha se do të mbështeste të gjithë dhe gjithçka. Qëndrimi afër Sakramenteve dhe Jezusit dhe Marisë ka rëndësinë më të madhe. -Nga Ferri i Liruar

Dhe tani, këtë verë, Zoti ynë gjoja po na përgatit për një përmbysje që me sa duket i afërt 

Fëmija im, ditët tani janë bërë ora në të cilën shumë njerëz do të qëndrojnë para Meje. Një kohë kur shumë do të vijnë për të parë se në çfarë frike i ka sjellë. Unë i kam paralajmëruar fëmijët e Mi se nuk jam Zoti i frikës, sepse nuk i shkruaj gjëra të tilla. Unë jam një Perëndi që i flet zemrës së popullit Tim dhe nuk mbjell farë frike në mendjen e tyre. Unë krijova secilin nga fëmijët e Mi me mjetet e nevojshme për të jetuar një mision në këtë tokë, për të qenë instrumente të dritës dhe shpresës në këtë botë të errët. Unë kam ardhur për t'u thënë fëmijëve të Mi se ka ardhur ora kur ju do të thoni, ku është vëllai im? ku eshte motra ime Ka ardhur ora kur ju do të dëshironi të thoni Kapelën e Mëshirës Sime Më Hyjnore pafundësisht për shumicën që nuk ishin të përgatitur për të më takuar.

Zgjohuni fëmijët e Mi, sepse ju jeni duke u mashtruar nga princi i errësirës, ​​autori i frikës. Ju jeni të shtyrë nga një premtim i rremë. Trupi juaj është një tempull i Frymës së Shenjtë, i cili nuk duhet të heshtet, manipulohet ose të varfërohet nga krijimi Im. Kjo botë po kalon, megjithatë shumë janë duke u vetëkënaqur. Timeshtë koha për të përgatitur shpirtin tuaj, sepse ka ardhur ora kur unë do të paralajmëroj njerëzimin se rrugët e tij nuk më pëlqejnë… Timeshtë koha për t'u përgatitur dhe paralajmëruar ata që kanë fjetur për gënjeshtrat për të cilat kanë rënë. Isshtë koha të lidhni rruzaret tuaja dhe të bini në gjunjë me përulësi, sepse Unë jam Jezusi, dhe mëshira dhe drejtësia Ime do të mbizotërojnë. —Jezusi te Jennifer, 22 korrik; lexoni mesazhin e plotë në countdowntothekingdom.com

Sot, ndërsa lutesha para Sakramentit të Bekuar, u kujtova përsëri fjalët Dëgjova përsëri në 2007. Unë kisha përshtypjen e një engjëlli në mes të qiejve që fluturonte mbi botë dhe bërtiste:

“Kontrolloni! Kontrolloni! ”

Ndërsa njeriu përpiqet gjithnjë e më shumë të dëbojë praninë e Krishtit nga bota, kudo që ata të kenë sukses, kaos zë vendin e Tij. Dhe me kaos, vjen frika. Dhe me frikë, vjen mundësia për të kontrolluar

Ajo "fjalë" u parapri vetëm disa muaj para saj nga një vizion i brendshëm i makinave me lidhjet e ingranazheve shoqëruar me fjalët:

Nearlyshtë pothuajse e plotë.

Siç kam shkruar në Tai Meshing i Madh:

Këto makina - politike, ekonomike dhe sociale, që veprojnë në të gjithë botën - kanë funksionuar në mënyrë të pavarur për disa dekada, në mos shekuj. Por unë mund të shihja në zemrën time konvergjencën e tyre: makineritë janë të gjitha në vend, gati për t'u bashkuar në një makinë globale të quajtur "Totalitarizmi" Mestingu do të jetë i qetë, i qetë, mezi vërehet. Mashtruese.

Ky është përshkrimi i përsosur se si bota nuk është vetëm duke qenë të përfshirë në këtë komunizëm të ri, por po merr pjesë me dëshirë, të gjithë "për të mirën e përbashkët", përmes kësaj "pandemie".

 

KU TANI, DYTAR?

Unë jam përpjekur të jem besnik gjatë gjithë këtyre viteve, jam përpjekur gjithmonë të shkruaj atë që ndjeva Parajsa po thoshte- jo atë që do të doja të thoja. Më kujtohen pesë vitet e para të këtij shkrimi apostolik, të kryer në tmerrin e plotë që do t'i çoja në një farë mënyre shpirtrat në rrugë të gabuar. Faleminderit Zotit për drejtuesit e mi shpirtërorë ndër vite që kanë qenë vegla besnike të barinjve të butë të Zotit. Megjithatë, ndërsa shqyrtoj ndërgjegjen time, mund të përsëris shumë mirë fjalët e Shën Gregorit të Madh:

Bir njeriu, të kam bërë roje për shtëpinë e Izraelit. Vini re se një njeri të cilin Lordët e dërgojnë si predikues quhet roje. Një roje qëndron gjithmonë në një lartësi që të mund të shohë nga larg atë që po vjen. Kushdo që është caktuar të jetë roje për njerëzit duhet të qëndrojë në një lartësi për tërë jetën e tij për t'i ndihmuar ata me largpamësinë e tij. Sa e vështirë është për mua ta them këtë, sepse pikërisht me këto fjalë e denoncoj veten time. Unë nuk mund të predikoj me ndonjë kompetencë, dhe megjithatë, përderisa kam sukses, prapëseprapë unë vetë nuk e jetoj jetën time sipas predikimit tim. Unë nuk e mohoj përgjegjësinë time; E pranoj që jam përtac dhe neglizhent, por mbase pranimi i fajit tim do të më falë nga gjykatësi im i drejtë. - Shën. Gregori i Madh, homeli, Liturgjia e Orëve, Vëll. IV, f. 1365-66

Në mbyllje, unë do të them se e vetmja rrugë përpara tani është të mbështetemi në Providencën Hyjnore. Gjithçka ti duhet te dish, duke folur praktikisht, po thuhet çdo ditë nga Zoti ose Zonja jonë Kundërvënia për Mbretërinë, e cila në të vërtetë nuk është asgjë përtej vetë Shkrimeve. Ata që tallen me profecinë dhe i janë nënshtruar cinizmit të padepërtueshëm, ka të ngjarë të mos kenë asgjë të dobishme… por për zemrat e mprehta fëminore - ata që kanë veshë për të dëgjuar - ata do të dëgjojnë; ata që kanë sy për të parë, do të shohin mënyrat e vogla por të çmuara që Qielli po na jep për të lundruar në këtë Stuhi. Lutja, Rruzare, Sakramentet dhe ushtrimi i guximit dhe besimit në mbrojtjen e së vërtetës. Asgjë e re, me të vërtetë, por po e bejme?

Nga ana ime, unë e ndiej Zotin duke thënë se koha ime mbi murin e rojes mund të ketë mbaruar. Une nuk e di. Unë jam ulur këtu për muaj të tërë, lotët më rrjedhin në fytyrë ndërsa shoh nofullat e Bishës që hapen më gjerë mbi lirinë dhe mirëqenien e familjes njerëzore, pavarësisht ngjyrës, racës ose besimit të tyre. Lot për ata që janë duke u mbuluar, injektuar dhe etiketuar tani si bagëti me të ashtuquajturat pasaporta vaksine. Unë nuk dua ta shoh këtë botë të vuajë, por gjithashtu e kuptoj se të vazhdosh rrugën që jemi do të sillte edhe më shumë vuajtje nga sa mund ta imagjinonim. Gjaku i të palindurve bërtet vazhdimisht ndërsa vazhdon therja e përditshme (dhe "vaksinat" vazhdojnë të përdorin qelizat e foshnjave të vrarë). Koha e ndërhyrjes së Zotit është afër. Stuhia është këtu.

Fëmijët e mi të dashur, ju kërkoj të jeni gati, sepse Paralajmërimi është shumë afër. Shumë do të kthehen te Zoti, madje edhe ata që nuk besojnë, veçanërisht priftërinjtë që nuk besojnë gjithçka që po përjetoni në këtë kohë ... Unë, Nëna e Zotit dhe Nëna juaj, dua të kujdesem për ju në lidhje me kohët e tmerrshme që do të eja Unë dua t'ju tregoj se së shpejti do të ketë luftëra në botë, por ky do të jetë momenti kur Antikrishti do të arrijë dhe do të paraqitet si njeri i paqes. Kini kujdes, fëmijë: mos lejoni që mendjet tuaja të mashtrohen, por jini besnikë… - Zoja jonë gjoja te Gisella Cardia, 3 gusht 2021, countdowntothekingdom.com

Kush mund ta ndalë këtë tirani mjekësore, këtë bishë transhumaniste? Kush mund t'i japë fund pseudo-shkencë burra të fuqishëm të pushtuar nga një "komplot kundër jetës" që po detyrojnë popullsinë të bëhet drogë vaksinash dhe të bjerë nën shtypjen e një komunizmi i ri (dmth. Rivendosja e shkëlqyeshme)?

Nuk mundem. Unë u përpoqa, vërtet e bëra, edhe pse e dija që nuk mundesha. Por përgjigja nuk është befasi as për mua, as për lexuesit e mi:

Jezusi mundet. 

Pastaj pashë qiejt e hapur dhe aty ishte një kalë i bardhë; kalorësi i tij u quajt "Besnik dhe i Vërtetë". Ai gjykon dhe bën luftë me drejtësi ... Nga goja e tij doli një shpatë e mprehtë për të goditur kombet ... Pastaj pashë bishën dhe mbretërit e tokës dhe ushtritë e tyre të mbledhura për të luftuar kundër atij që kalëronte kalin dhe kundër ushtrisë së tij. Bisha u kap dhe bashkë me të profeti i rremë i cili kishte bërë në sy shenjat me të cilat i çoi në rrugë të gabuar ata që kishin pranuar shenjën e bishës dhe ata që kishin adhuruar figurën e saj. Të dy u hodhën të gjallë në pishinën e zjarrtë të djegur me squfur…. Unë gjithashtu pashë shpirtrat e atyre që u ishin prerë kokat për dëshminë e tyre ndaj Jezusit dhe për fjalën e Perëndisë, dhe të cilët nuk e kishin adhuruar bishën ose figurën e saj dhe as nuk e kishin pranuar shenjën e saj në ballë apo duar. Ata erdhën në jetë dhe mbretëruan me Krishtin për një mijë vjet. (Zbulesa 19: 11- 20: 4)

Dhe sot dëgjojmë rënkime, ashtu si askush nuk i ka dëgjuar kurrë më parë… Papa [Gjon Pali II] me të vërtetë vlerëson një pritje të madhe që mijëvjeçari i ndarjeve do të pasohet nga një mijëvjeçar bashkimesh. - Kardinali Joseph Ratzinger (BENEDIKT XVI), Kripë e Tokës (San Francisco: Ignatius Press, 1997), përkthyer nga Adrian Walker

 

Dëgjoni në vijim:


 

 

Ndiqni Mark dhe "shenjat e përditshme" të përditshme në MeWe:


Ndiqni shkrimet e Markut këtu:


Për të udhëtuar me Mark in La Tani Word,
klikoni në banderolën më poshtë për të pajtohem.
Emaili juaj nuk do të ndahet me askënd.

 
Print Friendly, PDF & Email

Shënimet

Shënimet
1 shih Mjaft Shpirtra të Mirë
2 2 gusht 2021; france24.com
3 Sipas literaturës së vetë Moderna, "Aktualisht, mRNA konsiderohet një produkt i terapisë së gjeneve nga FDA. - faqe 19, sek.gov
4 John 14: 17
5 2 Cor 3: 17
6 shikoni filmin dokumentar Si Vadis, Aida?
7 shih Ndjek Shkencen?
8 Sanjeev Sabhlok, 20 dhjetor 2020; The Times of India
9 Shiko Ndjek Shkencen?
10 shih Kur isha i uritur
11 Zbuloni pse është një eksperiment nga goja e ekspertëve: Ndjek Shkencen?
12 1 Cor 6: 19
Postuar ne BALLINA, GJYKIMET E MADHE dhe tagged , , , , , , , , , , , , , .