Divizioni i Madh

 

Dhe atëherë shumë do të bien,
dhe tradhtoni njëri-tjetrin, dhe urreni njëri-tjetrin.
Dhe shumë profetë të rremë do të dalin

dhe i shpie shumë në humbje.
Dhe sepse ligësia është shumëzuar,
dashuria e shumicës së burrave do të ftohet.
(Mat 24: 10-12)

 

E FUNDIT javë, një vizion i brendshëm që më erdhi para Sakramentit të Bekuar rreth gjashtëmbëdhjetë vjet më parë po digjej përsëri në zemrën time. Dhe pastaj, ndërsa hyra në fundjavë dhe lexova titujt e fundit, ndjeva se duhet ta ndaja përsëri pasi mund të jetë më e rëndësishme se kurrë. Së pari, një vështrim në ato tituj të shquar  

 

NDARJE T NEW REJA

Në Irlandë, besimtarët u tronditën kur mësuan gjatë fundjavës në Gjermani Katolik irlandez gazetë që qeveria atje do ta konsiderojë "një shkelje për një prift të largohet nga shtëpia e tij për të kremtuar një meshë publike, përveç nëse kjo është një funeral ose një martesë". Sigurisht, kjo do të thotë se do të ishte një krim për besimtarët të merrnin pjesë në një meshë, edhe nëse ata ndjekin të njëjtat protokolle që i lejojnë ata të hyjnë në hapësira të tjera publike. 

Pastaj një pamje nga faqja e internetit e një Kishe Katolike në New Jersey, SHBA shkrepi globin këtë fundjavë për një kufizim të ri të vendosur nga pastori:

"Rrëfimet janë tani në dispozicion për ata që vaksinohen"

Ideja që një prift do të dëgjonte vetëm rrëfimet e të vaksinuarve nuk është vetëm një shkelje e Ligjit Canon 843.1, por kundërshton plotësisht shembullin e Jezusit, shenjtorëve dhe shumë dëshmorëve që nuk kishin frikë të preknin "të papastrin" - dhe që dhanë jetën e tyre për të sjellë sakramentet për ata me sëmundje dhe murtajë. Sepse është sëmundja e shpirtit që mund të çojë në vdekje të përjetshme. 

Një bari i mirë jep jetën e tij për delet. (Gjoni 10:11)

Sigurisht, ky pastor po punon nga një mit i gabuar, por i përhapur se të pavaksinuarit në një farë mënyre janë një kërcënim për "të mirën e përbashkët", dhe kështu vendosin "jetën e njerëzve në rrezik".[1]Mars 29th, 2021, lifesitenews.com Për një, ky supozim përjashton plotësisht ata që kanë ndërtuar imunitet natyror ndaj një virusi ose që, për arsye mjekësore, nuk mund të marrin një vaksinë. Gjithashtu, ajo injoron faktin se të vaksinuarit në të vërtetë është treguar akoma mbartës i një virusi, siç ka ndodhur me vaksinën kundër shytave,[2]farmacist.com poliomielitit,[3]nytimes.com kollë e mirë,[4]web.archive.org dhe difteria,[5]web.archive.org/web/20151011233002 për të përmendur vetëm disa.[6]Në fakt, fëmijët afrikanë të inokuluar me vaksinën DTP (difteria, tetanozi dhe pertusis) gjatë fillimit të viteve 1980 kishin një vdekshmëri 5-10 herë më të madhe se moshatarët e tyre të pavaksinuar. krh. thelancet.com Në fakt, jo vetëm që bëjnë vaksinat aktuale eksperimentale të ARN-së COVID-19 nuk ndaloni infeksionin (ato vetëm pakësojnë simptomat për disa),[7]shih Nuk është një detyrim moral por disa virologë të njohur po paralajmërojnë se vaksinat mund të shkaktojnë vdekje masive duke shkaktuar variante të reja vaksinuar vetë do të mbajnë,[8]shih Paralajmërime Varri - Pjesa I ose shkaktojnë reaksione auto-imune të paparashikuara.[9]shih Paralajmërime Varri - Pjesa II

Nga e hëna në mëngjes, peshkopi ndërhyri dhe i dha fund kësaj politike tronditëse ndërsa Vikari i Përgjithshëm përsëriti dokumentin e fundit të Vatikanit që vaksinat nuk mund të të konsiderohet një detyrim moral.[10]Mars 29th, 2021, lifesitenews.com  

Ndërkohë, në dioqezën e Kansas City, është një histori tjetër. Uebfaqja dioqezane lexon: 

HIGHshtë shumë e rekomanduar dhe inkurajuar nga Peshkopi Johnston që pjesë të veçanta të kishës së famullisë të caktohen për ata persona që vazhdojnë të preferojnë të mbajnë një maskë në këtë kohë, si dhe ata që nuk janë vaksinuar. Një zonë tjetër duhet të përcaktohet për seksionin e vaksinuar dhe jo-maskuar. -kcsjcatholic.org

Kjo është aparteidi liturgjik - bazuar, përsëri, në supozimet e lartpërmendura të gabuara. Ajo gjithashtu kundërshton malin në rritje të studimeve, për shembull, që tregojnë maskimin e të shëndetshmit të jetë i parëndësishëm në zvogëlimin e transmetimit të virusit dhe në fakt mund ta përhapë atë më shpejt.[11]shih Demaskimi i fakteve Prandaj, masa të tilla tepër përçarëse duket se bazohen në frikë sesa në fakte. Për ata në Amerikë që kujtojnë ditët e ndarjes, këto udhëzime nga a Kishe katolike, jo më pak, duhet të jetë e tmerrshme. Sigurisht, për ata që besojnë në dezinformimin e përditshëm të medias kryesore, ata mund t'i konsiderojnë këto udhëzime qetësuese. Sidoqoftë, çfarë ndodhi të "ndiqte shkencën"? 

Ndërkohë, në një letër për tufën e tij, një peshkop kalifornian deklaroi:

Vitalshtë shumë e rëndësishme që të gjithë ne të marrim vaksinën Covid. Vaksinat Pfizer, Moderna dhe Johnson dhe Johnson janë të sigurta dhe efektive. —Rev. Robert W. McElroy, Peshkopi i San Diego; letër

Kjo ndërsa gati 6000 vdekje dhe mbi 200,000 plagosje janë raportuar nga vaksinat midis amerikanit[12]cdc.gov dhe evropiane[13]adrreports.eusisteme të pafavorshme të raportimit, me vlerësime se kjo përfshin vetëm 1-10% të rasteve të raportuara në të vërtetë.[14]Healthimpactnews.com Kështu, dekrete të tilla tepër përçarëse të lëshuara nga hierarkia janë larg nga të qenit qetësuese për shumë prej besimtarëve që me sa duket janë lexuar shumë më mirë në të dhëna shkencore. Por kjo nuk i ka ndaluar botimet e mëdha si ato të Jezuitëve Revista Amerikane nga tituj si ky:

Kishat duhet të mandatojnë vaksinat për njerëzit që kthehen në meshë. - 19 Shkurt 2021; revista americama.org

Remarkshtë e jashtëzakonshme, madje edhe për disa etikë laikë, që një trajtim mjekësor eksperimental si ky mund të konsiderohet nga distanca edhe si një detyrim moral. Si është, pra, që disa hierarki janë bërë papritmas avokatët kryesorë të Big Pharma - me koston e ndarjes dhe madje edhe të përjashtimit të besimtarëve nga sakramentet?  

Djalli po përfiton nga kriza për të mbjellë mosbesim, dëshpërim dhe përçarje. —POPA FRANCIS, Palm Sunday Angelus, 28 Mars, 2021; reuters.com

 

BASHKSIT PARALELE T COM VINI

Papa Benedikti XVI lëshoi ​​një paralajmërim në 2009 që fuqitë që nxisin globalizimin rrezikojnë të krijojnë ndarje të reja në njerëzim nëse ato mbeten e pakontrolluar.  

Tipari kryesor i ri ka qenë shpërthimi i ndërvarësisë në të gjithë botën, e njohur zakonisht si globalizim… pa udhëheqjen e bamirësisë në të vërtetë, kjo forcë globale mund të shkaktojë dëme të papara dhe të krijojë ndarje të reja brenda familjes njerëzore. -Caritas në Veritaten 33

Kriza e kësaj ore në të vërtetë mund të përmblidhet si «bamirësi pa të vërtetën. ” Prandaj, sinjalizimi i virtytit ka zëvendësuar shkencën; censura ka zhvendosur diskutimin; irracionaliteti ka arsye të sterilizuar; frika i ka verbuar faktet; dhe paniku është shpërndarë me maturi. Si e tillë, ndarje të reja, si çarje në koren e tokës, po formohen midis familjeve dhe komuniteteve, bashkëpunëtorëve dhe shokëve të shkollës - nëse jo kombeve, pasi origjina e koronavirusit vazhdimisht tregon drejt një bio-arme të zhvilluar në një laborator Wuhan në Kinë.[15]Një letër nga Universiteti i Teknologjisë i Kinës Jugore pretendon se 'koronavirusi vrasës ndoshta ka origjinën nga një laborator në Wuhan.' (16 Shkurt, 2020; dailymail.co.uk) Në fillim të shkurtit 2020, Dr. Francis Boyle, i cili hartoi "Aktin Biologjik të Armëve" të SH.B.A.-së, dha një deklaratë të hollësishme duke pranuar se 2019 Wuhan Coronavirus është një Armë Fyese e Luftës Biologjike dhe që Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tashmë e di për këtë (krh. zerohedge.com) Një analist izraelit i luftës biologjike tha të njëjtën gjë. (26 Jan, 2020; larjeontimes.com) Dr. Peter Chumakov i Institutit Engelhardt të Biologjisë Molekulare dhe Akademisë Ruse të Shkencave pohon se "ndërsa qëllimi i shkencëtarëve Wuhan për krijimin e koronavirusit nuk ishte i dëmshëm - përkundrazi, ata po përpiqeshin të studionin patogjenizmin e virusit ... Ata bënë absolutisht gjëra të çmendura ... Për shembull, fut në gjenom, i cili i dha virusit aftësinë për të infektuar qelizat njerëzore. "(zerohedge.com) Profesori Luc Montagnier, fitues i Çmimit Nobel për Mjekësi 2008 dhe njeriu që zbuloi virusin HIV në 1983, pretendon se SARS-CoV-2 është një virus i manipuluar që u lëshua aksidentalisht nga një laborator në Wuhan, Kinë. (Krhs. mercola.com) A dokumentar i ri, duke cituar disa shkencëtarë, tregon COVID-19 si një virus i inxhinieruar. (mercola.com) Një ekip shkencëtarësh australianë ka prodhuar prova të reja se koronavirusi i ri tregon shenja "të ndërhyrjes njerëzore" (lifesitenews.comlarjeontimes.com) Ish kreu i agjencisë britanike të inteligjencës M16, Sir Richard Dearlove, tha se ai beson se virusi COVID-19 u krijua në një laborator dhe u përhap aksidentalisht. (jpost.com) Një studim i përbashkët britaniko-norvegjez pretendon se koronavirusi Wuhan (COVID-19) është një "kimera" e ndërtuar në një laborator kinez. (Taiwannews.com) Profesor Giuseppe Tritto, një ekspert i njohur ndërkombëtarisht në bioteknologji dhe nanoteknologji dhe president i Akademia Botërore e Shkencave dhe Teknologjive Biomjekësore (WABT) thotë se "Ajo ishte e inxhinierizuar gjenetikisht në laboratorin P4 (me përmbajtje të lartë) të Institutit Wuhan të Virologjisë në një program të mbikëqyrur nga ushtria kineze." (lifesitnews.com) I respektuar virolog kinez Dr. Li-Meng Yan, i cili iku nga Hong Kong pasi zbuloi njohuritë e Bejing-ut për koronavirusin para se të dilnin raportet për të, deklaroi se "tregu i mishit në Wuhan është një ekran tymi dhe ky virus nuk është nga natyra… It vjen nga laboratori në Wuhan. ”(dailymail.co.uk ) Dhe ish-Drejtori i CDC Robert Redfield gjithashtu thotë se COVID-19 "ka shumë të ngjarë" të ketë ardhur nga laboratori i Wuhan. (larje larjeje) Mjerisht, shumë lexues tashmë më kanë rrëfyer personalisht reagimet armiqësore që kanë marrë si në ambiente publike dhe private si virus i frikë është përhapur si një ngjitje. Dhe kjo do të shpërthejë vetëm kur disa kombe fillojnë të zbatojnë "pasaporta vaksine" që do ta bëjnë të pamundur për dikë të udhëtojë, të blejë dhe të lëvizë lirshëm pa një. 

Tani e kuptoni se vizioni i Shën Gjonit për një "bishë" globale që i detyron të gjithë të "blejnë dhe shesin" me një "shenjë" është gjithçka tjetër veçse e tepruar.

Vite më parë, në një nga turnetë e koncertit tim në SH.B.A., Zoti më tregoi aspekte të ndryshme të këtyre kohërave në një seri vizionesh dhe fjalësh të brendshme. Për shembull, sa herë që kalonim nëpër stendat e pagesave ose kufirit kalimet, ndjeva një intensiv fryma e kontrollit atje, dhe se këto do të bëhen "pika kontrolli" të ardhshme për të kontrolluar lëvizjet e popullsisë. Tani, po bëhet gjithnjë e më e qartë se si dhe pse. 

Por një fjalë dallon nga pjesa tjetër në këtë kohë. Më erdhi gjatë një jave lutje me një prift që ishte larguar nga Uragani Katrina dhe i cili erdhi të kalonte kohë me mua, pasi famullia dhe rektorati i tij ishin shkatërruar. Ne ishim ulur përpara Sakramentit të Bekuar në një kishëz të vogël në bazën e Shkëmbinjve Kanadezë. Më herët gjatë ditës, ndërsa po ngisja atë mal, unë duhej të ndaloja automjetin tonë ndërsa një vizion i fuqishëm më erdhi pelegrinët që ecnin lart në mal pa asgjë tjetër përveç rrobave në shpinë. Pse, nuk ishte e qartë; por kuptimi ishte se ata po kërkonin strehim. 

Ndërsa para Sakramentit, mua më dha ajo që unë do ta quaja një lokucion i brendshëm (fjalë e padëgjueshme profetike). Mbase tani po shohim fillimin e këtij vizioni dhe se si ata që refuzojnë të shtrëngohen nga shteti mund të duhet të bashkohen së shpejti sesa më vonë. Bërthama e "fjalës" ishte thjesht një kuptim i mbërthyer se "bashkësitë paralele" do të dilnin - ato me qasje në burime dhe ato pa. 

 

Vizioni i Komuniteteve Paralele

(botuar për herë të parë në 14 Shtator 2006 në
Festa e Lartësimit të Kryqit dhe prag të
Përkujtimore e Zojës së Dhembjeve)  

Unë pashë që, në mes të kolapsit virtual të shoqërisë për shkak të ngjarjeve kataklizmike, një "udhëheqës botëror" do të paraqiste një zgjidhje të patëmetë për kaosin ekonomik. Kjo zgjidhje në dukje do të shërojë jo vetëm këto shtame ekonomike, por nevojën e thellë shoqërore të shoqërisë, domethënë nevojën për të Komuniteti. Unë menjëherë kuptova që teknologjia dhe ritmi i shpejtë i jetës kanë krijuar një mjedis izolimi dhe vetmie -tokë e përsosur për një i ri koncepti i bashkësisë që do të shfaqet. Në thelb, unë pashë se çfarë do të ishte "Bashkësitë paralele" për komunitetet e krishtera. Komunitetet e krishtere do të ishin krijuar tashmë përmes "ndriçimit" ose "Paralajmërimit" ose ndoshta më shpejt (ato do të çimentoheshin nga hiret e mbinatyrshme të Shpirtit të Shenjtë dhe do të mbroheshin nën mantelin e Nënës së Bekuar.)

Nga ana tjetër, "bashkësitë paralele" do të pasqyronin shumë nga vlerat e komuniteteve të krishtera - ndarja e drejtë e burimeve, një formë e shpirtshmërisë dhe lutja, mendimi i njëjtë dhe ndërveprimi shoqëror u bë i mundur (ose i detyruar të ekzistonte) nga pastrimet e mëparshme, të cilat do t'i detyronin njerëzit të bashkoheshin së bashku. Dallimi do të ishte ky: bashkësitë paralele do të bazoheshin në një idealizëm të ri fetar, të ndërtuar mbi bazat e relativizmit moral dhe të strukturuar nga filozofitë e Epokës së Re dhe Gnostikës. DHE, këto komunitete do të kishin gjithashtu ushqim dhe mjete për mbijetesë të rehatshme.

Tundimi për të krishterët për të kryqëzuar do të jetë aq i madh, sa që ne do të shohim familje të ndara, baballarë të kthyer kundër djemve, vajza kundër nënave, familje kundër familjeve (krh. Marku 13:12). Shumë do të mashtrohen sepse bashkësitë e reja do të përmbajnë shumë nga idealet e komunitetit të krishterë (krh. Veprat 2: 44-45), e megjithatë, ato do të jenë struktura të zbrazëta, pa zot, që shkëlqejnë në një dritë false, të mbajtur së bashku nga frika më shumë sesa nga dashuria dhe të fortifikuara me qasje të lehtë në gjërat e nevojshme të jetës. Njerëzit do të joshen nga ideali - por do të gëlltiten nga gënjeshtra. (Të tilla do të jenë taktikat e Satanit, për të pasqyruar bashkësitë e vërteta të krishtera, dhe në këtë kuptim, për të krijuar një anti-kishë).

Ndërsa uria dhe inkriminimi përshkallëzohen, njerëzit do të përballen me një zgjedhje: ata mund të vazhdojnë të jetojnë në pasiguri (duke folur njerëzisht) duke besuar vetëm te Zoti, ose ata mund të zgjedhin të ushqehen mirë në një komunitet mikpritës dhe në dukje të sigurt. (Ndoshta një farë "shënojë"Do të kërkohet që t'u përkasin këtyre komuniteteve - por një e qartë spekulime të besueshme që nxora (krh. Zbulesa 13: 16-17)).

Ata që refuzojnë këto bashkësi paralele do të konsiderohen jo vetëm të dëbuar, por pengesa për atë që shumë do të mashtrohen duke besuar është "ndriçimi" i ekzistencës njerëzore - zgjidhja e një njerëzimi në krizë dhe e humbur. (Dhe këtu përsëri, terrorizëm është një tjetër element kryesor i planit aktual të armikut. Këto bashkësi të reja do të qetësojnë terroristët përmes kësaj feje të re botërore duke sjellë kështu një "paqe dhe siguri" të rreme, dhe kështu, të krishterët do të bëhen "terroristët e rinj" sepse ata kundërshtojnë "paqen" e vendosur nga udhëheqësi botëror.)

Edhe pse njerëzit deri tani do ta kenë dëgjuar zbulesën në Shkrime në lidhje me rreziqet e një feje të ardhshme botërore (krh. Zbulesa 13: 13-15), mashtrimi do të jetë aq bindës sa shumë do të besojnë Katolicizmi të jetë ajo fe "e keqe" botërore në vend të kësaj. Vrasja e të krishterëve do të bëhet një "akt vetëmbrojtjeje" i justifikueshëm në emër të "paqes dhe sigurisë".

Konfuzioni do të jetë i pranishëm; të gjitha do të testohen; por mbetja besnike do të mbizotërojë. -Nga Bori i paralajmërimit - Pjesa V

 

 

LIDHJE ME LIDHJE

Pyetjet tuaja mbi Pandeminë

Tek Vax apo Jo tek Vax

Pse janë këto vaksina të reja Nuk është një detyrim moral

Lexoni studimet dhe të dhënat e publikuara mbi numrin e vërtetë të lëndimeve të vaksinave që rrjedha kryesore i injoron duke pikturuar avokatët për sigurinë e vaksinave si "anti-vaxxers": Pandemia e Kontrollit

On pse gati-tinëzare vërsulem për të shtyrë vaksinat eksperimentale në popullatën globale: Çelësi i Kaducusit

 

Dëgjoni në vijim:


 

 

Ndiqni Markun dhe "shenjat e ditëve" të përditshme këtu:


Ndiqni shkrimet e Markut këtu:


Për të udhëtuar me Mark in La Tani Word,
klikoni në banderolën më poshtë për të pajtohem.
Emaili juaj nuk do të ndahet me askënd.

 
Print Friendly, PDF & Email

Shënimet

Shënimet
1 Mars 29th, 2021, lifesitenews.com
2 farmacist.com
3 nytimes.com
4 web.archive.org
5 web.archive.org/web/20151011233002
6 Në fakt, fëmijët afrikanë të inokuluar me vaksinën DTP (difteria, tetanozi dhe pertusis) gjatë fillimit të viteve 1980 kishin një vdekshmëri 5-10 herë më të madhe se moshatarët e tyre të pavaksinuar. krh. thelancet.com
7 shih Nuk është një detyrim moral
8 shih Paralajmërime Varri - Pjesa I
9 shih Paralajmërime Varri - Pjesa II
10 Mars 29th, 2021, lifesitenews.com
11 shih Demaskimi i fakteve
12 cdc.gov
13 adrreports.eu
14 Healthimpactnews.com
15 Një letër nga Universiteti i Teknologjisë i Kinës Jugore pretendon se 'koronavirusi vrasës ndoshta ka origjinën nga një laborator në Wuhan.' (16 Shkurt, 2020; dailymail.co.uk) Në fillim të shkurtit 2020, Dr. Francis Boyle, i cili hartoi "Aktin Biologjik të Armëve" të SH.B.A.-së, dha një deklaratë të hollësishme duke pranuar se 2019 Wuhan Coronavirus është një Armë Fyese e Luftës Biologjike dhe që Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tashmë e di për këtë (krh. zerohedge.com) Një analist izraelit i luftës biologjike tha të njëjtën gjë. (26 Jan, 2020; larjeontimes.com) Dr. Peter Chumakov i Institutit Engelhardt të Biologjisë Molekulare dhe Akademisë Ruse të Shkencave pohon se "ndërsa qëllimi i shkencëtarëve Wuhan për krijimin e koronavirusit nuk ishte i dëmshëm - përkundrazi, ata po përpiqeshin të studionin patogjenizmin e virusit ... Ata bënë absolutisht gjëra të çmendura ... Për shembull, fut në gjenom, i cili i dha virusit aftësinë për të infektuar qelizat njerëzore. "(zerohedge.com) Profesori Luc Montagnier, fitues i Çmimit Nobel për Mjekësi 2008 dhe njeriu që zbuloi virusin HIV në 1983, pretendon se SARS-CoV-2 është një virus i manipuluar që u lëshua aksidentalisht nga një laborator në Wuhan, Kinë. (Krhs. mercola.com) A dokumentar i ri, duke cituar disa shkencëtarë, tregon COVID-19 si një virus i inxhinieruar. (mercola.com) Një ekip shkencëtarësh australianë ka prodhuar prova të reja se koronavirusi i ri tregon shenja "të ndërhyrjes njerëzore" (lifesitenews.comlarjeontimes.com) Ish kreu i agjencisë britanike të inteligjencës M16, Sir Richard Dearlove, tha se ai beson se virusi COVID-19 u krijua në një laborator dhe u përhap aksidentalisht. (jpost.com) Një studim i përbashkët britaniko-norvegjez pretendon se koronavirusi Wuhan (COVID-19) është një "kimera" e ndërtuar në një laborator kinez. (Taiwannews.com) Profesor Giuseppe Tritto, një ekspert i njohur ndërkombëtarisht në bioteknologji dhe nanoteknologji dhe president i Akademia Botërore e Shkencave dhe Teknologjive Biomjekësore (WABT) thotë se "Ajo ishte e inxhinierizuar gjenetikisht në laboratorin P4 (me përmbajtje të lartë) të Institutit Wuhan të Virologjisë në një program të mbikëqyrur nga ushtria kineze." (lifesitnews.com) I respektuar virolog kinez Dr. Li-Meng Yan, i cili iku nga Hong Kong pasi zbuloi njohuritë e Bejing-ut për koronavirusin para se të dilnin raportet për të, deklaroi se "tregu i mishit në Wuhan është një ekran tymi dhe ky virus nuk është nga natyra… It vjen nga laboratori në Wuhan. ”(dailymail.co.uk ) Dhe ish-Drejtori i CDC Robert Redfield gjithashtu thotë se COVID-19 "ka shumë të ngjarë" të ketë ardhur nga laboratori i Wuhan. (larje larjeje)
Postuar ne BALLINA, GJYKIMET E MADHE dhe tagged , , , , , , , .