Pandemia e Kontrollit

 

Mark Mallett është një ish reporter televiziv me CTV Edmonton dhe dokumentar dhe autor i vlerësuar me çmime Përballja përfundimtare Fjala Tani.

 

KUR Unë isha reporter televiziv në fund të viteve 1990, unë theva një nga historitë më të mëdha atë vit - ose të paktën, mendova se do të ishte. Dr Stephen Genuis kishte zbuluar se prezervativët po nuk ndaloni përhapjen e virusit njerëzor të papillomave (HPV), i cili mund të çojë në kancer. Në atë kohë, HIV dhe AIDS ishin të mëdha në titujt siç ishte përpjekja e përbashkët për të shtyrë prezervativët tek adoleshentët. Përveç rreziqeve morale (të cilat natyrisht, të gjithë i injoruan), askush nuk ishte në dijeni të këtij kërcënimi të ri. Në vend të kësaj, fushatat e përhapura reklamuese njoftuan se prezervativët premtonin "seks të sigurt".

Unë prodhova një seri dypjesëshe për këtë zbulim, i ngazëllyer për të raportuar për diçka që në të vërtetë do të bënte një ndryshim. Natën e transmetimit, unë pashë lajmet duke kaluar… pastaj moti… pastaj sportet… më në fund, kur shumica e shikuesve tanë statistikisht nuk po e shikonin më, historinë e HPV. Ishte mësimi im i parë mbi cekëtësinë dhe kontrollin e "rrëfimit" në mediat kryesore - një kontroll që po kushton jetë. Sot, rreth njëzet vjet më vonë, 79 milion amerikanë, shumica në fund të adoleshencës dhe në fillim të 20-ve, tani janë infektuar me HPV.[1]cdc.gov ; Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), një në 25 njerëz në botë kishte një sëmundje ngjitëse seksuale deri në vitin 2016. -medpagetoday.com

 

Një PANDEMIKIC E KONTROLLIT

A pandemi e kontrollit ka infektuar gati të gjithë aparatin mediatik sot. Nuk është çudi kur 90% e saj është në pronësi të vetëm pesë korporatave: Disney, Time-Warner, CBS / Viacom, GE dhe Newscorp.[2]Tani është pesë pas bashkimit të CBS / Viacom; businessinsider.com Kështu, kurrë më parë në botën "e lirë" nuk kemi parë një kontroll kaq të koordinuar të asaj që njerëzit shohin dhe dëgjojnë.

Dhe po funksionon përtej ëndrrave më të egra edhe të autoritarëve më të korruptuar. Arsyeja është se nuk janë vetëm kokat që flasin në lajmet e hartuara me kujdes duke transmetuar ndërgjegjen shoqërore. Tani, publiku i përgjithshëm vetë është bërë zëdhënësi dhe furnizuesi i padashur i propagandës përmes rrjetit të gjerë të mediave sociale. Kjo ka prodhuar një të fuqishëm dhe të rrezikshëm mentaliteti i turmës ku kushdo që vë në dyshim besimet e status quo është tallur, tallur, nënçmuar dhe tani, censuruar.

Brenda natës, e gjithë bota filloi të adoptojë në mënyrë harmonike frazat e parapërgatitura të "vetë-izolimit" dhe "distancimit shoqëror". Ideja për të karantinuar të gjithë i shëndetshëm popullata në vend të vetëm të sëmurëve dhe të prekshmëve - një qasje e padëgjuar deri më tani - u pranua nga publiku, për hidhërimin e shumë shkencëtarëve.

Unë kurrë nuk kam parë diçka të tillë, diçka diku afër si kjo. Nuk po flas për pandeminë, sepse kam parë 30 prej tyre, një në çdo vit. Quhet grip… Por unë kurrë nuk e kam parë këtë reagim dhe po përpiqem të kuptoj pse. —Dr Joel Kettner, profesor i Shkencave të Shëndetit të Komunitetit dhe Kirurgjisë në Universitetin e Manitoba, Drejtor Mjekësor i Qendrës Ndërkombëtare për Sëmundjet Infektive; europost.eu

Mrekullueshëm, janë edhe shkencëtarët që po japin alarmin për një katastrofë më të madhe që po afron.

… Ne nuk e kuptojmë që 20, 30, 40 ose 100 pacientë, pozitivë për koronavirusët normalë, tashmë po vdesin çdo ditë. Masat e qeverisë anti-COVID-19 janë groteske, absurde dhe shumë të rrezikshme. Jetëgjatësia e miliona njerëzve po shkurtohet. Ndikimi i tmerrshëm në ekonominë botërore kërcënon ekzistencën e njerëzve të panumërt. E gjithë kjo do të ndikojë thellësisht në të gjithë shoqërinë tonë. Të gjitha këto masa po çojnë në vetëshkatërrim dhe vetëvrasje kolektive, bazuar në asgjë tjetër veçse një tronditje. —Dr Sucharit Bhakdi, specialist në mikrobiologji, profesor në Universitetin Johannes Gutenberg në Mainz, drejtues i Institutit për Mikrobiologji dhe Higjenë Mjekësore dhe një nga shkencëtarët më të përmendur në Gjermani; europost.eu

Jam thellësisht i shqetësuar që pasojat shoqërore, ekonomike dhe të shëndetit publik të kësaj shkatërrimi gati të plotë të jetës normale - shkollat ​​dhe bizneset e mbyllura, tubimet e ndaluara - do të jenë afatgjata dhe shkatërruese, ndoshta më të rënda se dëmtimi i drejtpërdrejtë i vetë virusit. Bursa do të kthehet në kohë, por shumë biznese kurrë nuk do ta bëjnë këtë. Papunësia, varfërimi dhe dëshpërimi që mund të rezultojë do të jenë plagë të shëndetit publik të rendit të parë. - Dr. David Katz, një mjek Amerikan dhe drejtor themelues i Qendrës së Kërkimit të Parandalimit të Universitetit Yale; europost.eu

Sidoqoftë, pikëpamje të tilla janë dhënë si "të pashpirta", "kapitaliste", madje edhe "vrasëse". YouTube ka ndaluar madje edhe ekspertë mjekësorë që kundërshtojnë "rrëfimin"; Facebook po fshin postimet në ilaçet natyrore dhe madje edhe memet komike; dhe Twitter premton të fillojë etiketimin e tweet-eve "mashtruese".[3]abcnews.go.com Papritmas, ne kemi zgjuar me realitetin se epoka e debatit intelektual ka mbaruar; një "diktaturë e relativizmit", siç e tha Benedikti XVI, është vendosur plotësisht. Dhe "policia e menduar" tani janë fqinjët tuaj dhe madje edhe anëtarët e familjes që mund t'ju "heqin miq", të fshijnë postat tuaja elektronike, apo edhe ju raportoj.[4]krh. "Policia i nxit Britanikët të raportojnë fqinjët nëse ata shkelin rregullat e mbylljes së koronavirusit"; yahoonews.com

Mjeshtër të ndërgjegjes ... Edhe në botën e sotme, ka kaq shumë. —POPE FRANCIS, Homily në Casa Santa Martha, 2 maj 2014; Zenit.org

Në të vërtetë, më shpesh sesa jo, është korrektësi politike në maskimin e një të gabuari dhembshuri, e cila është arsyeja pse është kaq e fuqishme dhe mashtruese.

Në studimin tim të shoqërive komuniste, unë arrita në përfundimin se qëllimi i propagandës komuniste nuk ishte të bindja ose të bindje, as të informonte, por të poshtëroje; dhe për këtë arsye, sa më pak që i përgjigjej realitetit aq më mirë. Kur njerëzit janë të detyruar të heshtin kur u thuhen gënjeshtrat më të dukshme, ose edhe më keq kur detyrohen të përsërisin vetë gënjeshtrat, ata humbin njëherë e përgjithmonë ndjenjën e tyre të ndershmërisë. Të pranosh gënjeshtra të dukshme do të thotë të bashkëpunosh me të keqen dhe në një farë mënyre të vogël të bëhesh i lig. Qëndrimi i dikujt për t'i rezistuar çdo gjëje është gërryer, madje shkatërruar. Një shoqëri e gënjeshtarëve të zhgënjyer është e lehtë për tu kontrolluar. Unë mendoj se nëse shqyrton korrektësinë politike, ai ka të njëjtin efekt dhe synon të synojë. - Dr. Theodore Dalrymple (Anthony Daniels), 31 gusht 2005; FrontPageMagazine.com

Por përsëri, ky nivel kontrolli është pothuajse i pamundur të arrihet në një shkallë globale, siç është tani, pa ndonjë lloj koordinuar përpjekje Ajo që disa e quajnë "teori konspirative" (e cila është vetëm një mënyrë e pamend për të hedhur poshtë provat) u deklarua si fakt nga Papa Pius XI kur paralajmëroi për një plan të përbashkët të shpalosur:

Ekziston një shpjegim tjetër për përhapjen e shpejtë të ideve Komuniste që po depërtojnë tani në çdo komb, të madh dhe të vogël, të përparuar dhe të prapambetur, në mënyrë që asnjë cep i tokës të mos jetë i lirë prej tyre. Ky shpjegim mund të gjendet në një propagandë kaq vërtet djallëzore, saqë bota mbase nuk ka parë kurrë më parë. Directedshtë drejtuar nga një qendër e përbashkët. -Divini Redemptoris: Mbi Komunizmin Ateist, n 17

 Dhe tani kjo propagandë djallëzore po hyn në lojën e saj të fundit

 

ATA SHKENC “E VENDOSUR”

Kjo luftë kërcënimi nuk është më e dukshme sot sesa ajo vaksinë përpara ndërsa COVID-19 vazhdon të zbërthejë botën "siç e njohim ne".[5]mercola.com Në Kanada, një sondazh i fundit nga Ledger zbuloi se kur një vaksinë COVID-19 bëhet e disponueshme, 60% e Kanadezëve mendojnë se duhet të jetë i detyrueshëm per te gjithe. Për më tepër, 45% e të anketuarve do të pajtoheshin me qeveritë që përdorin të dhëna për vendndodhjen nga pajisjet mobile të njerëzve për të monitoruar distancimin / vetë-izolimin shoqëror.[6]28 Prill, 2020; rcinet.ca Me fjalë të tjera, gjysma e vendit beson se qeveria duhet të thotë absolutisht atë që Kanadezët vendosin në rrjedhat e tyre të gjakut - dhe pastaj të jetë në gjendje t'i gjurmojë ato.

Si mund të jetë pro shumica e një vendi? duke e detyruar fqinjëve të tyre për tu injektuar kimikate nga kompanitë farmaceutike që kanë rekord të palavdishëm kur bëhet fjalë për vaksinat? Për shkak se publikut i është thënë vazhdimisht se vaksinat janë "absolutisht të sigurta" dhe se "shkenca është vendosur". Vetëm kjo duhet të ngrejë vetullat. Ideja që "shkenca është vendosur" mbi këtë (ose ndonjë pyetje shkencore) është deklarata më anti-shkencore që dikush mund të bëjë. Shkenca e mirë është gjithmonë pyetje, gjithmonë duke kërkuar të dijë dhe të kuptojë më shumë ndërsa sfidon paradigmat ekzistuese. Dhe kjo sepse shkenca ndonjëherë ka qenë tmerrësisht e gabuar.

Duket se të gjithë ata teoricienë të konspiracionit anti-nikotinë kishin të drejtë.

Ose si në lidhje me sigurinë e Tylenol?[7]huffingtonpost.ca Or kontrollin e lindjes? ose plastik? ose Përmbledhje? ose Teflon? Or Celularë? Et .etj.[8]shih Helmimi i Madh Të gjitha këto janë lidhur tani me probleme serioze shëndetësore. Por ju garantoj nëse kërkoni disa nga këto terma, do të gjeni një numër artikujsh të kundërt që "zhbllokojnë" "teoricienët e konspiracionit" në tonet më patronizuese pasi blogerët dhe reporterët, si papagaj të trajnuar, nxjerrin manterat kryesore. Kjo nuk është më shumë sesa kur bëhet fjalë për vaksinat, duke u bërë shpejt një nga temat më përçarëse në planet.

 

Vaksinat: Lufta e re

Në vitin 2011, Gjykata e Lartë e SHBA ra dakord me atë që Kongresi Amerikan përfundoi në 1986, që vaksinat e licencuara nga qeveria janë "në mënyrë të pashmangshme të pasigurt" dhe, kështu, korporatat farmaceutike nuk duhet të jetë përgjegjës për dëmtimet dhe vdekjet e vaksinave.[9]nvic.org E megjithatë, sipas faqes në internet të Qendrave për Kontrollin e Sëmundjeve (CDC): "Të dhënat tregojnë se furnizimi aktual i vaksinave në SHBA është më i sigurti në histori".[10]cdc.gov Siç rezulton, kjo është vetëm era Në vitin 2018, a procedim kundër Departamentit të Shëndetit dhe Shërbimeve Njerëzore (DHHS) për shkeljet e sigurisë së vaksinave u fitua nga mbrojtësit e sigurisë së vaksinave, Robert F. Kennedy Jr. dhe Del Bigtree.[11]prnewswire.com Kjo çështje gjyqësore zbuloi se për një periudhë 30 vjeçare, DHHS-ja duhej "të pranonte përfundimisht dhe në mënyrë tronditëse se kurrë, as edhe një herë, nuk paraqiti njëmandatuar] Raporti dyvjeçar në Kongres duke detajuar përmirësimet në sigurinë e vaksinave. "[12]NaturalNews.com, 11 nëntor 2018 Me sa duket, ekziston një ndërprerje e afërt e mediave për këtë të vërtetë serioze, të papërshtatshme.

Gjë që është mjaft e çuditshme duke pasur parasysh që Shtetet e Bashkuara kanë një Program Kombëtar të Kompensimit të Lëndimit të Vaksinave.[13]hrsa.gov Deri më sot, ai fond ka paguar 4.5 miliardë dollarë për të dëmshpërblyer njerëzit që kanë qenë plagosur me vaksinim.[14]hrsa.gov Shumë mjekë kanë thënë se ata nuk ishin as në dijeni të këtij programi (dhe ndoshta disa po e lexojnë tani). Si rezultat, disa shkencëtarë që kanë gjurmuar dëmtime të vaksinës sugjerojnë vetëm se një për qind e personave të dëmtuar nga vaksina janë të vetëdijshëm ose e kanë përdorur programin. Ndër viktimat më të kompensuara? Ata që kanë marrë të shtëna difterie, tetanozi dhe pertusis (DTP); vaksina sezonale e gripit (Gripi); fruthi, shytat dhe rubeola (MMR); Hepatiti B dhe HPV.[15]hrsa.gov Por kjo nuk është e izoluar në Shtetet e Bashkuara. Lëndime vaksine janë raportuar në Afrikë, Indi, Meksikë, Filipine dhe vende të tjera, veçanërisht nga të shtënat me poliomelit, tetanoz dhe kollë e verdhë.[16]mercola.com Vaksinë revista raportoi se në Alberta, Kanada, nga gratë që morën vaksinat HPV midis 2006-2014, 958 u shtruan në spital dhe 19,351 patën një vizitë në dhomën e urgjencës brenda 42 ditëve nga imunizimi.[17]Vaksinë, 26 Shkurt 2016; 195,270 femra morën 528,913 doza të vaksinës HPV me një normë prej 9.9 që u shtruan në spital.

Miller's Review of Studimet Kritike të Vaksinave është një burim tjetër që shqyrton punime shkencore dhe studime që kanë treguar dëm të qartë të vaksinës. Mrekullueshëm, kushdo që përsërit këto studime është etiketuar si një "anti-vaxxer" në një përpjekje të mëshirshme për të riformuluar debatin, jo rreth fakteve, ad hominem sulmet (shih Reframuesit). 

What'sshtë ajo që njihet si "refleksi Semmelweis". Ky term përshkruan mospërfilljen e gjurit me të cilin shtypi, komuniteti mjekësor dhe shkencor dhe interesat financiare aleate përshëndesin prova të reja shkencore që bien ndesh me një paradigmë shkencore të vendosur. Refleksi mund të jetë veçanërisht i ashpër në rastet kur informacioni i ri shkencor sugjeron që praktikat mjekësore të vendosura në të vërtetë po dëmtojnë shëndetin publik. - Parathënie, Robert F. Kennedy Jr; Heckenlively, Kent; Murtaja e Korrupsionit: Rivendosja e Besimit në Premtimin e Shkencës, f. 13, Botimi Kindle

Sigurisht, cili prind dëshiron të dëgjojë se dhjetëra vaksina që u kanë lejuar mjekëve të hedhin në rrjedhën e gjakut të fëmijëve të tyre, në fakt mund të kenë pasoja afatgjata? Kështu që këtu janë disa fjalë ngushëlluese nga njeriu që kërkon që të vaksinohet i gjithë planeti:

Po, kjo tingëllon si një ide e mençur, Bill. Sidomos pasi çrregullimet dhe sëmundjet po rriten në mënyrë eksponenciale në mesin e fëmijëve sot

 

NJ W LUFT P ONR FILMIJT?

ABC News raportoi në 2008 se "rritja e sëmundjes kronike të fëmijëve mund të mbushte kujdesin shëndetësor".[18]abcnews.go.com [60 përqind e të rriturve amerikanë tani raportojnë një sëmundje kronike ndërsa 42 përqind e tyre raportojnë më shumë se një.][19]rand.org Ndërsa disa artikuj që kam lexuar në revista shkencore ose mjekësore thjesht ngrenë supet duke thënë se e gjithë kjo është një "mister, "Barbara Loe Fisher i Qendra Kombëtare Informacione Vaksina, një pastrim i pavarur për informacion mbi sëmundjet dhe shkencën e vaksinave, vëren se si ka ndodhur kjo saktësisht në të njëjtën kohë kur kanë doza të vaksinave trefishuar që nga vitet 1970:

Ajo që kemi tani është 69 doza të 16 vaksinave që qeveria federale po thotë se fëmijët duhet të përdorin nga dita e lindjes deri në moshën 18 vjeç ... A kemi parë fëmijë të jenë më të shëndetshëm? Përkundrazi. Kemi një epidemi të sëmundjes kronike dhe aftësisë së kufizuar. Një fëmijë në gjashtë në Amerikë, tani mëson me aftësi të kufizuara. Një në nëntë me astmë. Një në 50 me autizëm. Një në 400 me diabet. Miliona më shumë me çrregullime inflamatore të zorrëve, artrit reumatoid. Epilepsia. Epilepsia është në rritje. Kemi fëmijë - 30 përqind e të rinjve të rritur janë diagnostikuar me sëmundje mendore, çrregullime ankthi, bipolar, skizofreni. Kjo është karta e raportit më të keq të shëndetit publik në historinë e këtij vendi. -E vërteta rreth vaksinave, dokumentar; transkriptimi, f. 14

Nuk është çështje të jesh anti-vaksinë; shkenca tregon se vaksinat mund, në disa raste, të bëjnë atë për të cilën janë menduar. Përkundrazi, ajo për të cilën po alarmojnë një numër në rritje i mjekëve dhe shkencëtarëve grumbullues dhe efekt sinergjik i të gjitha këtyre vaksinave, i cili është nuk testuar.

Një arsye tjetër që njerëzit shkruajnë çdo korrelacion midis vaksinave dhe problemeve kronike shëndetësore është sepse efektet e pafavorshme shëndetësore nuk shfaqen tek të gjithë, ose mund të vonohen për disa vjet. Por është për të njëjtën arsye që një person mund të pi duhan deri në moshën 90 vjeç, dhe të vdesë vetëm nga shkaqe natyrore, ndërsa duhanpirësi tjetër vdes nga kanceri i mushkërive në moshën 40 vjeç. Gjenetika familjare, kushtet mjedisore, të ushqyerit, etj luajnë një rol mbi atë se sa mirë trupi ynë mund të luftojë materiale dhe kimikate të huaja, të tilla si ato të pranishme në vaksina. Kështu, Science Daily raporton se astma dhe çrregullimi i hiperaktivitetit me deficit të vëmendjes janë rritur në një shkallë disproporcionale midis fëmijëve që jetojnë në varfëri.[20]Sciencedaily.com Meqenëse toksinat në vaksina mund të prodhojnë përgjigje autoimune, cilat janë ato, nëse ka, do të ndryshojnë nga personi në person.

A keni vërejtur rritje të papritur të ndjeshmërisë ndaj ushqimit? CDC raporton se prevalenca e alergjive ushqimore tek fëmijët u rrit me 50 përqind midis 1997 dhe 2011. Midis 1997 dhe 2008, prevalenca e alergjive nga kikiriku ose arrat e pemës duket se ka më shumë se trefishuar në fëmijët e Sh.B.A.[21]ushqimlergji.org Dr. Christopher Exley, Dr. Christopher Shaw, si dhe Dr. Yehuda Schoenfeld, i cili ka botuar mbi 1600 artikuj dhe është shumë i cituar në PubMed, kanë zbuluar se alumini i përdorur në vaksina është i lidhur me ndjeshmërinë e ushqimit.[22]Vaksinat dhe Autoimuniteti, faqe 50 Interestingshtë interesante që gjithnjë e më shumë produkte të konsumit si deodorantët po reklamojnë "pa alumin!" - dhe megjithatë konsiderohet ende e sigurt që të injektohet tek një fëmijë. Sipas Kodit të Rregulloreve Federale të FDA (Titulli 21, Vol. 4), lejimi maksimal i FDA për aluminin parenteral është 25 mikrogramë në ditë.

E megjithatë, është e zakonshme që takimet [e një fëmije] dy-mujor, katër-mujor, gjashtë-mujor të përfshijnë deri në tetë vaksina që shtojnë deri në më shumë se 1000 mikrogramë alumini. Sipas kufijve të FDA, kjo shumë nuk është e sigurt edhe për një të rritur 350 kile. - Ty Bolinger, E vërteta rreth vaksinave, dokumentar; transkriptimi, f. 49, Episodi 2

Establishedshtë vërtetuar mirë se alumini është i lidhur me një numër sëmundjesh auto-imune, si dhe Alzheimers,[23]shih studimet këtu, këtudhe këtue cila është gjithashtu në ngrihen Dhe përkundër këmbënguljes agresive të medias se nuk ka asnjë lidhje midis autizmit dhe vaksinave, Mbrojtja Shëndetësore e Fëmijëve ka përpiluar 89 studime të botuara nga kolegët, që lidhin autizmin me merkurin që përmbahen në vaksinat. [24]Childrenshealthdefense.org Sinjalizuesi i CDC, Dr. William Thompson, zbuloi se ishte e njohur për 13 vjet që vaksina MMR (fruth, shyta dhe rubeolë) ishte e lidhur me autizmin, veçanërisht tek djemtë afro-amerikanë dhe se ai ishte urdhëruar ta mbulonte dhe shkatërronte provat.[25]E vërteta rreth vaksinave, dokumentar; transkriptimi, f. 176, Episodi 6 Ai pranoi në lajmet ABC:

Më vjen keq që bashkëautorët e mi dhe unë harruam informacione statistikisht të rëndësishme në artikullin tonë të 2004 të botuar në revistën Pediatrics. -ABCnews.go.com

Inxhinieri biomekanik, Dr. Brian Hooker, bëri një ri-analizë të studimit të autizmit në 2004, duke shtuar përsëri të dhënat, të cilat iu siguruan nga Dr. Thompson. Ndërsa ABC u përpoq të pikturonte të dhënat e reja si të pabesueshme bazuar në mendimin e një statisticienti, as Dr. Thompson dhe as Dr. Hooker nuk e kanë tërhequr dëshminë e tyre se ka ndodhur mashtrimi i të dhënave.

Ashtu si alumini, zhiva (Thimerosal) në vaksina mund të kalojë midis barrierës gjak-trurit dhe të grumbullohet pas disa dozave të vaksinave - me efekte potencialisht shkatërruese.

Çdo peshk i ujërave të ëmbla në Amerikë tani ka këshillime mbi to duke u thënë grave shtatzëna të mos e hanë atë. Merkuri në Thimerosal është 50 herë më toksik për indet e trurit dhe dy herë më i qëndrueshëm në tru sesa zhiva në peshq. Atëherë, pse do ta injektonim atë në një grua shtatzënë ose në një foshnjë të vogël? Nuk ka kuptim. - Robert F. Kennedy Jr; nga studimi 2012 Guzzi dhe studimi 2005 Burbacher; Po aty f. 53

Lista e lëndimeve të vaksinave, veçanërisht në vendet e botës së tretë, është paksa befasuese. Për shembull, revistë britanike Lancet botuar prova bindëse që lidhin vaksinën e poliomelitit me kancerin (Limfoma jo-Hodgkin).[26]thelancet.com Në Uttar Pradesh, Indi, 9 ose 10 raste vjetore të poliomelitit papritmas i lëshuan vendin 47, 500 rasteve të (paralizës së dobët) të poliomelitit vetëm në 2011 me një total prej 491,000 të paralizuar nga 2000-2017 pas Fondacioni Gates vaksinoi qindra mijëra fëmijë.[27]"Korrelacioni midis niveleve të paralizimit akut të dobët të poliomelitit me frekuencën e poliomelitit të pulsit në Indi", gusht, 2018, Researchgate.net; PubMed; mercola.com Ndërsa Fondacioni dhe OBSH vazhduan ta shpallnin Indinë "poliomelit falas", shkencëtarët mbështetur nga studimet paralajmëroi se ishte, në fakt, virusi i poliomelitit të gjallë në vaksinë që shkakton simptoma të ngjashme me poliomelitin. Me fjalë të tjera, ata thjesht ndryshuan emrin e sëmundjes në diçka tjetër përveç poliomelitit. Revista Indiane e Etikës Mjekësore studimi konkludoi:

… Ndërsa India ka qenë pa polio për një vit, ka pasur një rritje të madhe të paralizës akute jo-poliomelitike të dobët (NPAFP). Në vitin 2011, kishte 47,500 raste shtesë të reja të NPAFP. Klinikisht i padallueshëm nga paraliza e poliomelitit, por dy herë më vdekjeprurëse, incidenca e NPAFP ishte drejtpërdrejt proporcionale me dozat e poliomelitit oral të marrë. Megjithëse këto të dhëna janë mbledhur brenda sistemit të mbikëqyrjes së poliomelitit, ato nuk janë hetuar. Parimi i primit-jo-nocere [Së pari, mos bëj dëm] u shkel. -pubmed.ncbi.nlm.nih.gov

Radio Publike Kombëtare raportoi se "Për herë të parë, numri i fëmijëve të paralizuar nga shtame mutante të vaksinës së poliomelitit është më i madh se numri i fëmijëve të paralizuar nga vetë poliomieliti."[28]28 qershor 2017; npr.com Profesori Raul Andino, profesor i mikrobiologjisë në Universitetin e Kalifornisë në San Francisko, shpreh qartë problemin:

Në fakt është një enigmë interesante. Vetë mjeti që po përdorni për çrrënjosjen e [poliomelitit] po shkakton problemin. -npr.com; lexoj studjoni ketu

Përsëri, vaksinat e drejtpërdrejta të poliomelitit, të kontaminuara me viruse majmunësh, mund të lidhen gjithashtu me të ashtuquajturën Sindroma e Luftës së Gjirit.[29]nvic.org Në një editorial në Oxford Journals Sëmundjet Klinike Infektive periodik në 2005, Dr. Harry F. Hull dhe Dr. Philip D. Minor i Divizionit të Virologjisë në Institutin Kombëtar për Standardet Biologjike dhe Kontrollin në MB, kërkuan që vaksina orale e poliomelitit të ndalet menjëherë, duke paralajmëruar:

Poliomieliti paralitik i lidhur me vaksinat u njoh menjëherë pas futjes së OPV [vaksinës orale të poliomelitit], me rastet që ndodhin si në vaksinat ashtu edhe në kontaktet e tyre. Po vjen koha kur shkaku i vetëm i poliomelitit ka të ngjarë të jetë vaksina e përdorur për ta parandaluar atë. -Healthimpactnews.com; Burimi: "Kur mund ta ndalojmë përdorimin e vaksinës orale të polivirusit?", 15 dhjetor 2005

Por thirrjet e tilla nuk kanë marrë parasysh.[30]La NPR përfundon e tyre artikull duke deklaruar: “… tani për tani, vaksina e gjallë vazhdon të jetë kali i punës i fushatës globale të çrrënjosjes së poliomelitit për disa arsye. Së pari është e lirë, duke kushtuar vetëm rreth 10 centë një dozë kundrejt 3 dollarësh një dozë për vaksinën e injektuar dhe të vrarë. ” Pse?

 

KONFLIKTET E INTERESIT

Pak njerëz e dinë se CDC - vetë agjencia që supozohet se po rregullon industrinë e vaksinave - gjithashtu shet vaksinat. Një kërkim i patentave disa vjet më parë zbuloi se ata janë caktues i mbi 50 patentave në lidhje me vaksinat.[31]Ty Bolinger, E vërteta rreth vaksinave, dokumentar; transkriptimi, f. 171, Episodi 6 Një qeveri Komiteti gjeti konflikt interesi në CDC, ku disa anëtarë të Komitetit Këshillëdhënës kishin aksione ose interesa në kompanitë farmaceutike.[32]https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22375842/ Punonjësit e CDC kanë përfunduar më vonë duke marrë pozicione fitimprurëse në kompanitë farmaceutike. Dhe shkencëtarët në CDC në të njëjtën kohë lejohen të marrin patenta për produktet e tyre si "shpikësi". Këto janë konflikte të jashtëzakonshme interesi. A studim nga profesori i kolegjit Baruch Gayle Delong konkludoi:

Konfliktet e interesit hulumtimi i sigurisë së vaksinave në re. Sponsorët e kërkimit kanë interesa konkurruese që mund të pengojnë studimin objektiv të efekteve anësore të vaksinës. Prodhuesit e vaksinave, zyrtarët shëndetësorë dhe revistat mjekësore mund të kenë arsye financiare dhe burokratike për të mos dashur të pranojnë rreziqet e vaksinave. - "Konfliktet e Interesit në Kërkimin e Sigurisë së Vaksinave", vaksinat e sigurimit të komisionit.org; pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22375842

në çështja e vjeshtës të Gazeta e Mjekëve dhe Kirurgëve Amerikanë, kryeredaktor Lawrence R. Huntoon, MD, Ph.D. shkruar "CDC: Anshmëria dhe Konfliktet shqetësuese të Interesit". Ai shprehet:

CDC pranon miliona dollarë 'financim të kushtëzuar' nga subjekte, përfshirë korporatat farmaceutike. Ky financim është 'parashikuar për projekte specifike' CDC ka një histori të gjatë të paragjykimeve dhe konflikteve shqetësuese të interesit. Kjo histori vë në pikëpyetje vlefshmërinë shkencore të rekomandimeve të bëra nga CDC. - 21 shtator, 2020; aapsonline.org; Shiko: jpands.org për artikullin origjinal

Duke qenë se disa vaksina mund të kushtojnë deri në 300 dollarë - dhe qeveritë blejnë miliona doza në të njëjtën kohë - është krejt e pamatur të mos presësh më shumë objektivitet në industrinë e një miliard dollarësh. Robert F. Kennedy, i cili i ka kushtuar jetën e tij ekspozimit të rreziqeve të merkurit në tavolinat e ujit dhe tani rreziqet e një rregullimi të dobët industria e vaksinave, deklaroi troç:

CDC është një degë e industrisë farmaceutike. Agjencia zotëron më shumë se 20 patenta dhe blerje vaksinash dhe shet 4.1 miliardë dollarë vaksina në vit. Kongresmeni Dave Weldon ka theksuar se metrika kryesore për suksesin në të gjithë CDC është sa vaksina shet agjencia dhe sa me sukses agjensia zgjeron programin e saj të vaksinave - pavarësisht nga efektet negative në shëndetin e njeriut. Weldon ekspozoi se si Zyra e Sigurisë së Imunizimit, e cila supozohet të sigurojë efikasitetin dhe sigurinë e vaksinës, është përfshirë në atë metrikë. Shkencëtarët në atë pjesë të agjencisë nuk duhet të konsiderohen më pjesë e sektorit të sigurisë publike. Funksioni i tyre është të promovojnë vaksinat. Siç ka dëshmuar Dr. Thompson, ata urdhërohen në mënyrë rutinore të shkatërrojnë, manipulojnë dhe fshehin provat e reaksioneve anësore të vaksinës në mënyrë që të mbrojnë atë metrikë të fundit. CDC nuk duhet të jetë agjencia në të cilën po mbështetemi për mbikëqyrjen e programit të vaksinave. Theshtë ujku që ruan shtëpinë e pulave. -EcoWatch, 15 Dhjetor 2016

Së fundmi, nuk mund të harrojmë praktikën jo etike më hileqare dhe shqetësuese në kërkimin e vaksinave - korrja e qelizave fetale të abortuara.[33]nvic.org Aktualisht, Kanadaja dhe Kina janë duke bashkëpunuar në një vaksinë të koronavirusit që rrjedh nga indet e fetusit të abortuara.[34]Globe dhe Mail, 12 maj 2020 Si amerikan Peshkopi Strickland shkroi në Twitter, "nëse një vaksinë për këtë virus është e mundur vetëm nëse përdorim pjesë të trupit të fëmijëve të abortuar, atëherë unë do të refuzoj vaksinën ... Unë nuk do t'i vras ​​fëmijët për të jetuar".[35]twitter.com/Bishopoftyler (Për të qenë të qartë, kjo i referohet procesit të kultivimit të viruseve në qelizat nga një foshnjë e abortuar; nuk do të thotë që vaksinat përmbajnë indet fetare ose qelizat).

Me fjalë të tjera, kur publikut po i thuhet se një vaksinë COVID-19 mund të jetë e detyrueshme, dikush ka arsye të forta morale për ta refuzuar atë në disa nivele. Asnjë qeveri nuk ka të drejtë të detyrojë asnjë kimikat në ose në trupin e askujt. Asnjë qeveri nuk ka të drejtë të vrasë qëllimisht të tjerët për të mirën e "së mirës së përbashkët". Dhe popullata ka të drejtë të vërë në dyshim integritetin e asaj që përshkruhet me prova të sigurisë dhe moralit të çdo trajtimi mjekësor. Pavarësisht, të ashtuquajturit "kontrollues të fakteve" si Snopes, Raptor Skeptik dhe site të tjera të tilla - atë që unë e quaj "Ministria jozyrtare e Propagandës" - heqin me sarkasizëm dhe me patronizëm si "teoricienë konspiracioni" dhe "anti-vaxxers" këdo që sugjeron që industria e vaksinave të mos drejtohet nga shenjtorë të patëmetë. Por kur ata me lehtësi heqin dorë nga studimet e rishikuara nga kolegët, dëmtimi i përhapur i vaksinës dhe heqin dorë nga dëshmia e mijëra njerëzve që u plagosën përgjithmonë për jetën brenda disa orësh nga marrja e një vaksine ... real komplotistët kundër së vërtetës vijnë në sy.

… [Është] është komploti i heshtjes nga një pjesë e madhe e shtypit jo-katolik të botës. OPPOPE PIUS XI, Divini Redemptoris, n 18

Siç tha një shkencëtar, nëse goditni gishtin e këmbës me një çekiç dhe ndjeni dhimbje të papritur, ka të ngjarë të ishte çekiçi. Mjeshtrat e ndërgjegjes thjesht thonë se nuk ka çekan dhe dhimbja është e gjitha në kokën tuaj.

Ironikisht, mjeshtra të tjerë më të fuqishëm të ndërgjegjes parashikuan gjithashtu në 2012 me saktësi të frikshme se si një skenar "pandemik" do të sillte kushtet e sakta që po përjetojmë tani:

Qeveria e Kinës nuk ishte e vetmja që mori masa ekstreme për të mbrojtur qytetarët e saj nga rreziku dhe ekspozimi. Gjatë pandemisë, udhëheqësit kombëtarë në të gjithë botën përkulën autoritetin e tyre dhe vendosën rregulla dhe kufizime të mbyllura, nga mbajtja e detyrueshme e maskave të fytyrës tek kontrollet e temperaturës së trupit në hyrjet në hapësirat komunale si stacionet e trenit dhe supermarketet. Edhe pasi u shua pandemia, ky kontroll dhe mbikëqyrje më autoritare e qytetarëve dhe aktiviteteve të tyre mbërtheu dhe madje u intensifikua. Në mënyrë që të mbrohen nga përhapja e problemeve gjithnjë e më globale - nga pandemitë dhe terrorizmi transnacional te krizat mjedisore dhe varfëria në rritje - udhëheqësit në të gjithë botën morën një kontroll më të fortë të pushtetit. - "Skenarët për të Ardhmen e Teknologjisë dhe Zhvillimit Ndërkombëtar", f. 19; Rockefeller Themel

 

QENDRA E KONTROLLIT

Disa vjet më parë kur fillova këtë shkrim apostolit, pyeta një prift se çfarë mendonte për ato "teori konspirative" në lidhje me të ashtuquajturat "shoqëri sekrete" të tilla si Illuminati, Frimasonët, etj. Pa humbur asnjë goditje, ai tha: “Komplot? Po. Teoria? Jo ” Kjo më nisi të hetoj këto organizata vetëm për të zbuluar se, jo vetëm që ekzistojnë, por ato dënohen zyrtarisht nga Kisha.

Sa i rëndësishëm është kërcënimi që paraqet masoneria spekulative? Epo, tetë papë në shtatëmbëdhjetë dokumente zyrtarë e dënuan atë - mbi dyqind dënime Papnore të lëshuara nga Kisha, qoftë zyrtarisht ose joformalisht, në më pak se treqind vjet. - Stefeni, Mahowald, Ajo do të shtypë kokën tënde, Kompania Botuese MMR, f. 73

Dhe pse dënohen? Papa Leo XIII përmbledh:

… Ai që është qëllimi i tyre përfundimtar e shtyn veten të kuptohet - domethënë përmbysjen e plotë të të gjithë rendit fetar dhe politik të botës që ka prodhuar mësimi i krishterë dhe zëvendësimin e një gjendjeje të re të gjërave në përputhje me idetë e tyre, të të cilat bazat dhe ligjet do të nxirren nga thjesht natyralizmi nature natyra njerëzore dhe arsyeja njerëzore duhet që në të gjitha gjërat të jenë zonjë dhe udhëzuese. —POPA LEO XIII, Gjinia Humanum, Enciklike në Frimasonerinë, n.10, 20 Prill 1884

Arsyeja njerëzore, kur hedh poshtë provat e Zotit, është baza e mashtrimit. Kur filloni ta shikoni botën përmes lenteve të ateizmit, evolucionizmit, empirizmit, racionalizmit ... mund të arrini shpejt në një vend ku, nëse keni fuqi dhe para të mjaftueshme, e shihni veten si një nga elitat e zgjedhura për të sjellë një " e mira më e madhe ”për njerëzimin.

… Sepse megjithëse e njihnin Zotin, ata nuk i dhanë lavdi si Zotit ose nuk e falënderonin. Përkundrazi, ata u bënë të kotë në arsyetimet e tyre dhe mendjet e tyre të pakuptimta u errësuan… Ata janë të mbushur me çdo formë ligësie, të keqe, lakmie dhe ligësie… (Romakëve 1:21, 29)

Ndërsa nuk mund të gjykoj zemrat e familjeve bankare ndërkombëtare dhe globalistëve si George Soros, Rockefellers, Bill Gates, Rothschilds, Warren Buffet, Ted Turner, etj. Ne mund dhe duhet t'i gjykojmë veprat e tyre, duke filluar me fjalët e tyre.

Për më shumë se një shekull, ekstremistët ideologjikë në të dy skajet e spektrit politik ... besoj se ne jemi pjesë e një pune të fshehtë kundër interesat më të mirë të Shteteve të Bashkuara, duke karakterizuar familjen time dhe mua si "internacionalistë" dhe duke komplotuar me të tjerët nëpër botë për të ndërtuar një strukturë politike dhe ekonomike globale më të integruar - një botë, nëse dëshironi. Nëse kjo është akuza, unë jam fajtor, dhe jam krenar për të. - David Rockefeller, Kujtime, f. 405, Grupi Botues i Random House

Pasi bëra orë të panumërta kërkimesh mbi disa prej këtyre individëve, një model është shfaqur. Ka një interes dhe investim të çuditshëm nga shumica e tyre në fushën e farmaceutikës, bujqësisë dhe kontrollit të popullsisë. Big Pharma ishte në thelb shpikur nga Rockefellers përmes filantropisë dhe investimeve të tyre në fillim të shekullit 20.

Në fillim të viteve 1900, John D. Rockefeller dhe bashkëpunëtorët e tij u përpoqën të futnin ligjet e licencimit për praktikuesit mjekësorë që në parim ilegalizonin ilaçin natyror. Ata ilegalizuan ilaçin natyror me ligjet e licencimit: ky është libri i lojërave Rockefeller. -anonhq.com; shih Raporti i Corbett: "Mjekësia Rockefeller" nga James Corbett, 17 maj, 2020

Ata kishin një ndikim të drejtpërdrejtë në formimin dhe financimin e Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH). Por më shqetësuese ishin lidhjet e tyre me programin eugjenik të Gjermanisë naziste. 

… Që nga vitet 1920 Fondacioni Rockefeller kishte financuar kërkimet eugjenike në Gjermani përmes Instituteve Kaiser-Wilhelm në Berlin dhe Mynih, duke përfshirë edhe në Rajhun e Tretë. Ata vlerësuan sterilizimin e detyruar të njerëzve nga Gjermania e Hitlerit dhe idetë naziste mbi "pastërtinë" e racës. Ishte John D. Rockefeller III, një avokat i përjetshëm i eugjenikës, i cili përdori paratë e fondacionit të tij "pa taksa" për të filluar lëvizjen neo-Maltusiane të zvogëlimit të popullsisë përmes Këshillit të tij privat të Popullsisë në New York duke filluar në vitet 1950. Ideja e përdorimit të vaksinave për të ulur fshehurazi lindjet në Botën e Tretë gjithashtu nuk është e re. Miku i mirë i Bill Gates, David Rockefeller dhe Fondacioni i tij Rockefeller u përfshinë që në vitin 1972 në një projekt të madh së bashku me OBSH dhe të tjerët për të përsosur një tjetër "vaksinë të re". - William Engdahl, autor i "Farat e shkatërrimit", engdahl.oilgeopolitics.net, "Bill Gates flet për 'vaksinat për të zvogëluar popullsinë'", 4 Mars 2010

Standard Oil i zotëruar nga Rockefeller, i cili më vonë u bë Exxon. Ai furnizonte me karburant nëndetëset gjermane gjatë Luftës së Dytë Botërore.[36]"Kthimi në Nuremberg: Big Pharma duhet të përgjigjet për krimet kundër njerëzimit", Gabriel Donohoe, opednews.com Aksioneri tjetër më i madh në Standard Oil ishte IG Farben, një besim i madh petrokimik në Gjermani, i cili u bë një pjesë jetike e industrisë gjermane të luftës.[37]Farat e Shkatërrimit, F. William Engdahl, f. 108 Së bashku, ata formuan kompaninë "Standard IG Farben".[38]opednews.com

IG Farben punësoi shkencëtarët e farmacisë së Hitlerit që prodhuan eksplozivë, armë kimike dhe gaz helmues Zyklon B, i cili vrau shumë në dhomat e gazit të Auschwitz.[39]shih Wikipedia.com; vërtetësia.org Disa nga drejtorët e IG Farben u dënuan për krime lufte, por u lanë të lirë disa vjet më vonë. Ata u integruan shpejt në programet e qeverisë amerikane përmes "Operacionit Paperclip" në të cilin më shumë se 1,600 shkencëtarë, inxhinierë dhe teknikë gjermanë u morën nga Gjermania në Shtetet e Bashkuara, për punësimin e qeverisë amerikane, kryesisht midis 1945 dhe 1959. "[40]Wikipedia.org

 

Eksperimentet e reja

Ajo që kishte mbetur nga IG Farben u nda në tre kompani: Bayer, BASF dhe Hoechst.

Bayer tani është një nga kompanitë më të mëdha farmaceutike në botë që përqendrohet në farmaceutikë njerëzore dhe veterinare, produkte të kujdesit shëndetësor të konsumatorëve, kimikate bujqësore, fara dhe produkte të bioteknologjisë. Ata zotërojnë prodhuesin e vaksinave Merck (kush ishte paditur në 2010 për një vaksinë që mund të shkaktojë shytat dhe fruthin) dhe bleu Monsanto, prodhuesi më i madh në botë i herbicidit glifosat (Përmbledhje, tani lidhet me kancerin).

BASF është një nga prodhuesit më të mëdhenj të kimikateve në botë. Në vitin 1952, BASF u rikthye nën emrin e vet pas përpjekjeve të ish-anëtarit të Partisë Naziste dhe udhëheqësit të ekonomisë së luftës së Rajhut të Tretë, Carl Wurster.[41]wollheim-memorial.de Kompania ka qenë e përfshirë në prodhimin e herbicideve, pesticideve dhe nano grimcave amorfe, të cilat "përmirësojnë marrjen efikase të barnave, për shembull, në trupin e njeriut".[42]përbërësit e ushqimit të parë.com

E Hoechst-it menaxherët u akuzuan gjatë gjykimeve të Nurembergut për testimin e drogës mbi të burgosurit e kampit të përqendrimit.[43]Stephan H. Lindner. Brenda IG Farben: Hoechst Gjatë Rajhut të Tretë. Nju Jork. Cambridge University Press, 2008 Në 2005, kompania u bë një degë në pronësi të plotë të Sanofi-Aventis (tani e quajtur Sanofi), një kompani farmaceutike shumëkombëshe farmaceutike që, që nga viti 2013, ka shitjet e pestë më të mëdha në botë me recetë.[44]fiercepharma.com

Kjo është e gjitha për të thënë që Rockefellers dhe partnerët e tyre të biznesit, me rrënjë shkencore në eksperimentimet e urryera naziste në jetën njerëzore, kanë shkuar duke u bërë disa nga prodhuesit më të mëdhenj në botë të fara mjekësi. Për më tepër, "Fondacioni Rockefeller… si në formën e thellë të OBSH-së dhe mbajtjen e marrëdhënieve të gjata dhe komplekse me të."[45]Paper, AE Birn, “Backstage: marrëdhëniet midis Fondacionit Rockefeller dhe Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Pjesa I: Vitet 1940– 1960”; Sciencedirect.com Ata janë bashkuar me Bill dhe Melinda Gates Foundation, i cili aktualisht po punon krah për krah me Kombet e Bashkuara për të krijuar një vaksinë për çdo person në planet.

Gates dhe Rockefellers kanë një tjetër gjë të përbashkët: punën e tyre të hapur për të zvogëluar popullsinë globale. Bill Gates është djali i një drejtori të Planifikuar Prindëria. Ai kujtoi se si në "tryezën e darkës prindërit e mi ishin shumë të mirë në ndarjen e gjërave që po bënin. Dhe pothuajse na trajtojnë si të rritur, duke folur për këtë. ”[46]pbs.org Padyshim, ai mësoi shumë. Në një bisedë të diskutueshme TED dhjetë vjet më parë, Gates deklaroi:

Bota sot ka 6.8 miliardë njerëz. Kjo shkon deri në rreth nëntë miliardë. Tani, nëse bëjmë një punë vërtet të shkëlqyeshme për vaksinat e reja, kujdesin shëndetësor, shërbimet e shëndetit riprodhues, ne mund ta ulim atë me, ndoshta, 10 ose 15 përqind. -Biseda TED, 20 shkurt 2010; krh. shenjën 4:30

Sigurisht, është e vërtetuar se "kujdesi shëndetësor" dhe "shërbimet e shëndetit riprodhues" janë eufemizma në Kombet e Bashkuara për kontrollin e lindjeve dhe abortin. Lidhur me vaksinat, Gates përpiqet të shpjegojë në një tjetër intervistë që vaksinat për më të varfërit do të ndihmojnë pasardhësit e tyre të jetojnë më gjatë. Si të tillë, prindërit nuk do të ndjehen sikur kanë nevojë për më shumë fëmijë për t'u kujdesur për ta në moshën e vjetër. Kjo do të thotë, prindërit do të pushojnë së linduri fëmijë, beson Gates, sepse djali ose vajza e tyre do të kenë marrë vaksinën e tij. Ai pastaj krahason nivelet më të ulëta të lindjeve në vendet më të pasura për të mbështetur teorinë e tij si "provë" se kemi më pak fëmijë sepse ata janë më të shëndetshëm.

Sidoqoftë, kjo është thjesht në të mirë dhe patronizuese së paku. Kultura perëndimore është thellësisht e ndikuar nga materializmi, individualizmi dhe një "kulturë e vdekjes" që inkurajon heqjen e vetvetes nga çdo shqetësim dhe vuajtje. Viktima e parë e këtij mendimi ka qenë bujaria e të pasurit familje të mëdha. 

Por, mbrojtësit e sigurisë së vaksinave kanë luftuar prej kohësh me të dhënat e Fondacionit Bill dhe Melinda Gates mbi vaksinat. Si Robert F. Kennedy i Mbrojtja shëndetësore e fëmijëve vuri në dukje në prill të vitit 2020:

Obsesioni i Gates me vaksinat duket se ushqehet nga një bindje mesianike se ai është shuguruar për të shpëtuar botën me teknologji dhe një gatishmëri të ngjashme me zotin për të eksperimentuar me jetën e më pak njerëzve.

Duke premtuar të zhdukë Polio me 1.2 miliardë dollarë, Gates mori kontrollin e Bordit Kombëtar Këshillues të Indisë (NAB) dhe urdhëroi 50 vaksina të poliomelitit (nga 5) për çdo fëmijë para moshës 5 vjeç. Mjekët indian fajësojnë fushatën e Gates për një lloj shkatërrimi vaksinash Epidemia e poliomelitit që paralizoi 496,000 fëmijë mes viteve 2000 dhe 2017. Në vitin 2017, Qeveria Indiane thirri përsëri regjimin e vaksinave të Gates dhe dëboi Gates dhe miqtë e tij nga NAB. Shkalla e paralizës së poliomelitit ra ndjeshëm. Në vitin 2017, Organizata Botërore e Shëndetësisë pa dëshirë pranoi se shpërthimi global i poliomelitit është kryesisht lloji i vaksinës, që do të thotë se vjen nga Programi i Vaksinave të Gates. Epidemitë më të frikshme në Kongo, Filipine dhe Afganistan janë të gjitha të lidhura me vaksinat e Gates. Deri në vitin 2018, ¾ e rasteve globale të poliomelitit ishin nga vaksinat e Gates.

Në 2014, #GateFoundation financuar testet e vaksinave eksperimentale HPV, të zhvilluara nga GSK dhe Merck, në 23,000 vajza të reja në provincat e largëta Indiane. Përafërsisht 1,200 pësuan efekte anësore të rënda, përfshirë çrregullimet autoimune dhe pjellorisë. Shtatë vdiqën. Hetimet e qeverisë indiane akuzuan se studiuesit e financuar nga Gates kryen shkelje etike gjithëpërfshirëse: presion ndaj vajzave të rrezikuara të fshatit në gjyq, ngacmim të prindërve, falsifikim të formave të pëlqimit dhe refuzim të kujdesit mjekësor për vajzat e dëmtuara. Çështja është tani në Gjykatën e Lartë të vendit.

Në vitin 2010, Fondacioni Gates financoi një provë të vaksinës eksperimentale të malaries të GSK-së, duke vrarë 151 foshnje afrikane dhe duke shkaktuar efekte serioze anësore, duke përfshirë paralizën, konfiskimin dhe konvulsionet febrile në 1,048 nga 5,049 fëmijë.

Gjatë fushatës së Gates 'MenAfriVac 2002 në Afrikën Subsahariane, operativët e Gates vaksinuan me forcë mijëra fëmijë afrikanë kundër meningjitit. Midis 50-500 fëmijë zhvilluan paralizë. Gazetat e Afrikës së Jugut u ankuan, "Ne jemi derra gini për prodhuesit e drogës."

Ish Ekonomisti i Lartë i Nelson Mandelës, Profesor Patrick Bond, i përshkruan praktikat filantropike të Gates si "të pamëshirshme" dhe "të pamoralshme".

… Në vitin 2014, Shoqata e Mjekëve Katolikë të Kenisë akuzoi OBSH-në për sterilizimin kimik të miliona grave Keniane të pavullnetshme me një fushatë të rremë vaksinash "tetanozi". Laboratorët e pavarur gjetën formulën e sterilitetit në çdo vaksinë të testuar. -Postimi në Instagram, 9 Prill; 2020; shih gjithashtu postimin këtu

Por nëse me "kujdes shëndetësor" nënkuptohen barnat e Big Pharma, atëherë ajo po funksionon - edhe nëse është e paqëllimshme. Barnat me recetë janë shkaku i katërt kryesor i vdekjeve.[47]shëndetësore.usnews.com Në vitin 2015, numri i përgjithshëm i ilaçeve individuale me recetë të mbushura në farmaci ishte pak më shumë se 4 miliardë. Kjo është gati 13 receta për çdo burrë, grua dhe fëmijë në Shtetet e Bashkuara.[48]unitrehab.com Sipas një studimi të Harvardit:

Pak njerëz e dinë që ilaçet e reja me recetë kanë një shans 1 në 5 të shkaktojnë reagime serioze pasi të jenë aprovuar… Pak e dinë që rishikimet sistematike të tabelave spitalore zbuluan se edhe ilaçet e përshkruara siç duhet (përveç keq përshkrimit, mbidozimit ose vetë-përshkrimit) shkaktojnë rreth 1.9 milion shtrime në spital në vit. 840,000 pacientëve të tjerë të shtruar në spital u jepen barna që shkaktojnë reaksione serioze anësore për një total prej 2.74 milion reaksione serioze anësore të ilaçeve. Rreth 128,000 njerëz vdesin nga ilaçet e përshkruara për ta. Kjo i bën barnat me recetë një rrezik të madh shëndetësor, duke u renditur në vendin e 4 me goditje në tru si shkak kryesor i vdekjes. Komisioni Evropian vlerëson se reagimet negative nga ilaçet e përshkruara shkaktojnë 200,000 vdekje; kështu së bashku, rreth 328,000 pacientë në SH.B.A. dhe Evropë vdesin nga ilaçet e përshkruara çdo vit. - "Ilaçe të reja me recetë: Një rrezik i madh shëndetësor me pak përparësi kompensuese", Donald W. Light, 27 qershor 2014; etika.harvard.edu

Këshilli i Popullsisë Rockefeller, i cili ka dhuruar për Prindërinë e Planifikuar, kryen kërkime në biomjekësinë, shkencat sociale dhe shëndetin publik, gjithashtu luan një rol aktiv në kontrollin e popullatës përmes kërkimit dhe licencimit të produkteve dhe metodave kontraceptive dhe duke promovuar "planifikimin familjar dhe riprodhues kujdes shëndetësor ”(dmth. abort).[49]shih web.archive.org Në një raport vjetor të vitit 1968 të Fondacionit Rockefeller, ai u ankua se

Shumë pak punë është duke u zhvilluar në lidhje me metodat, metodat imunologjike si vaksinat, për të zvogëluar pjellorinë, dhe kërkohet shumë më tepër hulumtime nëse këtu do të gjendet një zgjidhje. - “The President Five Five Year Review, Report Annual 1968, f. 52; shiko pdf këtu

Lidhjet nuk mbarojnë këtu. Gates me kuriozitet investoi miliona në Monsanto. Edhe njehere, fara Bar-kontrolli dhe manipulimi i ushqimit dhe produkteve shëndetësore - janë një objektiv i përbashkët midis filantropëve globalistë.[50]seattletimes.com A është thjesht rastësi, pra, që Përmbledhja e Monsanto, e cila tani po shfaqet kudo dhe në gjithçka nga ujra nëntokësoreshumica e ushqimeveUshqim kafshesh mbi 70% e trupave amerikanë- është gjithashtu e lidhur drejtpërdrejt me vaksina?

Glyphosate është një gjumë për shkak se toksiciteti i tij është tinëzare dhe akumuluese dhe kështu ngadalë dëmton shëndetin tuaj me kalimin e kohës, por ajo punon në mënyrë sinergjike me vaksinat ... Në veçanti sepse glifosati hap barrierat. Hap barrierën e zorrës dhe hap barrierën e trurit… si pasojë, ato gjëra që ndodhen në vaksina futen në tru, ndërsa nuk do të ndodhnin nëse nuk do të kishit të gjithë glifosatin. ekspozimi nga ushqimi. - Dr. Stephanie Seneff, Shkencëtare e Lartë Kërkimore në Laboratorin e Shkencave Kompjuterike dhe Inteligjencës Artificiale MIT; E vërteta rreth vaksinëss, dokumentar; transkriptimi, f. 45, Episodi 2

Sulfati i kolesterolit luan një rol thelbësor në fekondim dhe zinku është thelbësor për sistemin riprodhues mashkullor, me një përqendrim të lartë që gjendet në spermë. Kështu, zvogëlimi i mundshëm i bio-disponueshmërisë së këtyre dy lëndëve ushqyese për shkak të efekteve të glifosatit mund të jetë kontribues për të varfëri probleme. - "Supresioni i Glyphosate i Enzimave të Citokromit P450 dhe Biosinteza e Amino Acidit nga Mikrobioma e Gutit: Rrugët drejt Sëmundjeve Moderne", nga Dr. Anthony Samsel dhe Dr. Stephanie Seneff; njerezit.csail.mit.edu

"Shkencëtarët paralajmërojnë për krizën e numrit të spermës" - titulli i lajmeve, Pavarur, 12 Dhjetor 2012

Kriza e infertilitetit është pa dyshim. Tani shkencëtarët duhet të gjejnë shkakun count numri i spermatozoideve në meshkujt perëndimorë është përgjysmuar. - 30 korrik 2017, Guardian

Në fakt, kompanitë kryesore që përdorin inxhinierinë gjenetike për të prodhuar vaksina, janë gjithashtu kryesisht përgjegjëse për futjen e inxhinierisë gjenetike në furnizimin me ushqim: Sanofi, GlaxoSmithKline, Merck & Co., Pfizer dhe Novartis. Dhe Gates kontribuon për të gjithë ata.[51]nvic.org

Ndërsa ka shumë njerëz të mirë dhe të ndershëm në industritë e vaksinave dhe mjekësisë, ka gjithashtu shumë injorancë dhe mohim për sa i përket efektit të përgjithshëm të inxhinierisë sintetike që po ndodh dhe mbulimit të plotë. Arlyshtë e qartë se imuniteti njerëzor po depërton dhe vaksinat, për ironi të fatit, po shfaqen si një faktor kryesor. Përdorimi i vaksinave të ADN-së "prodhon në thelb një qenie njerëzore të modifikuar gjenetikisht, me efekte të panjohura afatgjata"[52]Childrenshealthdefense.org ndërsa vaksinat e ARNi që propozohen (dhe nxituan) për COVID-19 do të "kthente qelizat e trupit në ad hoc fabrikat e drogës. ”[53]statenews.com Nga shpërthimi i sëmundjeve auto-imune në një rritje të ndjeshmërisë ndaj sëmundjeve tek ata që vaksinohen,[54]thelancet.com, mercola.com, newsmax.com, kolektiv-evolucion.com, shkencë-direkte.com, apa.org, Childrenshealthdefense.org diçka është jashtëzakonisht e gabuar në këtë eksperiment njerëzor.[55]Lexoj Çelësi i Kaducusit për të dëgjuar paralajmërimet nga shkencëtarë të njohur për vaksinat eksperimentale të ARN-së që mbështillen për koronavirusin.

 

KRIZA E PERFEKTE

Sigurisht, do të isha i paqartë nëse nuk do të përmendja dogmën tjetër që lidh të gjithë këta globalistë së bashku: ndryshimet klimatike. Në fakt, kjo bisedë e TED nga Gates kishte të bënte me uljen e emetimeve të karbonit në zero, pjesërisht, duke ulur rritjen e popullsisë. Po pse ndryshimi i klimës? Sepse ky është mjeti me të cilin mund të ristrukturohet e gjithë ekonomia globale në një sistem socialist / komunist. Si një zyrtar në Panelin Ndërqeveritar të KB për Ndryshimet Klimatike (IPCC) pranoi sinqerisht:

… Duhet të çlirohet nga iluzioni se politika ndërkombëtare e klimës është politikë mjedisore. Në vend të kësaj, politika e ndryshimit të klimës ka të bëjë me mënyrën se si rishpërndajmë de fakto pasuria e botës —Otmar Edenhofer, dailysignal.com, 19 nëntor 2011

Prandaj, Pandemika e Kontrollit del në një pamje të qartë: me fuqinë mbi ushqimin, shëndetin dhe mjedisin në duart e këtyre globalistëve, ata kontrollojnë jo vetëm krizat, por mjetet për t'i zgjidhur ato. Mbetet vetëm që një popullsi e frikësuar dhe e tufuar të bashkohet me revolucionin.

Ne jemi në prag të një transformimi global. E tëra që na duhet është kriza e duhur e madhe dhe kombet do të pranojnë Rendin e Ri Botëror. —David Rockefeller, duke folur në KB, 14 shtator 1994

Ky është një citat i cituar gjerësisht në Internet, por që është i vështirë për të gjetur burimin origjinal, nëse ekziston fare. Sidoqoftë, ky fjalim është gjetur:

Kjo dritare aktuale e mundësive gjatë së cilës mund të ndërtohet një rend botëror me të vërtetë paqësor dhe i ndërvarur nuk do të jetë i hapur për shumë kohë. Tashmë ka forca të fuqishme në punë që kërcënojnë të shkatërrojnë të gjitha shpresat dhe përpjekjet tona. - Darka e Ambasadorit të UN, 14 shtator 1994; YouTube, në shenjën 4:30; gjithashtu, për tërë fjalimin, shih C-SPAN

Ai pastaj shprehet se mundësia për udhëheqjen "e ndriçuar" amerikane nuk ka qenë kurrë më e madhe ("e ndriçuar" u referohet atyre që posedojnë njohuri ezoterike të shoqërive sekrete). Kërcënimi ndaj rendit të ri që ai parashikon vjen, ndër të tjera, nga "fondamentalistët militantë që duan të nënshtrojnë ose edhe të eleminojnë këdo që nuk përputhet me bindjet e tyre të ngurta ideologjike" (Kisha Katolike?). Ai më pas vëren se si shëndeti i përmirësuar publik ka ulur shkallën e vdekshmërisë foshnjore me 60% dhe rritjen e jetëgjatësisë. Kjo është mirë, apo jo? Por papritmas fjalimi merr një kthesë të errët: ky përparim i dukshëm vetëm do të rrisë popullsinë e botës, thotë ai, në nivele "katastrofike" deri në "2020":

Ndikimi negativ i rritjes së popullsisë në të gjitha ekosistemet tona planetare po bëhet jashtëzakonisht i dukshëm. - Po aty.

Unë pohoj se nuk është rritja e popullsisë, e cila është vullneti i Zotit për racën njerëzore (Zanafilla 1:28), por lakmia, kontrolli dhe manipulimi i ekosistemeve dhe njerëzve që banojnë brenda tyre, që është kërcënimi ekzistencial "dukshëm i dukshëm" në 2020

… Ata me njohuri, dhe posaçërisht burimet ekonomike për t'i përdorur ato, [kanë] një mbizotërim mbresëlënës ndaj tyre i gjithë njerëzimi dhe e gjithë bota. Asnjëherë njerëzimi nuk ka pasur një fuqi të tillë mbi vetveten, megjithatë asgjë nuk siguron që ajo do të përdoret me mençuri, veçanërisht kur kemi parasysh se si po përdoret aktualisht. Ne kemi nevojë, por mendojmë për bombat bërthamore të hedhura në mes të shekullit të njëzetë, ose një varg teknologjie që nazizmi, komunizmi dhe regjime të tjera totalitare kanë përdorur për të vrarë miliona njerëz, për të mos thënë asgjë nga arsenal gjithnjë e më vdekjeprurës i armëve në dispozicion për luftë moderne. Në duart e kujt qëndron e gjithë kjo fuqi, apo do të përfundojë përfundimisht? Extremelyshtë jashtëzakonisht e rrezikshme që një pjesë e vogël e njerëzimit ta ketë atë. OPPOPE FRANCIS, Laudato si ', n 104; www.vatican.va

… Pa udhëzimin e bamirësisë në të vërtetë, kjo forcë globale mund të shkaktojë dëme të papara dhe të krijojë ndarje të reja brenda familjes njerëzore… njerëzimi rrezikon rreziqe të reja skllavërimi dhe manipulimi. —POPE BENEDIKTI XVI, Caritas në Veritate, n.33, 26

Prandaj, COVID-19, së bashku me parashikimet e pafund (dhe gjithnjë dështuese) apokaliptike të ndryshimit të klimës, duket se është kriza e duhur për të sjellë revolucionin e nevojshëm për të përfunduar transformimin në një Rend të Ri Botëror. Përsëri, thjesht pyesni globalistët:

Kjo është kriza e jetës time. Edhe para goditjes pandemike, kuptova se ishim në një moment revolucionar ku ajo që do të ishte e pamundur apo edhe e pakonceptueshme në kohë normale ishte bërë jo vetëm e mundur, por ndoshta edhe absolutisht e nevojshme. Dhe më pas erdhi Covid-19, i cili ka prishur totalisht jetën e njerëzve dhe ka kërkuar sjellje shumë të ndryshme. Shtë një ngjarje e paparë që ndoshta nuk ka ndodhur kurrë në këtë kombinim. Dhe vërtet rrezikon mbijetesën e civilizimit tonë… ne duhet të gjejmë një mënyrë për të bashkëpunuar në luftën kundër ndryshimeve klimatike dhe koronavirusit të ri. - George Soros, 13 maj, 2020; independent.co.uk

Shton Gates, i cili dhuroi 10 miliard dollarë për OBSH në 2010 ndërsa deklaroi se kishim hyrë në "Bashkëpunimin e Dekadës së Vaksinave":[56]gatesfoundation.org

Fairshtë e drejtë të thuash se gjërat nuk do të kthehen në normalitetin e duhur derisa të kemi një vaksinë që i kemi dhënë në të gjithë botën. —5 Prill 2020; Real Clear Politics

Sigurisht, asgjë nga këto nuk është e mundur pa ndihmën e mediave për të terrorizuar popullatën në baza ditore.[57]Në fakt, shumë ekspertë mjekësorë e kanë theksuar atë stres është një nga shkaqe kryesore të dobësimit të sistemit imunitar. Me fjalë të tjera, duke kufizuar të shëndetshmit, duke i ndaluar ata të ndërveprojnë dhe të vizitojnë familjet e tyre, duke i lënë ata pa ndihmë të shikojnë financat e tyre duke u zvogëluar dhe vendet e tyre të punës zhduken, e kombinuar me prirjen e njerëzve për të pirë duhan, pirë dhe për të ngrënë më shumë nën detyrim, e aq më pak të ulen dhe të bëjnë asgjë ... nuk po krijon një stuhi të përsosur për të shëndetshmit sëmuren.

Ne jemi mirënjohës të Washington Post, New York Times, kohë revista dhe botime të tjera të shkëlqyera, drejtorët e të cilëve kanë marrë pjesë në takimet tona dhe kanë respektuar premtimet e gjykimit për gati dyzet vjet. Do të ishte e pamundur për ne të zhvillonim planin tonë për botën nëse do të ishim nënshtruar dritave të ndritshme të publicitetit gjatë atyre viteve. Por, bota tani është më e sofistikuar dhe e përgatitur të marshojë drejt një qeverie botërore. Sovraniteti mbinacional i një elite intelektuale dhe bankierësh botërorë është sigurisht i preferueshëm nga vetëvendosja kombëtare e praktikuar në shekujt e kaluar. —David Rockefeller, Duke folur në takimin e Bilderberger në Qershor 1991 në Baden, Gjermani (një takim i ndjekur gjithashtu nga Guvernatori i atëhershëm Bill Clinton dhe nga Dan Quayle)

 

Kopsht i rremë

Në mbyllje, ne duhet të kuptojmë se kjo Pandemi e Kontrollit është përfundimisht shpirtëror në natyrë. Ka me të vërtetë një komplotist, dhe ai është Satanai. Plani i tij, nga agimi i epokave, ka qenë që të rikrijojë Edenin - pa Perëndinë. Dhe tani kemi arritur në orën e tij të errët dhe triumfin në dukje ndërsa revolucioni socio-teknologjik që është përmbushur në miliarda fillon të arrijë kulmin e tij.

Kush mund të krahasohet me bishën ose kush mund të luftojë kundër saj? (Zbul. 13: 4)

Në Eden, Adami dhe Eva kishin shëndet të përsosur… dhe kjo premtohet tani nga vaksinat;[58]Pedro Alonso, Drejtor për Institutin për Shëndetin Global të Barcelonës, u emërua bashkëkryetar i Komitetit Drejtues për "Dekadën e Vaksinave" të Bill Gate. Alonso deklaroi: «Vaksinat janë mrekulli. Për vetëm disa dollarë për fëmijë, vaksinat parandalojnë sëmundjen dhe paaftësinë për një jetë. Ne duhet të sigurohemi që njerëzit të kuptojnë që vaksinat janë një nga investimet më të mira në shëndet. " -gatesfoundation.org nuk kishte dhimbje dhe vuajtje… të premtuara tani nga ilaçet me recetë; nuk kishte uri… premtuar të mbrohet tani nga ushqim i rritur në laborator; nuk kishte vdekje… premtuar të mbarojë tani duke shkrirë mendjet dhe vetëdijen njerëzore me inteligjencën artificiale. Adamit nuk iu desh të luftonte me barërat e këqija ... dhe kjo premtohet tani nga farat e OMGJ-ve; Evës nuk iu desh të duronte dhimbjen e lindjes ... dhe kjo premtohet tani nga kontracepsioni dhe aborti. Dhe së fundmi, parajsa e Adamit dhe Evës ishte një harmoni dhe paqe me natyrën dhe ndarja e plotë e burimeve të krijimit me njëri-tjetrin ... dhe kjo premtohet tani nga iniciativat "Jeshile" dhe "rishpërndarja e pasurisë".[59]shih Paganizmi i Ri seri

Dhe Kozmosi do të jetë një.

La Mosha e re e cila po agon do të jetë e mbushur me njerëz nga qenie të përsosura, androgjene, të cilët janë plotësisht në komandë të ligjeve kozmike të natyrës. Në këtë skenar, krishterimi duhet të eliminohet dhe t'i japë vendin një feje globale dhe një rendi të ri botëror.  -Jezu Krishti, Bartësi i Ujit të Jetës, n 4, Këshillat Papnorë për Kulturë dhe Dialog Ndërfetar

Por siç thuhet Zoja tha në një shfaqje të fundit të Gisella Cardia në Itali:

Së shpejti djali im Jezus do të vijë të shkatërrojë kopshtin që Satanai i ka krijuar vetes: mos i besoni gënjeshtrave dhe iluzioneve të tij. —12 maj 2020; countdowntothekingdom.com

Në të vërtetë, ky makth distopik që po shpaloset para nesh, i shtyrë nga njerëz të mashtruar, do të jetojë me pak kohë. Por ne do të testohemi. Revolucioni Global shoqëritë sekrete kanë kërkuar prej kohësh që synojnë para së gjithash Kishën, Pasioni i së cilës është tani afër. Ata thjesht nuk kanë pasur mjetet për të kontrolluar saj.

Tai letrën e bardhë të Fondacionit Rockefeller, "Plani Kombëtar i Veprimit për Testimin COVID-19”Përcakton një kornizë strategjike që synon qartë të bëhet pjesë e një strukture të mbikëqyrjes dhe kontrollit shoqëror të përhershëm që kufizon ashpër lirinë personale dhe lirinë e zgjedhjes. - "Kontaktoni Aplikacionet për Gjurmim Shkelin Privatësinë", Dr. Joseph Mercola, 15 maj, 2020; mercola.com

Bill Gates deklaroi qartë në një Reddit Q & A:

Përfundimisht do të kemi disa certifikata dixhitale për të treguar se kush është rikuperuar ose testuar kohët e fundit, ose kur kemi një vaksinë, kush e ka marrë atë. - Mars 2020, reddit.com

Mbi 60 kompani të teknologjisë kanë filluar punën në The Iniciativa e Kredencialeve COVID-19 (CCI) për të krijuar një "certifikatë dixhitale" ose "pasaportë të imunitetit". [60]covidcreds.com "Certifikata lejon individët të provojnë (dhe të kërkojnë prova nga të tjerët) se janë rikuperuar nga koronavirusi i ri, kanë dalë pozitiv për antitrupa ose kanë marrë një vaksinim, pasi të jetë në dispozicion."[61]coindesk.com Kjo është e njohur si "gjurmimi i kontaktit". Të tjerët po zhvillojnë dhe bëjnë presion për aplikacione "të detyrueshme" COVID-19 për këtë qëllim.[62]quillette.com Ndërsa CCI po mbështetet në nisma vullnetare, ish-Presidenti Bill Clinton shkon më tej, duke evokuar kujtimet e "Këmishave Kafe" të regjimit të Hitlerit:

Ajo që na duhet është një bërthamë kombëtare e njerëzve të shëndetshëm të cilët janë trajnuar siç duhet për të dalë dhe të bëjnë këtë gjurmim të kontratës. -e ndaluar.com, video, shenja 1:24

Guvernatori Cuomo i New York-ut në të vërtetë bëri thirrje për një "ushtri gjurmuesish" të cilët do të "vepronin si" detektiv, hetues, në hapësirën e shëndetit publik "me vetëm një 'Diplomë të shkollës së mesme' e nevojshme për t'u kualifikuar.[63]nbcnews.com, 17 Prill 2020

Gavi, kooperativa e Bill Gates dhe OBSH e njohur si Aleanca e Vaksinave, po punon për të përfshirë vaksinat dhe ID-të dixhitale në mënyrë që të gjurmojë dhe gjurmojë çdo qenie njerëzore në planet si pjesë e KB-ve. Programi ID2020.[64]biometupdate.com, Literatura e Gavi premton se imunizimi është kyç për të përmbushur 14 nga 17 qëllimet e zhvillimit të qëndrueshëm të Kombeve të Bashkuara.[65]gavi.org Këto qëllime, siç i shpjegova në seritë e mia Paganizmi i Ri, synojnë një formë të re të komunizmi global. Vaksinimi, pra, është një themelor kërkesë të çdo kombi të përkushtuar për zhvillim të qëndrueshëm.

Nëse shteti mund të shënojë, gjurmojë dhe detyrojë qytetarët kundër vullnetit të tyre të injektohen biologjikë me toksicitet të njohur dhe të panjohur sot, nuk do të ketë asnjë kufizim në të cilin liritë individuale shteti mund të heqë në emër të së mirës më të madhe nesër. - Barbara Loe Fisher, Bashkëthemeluese NVIC

Në vitin 2018, Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara krijoi një Task Force mbi "Financimin Dixhital të Synimeve të Zhvillimit të Qëndrueshëm (SDG)", me fjalë të tjera, për të sjellë transformimin përfundimtar të ekonomisë globale në një shoqëri pa para.[66]digitalfinancingtaskforce.org

Pandemia e Kontrollit është një virus që po pushton çdo aspekt të trupit botëror.

 

KONSTRONIMI PINRFUNDIMTAR

Në Shkurt të vitit 2019, shkrova që nuk dyshoja për një bllokim botëror që do të vinte një vit më vonë Korrëzimi i Madh si një paralajmërim se si njerëzimi po detyrohet pa dyshim në një sistem me të cilin do të na kërkohet të "blejmë dhe shesim" me kushte mbi të cilat nuk kemi më kontroll. Pastaj, në Mars 2020, djali im dhe unë po diskutonim mundësinë shumë reale se si "Shenja e bishës" mund të jetë diçka në dukje praktike dhe e arsyeshme për një person mesatar. Papritmas "pashë" në syrin e mendjes time një vaksinë që do të integrohej në një "tatuazh" elektronik të llojeve që mund të jenë i padukshëm. Ishte një koncept që nuk më kishte shkuar kurrë në mendje nga distanca. Të nesërmen, kjo histori e lajmeve u ribotua:

Për njerëzit që mbikëqyrin nismat mbarëkombëtare të vaksinimit në vendet në zhvillim, mbajtja e të dhënave se kush e ka bërë vaksinimin dhe kur mund të jetë një detyrë e vështirë. Por studiuesit nga MIT mund të kenë një zgjidhje: ata kanë krijuar një bojë që mund të ngulitet në mënyrë të sigurt në lëkurë krahas vetë vaksinës dhe është e dukshme vetëm duke përdorur një aplikacion të veçantë për kamera smartphone dhe filtër. -futurizëm, Dhjetor 19th, 2019

Pastaj, rreth një javë më vonë, historitë e lajmeve mbi Bill Gates dhe plani për të vaksinuar dhe gjurmuar planetin filluan të jehojnë në të gjithë botën. Dhe kjo ka shkaktuar shumë frikë. Gjë që i bën fjalët e Papës Emeritus Benedikti në një biografi e re që do të dalë së shpejti (në anglisht) të gjitha më të fuqishmet dhe më të domosdoshme:

Shoqëria moderne është në mes të formulimit të një religjioni antikristian dhe nëse dikush kundërshton atë, njeriu po ndëshkohet nga shoqëria me shfarosje… Frika nga kjo fuqi shpirtërore e Anti-Krishtit është vetëm më shumë sesa e natyrshme, dhe në të vërtetë ka nevojë për ndihmën e lutjeve nga një dioqezë e tërë dhe e Kishës Universale në mënyrë që t'i rezistojë asaj. -Benedikti XVI Biografia: Vëllimi Një, nga Peter Seewald

Dhe kështu, ne do të

 

LIDHJE ME LIDHJE

Nga viti 2007: Kontrolli! Kontrolli!

Korrektësia politike dhe Apostazia e Madhe

Helmimi i Madh

Korrëzimi i Madh

Ndryshimi i klimës dhe mashtrimi i madh

Fake News, Revolucion i Vërtetë

Revolucion Tani!

Kur komunizmi kthehet

 

 

Për të udhëtuar me Mark in La Tani Word,
klikoni në banderolën më poshtë për të pajtohem.
Emaili juaj nuk do të ndahet me askënd.

 
Shkrimet e mia po përkthehen francez! (Merci Philippe B.!)
Hidh lire mes écrits en français, kliko sur le drapeau:

 
 

 

Print Friendly, PDF & Email

Shënimet

Shënimet
1 cdc.gov ; Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), një në 25 njerëz në botë kishte një sëmundje ngjitëse seksuale deri në vitin 2016. -medpagetoday.com
2 Tani është pesë pas bashkimit të CBS / Viacom; businessinsider.com
3 abcnews.go.com
4 krh. "Policia i nxit Britanikët të raportojnë fqinjët nëse ata shkelin rregullat e mbylljes së koronavirusit"; yahoonews.com
5 mercola.com
6 28 Prill, 2020; rcinet.ca
7 huffingtonpost.ca
8 shih Helmimi i Madh
9 nvic.org
10 cdc.gov
11 prnewswire.com
12 NaturalNews.com, 11 nëntor 2018
13 hrsa.gov
14 hrsa.gov
15 hrsa.gov
16 mercola.com
17 Vaksinë, 26 Shkurt 2016; 195,270 femra morën 528,913 doza të vaksinës HPV me një normë prej 9.9 që u shtruan në spital.
18 abcnews.go.com
19 rand.org
20 Sciencedaily.com
21 ushqimlergji.org
22 Vaksinat dhe Autoimuniteti, faqe 50
23 shih studimet këtu, këtudhe këtu
24 Childrenshealthdefense.org
25 E vërteta rreth vaksinave, dokumentar; transkriptimi, f. 176, Episodi 6
26 thelancet.com
27 "Korrelacioni midis niveleve të paralizimit akut të dobët të poliomelitit me frekuencën e poliomelitit të pulsit në Indi", gusht, 2018, Researchgate.net; PubMed; mercola.com
28 28 qershor 2017; npr.com
29 nvic.org
30 La NPR përfundon e tyre artikull duke deklaruar: “… tani për tani, vaksina e gjallë vazhdon të jetë kali i punës i fushatës globale të çrrënjosjes së poliomelitit për disa arsye. Së pari është e lirë, duke kushtuar vetëm rreth 10 centë një dozë kundrejt 3 dollarësh një dozë për vaksinën e injektuar dhe të vrarë. ”
31 Ty Bolinger, E vërteta rreth vaksinave, dokumentar; transkriptimi, f. 171, Episodi 6
32 https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22375842/
33 nvic.org
34 Globe dhe Mail, 12 maj 2020
35 twitter.com/Bishopoftyler
36 "Kthimi në Nuremberg: Big Pharma duhet të përgjigjet për krimet kundër njerëzimit", Gabriel Donohoe, opednews.com
37 Farat e Shkatërrimit, F. William Engdahl, f. 108
38 opednews.com
39 shih Wikipedia.com; vërtetësia.org
40 Wikipedia.org
41 wollheim-memorial.de
42 përbërësit e ushqimit të parë.com
43 Stephan H. Lindner. Brenda IG Farben: Hoechst Gjatë Rajhut të Tretë. Nju Jork. Cambridge University Press, 2008
44 fiercepharma.com
45 Paper, AE Birn, “Backstage: marrëdhëniet midis Fondacionit Rockefeller dhe Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Pjesa I: Vitet 1940– 1960”; Sciencedirect.com
46 pbs.org
47 shëndetësore.usnews.com
48 unitrehab.com
49 shih web.archive.org
50 seattletimes.com
51 nvic.org
52 Childrenshealthdefense.org
53 statenews.com
54 thelancet.com, mercola.com, newsmax.com, kolektiv-evolucion.com, shkencë-direkte.com, apa.org, Childrenshealthdefense.org
55 Lexoj Çelësi i Kaducusit për të dëgjuar paralajmërimet nga shkencëtarë të njohur për vaksinat eksperimentale të ARN-së që mbështillen për koronavirusin.
56 gatesfoundation.org
57 Në fakt, shumë ekspertë mjekësorë e kanë theksuar atë stres është një nga shkaqe kryesore të dobësimit të sistemit imunitar. Me fjalë të tjera, duke kufizuar të shëndetshmit, duke i ndaluar ata të ndërveprojnë dhe të vizitojnë familjet e tyre, duke i lënë ata pa ndihmë të shikojnë financat e tyre duke u zvogëluar dhe vendet e tyre të punës zhduken, e kombinuar me prirjen e njerëzve për të pirë duhan, pirë dhe për të ngrënë më shumë nën detyrim, e aq më pak të ulen dhe të bëjnë asgjë ... nuk po krijon një stuhi të përsosur për të shëndetshmit sëmuren.
58 Pedro Alonso, Drejtor për Institutin për Shëndetin Global të Barcelonës, u emërua bashkëkryetar i Komitetit Drejtues për "Dekadën e Vaksinave" të Bill Gate. Alonso deklaroi: «Vaksinat janë mrekulli. Për vetëm disa dollarë për fëmijë, vaksinat parandalojnë sëmundjen dhe paaftësinë për një jetë. Ne duhet të sigurohemi që njerëzit të kuptojnë që vaksinat janë një nga investimet më të mira në shëndet. " -gatesfoundation.org
59 shih Paganizmi i Ri seri
60 covidcreds.com
61 coindesk.com
62 quillette.com
63 nbcnews.com, 17 Prill 2020
64 biometupdate.com,
65 gavi.org
66 digitalfinancingtaskforce.org
Postuar ne BALLINA, GJYKIMET E MADHE.