Ironia tragjike

(AP Photo, Gregorio Borgia/Foto, The Canadian Press)

 

DISA Kishat katolike u dogjën deri në themel dhe dhjetëra të tjera u vandalizuan në Kanada vitin e kaluar pasi u shfaqën akuza se "varre masive" u zbuluan në ish shkollat ​​rezidenciale atje. Këto ishin institucione, themeluar nga qeveria kanadeze dhe të drejtuar pjesërisht me ndihmën e Kishës, për të "asimiluar" popujt indigjenë në shoqërinë perëndimore. Pretendimet për varre masive, siç rezulton, nuk janë vërtetuar kurrë dhe provat e mëtejshme sugjerojnë se ato janë krejtësisht të rreme.[1]shih Nationalpost.com; Ajo që nuk është e pavërtetë është se shumë individë u ndanë nga familjet e tyre, u detyruan të braktisnin gjuhën e tyre amtare dhe në disa raste u keqtrajtuan nga drejtuesit e shkollave. Dhe kështu, Françesku ka fluturuar në Kanada këtë javë për t'u kërkuar falje njerëzve indigjenë të cilëve u është bërë padrejtësi nga anëtarët e Kishës. 

 
Një Ironi tragjike

Është një moment i vetë-reflektimit të thellë si për Kishën ashtu edhe për vendin. Por mjerisht, është gjithashtu një moment i vetë-mashtrimit të thellë. Sepse ndërsa Kryeministri dhe Papa vajtojnë për padrejtësitë që ndodhën, ata po injorojnë plotësisht padrejtësitë e reja që ndodhin nën hundën e tyre - dhe shkaktuar prej tyre. Dhe ky është ndarja e vazhdueshme, persekutimi dhe fyerja e individëve që kanë vendosur të mos detyrohen të marrin një terapi gjene eksperimentale të quajtur "vaksina COVID". Ironia është absolutisht mahnitëse dhe tragjike. Si mund të guxojë, për shembull, Justin Trudeau të sugjerojë se falja e Papës nuk shkon aq larg sa duhet?[2]Trudeau ia hedh fajin për shkollat ​​rezidenciale pothuajse tërësisht Kishës Katolike, e cila është një shtrembërim i plotë i fakteve historike: shih këtu ndërsa ai vazhdon të bëjë një luftë të pakuptimtë kundër kanadezëve të tjerë që ushtrojnë autonominë e tyre të ligjshme trupore?

Vetëm këtë javë, unë u kontaktova nga një nënë, djali atletik i së cilës është përjashtuar nga Skuadra e Kanadasë, sepse nuk i është injektuar një vaksinë COVID që nuk i nevojitet. Nëna, shumë e vetëdijshme se të rinjtë atletikë po shtrohen në spital dhe madje po vdesin nga miokarditi në shumë vende për shkak të goditjes,[3]kf. Statistikat e mio/perikarditit: openvaers.com/covid-data/myo-perikardit refuzon të rrezikojë djalin e saj kur ai ka një 99.9973% mundësia për të mbijetuar nga virusi nëse e merr atë. [4]Këtu janë statistikat e shtresuara sipas moshës të shkallës së vdekshmërisë së infeksionit (IFR) për sëmundjen COVID-19, të përpiluara së fundmi nga John IA Ioannides, një nga biostatisticienët më prestigjioz në botë.

0-19: .0027% (ose një shkallë mbijetese prej 99.9973%)
20-29 .014% (ose një shkallë mbijetese prej 99.986%)
30-39 .031% (ose një shkallë mbijetese prej 99.969%)
40-49 .082% (ose një shkallë mbijetese prej 99.918%)
50-59 .27% (ose një shkallë mbijetese prej 99.73%)
60-69 .59% (ose një shkallë mbijetese prej 99.41%)

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.07.08.21260210v1
Universiteti i Torontos tani thotë se do t'i ndalojë studentët nga kampusi këtë vjeshtë nëse nuk do të kenë të paktën dy të shtëna.[5]utoronto.ca duke shkatërruar ëndrrat dhe mundësitë e shumë të rinjve. Një mik tjetër shkroi këtë javë duke thënë se ai është përjashtuar nga programi i doktoraturës për refuzimin e goditjes. Më kanë kontaktuar infermierë, mjekë, pilotë dhe shumë profesionistë të tjerë – të gjithë ata që janë pushuar nga puna pasi kanë deklaruar se nuk do të marrin pjesë në këtë eksperiment, i cili është ende në prova njerëzore të paktën deri në fund të vitit 2023.[6]clinicaltrials.gov Në familjen time të madhe, gjashtë kanë humbur punën e tyre - nga një inxhinier projektimi te punonjësi i qeverisë, tek montuesi i gazit, tek tekniku i avionëve, tek teknologu i IT-së dhe tek mësuesi i shkollës; shumica prej tyre janë në të pesëdhjetat e tyre dhe tani duhet të fillojnë nga e para. Dhe edhe pse kam pasur COVID dhe kam imunitet natyral, i cili sipas studimeve të shumta,[7]brownstone.org është i fortë dhe i qëndrueshëm për vite me radhë, më përjashtuan nga restorantet, më ndaluan të hyja në teatër, ngjarje sportive, madje edhe të hipja në një aeroplan, tren ose autobus për të kryer biznes. Asgjë e tillë nuk ka ndodhur në këtë brez, duke evokuar shpirtrat e errët të së kaluarës së spastrimit kulturor, eugjenikës dhe segregacionit.

Më në fund, dhjetëra mijëra kanadezë të të gjitha sferave të jetës, feve, prejardhjeve dhe racave ngritën zërat e tyre dimrin e kaluar për të thënë mjaft është, ndërsa qëndruan pas një prej autokolonave më të mëdha të kamionëve në botë për të denoncuar injeksionet e detyruara dhe mandatet joshkencore.[8]shih Urgjenca Kombëtare? Stenda e fundit Si kundërpërgjigje, i njëjti Kryeministër që po pontifikon për ndarjen dhe gabimet e kishës, ai vetë, shpif, shau dhe përdori forcën brutale kundër protestuesve paqësorë dhe legalë - me ndihmën e një media kryesore pa ndërgjegje - duke i quajtur ata në mënyrë të rreme "ekstremistë që nuk nuk besojnë në shkencë/progres dhe janë shumë shpesh mizogjenë dhe racistë.”[9]shih Trudeau është i gabuar, i vdekur i gabuar Ai shkoi aq larg sa të ngrinte edhe llogaritë bankare (një veprim që tërhoqi dënim ndërkombëtar) të atyre që dhuruan për të ndihmuar kamionistët me ushqime dhe karburant. 

Toni i neveritshëm dhe përçarës nga @JustinTrudeau. Unë jam një hebre i Evropës Lindore. Familja ime vuante nga urrejtja. Nuk kam frikë dhe nuk fokusohem te disa idiotë. #IS Mbështet KamionistëtE drejta për protestë paqësore + aftësi për të fituar jetesën pa marrë mjekim. Kryeministri po përhap urrejtje. #onpoli#cdnpolipic.twitter.com/rTpeRDoLNg.— Roman Baber, avokat (@Roman_Baber) Janar 31, 2022

E megjithatë, ky kryeministër ka guximin të qëndrojë në krah të Papës këtë javë dhe të bëjë thirrje për pajtim për plagët që ai personalisht është përgjegjës për të krijuar sërish. Dhe ndërsa unë duartrokas Atin e Shenjtë për një falje të nevojshme, ka një plagë të hapur që nuk mund të anashkalohet. Dhe kjo është vetë deklarata e tij në fillim të "pandemisë" që tani ka kontribuar në një pjesë të madhe në persekutimin e vazhdueshëm mjekësor të katolikëve, përfshirë klerikët, në të gjithë botën:

Besoj se moralisht të gjithë duhet të bëjnë vaksinën. Choiceshtë zgjedhja morale sepse ka të bëjë me jetën tuaj por edhe të të tjerëve. Nuk e kuptoj pse disa e thonë këtë kjo mund të jetë një vaksinë e rrezikshme. Nëse mjekët po jua paraqesin këtë si një gjë që do të shkojë mirë dhe nuk ka ndonjë rrezik të veçantë, pse të mos e merrni? Ekziston një mohim vetëvrasjeje që nuk do të dija ta shpjegoja, por sot, njerëzit duhet të marrin vaksinën. OPPOPE FRANCIS, intervistë për programin e lajmeve TG5 të Italisë, 19 janar 2021; ncronline.com

Atleti i ri që donte të bashkohej me ekipin e Kanadasë? Ata e shpërfillën lutjen e tij për një përjashtim fetar duke thënë se "Papa tha që ju duhet ta pranoni atë". Kjo histori është përsëritur dhjetëra mijëra herë - dhe kam marrë letrat dhe lotët e shumë njerëzve që kanë qenë në fund të këtij diskriminimi duke thënë se fjalët e Papës praktikisht i dhanë fund karrierës së tyre, shkatërruan shpresat e tyre dhe shkatërruan ëndrrat e tyre. Ajo që e bën këtë ironi edhe më të hidhur është se fjalët e vetë Papës në fakt bien ndesh me dokumentin zyrtar të Kishës, i cili thotë qartë:

Reason arsye praktike bën të qartë se vaksinimi nuk është, si rregull, një detyrim moral dhe se, për këtë arsye, duhet të jetë vullnetar. - "Shënim mbi moralin e përdorimit të disa vaksinave anti-Covid-19", n. 6; vatikan.va; shih Nuk është një detyrim moral   Letër e Hapur për Peshkopët Katolikë

 

Plagë të reja

Natyrisht, ne e dinim pothuajse menjëherë se kjo ishte një nga përhapjet më të pamatura të drogës në histori, e mbushur me "rreziqe të veçanta" - të paktën ata prej nesh që ishim duke ndjekur shkencën. Vetëm në dy javët e fundit, Evropa ka shtuar 58 mijë raporte të tjera të lëndimeve nga goditjet në bazën e të dhënave të tyre.[10]Eudravigjilencë; kf. Tarifat për një total prej mbi 4.6 milionë të lënduar dhe gati 47,000 vdekje deri më sot.[11]Shënim: kjo taksë bën nuk faktori në nën-raportimin, për të cilin një studim i Harvardit arriti në përfundimin se mund të jetë deri në 99% me bazën e të dhënave amerikane VAERS:Ngjarjet anësore nga barnat dhe vaksinat janë të zakonshme, por të nënraportuara. Megjithëse 25% e pacientëve ambulatorë përjetojnë një ngjarje të padëshiruar të barnave, më pak se 0.3% e të gjitha ngjarjeve të padëshiruara të drogës dhe 1-13% e ngjarjeve serioze raportohen në Administratën e Ushqimit dhe Barnave (FDA). Po kështu, raportohen më pak se 1% e ngjarjeve të padëshiruara të vaksinës. -“Mbështetje Elektronike për Shëndetin Publik – Sistemi i Raportimit të Ngjarjeve të Vaksinave (ESP: VAERS)”, 1 Dhjetor 2007 - 30 Shtator 2010 Në fillim të këtij muaji, një studim suedez zbuloi se futja e Pfizer mund të ndryshojë vërtet gjenomin e njeriut, që do të thotë një ndryshim në ADN-në e dikujt dhe të brezave të ardhshëm. 

Vaksina Pfizer, në fakt, transkripton kundërt dhe instalon ADN-në në gjenomin e njeriut… Zbulimi se kodi gjendet në bërthamën e qelizave somatike të njeriut brenda pak orësh pas ekspozimit, hap zbulime krejt të reja në lidhje me ndryshimin e përhershëm, kalimin tek pasardhësit dhe më shumë. — Dr. Peter McCullough, MD, MPH; kf. twitter.com

Me fjalët e Christine Anderson, anëtare e Parlamentit Evropian:

Kjo fushatë vaksinash - do të zbresë si skandali më i madh në historinë mjekësore. Dhe për më tepër, do të njihet si krimi më i madh i kryer ndonjëherë ndaj njerëzimit. -Postuar ne Twitter

Megjithatë, si kryeministri Justin Trudeau ashtu edhe Papa kanë një dorë të drejtpërdrejtë në njerëzit që detyrohen të zgjedhin midis karrierës së tyre ose mund të dëmtojnë shëndetin e tyre për një terapi gjenetike që nuk ndalon transmetimin e virusit, nuk e ndalon marrjen e tij, as. a ndalon të sëmuren të injektuarit.[12]shih Kush janë Superpërhapësit e Vërtetë? dhe Roulette Russian Ndarjet e reja që kjo ka shkaktuar në shoqëri, në familje dhe marrëdhënie janë shkatërruese; stigmatizimi i të “pavaksinuarve” është i tmerrshëm; dhe persekutimi që rezulton në humbje të vendeve të punës, varfëri dhe dëshpërim sapo ka filluar pasi qeveritë, në bordin e "Rivendosjes së Madhe", synojnë të detyrojnë absolutisht të gjithë, përfshirë foshnjat,[13]cbc.ca për t'u injektuar tani e tutje. Sa ironike që, ashtu siç i detyruam fëmijët nga shtëpitë e tyre në shkolla rezidenciale, tani po i detyrojmë fëmijët në klinikat e vaksinimit, po ashtu, kundër vullnetit të tyre dhe, tashmë, në dëm dhe madje edhe vdekje të shumë njerëzve.[14]shih Tarifat Dhe me katër analiza të pavarura të bazës së të dhënave të qeverisë amerikane, duke përfshirë nën-raportimin, besohet se qindra mijëra janë vrarë nga injeksionet.[15]Shiko Tarifat Sa ironike, pra, që Papa përdori fjalën "gjenocid" për të përshkruar atë që ndodhi në shkollat ​​rezidenciale[16]cbc.ca duke i miratuar këto barna eksperimentale.

Kërkimi i faljes ndaj indigjenëve, sado i domosdoshëm, jo ​​vetëm që tingëllon i zbrazët atëherë, por është një aktakuzë e pikërisht atyre liderëve që kanë mbyllur një sy ndaj diskriminimeve të reja që kanë një dorë të drejtpërdrejtë në shkaktimin e tyre. Është e mundur që në të ardhmen, një papë tjetër të kërkojë falje për plagët e shkaktuara nga barinjtë tanë të sotëm, të cilët kanë kaluar së bashku me eksperimentin më të madh të ndërmarrë ndonjëherë mbi njerëzimin.

 

—Mark Mallett është një ish-gazetar i vlerësuar me çmime në CTV News Edmonton dhe tani është një shkrimtar dhe transmetues i pavarur. 

 

Lexime të ngjashme

Të dashur Barinj… Ku jeni?

Letër e Hapur për Peshkopët Katolikë

Françesku dhe Anija e Madhe e Mbytur

 

 

 

Mbështetni shërbimin e plotkohor të Markut:

 

Për të udhëtuar me Mark in La Tani Word,
klikoni në banderolën më poshtë për të pajtohem.
Emaili juaj nuk do të ndahet me askënd.

Tani në Telegram. Klikoni:

Ndiqni Mark dhe "shenjat e përditshme" të përditshme në MeWe:


Ndiqni shkrimet e Markut këtu:

Dëgjoni në vijim:


 

 

Print Friendly dhe PDF

Print Friendly, PDF & Email

Shënimet

Shënimet
1 shih Nationalpost.com;
2 Trudeau ia hedh fajin për shkollat ​​rezidenciale pothuajse tërësisht Kishës Katolike, e cila është një shtrembërim i plotë i fakteve historike: shih këtu
3 kf. Statistikat e mio/perikarditit: openvaers.com/covid-data/myo-perikardit
4 Këtu janë statistikat e shtresuara sipas moshës të shkallës së vdekshmërisë së infeksionit (IFR) për sëmundjen COVID-19, të përpiluara së fundmi nga John IA Ioannides, një nga biostatisticienët më prestigjioz në botë.

0-19: .0027% (ose një shkallë mbijetese prej 99.9973%)
20-29 .014% (ose një shkallë mbijetese prej 99.986%)
30-39 .031% (ose një shkallë mbijetese prej 99.969%)
40-49 .082% (ose një shkallë mbijetese prej 99.918%)
50-59 .27% (ose një shkallë mbijetese prej 99.73%)
60-69 .59% (ose një shkallë mbijetese prej 99.41%)

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.07.08.21260210v1

5 utoronto.ca
6 clinicaltrials.gov
7 brownstone.org
8 shih Urgjenca Kombëtare? Stenda e fundit
9 shih Trudeau është i gabuar, i vdekur i gabuar
10 Eudravigjilencë; kf. Tarifat
11 Shënim: kjo taksë bën nuk faktori në nën-raportimin, për të cilin një studim i Harvardit arriti në përfundimin se mund të jetë deri në 99% me bazën e të dhënave amerikane VAERS:Ngjarjet anësore nga barnat dhe vaksinat janë të zakonshme, por të nënraportuara. Megjithëse 25% e pacientëve ambulatorë përjetojnë një ngjarje të padëshiruar të barnave, më pak se 0.3% e të gjitha ngjarjeve të padëshiruara të drogës dhe 1-13% e ngjarjeve serioze raportohen në Administratën e Ushqimit dhe Barnave (FDA). Po kështu, raportohen më pak se 1% e ngjarjeve të padëshiruara të vaksinës. -“Mbështetje Elektronike për Shëndetin Publik – Sistemi i Raportimit të Ngjarjeve të Vaksinave (ESP: VAERS)”, 1 Dhjetor 2007 - 30 Shtator 2010
12 shih Kush janë Superpërhapësit e Vërtetë? dhe Roulette Russian
13 cbc.ca
14 shih Tarifat
15 Shiko Tarifat
16 cbc.ca
Postuar ne BALLINA, GJYKIMET E MADHE dhe tagged , , , , , , , , , , .