Dhjetë fabulat më të mira të pandemisë

 

 

Mark Mallett është një ish-gazetar fitues i çmimeve me CTV News Edmonton (CFRN TV) dhe banon në Kanada.


 

SSHT një vit ndryshe nga çdo vit tjetër në planetin tokë. Shumë e dinë thellë se ka diçka shume gabim duke u zhvilluar. Askush nuk lejohet të ketë më një opinion, pa marrë parasysh sa doktorata janë pas emrit të tyre. Askush nuk ka më lirinë për të bërë zgjedhjet e tij mjekësore ("Trupi im, zgjedhja ime" nuk vlen më). Askush nuk lejohet të përfshijë fakte publike pa u censuruar apo edhe përjashtuar nga karriera e tyre. Përkundrazi, ne kemi hyrë në një periudhë që të kujton propagandën e fuqishme dhe fushatat e frikësimit që parapriu menjëherë diktaturat (dhe gjenocidet) më shqetësuese të shekullit të kaluar. Volksgesundheit - për "Shëndetin Publik" - ishte një qendër në planin e Hitlerit.  

Në shoqëritë demokratike, nevojat e shëndetit publik ndonjëherë kërkojnë që qytetarët të bëjnë sakrifica për të mirën më të madhe, por në Gjermaninë naziste, shëndeti kombëtar ose publik - Volksgesundheit - mori përparësi të plotë mbi kujdesin shëndetësor individual. Mjekët dhe akademikët e trajnuar nga ana mjekësore, shumë prej të cilëve ishin ithtarë të "higjienës racore", ose eugjenikë, legjitimuan dhe ndihmuan në zbatimin e politikave naziste që synonin të "pastronin" shoqërinë gjermane nga njerëzit që shiheshin si kërcënime biologjike për shëndetin e kombit. -Në Emër të Shëndetit Publik - Higjiena Raciale Naziste nga Susan Bachrach, Ph.D.

Me Don Lemon të CNN që bën thirrje që të jenë "të pavaksinuarit" ndaluar nga dyqanet ushqimore, ose Piers Morgan duke kërkuar që të pavaksinuarit të jenë ndaluar nga kujdesi shëndetësorVolksgesundheit është kthyer me një hakmarrje shkumëzuese - këtë herë kundër atyre njerëzve të shëmtuar dhe egoistë të shëndoshë që guxojnë t'i besojnë imunitetit të tyre të fuqishëm natyror, siç bënë mijëra vjet pasardhës para tyre. Edhe ekzistenca e "kampeve" të përqendrimit për "individët me rrezik të lartë" (dmth. Të pavaksinuarit?) Nuk është teori konspirative dhe është e detajuar në Faqja e internetit e Qendrave për Kontrollin e Sëmundjeve (CDC)Me Fakti që shumë po humbasin punën e tyre ndërsa ne flasim për refuzimin e goditjes e sjell këtë realitet shumë në shtëpi. Ne po shkojmë drejt një prej periudhave më përçarëse dhe shkatërruese ndoshta në historinë njerëzore - dhe propaganda, edhe një herë, po luan një rol qendror.

Sigurisht, për ata me një besim të pathyeshëm në media ("Ata kurrë nuk do të na gënjenin"), unë thjesht do t'i kujtoj përsëri se si mediat kryesore heshtën, kundërshtuan dhe censuruan këdo që sugjeroi se koronavirusi aktual ka origjinën nga një laborator në Wuhan ku po i nënshtrohej hulumtimit të "fitimit të funksionit" (dmth. krijimi i një armë biologjike).[1]Një letër nga Universiteti i Teknologjisë i Kinës Jugore pretendon se 'koronavirusi vrasës ndoshta ka origjinën nga një laborator në Wuhan.' (16 Shkurt, 2020; dailymail.co.uk) Në fillim të shkurtit 2020, Dr. Francis Boyle, i cili hartoi "Aktin Biologjik të Armëve" të SH.B.A.-së, dha një deklaratë të hollësishme duke pranuar se 2019 Wuhan Coronavirus është një Armë Fyese e Luftës Biologjike dhe që Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tashmë e di për këtë (krh. zerohedge.com) Një analist izraelit i luftës biologjike tha të njëjtën gjë. (26 Jan, 2020; larjeontimes.com) Dr Peter Chumakov i Institutit Engelhardt të Biologjisë Molekulare dhe Akademisë Ruse të Shkencave pohon se "ndërsa qëllimi i shkencëtarëve Wuhan në krijimin e koronavirusit nuk ishte keqdashës - përkundrazi, ata po përpiqeshin të studionin patogjenitetin e virusit ... Ata u çmendën absolutisht gjëra… Për shembull, futje në gjenom, të cilat i dhanë virusit aftësinë për të infektuar qelizat njerëzore. ”(zerohedge.com) Profesori Luc Montagnier, fitues i Çmimit Nobel për Mjekësi 2008 dhe njeriu që zbuloi virusin HIV në 1983, pretendon se SARS-CoV-2 është një virus i manipuluar që u lëshua aksidentalisht nga një laborator në Wuhan, Kinë. (Krhs. mercola.com) A dokumentar i ri, duke cituar disa shkencëtarë, tregon COVID-19 si një virus i inxhinieruar. (mercola.com) Një ekip shkencëtarësh australianë ka prodhuar prova të reja se koronavirusi i ri tregon shenja "të ndërhyrjes njerëzore" (lifesitenews.comlarjeontimes.com) Ish kreu i agjencisë britanike të inteligjencës M16, Sir Richard Dearlove, tha se ai beson se virusi COVID-19 u krijua në një laborator dhe u përhap aksidentalisht. (jpost.com) Një studim i përbashkët britaniko-norvegjez pretendon se koronavirusi Wuhan (COVID-19) është një "kimera" e ndërtuar në një laborator kinez. (Taiwannews.com) Profesor Giuseppe Tritto, një ekspert i njohur ndërkombëtarisht në bioteknologji dhe nanoteknologji dhe president i Akademia Botërore e Shkencave dhe Teknologjive Biomjekësore (WABT) thotë se "Ajo ishte e inxhinierizuar gjenetikisht në laboratorin P4 (me përmbajtje të lartë) të Institutit Wuhan të Virologjisë në një program të mbikëqyrur nga ushtria kineze." (lifesitnews.com) I respektuar virolog kinez Dr. Li-Meng Yan, i cili iku nga Hong Kong pasi zbuloi njohuritë e Bejing-ut për koronavirusin para se të dilnin raportet për të, deklaroi se "tregu i mishit në Wuhan është një ekran tymi dhe ky virus nuk është nga natyra… It vjen nga laboratori në Wuhan. ”(dailymail.co.uk ) Dhe ish-Drejtori i CDC Robert Redfield gjithashtu thotë se COVID-19 "ka shumë të ngjarë" të ketë ardhur nga laboratori i Wuhan. (larje larjeje) Por tani, kjo "teori konspirative" është pranuar gjerësisht si fakt. 

Të ashtuquajturit "teoricienët e komplotit" janë më shpesh sesa jo thjesht njerëz të zellshëm që kanë bërë detyrat e shtëpisë-ndryshe nga gazetarët me pagesë që shpesh thjesht lexojnë një rrëfim të përpunuar me kujdes dhe shumë të kontrolluar. Në fakt, një studim i ri zbuloi se më "hezituesit e vaksinës" janë ata me doktoraturë.[2]11 gusht 2021; unherd.com Mendoni për atë.

Çfarë tjetër ka gabuar media?

 

TEN DHENTAT MP T MIRATA

Unë kam përpiluar Dhjetë Fabulat Pandemike kryesore që po transmetojnë vazhdimisht lajmet kryesore. CNN, për shembull, është një zjarr i vërtetë plehrash i pseudoshkencës dhe propagandës, të ngjashme me të cilat nuk i kam parë kurrë në jetën time që kur u bëra anëtar i mediave në mesin e viteve '90. Mos më keqkuptoni; Unë nuk mendoj se CNN dhe pëlqimet e tyre (në të "majtën" dhe "të djathtën") janë vetëm abuzim me gazetarinë; ata janë në fakt një kërcënim për demokracinë. Përdorimi i frikës dhe mosveprimi i përshtatshëm i fakteve për të manipuluar publikun nuk është gazetari, por atë që Papa Françesku dikur e krahasoi me vend koprofilia: zgjimi nga jashtëqitjet ose jashtëqitjet.

Unë jam i bindur që ne duhet të thyejmë rrethin vicioz të ankthit dhe të heqim spiralen e frikës që rezulton nga një përqendrim i vazhdueshëm tek 'lajmet e këqija' ... Kjo nuk ka asnjë lidhje me përhapjen e dezinformatave që do të injoronin tragjedinë e vuajtjeve njerëzore, as nuk është për një optimizëm naiv të verbër ndaj skandalit të së keqes. —POPA FRANCIS, 24 janar 2017, usatoday.com; shih Fake News, Revolucion i Vërtetë

David Redman, një ish -kreu i Agjencisë së Menaxhimit të Emergjencave në Alberta, shkruan në gazetën e tij të fundit: "Përgjigja vdekjeprurëse e Kanadasë ndaj COVID-19":

Përgjigja kanadeze e "bllokimit" do të vrasë të paktën 10 herë më shumë sesa mund të kishte shpëtuar nga virusi aktual, COVID-19. Përdorimi i paarsyeshëm i frikës gjatë një emergjence, për të siguruar pajtueshmërinë, ka shkaktuar një shkelje të besimit në qeveri që do të zgjasë një dekadë ose më shumë. Dëmi ndaj demokracisë sonë do të zgjasë të paktën një brez. - Korrik 2021, faqe 5, "Përgjigja vdekjeprurëse e Kanadasë ndaj COVID-19":

Sigurisht, pyetja juaj e parë mund të jetë ajo që e bën këtë pas listoni ndonjë më të vërtetë se mediat kryesore? Për një, ne në të vërtetë po citojmë ekspertë të njohur botërorë dhe dokumentacion zyrtar-jo mjekë të brendshëm të mediave, të brendshëm me CDC ose OBSH, zëdhënës miqësorë të farmacisë ose "kontrollues faktesh" anonimë. Së dyti, ne nuk po censurojmë pikëpamjet e kundërta dhe nuk paraqesim të dhënat dhe studimet, të cilat janë të hapura për analiza dhe kritika të mëtejshme (kjo është ajo që ka bërë shkenca). Së treti, ne po citojmë shkencën e vjetër, e cila shpesh ishte e qetë dhe e përshtatshme, dhe pa dëshmi, e ndryshuar vitin e fundit për të krijuar një krizë më të madhe se sa është në të vërtetë.[3]shih Çështja Kundër Gates Së katërti, ata që flasin kundër rrëfimit të lajmeve shumë të kontrolluar ndëshkohen për këtë gjë, e cila shtron pyetjen: pse do të rrezikonin të gjithë karrierën dhe jetesën e tyre për të kundërshtuar makinën e propagandës? Së pesti, ndryshe nga faktori kontrollues i Facebook se kush është financuar nga një grup me 1.9 miliardë dollarë aksione në një kompani vaksinimi, nuk ka përfitim monetar për ata që mbrojnë shkencën aktuale këto ditë. 

Sëmundja "COVID-19" nuk është një mashtrim ... por shkalla e kësaj krize sigurisht që ka qenë. Këtu është arsyeja pse ekspertët e vërtetë thonë kështu…  

 

1. TESTIM PCR 

Shumë e diskutueshme Reagimi i zinxhirit polimerazë (PCR) testet janë ato që janë përdorur në të gjithë botën për të testuar popullsinë për koronavirusin: SARS-CoV-2. Sidoqoftë, disa gjykata ndërkombëtare i kanë dënuar testet si "jo një test i besueshëm për SARS-CoV-2"[4]Portugalia: gjeopolitike.org/2020/11/21; gjykatat austriake kanë vendosur që testet e PCR nuk janë të përshtatshme për diagnozën e COVID-19 dhe se bllokimet nuk kanë bazë ligjore ose shkencore. greatgameindia.com dhe në dhjetor 2020, a studim i publikuar konfirmoi se "Siguria e provave u gjykua si shumë e ulët për shkak të rrezikut të anshmërisë, indirektësisë dhe çështjeve të mospërputhjes." 

Arsyeja është shumë e drejtpërdrejtë. Një mostër shtupë e ARN -së merret nga zgavra juaj e hundës dhe më pas amplifikohet një numër i caktuar ciklesh. Dr Anthony Fauci, i cili gjithashtu këshillon Presidentin Joe Biden për pandeminë, vetë paralajmëroi:

Nëse merrni një prag cikli prej 35 ose më shumë, shanset që ai të jetë kompetent për replikim janë të vogla ... janë thjesht nukleotide të vdekura [mbi atë]. —9: 16 pikë në dokumentar Ndjek Shkencen?

Sidoqoftë, në mënyrë të pashpjegueshme, CDC rekomandoi që testimi të shkonte brenda 40 cikle [5]fq. 34, https://www.fda.gov/media/134922/download dhe Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH) në 45 cikle. [6]cf. Shenja 9:44 në dokumentar Ndjek Shkencen? Kështu, për shembull, Laboratorët e Shëndetit dhe Mjedisit në Kansas përdorën 42 cikle.[7]Communitycareks.org Ky kriter krijoi atë që New York Times raportohet të jetë një rrëshqitje e madhe e rezultateve pozitive të rreme prej "deri në 90 përqind"[8]nytimes.com/2020/08/29 duke udhëhequr organizatat shëndetësore në të gjithë botën për të shpallur një "kasememi" të vërtetë që vazhdon deri në këtë orë. Shoqata e Mjekëve dhe Kirurgëve Amerikanë botoi një artikull duke pyetur, "COVID-19: A Kemi një Pandemi Koronavirus, ose një Pandemi Testimi PCR?"[9]7 Tetor 2020; aapsonline.org ndërsa Shoqata Bullgare e Patologjisë deklaroi, "Testet e PCR COVID19 janë shkencërisht të pakuptimta."[10]7 janar 2020, bpa-pathology.com 

Një studim masiv gjerman i botuar në Gazeta e Infeksionit në dhjetor 2020 përfundoi:

Në dritën e gjetjeve tona se më shumë se gjysma e individëve me rezultate pozitive të testit PCR nuk ka gjasa të kenë qenë infektues, pozitiviteti i testit RT-PCR nuk duhet të merret si një masë e saktë e incidencës infektive të SARS-CoV-2. -"Performanca e testit SARS-CoV-2 RT-PCR si një mjet për zbulimin e infeksionit SARS-CoV-2 në popullatë", 8 dhjetor, 2020; journalofinfection.com

Pastaj, në një kthesë të papritur në korrik 2021, CDC hoqi papritur rekomandimin e tij për testin PCR duke kërkuar diçka të aftë për të bërë dallimin midis SARS-CoV-2 dhe gripit sezonal-një pranim mahnitës i kufizimeve të testit. Nuk është çudi, raporton Yahoo:

Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) u bënë thirrje laboratorëve këtë javë të pajisin klinikat me pajisje që mund të testojnë për të dyja koronavirus dhe grip ndërsa "sezoni i gripit" po afrohet ... Kishte Vdekje 646 në lidhje me gripin midis të rriturve të raportuar në vitin 2020, ndërsa në vitin 2019 CDC vlerësoi se midis 24,000 dhe 62,000 njerëzit vdiqën nga sëmundjet e lidhura me gripin. —24 korrik 2021; yahoo.com

Oops Oh mirë. Sidoqoftë, testet PCR, edhe sot e kësaj dite, vazhdojnë të përdoren për të raportuar "raste" - edhe pse testet, në vetvete, janë vërtet "shkencërisht të pakuptimta", duke çuar Dr. Astrid Stückelberger, PhD, i cili punon me OBSH, në quajini testet "qëllimisht kriminale".[11]intervistë me Dr. Reiner Fuellmich; mercola.com Ajo nuk ishte vetëm:

Kjo është një gënjeshtër e hapur dhe po bëhet në të gjithë botën… metoda PCR e zhvilluar nga [Dr. Terry] Mullis që mori çmimin Nobel për këtë, tha ai vetë, mos e përdorni këtë test për diagnostikim ... Në fakt, ky test duhet të hidhet menjëherë në të gjithë botën dhe duhet konsideruar si një vepër penale që çdokush të dërgohet në karantinë sepse ky test ishte pozitiv. - Dr. Sucharit Bhakdi, Intervistë, dryburgh.com, 12 shkurt 2021

 

2. "RASTET"

Në njërën nga "shikimet më të mëdha" të shekullit, mediat filluan t'i raportojnë këto "teste pozitive" si "raste". Por jo vetëm që ne e dimë tani se histeria e krijuar nga ata numra "rastesh" në ekranin tuaj të televizorit janë jashtëzakonisht të mëdha i rremë, por vetë përdorimi i termit "rast" është abuzuar.

Termi mjekësor "rast" i referohej gjithmonë dikujt që ishte në të vërtetë i sëmurë - deri në vitin 2020. Tani kushdo që teston "pozitiv" konsiderohet si "rast", edhe nëse nuk ka simptoma ose infeksion viral aktiv. "Ata po testojnë njerëzit dhe i quajnë" raste ". Kjo nuk është epidemiologji - kjo është mashtrim, ”deklaroi Dr Lee Merritt, ish -President i Shoqatës Amerikane të Mjekëve dhe Kirurgëve.[12]Ligjërimi i Mjekëve për Gatishmërinë e Katastrofave, 16 Gusht 2020 në Las Vegas, Nevada; video këtu 

Një rast është zakonisht dikush që ka simptoma, normalisht nuk është dikush që është plotësisht i shëndetshëm. Pra, ajo që ne kemi bërë duke ngatërruar testet pozitive me rastet është në thelb një numër i madh i njerëzve që janë imunë ndaj sëmundjes si të kenë këtë sëmundje. Ky është një keqkuptim masiv. - Dr. John Lee, patolog i NHS (Shërbimi Shëndetësor Kombëtar) në MB. cf. Shenja 14:06 Ndjek Shkencen?

 

3. "RASTET" ASIMPTOMATIKE JAN A K THRCNIM

Vende të tëra filluan të bllokojnë të shëndetshmit, dhe vazhdojnë ta bëjnë këtë edhe sot, duke i trajtuar ata si një "kërcënim" viral - një masë e paparë në historinë e pandemisë. Në fakt, thotë ish -nënkryetari dhe shkencëtari kryesor i prodhuesit të vaksinave Pfizer, është një trillim i plotë. 

Transmetimi asimptomatik: koncepti që një person i përkryer mund të përfaqësojë një kërcënim të virusit të frymëmarrjes për një person tjetër; që është shpikur rreth një vit më parë - asnjëherë nuk është përmendur më parë në industri… Nuk është e mundur të kesh një trup të mbushur me virus të frymëmarrjes deri në atë pikë sa të jesh burim infektiv dhe të mos kesh simptoma Nuk është e vërtetë që njerëzit pa simptoma janë një kërcënim i fortë i virusit të frymëmarrjes. - 11 Prill, 2021, intervistë më Vagabondi i Fundit Amerikan

Një nga imunologët më të njohur në botë pajtohet:

… Ishte kurorëzimi i marrëzisë për të pohuar se dikush mund të kishte COVID-19 pa ndonjë simptomë fare ose madje edhe të kalonte sëmundjen së bashku pa treguar asnjë simptomë çfarëdo. - Profesor Beda M. Stadler, PhD, ish drejtor i Institutit për Imunologji në Universitetin e Bernit në Zvicër; Weltwoche (Java Botërore) më 10 qershor 2020; krh. backtoreason.medium.com

Kjo u vërtetua në disa gazeta,[13]shih Çështja Kundër Gates përfshirë një studim masiv të gati 10 milion njerëzve të botuar më 20 nëntor 2020 në Komunikimet e natyrës:

Të gjithë banorët e qytetit të moshës gjashtë vjeç ose më të vjetër ishin të pranueshëm dhe morën pjesë 9,899,828 (92.9%)… Nuk kishte prova pozitive midis 1,174 kontakteve të ngushta të rasteve asimptomatike ures Kulturat e virusit ishin negative për të gjitha rastet asimptomatike pozitive dhe pozitive, duke treguar asnjë "virus të qëndrueshëm" në raste pozitive të zbuluara në këtë studim. - "Ekzaminimi i acidit nukleik SARS-CoV-2 pas bllokimit në gati dhjetë milion banorë të Wuhan, Kinë", Shiyi Cao, Yong Gan et. al, nature.com

Kështu, përgjigja e qeverive u tërhoq plotësisht përballë shkencës së vendosur dhe masave të gatishmërisë pandemike që ishin tashmë në fuqi, thotë David Redman. Ai tregon dokumentin udhëzues të OBSH -së në Shtator 2019 të përpiluar nga mjekët më të mirë të sëmundjeve infektive në botë: "Masat jo-farmaceutike të shëndetit publik për zbutjen e rrezikut dhe ndikimit të gripit epidemik dhe pandemik".

Nga 15 [ndërhyrjet jo-farmaceutike të listuara në dokument]-ato që kemi njohur, mbyllja e biznesit, mbyllja e shkollave, izolimi i njerëzve që janë ekspozuar-të treja këto u rekomanduan fuqimisht kundër pandemi të kësaj natyre. Pse? Sepse ishte e njohur nga pandemitë e mëparshme se ato masa nuk kanë ndikim të rëndësishëm në përhapjen e një sëmundjeje virale të natyrës së COVID. —David Redman, 2 gusht 2021; theepochtimes.com

Karantina e individëve të ekspozuar, shqyrtimi i hyrjes dhe daljes për infeksion në udhëtarët, mbyllja e kufirit dhe gjurmimi i kontakteve janë ndër gjashtë ndërhyrjet jo-farmaceutike (NPI) të listuara në dokumentin e OBSH-së që janë nuk rekomandohet nën Ndonjë rrethanat, shënimet Epoka epokale

Për mua është mahnitëse që, si shkencëtar i shëndetit publik, ne papritmas hodhëm poshtë këto parime që i kemi përdorur në mënyrë të tillë për dekada për t'u marrë me çështjet e shëndetit publik. - Dr. Martin Kulldorff, epidemiolog dhe profesor i mjekësisë në Shkollën Mjekësore të Harvardit; - 10 gusht 2021, ora 5:24, Times epokë

 

4. MASKAT NDALON P SPRHAPJEN E VIRUSIT

Një nga masat më të diskutueshme përveç bllokimeve - të cilat vlerësohen se kanë vrarë miliona, në vetvete, përmes operacioneve të vonuara, vetëvrasjeve, mbidozave të drogës dhe urisë[14]shih Armiku është brenda portave Kur isha i uritur - është mandatimi i maskave. Qindra studime kishin treguar tashmë se maskimi është plotësisht joefektiv kundër gripit, aq më pak një koronavirus, i cili është disa herë më i vogël në madhësi.[15]shih Demaskimi i fakteve Në fakt, shumë kohë pasi qeveritë, bizneset dhe media pretenduan se maskat funksionuan - pa asnjë dëshmi - Organizata Botërore e Shëndetit publikoi vazhdimisht deklarata për të kundërtën, përfshirë këtë në 1 Dhjetor 2020:

Aktualisht ka vetëm prova të kufizuara dhe jokonsistente shkencore për të mbështetur efektivitetin e maskimit të njerëzve të shëndetshëm në komunitet për të parandaluar infeksionin me viruset e frymëmarrjes, përfshirë SARS-CoV-2. -"Përdorimi i maskës në kontekstin e COVID-19", aplikacione.ku.int

Kjo është konfirmuar nga studime të shumta të reja dhe një mori të dhënash statistikore që media dhe CDC injorojnë plotësisht.[16]shih Demaskimi i fakteve Kjo sepse asgjë nuk ka ndryshuar në lidhje me vetë fizikën e virusit. Dr. Colin Axon, i cili këshillon Grupin Këshillimor Shkencor të Mbretërisë së Bashkuar për Emergjencat (SAGE), deklaroi kohët e fundit:

Madhësitë e vogla nuk kuptohen lehtë, por një analogji e papërsosur do të ishte të imagjinonit mermerë të shkrepur në skelat e ndërtuesve, disa mund të godisnin një shtyllë dhe të tërhiqeshin, por padyshim që shumica do të fluturojë përmes… Një grimcë virale Covid është rreth 100 nanometra, boshllëqet materiale në blu maskat kirurgjikale janë deri në 1,000 herë më të mëdha, boshllëqet e maskave të rrobave mund të jenë 500,000 herë më të mëdha… Jo të gjithë që mbajnë Covid kolliten, por ata ende marrin frymë, ato aerosole shpëtojnë nga maskat dhe do ta bëjnë maskën joefektive. - Këshilltar i SAGE për Qeverinë e MB, 17 korrik 2021; Telegraph

Në fakt, një nga këshilltarët shkencorë të Presidentit Joe Biden gjithashtu pranoi kohët e fundit:

Ne e dimë sot se shumë nga mbulesat e rrobave të fytyrës që veshin njerëzit nuk janë shumë efektive në zvogëlimin e ndonjë lëvizjeje të virusit brenda ose jashtë, qoftë duke marrë frymë ose duke marrë frymë. - Dr. Michael Thomas Osterholm, 2 gusht 2021; Intervistë me CNN,: 41, gjëmoj.com

Ndërsa ai rekomandon maska ​​n95, edhe këto janë treguar të paefektshme dhe të dëmshme për ata që i mbajnë ato për periudha të zgjatura.[17]shih Demaskimi i fakteve Maskat po shkaktojnë shumë dëm dhe dëmtime të mundshme afatgjata për fëmijët, duke bërë që shumë mjekë dhe ekspertë të maskave t'i deklarojnë ata "abuzim me fëmijët". Prillin e kaluar, një gjykatë në Weimar, Gjermani deklaroi:

Detyrimi i imponuar ndaj fëmijëve të moshës shkollore për të mbajtur maska ​​dhe për të mbajtur distancën nga njëri -tjetri dhe nga personat e tretë dëmton fëmijët fizikisht, psikologjikisht, edukativisht dhe në zhvillimin e tyre psikosocial, pa u kundërpeshuar me më shumë se në rastin më të mirë përfitime margjinale për vetë fëmijët. ose te personat e tretë. Shkollat ​​nuk luajnë një rol të rëndësishëm në ngjarjen "pandemike" ... Nuk ka dëshmi se maskat e llojeve të ndryshme mund të zvogëlojnë rrezikun e infeksionit nga SARS-CoV-2 fare, apo edhe në mënyrë të konsiderueshme. Kjo deklaratë është e vërtetë për njerëzit e të gjitha moshave, përfshirë fëmijët dhe adoleshentët, si dhe individët asimptomatikë, presimptomatikë dhe simptomatikë. —14 Prill 20201; 2020news.de; Anglisht: jdfor2024.com 

Përditësim: Në Shtator 2021, a para-printim e një studimi të ri të kontrolluar të rastit nga Bangladeshi u pretendua nga media për të përfunduar përfundimisht debatin për maskën. Por disa studiues kanë vënë në dukje raportimin shumë subjektiv dhe kontrollet e dyshimta të studimit, duke përfshirë pagimin e fshatrave për të mbajtur maska, vetë-raportimin dhe mungesën e të dhënave se ku valët e COVID tashmë kishin filluar ose po kalonin, etj., duke bërë që një kritik të quajë të gjithë metodologjinë "hedhurinë" dhe një "ditë të zymtë për shkencën".[18]shih Studimi i maskave në Bangladesh: Mos e besoni hipotezën

Për një nga artikujt më shterues me fusnota për studimet më të fundit mbi maskimin, shih Demaskimi i fakteve

 

5. DISTANCA SOCIALE

Padyshim që një nga fabulat më budalla të pandemisë ka qenë kërkesa që njerëzit të qëndrojnë diku nga "tre", "gjashtë", "dhjetë ose dymbëdhjetë këmbë" larg njëri -tjetrit - në varësi të cilit "ekspert" ju flisni. Në të vërtetë, i ashtuquajturi "distancim shoqëror" është një trillim i plotë në vitin 2020 që injoron shkencën se si përhapen koronaviruset. 

Në fillim të epidemisë, u shpik një histori për të shpjeguar pse kjo duhet të funksionojë: Pikat që nxjerr frymë janë të një madhësie të caktuar dhe u pretendua se nëse do të ishit më shumë se 2 metra larg nga personi më i afërt, do të lejonte atë kohë që ato pika të bien në tokë, dhe ju nuk do t'i thithni dhe prandaj nuk do të kapni virusin. Kjo është pothuajse vetëm një histori e shpikur. [Nëse jeni të infektuar], po merrni frymë rreth 10 milion grimca virusi për frymë, grimca me madhësi nano-metër. Pra, këto grimca futen në ajër dhe qarkullojnë rreth ajrit ... - Dr. John Lee, patolog NHS (Shërbimi Shëndetësor Kombëtar) në MB, 28:52 in Ndjek Shkencen?

Në të vërtetë, një studim i MIT konfirmon se nuk ka rëndësi nëse jeni 6 ose 60 metra larg nga dikush, ose nëse mbani maskë (siç u shpjegua vetëm). 

Me të vërtetë nuk ka bazë fizike sepse ajri që një person thith ndërsa mban një maskë ka tendencë të rritet dhe zbret diku tjetër në dhomë, kështu që ju jeni më të ekspozuar ndaj sfondit mesatar sesa ndaj një personi në distancë ... Çfarë analizojmë vazhdon të tregojë se shumë hapësira që janë mbyllur në fakt nuk kanë nevojë të jenë. Shpesh herë hapësira është mjaft e madhe, ajrosja është e mirë mjaftueshëm, sasia e kohës që njerëzit kalojnë së bashku është e tillë që ato hapësira të mund të operohen në mënyrë të sigurt edhe me kapacitet të plotë dhe mbështetja shkencore për kapacitetin e zvogëluar në ato hapësira nuk është vërtet shumë e mirë. Unë mendoj se nëse i përdorni numrat, edhe tani për shumë lloje të hapësirave, do të gjeni se nuk ka nevojë për kufizime të banimit ... Distancimi nuk ju ndihmon aq shumë dhe po ju jep gjithashtu një ndjenjë të rreme sigurie, sepse ju jeni po aq të sigurt në 6 këmbë sa jeni në 60 metra nëse jeni brenda. Të gjithë në atë hapësirë ​​janë afërsisht në të njëjtin rrezik…  —Prof. Martin Z. Bazant, 23 Prill, 2021, cnbc.com; Studimi: pnas.org

Prandaj, "distancimi shoqëror" është edhe më qesharak kur mandatohet jashtë. 

Nëse shikoni rrjedhën e ajrit jashtë, ajri i infektuar do të fshihet dhe nuk ka gjasa të shkaktojë transmetim. Ka shumë pak raste të regjistruara të transmetimit në natyrë.—Prof. Martin Z. Bazant, 23 Prill, 2021, cnbc.com

 

6. "VAKSINAT" JAN “" TF SIGURTA DHE EFEKTIVE "

Gënjeshtra e parë në të vërtetë është etiketimi i injeksioneve mRNA të promovuara nga Pfizer dhe Moderna si "vaksina". Sipas Administratës së Ushqimit dhe Barnave (FDA) në Shtetet e Bashkuara - dhe të shtypura bardh e zi në regjistrimin e ilaçeve të tyre nga Moderna - është deklarata:

Aktualisht, mARN konsiderohet si një produkt i terapisë gjenike nga FDA. - fig. 19, sek.gov; (shiko CEO i Moderna-s duke shpjeguar teknologjinë dhe mënyrën se si ata “në të vërtetë po hakojnë softuerin e jetës”: Biseda TED)

Nuk ka asgjë konvencionale në lidhje me këto. Vazhdimisht, botës i thuhet çdo ditë se këto injeksione janë "të sigurta dhe efektive". Jo sipas Dr Peter McCullough MD, MPH i cili ka punuar në komisionet e sigurisë së barnave dhe është shkencëtari më i cituar në botë në Bibliotekën Kombëtare të Mjekësisë. 

Një ilaç tipik i ri me rreth pesë vdekje, vdekje të pashpjegueshme, marrim një paralajmërim të kutisë së zezë, dëgjuesit tuaj do ta shihnin atë në TV, duke thënë se mund të shkaktojë vdekje. Dhe pastaj me rreth 50 vdekje, ajo u tërhoq nga tregu. -Dr. Peter McCullough, intervistë me Alex Newman, transkriptim: asetet- globale.faqe në internet

Në të vërtetë, gjatë pandemisë së gripit të derrit në 1976, SHBA u përpoq të vaksinonte 55 milion amerikanë, por goditja shkaktoi rreth 500 raste të paralizës dhe 25 vdekje. 

Programi u vra, me 25 të vdekur. - Po aty; asetet- globale.faqe në internet

Me këto vaksinime, megjithatë, faqja zyrtare e raportimit në Shtetet e Bashkuara (VAERS) ka raportuar mbi 13,068 vdekje dhe 17,228 paaftësi të përhershme pas injektimit (697,564 reagime negative duke përjashtuar vdekjet). Në Evropë (EudraVigilance), mbi 21,766 kanë vdekur me 2,074,410 të lënduar të raportuar (për lidhjet me bazat e të dhënave zyrtare, shih Tarifat). 

Ne kemi vlerësime të pavarura që sugjerojnë se 86% [e vdekjeve në SHBA-13,068 që nga ky shkrim] lidhet me vaksinën [dhe] është shumë përtej çdo gjëje që është e pranueshme ... Do të hyjë në histori si më e rrezikshmja biologjike-mjekësore prezantimi i produktit në historinë njerëzore. - Dr. Peter McCullough, 21 korrik 2021, Stew Peters Show, rumble.com në 17: 38

Së fundi, pak në publik duket se e kuptojnë se provat klinike janë ende në vazhdim duke i bërë ata që janë të vaksinuar një pjesë të asaj që shkencëtarët po e quajnë "eksperimenti më i madh njerëzor në histori ”, Si i konfirmuar nga Moderna.

Facebook është i njohur për parullat e tyre të rreme që deklarojnë "vaksinat" si të sigurta. Përkundrazi, provat afatgjata të këtyre të shtënave COVID u hoqën dhe injeksionet u autorizuan për "përdorim urgjent" nga qeveritë, madje edhe më parë provat klinike ishin përfunduar ose rishikuar nga kolegët, dhe kështu efektet anësore afatgjata janë të panjohura. Janë pikërisht këto shqetësime që kanë ngritur shkencëtarët e njohur në të gjithë botën - dhe Facebook shpesh i ka censuruar. Dëgjoni paralajmërimet e tyre në dokumentar Ndjek Shkencen? dhe dëgjoni/shihni dëshmitë aktuale të lëndimeve, etj. në Grupin e Pa Censuruar MeWe: “Dëshmitë e reagimeve negative të vaksinës kundër COVIDMe Një dëshmi e tillë e kohëve të fundit m'u transmetua nga një burrë, vëllai i të cilit është shofer taksie. "Ai nuk mund të zbulojë informacion POR ... ai ka infermierë që i thonë që të mos marrë vaksin pasi ai nuk do ta besonte atë që po u bën njerëzve, veçanërisht të moshuarve" (shiko ky raport nga Australia duke pretenduar një mbulim të vdekjeve dhe lëndimeve të dyllit). 

Shqetësimi i vërtetë i shprehur nga imunologët dhe virologët në të gjithë botën, përfshirë këtu fituesin e çmimit Dr. Sucharit Bhakdi, MD, është ajo që do të ndodhë një ose dy vjet nga tani për ata që morën këtë terapi gjenike.

Do të ketë një sulm automatik ... Ju do të mbillni farën e reaksioneve auto-imune. Dhe unë ju them për Krishtlindje, mos e bëni këtë. Zoti i dashur nuk dëshironte që njerëzit, madje as [Dr.] Fauci, të shkonin rreth injektimit të gjeneve të huaja në trup ... është e tmerrshme, është e tmerrshme. -Highwire, 17 Dhjetor 2020

 

7. Injeksionet e mRNA sigurojnë "imunitetin e herdit"

Injeksionet e mRNA nuk u testuan kurrë nëse do të ndalonin transmetimin e virusit. Përkundrazi, ato u krijuan për të zvogëluar simptomat si terapi gjenike. 

Studimet [mbi vaksinimet e mRNA] nuk janë krijuar për të vlerësuar transmetimin. Ata nuk e bëjnë atë pyetje, dhe në të vërtetë nuk ka informacion për këtë në këtë moment në kohë. - Dr. Larry Corey mbikëqyr Institutet Kombëtare të Shëndetit (NIH) provat e "vaksinës" COVID-19; 20 nëntor 2020; medscape.com; shih doktor primar.org/covidvaccine

Ata u testuan me një rezultat të sëmundjes së rëndë - duke mos parandaluar infeksionin. - Gjenerali kirurg amerikan Jerome Adams, Mirëmëngjes Amerikë, 14 dhjetor 2020; dailymail.co.uk

Në të vërtetë, e ashtuquajtura "raste përparimi”Ndër të vaksinuarit nuk janë befasi për mjekët që e kuptojnë natyrën e këtyre injeksioneve. Në Izrael, i cili pretendon se normat e vaksinimit janë mbi 62% të popullsisë, është raportuar nga Dr. Kobi Haviv, drejtor mjekësor i spitalit Herzog, i treti më i madh në Izrael, se "95% e pacientëve të rëndë janë të vaksinuar" dhe se "85-90% e shtrimeve janë në persona plotësisht të vaksinuar. "[19]sarahwestall.com; shih Tarifat Të dhënat e Ministrisë së Shëndetësisë tregojnë se "Izraelitët e vaksinuar kishin 6.72 herë më shumë gjasa të infektoheshin pas goditjes sesa pas infeksionit natyror."[20]israelnationnews.com Në MB, shkalla e vdekjeve është 6.6 herë më e lartë në mesin e të vaksinuarve,[21]0.636% krahasuar me .0957% sipas një raport i ri, duke sugjeruar që injeksionet po shkatërrojnë sistemin imunitar të marrësit, siç ishte paralajmëruar. Unë personalisht kam kontaktuar me një infermiere në Edmonton, Alberta e cila tha se ICU gjatë një kulmi të fundit përfshiu shumë që ishin "të vaksinuar". Unë e kam dëgjuar këtë histori të përsëritur në mënyrë anekdotike në të gjithë botën, kryesisht nga infermierët dhe mjekët zakonisht shumë të frikësuar për të folur publikisht nga frika e humbjes së punës së tyre. Për shembull….

E ashtuquajtura vaksinë Covid-19 nuk është aspak vaksinë. Shtë një terapi gjenesh e rrezikshme, eksperimentale. Qendra për Kontrollin e Sëmundjeve, CDC, jep përkufizimin e termit vaksinë në të  . Një vaksinë është një produkt që stimulon sistemin imunitar të një personi për të prodhuar imunitet ndaj një sëmundjeje specifike. Imuniteti është mbrojtja nga një sëmundje infektive. Nëse jeni imun ndaj një sëmundjeje, mund të ekspozoheni ndaj saj pa u infektuar. Kjo e ashtuquajtur vaksinë Covid-19 nuk siguron asnjë individ që merr vaksinën me imunitet ndaj Covid-19. As nuk parandalon përhapjen e sëmundjes. - Dr. Stephen Hotze, MD, 26 Shkurt 2021; hotzehwc.com

Kohët e fundit, Sarah Westall raportoi se avokati Tom Renz, i cili po padit CDC & DHHS dhe të tjerë në emër të Mjekëve të Frontit Amerikan, deklaroi se po dëgjon nga mjekët në të gjithë Shtetet e Bashkuara se ICU -të e tyre po mbushen me shumicën e pacientëve të vaksinuar:

Mora një email nga një mjek i ICU -së, spitali i të cilit do të përpiqej ta detyrojë atë të marrë vaksinën, dhe ky person thotë 'Në ICU -në time, 31 nga 34 pacientët për COVID, sepse ka 34 atje, 31 prej tyre janë të vaksinuar dhe në të vërtetë kanë reaksione vaksinimi, nuk është COVID. ' Dhe ajo tha, 'Nuk dua ta marr këtë vaksinë, çfarë mund të bëj?' ... Kjo është diçka që e marr në të gjithë vendin. Kjo është një gënjeshtër e hapur, dhe ne e dimë se është një gënjeshtër. " -sarahwestall.com

Pra, pse ekspertët e shëndetit të medias dhe TV vazhdojnë të flasin për imunitetin e tufës sikur mund të arrihet me këto injeksione të veçanta kur ata po bëjnë të kundërtën? E megjithatë, ne dëgjojmë pretendime tani se disa ICU në Teksas dhe Luiziana me sa duket po shohin më shumë të pavaksinuar sesa jo. Edhe nëse është kështu - dhe tashmë media është kapur duke e ekzagjeruar edhe një herë -të fajësosh të pavaksinuarit është kokë e gabuar. Unë do ta trajtoj atë në Nr. 8.

Infermierja e Floridës së Jugut ndan përvojën e saj të ICU të dorës së parë…

 

8. T EV GJITH JAN IS N IN RREZIK NGA COVID-19

Kjo më kujton fushatat e AIDS -it në vitet 1990 ku tabelat dhe reklamat televizive paralajmëronin se të gjithë ishin në rrezik të merrnin SIDA dhe, për këtë arsye, duhet të përdorin prezervativë. Në të vërtetë, nëse i qëndroni besnikë bashkëshortit tuaj ose mbeteni të dëlirë para martesës, ose nuk keni kërkuar transfuzion gjaku, në thelb kishte një rrezik zero. 

Kështu edhe me COVID-19, mediave u pëlqeu të terrorizonin auditorin e tyre me rastet jashtëzakonisht të rralla kur dikush i ri vdes nga sëmundja duke sugjeruar, pra, se të gjithë janë në rrezik të lartë. Në të vërtetë, rreziku është dukshëm i ndryshëm për ata që janë shumë më të vjetër. Prestigjiozja Natyrë revista raportoi: 

Për çdo 1,000 njerëz të infektuar me koronavirus të cilët janë nën moshën 50 vjeç, pothuajse asnjë nuk do të vdesë. Për njerëzit në të pesëdhjetat dhe në fillim të viteve gjashtëdhjetë, rreth pesë do të vdesin - më shumë burra sesa gra. Rreziku pastaj rritet ndjeshëm ndërsa vitet grumbullohen. Për çdo 1,000 njerëz në mesin e viteve shtatëdhjetë ose më të vjetër që janë të infektuar, rreth 116 do të vdesin. - 28 gusht, 2020; nature.com

Jo ndryshe nga gripi sezonal, i cili mund të vrasë deri në 600,000 globalisht çdo vit, COVID-19 është gjithashtu veçanërisht i rëndë për të moshuarit me kushte shëndetësore ekzistuese.[22]cebm.net Qendrat Amerikane për Kontrollet e Sëmundjeve (CDC) raportuan se vetëm 5% e numrit të përgjithshëm të vdekjeve kishin COVID-19 të listuar si "shkaku i vetëm i përmendur në certifikatën e vdekjes".[23]cdc.gov Vdekshmëria e mbetur prej 95% kishte një mesatare prej 2.6 sëmundjeve shoqëruese ose kushteve ekzistuese shëndetësore që kontribuan në vdekjen e tyre. Me fjalë të tjera, me përjashtime të rralla, COVID-19 është më së shumti një grip i keq për shumicën e popullsisë me një shkallë të lartë mbijetese mbi 99.7%.[24]cdc.gov

Dr. Martin Kulldorff është një epidemiolog dhe profesor i mjekësisë në Shkollën Mjekësore të Harvardit. Ai e quan përgjigjen globale të COVID që bllokoi individët e shëndetshëm dhe me rrezik të ulët si "fiaskoja më e madhe e shëndetit publik në histori". 

Ndërsa çdokush mund të infektohet nga COVID, ka më shumë se një mijë diferenca në rrezikun e vdekjes në shkallën e vdekshmërisë për më të mëdhenjtë dhe më të rinjtë… Rreziku nga COVID për fëmijët është më pak se rreziku nga gripi vjetor, e cila tashmë është e ulët për fëmijët. - 10 gusht 2021, Times epokë

Kjo është arsyeja pse këmbëngulja për injektimin e fëmijëve me një vaksinë eksperimentale konsiderohet me të drejtë abuzim i fëmijëve dhe shkelje e Kodit të Nuremburgut, i cili ndalon eksperimentimin mjekësor të pavullnetshëm për këdo.

Censura mjekësore është rreziku më i madh për të vërtetën për shëndetin që kam parë në karrierën time. Kjo është veçanërisht e vërtetë kur kemi informacion kritik mbi vdekjet dhe përshkallëzimin e rreziqeve mjekësore me këto të shtëna eksperimentale COVID që ne kemi për detyrë t'i publikojmë publikut për të shpëtuar jetë. -Dr. Elizabeth Lee Vliet, Presidente dhe Kryeshef Ekzekutiv i Truth for Health, 4 gusht 2021; stoptheshot.com

 

9. T UN PAVAKINUARIT JAN THE Kërcënimi

Kjo është ndoshta gënjeshtra më e rrezikshme dhe e paargumentuar në media, e cila po nxit një aparteid të vërtetë mjekësor. Vaksinat e detyrueshme dhe "pasaportat e vaksinave" tani janë instrumente që përdoren për të demonizuar ata që refuzojnë të bëhen pjesë e këtij eksperimenti, ose që tashmë kanë imunitet natyral. Dr Peter McCullough deklaroi para a Dëgjimi i Komisionit të Senatit se Teksasi ishte tashmë në 80% të "imunitetit të tufës" para filloi çdo fushatë vaksinimi. 

Ju nuk mund ta mposhtni imunitetin natyror. Ju nuk mund të vaksinoni mbi të dhe ta bëni atë më mirë. - Dr. Peter McCullough, 10 Mars 2021; cf. dokumentar Ndjek Shkencen?

Të MIT -ve Teknologjia Rishikimi raportoi një studim të ri që tregon se "Pacientët me Covid-19 të shëruar nga sëmundja kanë ende imunitet të fortë nga koronavirusi tetë muaj pas infektimit"[25]6 janar 2021; technologyreview.com Natyrë publikuar një studim në fund të majit 2021 duke treguar se "Njerëzit që shërohen nga COVID-19 i butë kanë qeliza të palcës kockore që mund të prodhojnë antitrupa për dekada të tëra."[26]26 maj 2021; nature.com

Për disa arsye, njerëzit janë duke mohuar faktin se në të vërtetë, për momentin, një nga arsyet që ne po shijojmë situatën që kemi aktualisht, është sepse ka pasur një rritje të konsiderueshme të "imunitetit të tufës". - Dr. Sunetra Gupta, epidemiologe e Oksfordit në Ndjek Shkencen?

Argumenti i paraqitur nga spikerët e bindur të lajmeve është se të pavaksinuarit do të shkaktojnë "variante" që do t'i shmangen disi "vaksinave". Megjithatë, ka gjithmonë variante me ndonjë koronavirus dhe që do të vazhdojë të jetë rasti me SARS-CoV-2 për dekadat e ardhshme, epidemiologët shtetërorë. Ideja që dikush mund të çrrënjosë plotësisht një virus të tillë nuk ka bazë në shkencë. Ndërsa variantet janë më ngjitëse, thotë Dr. Mike Yeadon, ato kanë tendencë të jenë më pak të dëmshme dhe aq të afërta në natyrë me virusin origjinal, saqë një person mbetet imun sapo të infektohet: 

Pasi të jeni infektuar, jeni imun. Nuk ka paqartësi në lidhje me të. It'sshtë studiuar qindra herë tani, shumë literaturë është botuar. Pra, pasi të jeni infektuar, shpesh nuk do të keni simptoma, me siguri do të jeni imun për dekada të tëraMe Dr. Mike Yeadon, krh. 34:05, Ndjek Shkencen?

Dr. Kulldorff thotë:

Nuk është për t'u habitur që ju keni variante dhe që ju disa variante i merrni përsipër, kështu që kjo nuk është aspak e habitshme. "Varianti Delta" mund të jetë disi më ngjitës, por kjo nuk është një lojë që ndryshon. Ajo që do të ndryshonte lojën është nëse keni një variant që filloi të vriste të rinjtë, filluat të vrisni fëmijë dhe varianti Delta nuk po e bën këtë [në asnjë mënyrë statistikisht domethënëse] ... Ajo që dimë është se nëse keni pasur COVID, ju keni imunitet shumë të mirë - jo vetëm për të njëjtin variant, por edhe për variante të tjera. Dhe madje edhe për llojet e tjera, imuniteti kryq, për llojet e tjera të koronaviruseve.- Dr. Martin Kulldorff, 10 gusht 2021, Times epokë

Sidoqoftë, mund të ketë një përjashtim nga kjo.

Dr. Geert Vanden Bossche, PhD, DVM si dhe laureati i Çmimit Nobel Prof. Luc Montagnier paralajmëroi se, vaksinimi me këtë lloj injeksioni gjatë një pandemi është një gabim i madh dhe mund të detyrojë një variant më vdekjeprurës. Kjo ka qenë një temë debati midis shkencëtarëve. Ne botuam fragmente nga Letra e Hapur e Dr. Vanden Bossche menjëherë pasi u botua në Mars 2021 (shih Paralajmërime Varri):

… Ky lloj i vaksinave profilaktike janë plotësisht të papërshtatshme, madje edhe shumë të rrezikshme, kur përdoren në fushatat e vaksinimit masiv gjatë një pandemie virale. Vaksinologët, shkencëtarët dhe klinikët janë verbuar nga efektet pozitive afatshkurtra në patentat individuale, por duket se nuk shqetësohen për pasojat katastrofike për shëndetin global. Në qoftë se nuk jam vërtetuar shkencërisht i gabuar, është e vështirë të kuptohet se si ndërhyrjet e tanishme njerëzore do të parandalojnë që variantet qarkulluese të kthehen në një përbindësh të egër ... Në thelb, ne shumë shpejt do të përballemi me një virus super-infektues që i reziston plotësisht mekanizmit tonë më të çmuar të mbrojtjes : Sistemi imunitar i njeriut. Nga të gjitha sa më sipër, po bëhet gjithnjë e më shumë i vështirë të imagjinohet se si pasojat e një njeriu të gjerë dhe të gabuar ndërhyrje në këtë pandemi nuk do të zhdukin pjesë të mëdha të njeriut tonë popullsi

Por si zakonisht, ai u censurua dhe u mbyll me gojë nga media.  

Ndërsa dikush mezi mund të bëjë ndonjë deklaratë të pasaktë shkencore pa u kritikuar nga kolegët, duket se elita e shkencëtarëve që aktualisht po këshillojnë udhëheqësit tanë botërorë preferojnë të heshtin. Provat e mjaftueshme shkencore janë sjellë në tryezë. Fatkeqësisht, ajo mbetet e paprekur nga ata që kanë fuqinë për të vepruar. Për sa kohë mund të injorohet problemi kur aktualisht ka prova masive që ikja imune virale tani po kërcënon njerëzimin? Vështirë se mund të themi se nuk e dinim - ose nuk ishim paralajmëruar.  -Letër e Hapur, 6 Mars 2021; shikoni një intervistë mbi këtë paralajmërim me Dr. Vanden Bossche këtu or këtu. (Lexoni se si Dr. Vanden Bossche është një "Moishie" bashkëkohor në 1942 ynë)

Dr. Vanden Bossche mund të jetë në konflikt interesi pasi ai është duke punuar në mënyrë aktive në një vaksinë më të përshtatshme, sipas tij Llogaria e lidhur. Por Dr. Montagnier bën të njëjtin pohim:

Vaksinimet masive janë një "gabim shkencor, si dhe një gabim mjekësor", tha ai. “Shtë një gabim i papranueshëm. Librat e historisë do ta tregojnë këtë, sepse është vaksinimi ai që po krijon variantet. ” - 18 maj 2021; intervistë me Pierre Barnérias, rairfoundation.com

Në fakt, një studim në 2015 zbuloi se "vaksinimi i papërsosur mund të përmirësojë transmetimin e patogjenëve shumë virulentë". [27]ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4516275/ Të shtënat aktuale të COVID-19 janë shembulli i përsosur i "vaksinave që rrjedhin" pasi ato nuk ndalojnë transmetimin e virusit por vetëm zvogëlojnë simptomat (ndërkohë që shkaktojnë edhe më së shumti reagime negative të pashembullta regjistruar ndonjëherë në historinë e një fushate vaksinimi). Prandaj, nuk është për t'u habitur që kemi parë raporte[28]p.sh. këtu   këtu se është vaksinuar të cilët po shkaktojnë shpërthime të reja fillimisht në të njëjtën kohë kur vaksinimi masiv është përhapur. Në të vërtetë, një letër nismëtare novatore nga Grupi prestigjioz i Kërkimeve Klinike të Universitetit të Oksfordit, botuar më 10 gusht 2021 në Lancet, "Individët e gjetur të vaksinuar mbajnë 251 herë ngarkesën e viruseve COVID-19 në vrimat e hundës në krahasim me të pavaksinuarit."[29]Childrenshealthdefense.org

Megjithatë, me një zë harmonik, CDC dhe media amerikane filluan të shpallin në mes të korrikut se ne jemi në një "Pandemi të Pavaksinuar". [30]New York Times, 16th korrik, 2021 Sidoqoftë, ajo mantra e re, e cila po çon në një persekutim të të pavaksinuarve ndryshe nga çdo gjë që kemi parë ndonjëherë, është një tjetër "dorëshkrim" që abuzon me të vërtetën:

Siç doli, për të arritur ato statistika, CDC përfshiu të dhënat e shtrimit në spital dhe vdekshmërisë nga janari deri në qershor 2021. Nuk përfshin të dhëna më të fundit ose të dhëna që lidhen me variantin Delta, i cili tani është tendosja më e përhapur në qarkullim. Problemi është se shumica dërrmuese e popullsisë së Shteteve të Bashkuara nuk ishte e vaksinuar gjatë asaj periudhe kohore. 1 janar 2021, vetëm 0.5% e popullsisë amerikane kishte marrë një goditje COVID. Nga mesi i prillit, rreth 31% kishin marrë një ose më shumë goditje,[31]bloomberg.com dhe që nga 15 qershori, 48.7% ishin plotësisht "të vaksinuar".[32]mayoclinic.com Mbani në mend se nuk jeni "plotësisht të vaksinuar" deri dy javë pas dozës tuaj të dytë (në rastin e Pfizer ose Moderna), e cila jepet gjashtë javë pas goditjes tuaj të parë. Kjo është sipas CDC.[33]cdc.gov - Dr. Joseph Mercola, 16 gusht 2021, mercola.com

Imunologu kanadez viral dhe studiuesi i vaksinave Dr. Byram Bridle, i cili zbuloi të dhëna në fillim të këtij viti se "proteina e helmuar" në këto "vaksina" të ARN -së grumbullohet në të gjithë trupin, veçanërisht vezoret [34]shih Ndjek Shkencen?  - hodhi poshtë pretendimin se "ne jemi në një pandemi të pavdekshme dhe se të pavaksinuarit janë vatra për variante të rrezikshme":

Absolutisht, është e pavërtetë të quash këtë një pandemi të të pavaksinuarve. Dhe sigurisht që është e pavërtetë… që të pavaksinuarit po e nxisin disi shfaqjen e varianteve të reja. Kjo bie ndesh me çdo parim shkencor që ne kuptojmë.

Realiteti është, natyra e vaksinave që ne po përdorim tani, dhe mënyra se si po i përhapim ato, do të ushtrojnë presion selektiv ndaj këtij virusi për të promovuar shfaqjen e varianteve të reja. Përsëri, kjo bazohet në parime të shëndosha. - 16 gusht 2021, mercola.com

Me fjalë të tjera, është fushata aktuale e vaksinave dhe "e vaksinuar" - jo e pavaksinuar - ajo që duket se ka krijuar situatën në zhvillim. Teoria e gjenetikës evolucionare, Muller's Ratchet, thotë se ndërsa një shpërthim fillon të dalë jashtë, virusi tenton të ndryshojë në një formë më të transmetueshme, por në të njëjtën kohë ai bëhet më i dobët. Dr. McCullough paraqet të dhëna të tjera që sugjerojnë se Varianti Delta është në përputhje me atë teori.

Lajmi i mirë është më 18 qershor, Mbretëria e Bashkuar paraqiti raportin e tyre të 16 -të [35]asetet.publikimi.shërbimi.gov.uk  mbi mutacionet - dhe ata po bëjnë një punë të shkëlqyeshme, shumë më mirë se CDC -ja jonë - dhe ajo që ata demonstruan është se Delta është më ngjitëse, por është shumë më pak vdekjeprurëse, shumë më pak shqetësuese. Në fakt, është një virus shumë më i dobët se sa variantet e Mbretërisë së Bashkuar [Alpha] dhe Afrikës së Jugut [Beta]. - Dr. Peter McCullough, 22 qershor 2021; Shfaqja e Laura Ingraham, youtube.com

Sipas secilit skenar, "Pandemia e të Pavaksinuarve" në këtë kontekst është një përrallë.

• 1 gusht 2021, drejtori i Shërbimeve të Shëndetit Publik të Izraelit, Dr Sharon Alroy-Preis, njoftoi se gjysma e të gjitha infeksioneve COVID-19 ishin ndër të vaksinuarit plotësisht.[36]bloomberg.com Shenjat e sëmundjeve më serioze në mesin e të vaksinuarve po shfaqen gjithashtu, tha ajo, veçanërisht në ata mbi moshën 60 vjeç.

Disa ditë më vonë, më 5 gusht, Dr. Kobi Haviv, drejtor i Spitalit Herzog në Jerusalem, u shfaq në Channel 13 News, duke raportuar se 95% e pacientëve të sëmurë rëndë nga COVID-19 janë plotësisht të vaksinuar dhe se përbëjnë 85% 90% e shtrimeve në spital të lidhura me COVID në përgjithësi.[37]americanfaith.com Që nga 2 gusht 2021, 66.9% e izraelitëve kishin marrë të paktën një dozë të injeksionit të Pfizer, i cili përdoret ekskluzivisht në Izrael; 62.2% kishin marrë dy doza.[38]ourworldindata.com

• Në Skoci, të dhënat zyrtare për shtrimet në spital dhe vdekjet tregojnë se 87% e atyre që kanë vdekur nga COVID-19 në valën e tretë që filloi në fillim të korrikut ishin të vaksinuar.[39]dailyexpose.co.uk

• Një hetim i CDC për një shpërthim në Qarkun Barnstable, Massachusetts, midis 6 korrikut dhe 25 korrik 2021, zbuloi se 74% e atyre që morën një diagnozë të COVID19, dhe 80% e shtrimeve në spital, ishin ndër plotësisht të vaksinuar.[40]cdc.gov; cnbc.com Shumica, por jo të gjitha, kishin variantin Delta të virusit.

CDC gjithashtu zbuloi se individët plotësisht të vaksinuar që infektohen me infeksion kanë një ngarkesë virale aq të lartë në pasazhet e tyre të hundës sa individët e pavaksinuar që infektohen.22 Kjo do të thotë që të vaksinuarit janë po aq infektues sa të pavaksinuarit.

Në Gjibraltar, i cili ka një normë pajtueshmërie me 99% COVID, rastet e COVID janë rritur me 2,500% që nga 1 qershor 2021.[41]bigleaguepolitics.com

 

10. NUK KA SHPIRT JASHT VAKSINIMIT ME MAS

Ndoshta një nga gënjeshtrat më të mëdha është se ne jemi të pafuqishëm - se njerëzimi do të fshihet nga kjo sëmundje nëse të gjithë nuk nxitojmë të injektohemi jo vetëm nga një terapi eksperimentale e gjeneve me efekte afatgjata të panjohura, por që do të kërkojmë goditje përforcuese të ardhshme, ndoshta pafundësisht. Dreamndrra dhe loja e gjatë e Big Pharma ka qenë ta shndërrojë botën në vaksinues të vaksinuar me triliona dollarë fitime në rrezik.[42]shih Çështja Kundër Gates

Përkundrazi, është mirë e dokumentuar që të dyja hydroxychloroquine Ivermektina keni nivele të mëdha suksesi në trajtimin e COVID-19 – pavarësisht se çfarë ju thonë mediat. Në fakt, një studim in Lancetduhej të ishte Hydroxychloroquine në një dritë të keqe tërhoqi - një "letër e rreme" mashtruese, deklaruan disa vëzhgues.[43]shih Ndjek Shkencen? Nga ana tjetër, një studim i ri tregon se ka 84% më pak shtrime në spital për ata që trajtohen me një "dozë të ulët hidroksiklorokuine të kombinuar me zink dhe azitromicinë".[44]25 nëntor 2020; Washington Examiner, krh. paraprake: Sciencedirect.com Vitamina D tani tregohet se zvogëlon rrezikun e koronavirusit me 54%.[45]bostonherald.com; Studimi i 17 shtatorit 2020: revistave.plos.org Dhe dëshmia për Ivermectin, e përdorur me sukses në disa vende, është se është një ilaç gati për mrekulli: i lirë, i sigurt dhe efektiv. 

Malet e të dhënave janë shfaqur nga shumë qendra dhe vende të botës, duke treguar efektivitetin e mrekullueshëm të Ivermectin. Në thelb shkatërron transmetimin e këtij virusi. Nëse e merrni, nuk do të sëmureni. - Dr. Pierre Kory, Senat 8 Dhjetor, 2020; cnsnews.com

Një meta-analizë në kohë reale e 99 studimeve mbi Ivermectin tregojnë një ulje prej 96% të vdekjeve [profilaksi].[46]ivermeta.com Pra, nëse dikush ju thotë: "Oh, ICU -ja ime është e mbushur me pacientë me COVID tani". Përgjigja juaj duhet të jetë: "badshtë shumë keq që ata po privohen nga Ivermectin, etj." Dr. Vladimir Zelenko ka trajtuar me sukses mijëra pacientë me COVID-19 me këtë: protokoll profilaksie trajtimMe Ju mund të dëgjoni Dr. Zelenko të diskutojë për këtë, së bashku me paralajmërimet serioze për injorimin e këtyre protokolleve, këtu

Në fakt, në një nga momentet më të lë pa frymë në të gjithë këtë përgjigje pandemike, zhvilluesi kryesor i vaksinave, Pfizer, publikoi një cicërimë duke thënë se, në të vërtetë, një trajtimi antiviral (që është ajo që është Ivermectin) do të jetë i nevojshëm në fund të fundit për të qenë i suksesshëm kundër COVID-19. Ironia në këtë është mahnitëse - e lënë në hije vetëm nga fakti se, ja, Pfizer ka vetëm ilaçin tani në prova. Por ju e keni atë bardh e zi: "vaksina" nuk funksionon siç reklamohet, dhe vetë trajtimet që janë censuruar egërsisht do të jenë të nevojshme. Sigurisht, thjesht jo ato trajtimet.

Censura e mediave sociale mbi këto të vërteta është shenja më e madhe se ju jeni në mes të një fushate propagandistike masive në emër të disa prej ndërmjetësve më të fuqishëm të "shëndetit" në botë. Nëse ata kujdesen vërtet, ata thjesht do t'ju lejojnë të dëgjoni faktet dhe do t'i lini mjekët të bëjnë atë që kanë bërë gjithmonë: të përshkruajnë atë që është më e përshtatshme për situatën. Në fakt, obsesioni për të injektuar të gjithë, përfshirë foshnjat - dhe duke e bërë këtë të detyrueshme - ka krijuar më shumë dëme në besimin si në qeveri ashtu edhe në institucionet mjekësore sesa çdo gjë tjetër në kujtesën e fundit. 

Ata që po i shtyjnë këto mandate vaksine dhe pasaporta vaksine - vaksinë fanatikë, Unë do t'i thërrisja-për mua, ata kanë bërë shumë më tepër dëme gjatë këtij viti sesa anti-vaksinuesit në dy dekada.- Dr. Martin Kulldorff, 10 gusht 2021, shënimi 0:00 Times epokë

Në vetvete, frika nuk duhet të përdoret KURR si mjet në përgjigje. Nëse është, do të ketë dëm kolateral të pakontrollueshëm, afatgjatë, të rëndë, të paparashikueshëm. - David Redman, korrik 2021, “Përgjigja vdekjeprurëse e Kanadasë ndaj COVID-19", Fq. 37

Pa shkencë të fortë, frika, për fat të keq, është mjeti i vetëm që u mbetet gjigantëve të komprometuar të mediave kryesore dhe të medias sociale. Dhe për fat të keq, po punon me pasoja "të paparashikueshme" dhe potencialisht të tmerrshme sapo të bëhet ky eksperiment ...

 

OK, NJB PUNB E FUNDIT: COVID .SHT PROBLEMI YN VETYM

Ju do të mendonit kështu, duke pasur parasysh raportet e përditshme të lajmeve në minutë dhe orë për më shumë se një vit e gjysmë tani. Por injorimi i të gjitha çështjeve të tjera shëndetësore me qëllimin e vetëm që "T ALL GJITH DUHET T V Vaksinohen" është sa e rrezikshme aq edhe e çuditshme. 

Shëndeti Publik ka të bëjë me të gjitha rezultatet shëndetësore. Nuk bëhet fjalë vetëm për një sëmundje si COVID. Ju nuk mund të përqendroheni vetëm në COVID dhe të injoroni gjithçka tjetër. - Dr. Martin Kulldorff, 10 gusht 2021, shënimi 5:40 Times epokë

Në një nga deklaratat më të fuqishme dhe të balancuara nga një klerik, Peshkopi Francez Marc Aillet paralajmëroi se qasja miopike ndaj shëndetit nga zyrtarët qeveritarë po çon në një katastrofë sociale.

Në vitin 2018 kishte 157000 vdekje në Francë për shkak të kancerit! U desh shumë kohë për të folur për çnjerëzoren trajtimi që u imponohej në shtëpitë e kujdesit ndaj të moshuarve, të cilët ishin mbyllur, nganjëherë të mbyllur në dhomat e tyre, me ndalimin e vizitave familjare. Ka shumë dëshmi në lidhje me shqetësimin psikologjik dhe madje edhe vdekjen e parakohshme të pleqve tanë. Pak thuhet për rritjen e konsiderueshme të depresionit tek individët të cilët nuk ishin të përgatitur. Spitalet psikiatrike janë të mbingarkuara këtu dhe atje, dhomat e pritjes së psikologëve janë të mbushura me njerëz, një shenjë se shëndeti mendor francez po përkeqësohet-një arsye për shqetësim, siç sapo e ka pranuar publikisht Ministri i Shëndetësisë. Ka pasur denoncime për rrezikun e "eutanazisë sociale", duke pasur parasysh vlerësimet se 4 milion bashkëqytetarë tanë gjenden në situata të vetmisë ekstreme, për të mos përmendur milionat shtesë në Francë të cilët, që nga mbyllja e parë, kanë rënë nën varfërinë pragu Po në lidhje me bizneset e vogla, mbytjen e tregtarëve të vegjël që do të detyrohen të paraqesin falimentimin? … Njeriu është “një në trup dhe në shpirt”, nuk është e drejtë ta shndërroni shëndetin fizik në një vlerë absolute deri në pikën e sakrifikimit të shëndetit psikologjik dhe shpirtëror të qytetarëve, dhe në veçanti t’i privoni ata nga ushtrimi i lirë i fesë së tyre, të cilën e përjetojnë dëshmohet të jetë thelbësore për ekuilibrin e tyre. 

Frika nuk është një këshilltar i mirë: çon në qëndrime të këshilluara keq, vendos njerëzit kundër njëri-tjetrit, gjeneron një klimë tensioni dhe madje dhune. Ne mund të jemi në prag të një shpërthimi! - Peshkopi Marc Aillet për revistën dioqezane Notre Eglise ("Kisha jonë"), dhjetor 2020; countdowntothekingdom.com

Duke lënë mënjanë të gjitha polemikat serioze se si janë përcaktuar dhe llogaritur vdekjet nga COVID - një përrallë në vetvete[47]shih Ndjek Shkencen? - Universiteti John Hopkins pohon se ka më shumë 4.9 milion vdekje globale nga COVID-19. Krahasoni atë tani me vdekjet dhe shkatërrimin e mundshëm që vetë bllokimet kanë dhe do të krijojnë:

Ne në Organizatën Botërore të Shëndetësisë nuk mbështesim bllokimet si një mjet kryesor për kontrollin e virusit ... Ne mund të kemi një dyfishim të varfërisë në botë në fillim të vitit të ardhshëm. Në të vërtetë, kjo është një katastrofë e tmerrshme globale. Dhe kështu ne me të vërtetë u bëjmë thirrje të gjithë udhëheqësve botërorë: ndaloni përdorimin e bllokimeve si metodën tuaj kryesore të kontrollit.- Dr. David Nabarro, i dërguari special i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), 10 tetor, 2020; Java në 60 Minuta # 6 me Andrew Neil; gloria.tv
… Ne tashmë po llogaritnim 135 milion njerëz në të gjithë botën, para se të vidheshin, duke marshuar në prag të urisë. Dhe tani, me analizën e re me COVID, ne po shikojmë 260 milion njerëz, dhe nuk po flas për të uriturit. Unë jam duke folur për marshimin drejt urisë ... ne fjalë për fjalë mund të shohim 300,000 njerëz që vdesin në ditë për një periudhë 90-ditore. - Dr. David Beasley, Drejtor Ekzekutiv i Programit Botëror të Ushqimit të Kombeve të Bashkuara; 22 Prill, 2020; cbsnews.com
Matematika zbulon se sa mizore dhe imorale janë këto masa pandemike, të cilat nuk kanë ndalur asgjë sepse nuk munden. Ata kanë vonuar të pashmangshmen, e cila është gjithçka që mund të bënin. Nëse ka ndonjë gjë, duke mbyllur miliarda, stresi dhe mungesa e ekspozimit ndaj mikrobeve ka dobësuar vetëm imunitetin njerëzor. Ne e kemi bërë luftën kundër këtij virusi shumë më të vështirë.
 
Fakti që ka një heshtje kaq shurdhuese nga udhëheqësit në të gjithë botën përballë këtij realiteti të shtrembëruar është dëshmi pozitive se gënjeshtrat dhe propaganda po funksionojnë qartë ... kjo është arsyeja pse media dhe zotërit e tyre në Big Pharma do të vazhdojnë të shtyjnë këtë axhendë derisa të vaksinohet çdo person ose… po, apo çfarë?
 
 
Shikoni dokumentarin:

në frëngjisht: Suivre la Science?

 

Dëgjoni në vijim:


 

 

Ndiqni Mark dhe "shenjat e përditshme" të përditshme në MeWe:


Ndiqni shkrimet e Markut këtu:


Për të udhëtuar me Mark in La Tani Word,
klikoni në banderolën më poshtë për të pajtohem.
Emaili juaj nuk do të ndahet me askënd.

 
Print Friendly, PDF & Email

Shënimet

Shënimet
1 Një letër nga Universiteti i Teknologjisë i Kinës Jugore pretendon se 'koronavirusi vrasës ndoshta ka origjinën nga një laborator në Wuhan.' (16 Shkurt, 2020; dailymail.co.uk) Në fillim të shkurtit 2020, Dr. Francis Boyle, i cili hartoi "Aktin Biologjik të Armëve" të SH.B.A.-së, dha një deklaratë të hollësishme duke pranuar se 2019 Wuhan Coronavirus është një Armë Fyese e Luftës Biologjike dhe që Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tashmë e di për këtë (krh. zerohedge.com) Një analist izraelit i luftës biologjike tha të njëjtën gjë. (26 Jan, 2020; larjeontimes.com) Dr Peter Chumakov i Institutit Engelhardt të Biologjisë Molekulare dhe Akademisë Ruse të Shkencave pohon se "ndërsa qëllimi i shkencëtarëve Wuhan në krijimin e koronavirusit nuk ishte keqdashës - përkundrazi, ata po përpiqeshin të studionin patogjenitetin e virusit ... Ata u çmendën absolutisht gjëra… Për shembull, futje në gjenom, të cilat i dhanë virusit aftësinë për të infektuar qelizat njerëzore. ”(zerohedge.com) Profesori Luc Montagnier, fitues i Çmimit Nobel për Mjekësi 2008 dhe njeriu që zbuloi virusin HIV në 1983, pretendon se SARS-CoV-2 është një virus i manipuluar që u lëshua aksidentalisht nga një laborator në Wuhan, Kinë. (Krhs. mercola.com) A dokumentar i ri, duke cituar disa shkencëtarë, tregon COVID-19 si një virus i inxhinieruar. (mercola.com) Një ekip shkencëtarësh australianë ka prodhuar prova të reja se koronavirusi i ri tregon shenja "të ndërhyrjes njerëzore" (lifesitenews.comlarjeontimes.com) Ish kreu i agjencisë britanike të inteligjencës M16, Sir Richard Dearlove, tha se ai beson se virusi COVID-19 u krijua në një laborator dhe u përhap aksidentalisht. (jpost.com) Një studim i përbashkët britaniko-norvegjez pretendon se koronavirusi Wuhan (COVID-19) është një "kimera" e ndërtuar në një laborator kinez. (Taiwannews.com) Profesor Giuseppe Tritto, një ekspert i njohur ndërkombëtarisht në bioteknologji dhe nanoteknologji dhe president i Akademia Botërore e Shkencave dhe Teknologjive Biomjekësore (WABT) thotë se "Ajo ishte e inxhinierizuar gjenetikisht në laboratorin P4 (me përmbajtje të lartë) të Institutit Wuhan të Virologjisë në një program të mbikëqyrur nga ushtria kineze." (lifesitnews.com) I respektuar virolog kinez Dr. Li-Meng Yan, i cili iku nga Hong Kong pasi zbuloi njohuritë e Bejing-ut për koronavirusin para se të dilnin raportet për të, deklaroi se "tregu i mishit në Wuhan është një ekran tymi dhe ky virus nuk është nga natyra… It vjen nga laboratori në Wuhan. ”(dailymail.co.uk ) Dhe ish-Drejtori i CDC Robert Redfield gjithashtu thotë se COVID-19 "ka shumë të ngjarë" të ketë ardhur nga laboratori i Wuhan. (larje larjeje)
2 11 gusht 2021; unherd.com
3 shih Çështja Kundër Gates
4 Portugalia: gjeopolitike.org/2020/11/21; gjykatat austriake kanë vendosur që testet e PCR nuk janë të përshtatshme për diagnozën e COVID-19 dhe se bllokimet nuk kanë bazë ligjore ose shkencore. greatgameindia.com
5 fq. 34, https://www.fda.gov/media/134922/download
6 cf. Shenja 9:44 në dokumentar Ndjek Shkencen?
7 Communitycareks.org
8 nytimes.com/2020/08/29
9 7 Tetor 2020; aapsonline.org
10 7 janar 2020, bpa-pathology.com
11 intervistë me Dr. Reiner Fuellmich; mercola.com
12 Ligjërimi i Mjekëve për Gatishmërinë e Katastrofave, 16 Gusht 2020 në Las Vegas, Nevada; video këtu
13 shih Çështja Kundër Gates
14 shih Armiku është brenda portave Kur isha i uritur
15 shih Demaskimi i fakteve
16 shih Demaskimi i fakteve
17 shih Demaskimi i fakteve
18 shih Studimi i maskave në Bangladesh: Mos e besoni hipotezën
19 sarahwestall.com; shih Tarifat
20 israelnationnews.com
21 0.636% krahasuar me .0957%
22 cebm.net
23 cdc.gov
24 cdc.gov
25 6 janar 2021; technologyreview.com
26 26 maj 2021; nature.com
27 ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4516275/
28 p.sh. këtu   këtu
29 Childrenshealthdefense.org
30 New York Times, 16th korrik, 2021
31 bloomberg.com
32 mayoclinic.com
33 cdc.gov
34 shih Ndjek Shkencen?
35 asetet.publikimi.shërbimi.gov.uk
36 bloomberg.com
37 americanfaith.com
38 ourworldindata.com
39 dailyexpose.co.uk
40 cdc.gov; cnbc.com
41 bigleaguepolitics.com
42 shih Çështja Kundër Gates
43 shih Ndjek Shkencen?
44 25 nëntor 2020; Washington Examiner, krh. paraprake: Sciencedirect.com
45 bostonherald.com; Studimi i 17 shtatorit 2020: revistave.plos.org
46 ivermeta.com
47 shih Ndjek Shkencen?
Postuar ne BALLINA, E VURTETA E VARDRTET dhe tagged , , , , , , , , , , .