Kur isha i uritur

 

Ne në Organizatën Botërore të Shëndetësisë nuk mbështesim bllokimet si një mjet kryesor për kontrollin e virusit ... Ne mund të kemi një dyfishim të varfërisë në botë në fillim të vitit të ardhshëm. Në të vërtetë, kjo është një katastrofë e tmerrshme globale. Dhe kështu ne me të vërtetë u bëjmë thirrje të gjithë udhëheqësve botërorë: ndaloni përdorimin e bllokimeve si metodën tuaj kryesore të kontrollit.- Dr. David Nabarro, i dërguari special i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), 10 tetor, 2020; Java në 60 Minuta # 6 me Andrew Neil; gloria.tv
… Ne tashmë po llogaritnim 135 milion njerëz në të gjithë botën, para se të vidheshin, duke marshuar në prag të urisë. Dhe tani, me analizën e re me COVID, ne po shikojmë 260 milion njerëz, dhe nuk po flas për të uriturit. Unë jam duke folur për marshimin drejt urisë ... ne fjalë për fjalë mund të shohim 300,000 njerëz që vdesin në ditë për një periudhë 90-ditore. - Dr. David Beasley, Drejtor Ekzekutiv i Programit Botëror të Ushqimit të Kombeve të Bashkuara; 22 Prill, 2020; cbsnews.com

 

… Sepse isha i uritur dhe ti nuk më ke dhënë ushqim

         ...sepse gjithçka që mund të dëgjonit ishte "COVID",

dhe jo britmat e mia të urisë ...

Unë isha i etur dhe ti nuk më dha asnjë pije

      ...sepse ishe e fiksuar

me vaksina, jo ujë të pastër

Një i huaj dhe ti nuk më ke mirëpritur

    ...sepse ma maskove fytyrën

dhe ndaloi kontaktin me sy me mua

Lakuriq dhe ti nuk më ke dhënë veshje

        ...sepse keni shkatërruar zinxhirin e furnizimit

dhe foli vetëm për shëndetin tim, jo ​​për mirëqenien time

I sëmurë dhe në burg

        ...në shtëpi pleqsh dhe pleqsh

ku me le te vdes vetem

Dhe ti nuk je kujdesur për mua

        ...sepse ishit kaq i konsumuar nga frika juaj,

që nuk arritët të merrnit parasysh lumturinë time.

Atëherë ata do të përgjigjen dhe do të thonë: 'Zot, kur të pamë të uritur ose të etur ose një i huaj apo i zhveshur ose i sëmurë ose në burg, dhe mos u shërbeni nevojave tuaja? ' Ai do t'u përgjigjet atyre: "Amen, unë po të them, atë që nuk bëre për një nga këto më të voglat, nuk e bëre për mua". (Mat 25: 41-44)

 
Cila, pra, është zgjidhja?

 

NUK JEMI NDIHMUAR
 
Deklarata e Madhe e Barringtonit u drejtua nga mjekë nga Universitetet e Harvardit, Stanford dhe Oxford. Ata paralajmërojnë që politikat aktuale të pandemisë që synojnë të shëndetshmit kanë "ndikime të dëmshme në shëndetin fizik dhe mendor" dhe rekomandojnë që të lejohen të shëndetshmit "të jetojnë jetën e tyre normalisht për të krijuar imunitet përmes infeksionit natyror", ndërsa përmirësojnë masat mbrojtëse për të moshuarit dhe të tjerët në rrezik më të madh të vdekja nga COVID-19.[1]Tetor 8th, 2020, larjeontimes.com Deklarata është nënshkruar tani nga mbi 33,000 shkencëtarë dhe mjekë nga e gjithë bota.
 
Dhe mbështetet nga studimet e fundit. Në gusht, Bisturi botoi një analizë të të dhënave nga 50 vende që gjetën bllokimet si joefektive. Studiuesit zbuluan se bllokimet e plota nuk ishin 'të lidhura' me uljen e vdekshmërisë nga COVID-19.[2]Që nga 2020 Marsi mbi studimet e 30 kanë arritur në përfundimin se bllokimet kanë dhënë pak ose aspak efikasitet në parandalimin e përhapjes së SARS-CoV-2 Shtetet Matt Strauss: “Këto janë të dhëna të vështira për rezultatet; realiteti nuk mund të lëkundet me teori ose projeksione. ”[3]14 Tetor 2020; Spektatori 
Sidoqoftë, provat për dëmet e bllokimit tani po grumbullohen. Në SH.B.A, vrasjet janë rritur 50 për qind krahasuar me verën e kaluar. Në Francë, thirrjet për dhunë në familje janë rritur 30 përqind. Në Kanada, pothuajse tre herë më shumë njerëz po mendojnë për vetëvrasje krahasuar me vitin e kaluar; dhe në British Columbia, vdekjet nga mbidozimi janë trefishuar nga nivelet para-pandemike. Kur u privoni fëmijëve arsimimin e tyre, të rriturit nga jetesa e tyre dhe të moshuarit nga lidhjet e tyre shoqërore, dëshpërimi dhe dëshpërimi vendosen shpejt. - Dr. Matt Strauss, 14 tetor 2020; Spektatori
Dhe muajin e kaluar, një i ri studim masiv prej gati 10 milion njerëzve u botua në 20 nëntor, 2020 në prestigjioz Nature Communications ditar Studimi dha provat më të forta ende se veshja e maskave nga të shëndetshmit (dmth. asimptomatike) dhe bllokimet janë të panevojshme. Ajo zbuloi se njerëzit e shëndetshëm bëjnë nuk përhapin virusin: 

Të gjithë banorët e qytetit të moshës gjashtë vjeç ose më të vjetër ishin të pranueshëm dhe morën pjesë 9,899,828 (92.9%). Nuk ka raste të reja simptomatike dhe 300 raste asimptomatike… u identifikuan. Nuk kishte prova pozitive midis 1,174 kontakteve të ngushta të rasteve asimptomatike ures Kulturat e virusit ishin negative për të gjitha rastet asimptomatike pozitive dhe pozitive, duke treguar asnjë "virus të qëndrueshëm" në rastet pozitive të zbuluara në këtë studim. - "Ekzaminimi i acidit nukleik SARS-CoV-2 pas bllokimit në gati dhjetë milion banorë të Wuhan, Kinë", Shiyi Cao, Yong Gan et. al, nature.com

Për më tepër, mjekët duhet të arsimojnë veten e tyre në lidhje me shkencën e vazhdueshme që del në treg për protokollet aktuale kuruese. Një studim i ri tregon se ka shtrirje në spital për 84% më pak për ata që trajtohen me një “hidroksiklorokinë me dozë të ulët të kombinuar me zink dhe azitromicinë”.[4]25 nëntor 2020; Washington Examiner, krh. paraprake: Sciencedirect.com Vitamina D tani tregohet se zvogëlon rrezikun e koronavirusit me 54%.[5]bostonherald.com; Studimi i 17 shtatorit 2020: revistave.plos.org Në fakt, një studim i ri në Spanjë ka zbuluar se 80% e pacientëve me COVID-19 kishin mungesë të Vitaminës D.[6]28 Tetor 2020; ajc.com Më 8 dhjetor, 2020, Dr. Pierre Kory u lut në një seancë dëgjimore të Senatit në SH.B.A. që Instituti Kombëtar i Shëndetit të shqyrtojë urgjentisht mbi 30 studime mbi efektivitetin e Ivermectin, një ilaç i aprovuar anti-parazitar. Më vonë u miratua.
Malet e të dhënave janë shfaqur nga shumë qendra dhe vende të botës, duke treguar efektivitetin e mrekullueshëm të Ivermectin. Në thelb shkatërron transmetimin e këtij virusi. Nëse e merrni, nuk do të sëmureni. - 8 Dhjetor, 2020; cnsnews.com
Në ndërkohë, shkencëtarët britanikë nga University College London Hospitals NHS (UCLH) njoftuan gjatë Krishtlindjes se po testojnë ilaçin Provent, i cili gjithashtu mund të parandalojë që dikush që ka qenë i ekspozuar ndaj koronavirusit të vazhdojë me zhvillimin e sëmundjes COVID-19.[7]25 dhjetor 2020; theguardian.org Mjekë të tjerë po pretendojnë sukses me "steroid të thithur" si budesonide.[8]ksat.com Dhe, sigurisht, ka dhurata të natyrës që janë pothuajse tërësisht të injoruara, nënçmuar apo edhe të censuruara, të tilla si fuqia antivirale e "Vjedhësit e Vajit”, Vitaminat C, D dhe Zink që mund të rrisin dhe ndihmojnë në mbrojtjen e imunitetit tonë të dhënë nga Zoti dhe të fuqishëm. Në fakt, studiuesit në Izrael kanë botuar një letër që tregon se një ekstrakt i Spirulinës së manipuluar fotosintetikisht (dmth. Algat) është 70% efektiv në frenimin e "stuhisë së citokinës" që shkakton kraterin e sistemit imunitar të pacientit COVID-19.[9]24 Shkurt 2021; jpost.com Më në fund - në frontin e kontrollit - studiuesit nga Universiteti i Tel Avivit kanë provuar se koronavirusi i ri, SARS-CoV-2, mund të vritet në mënyrë efikase, shpejt dhe me lirë duke përdorur LED ultravjollcë në frekuenca specifike. Studimi i botuar në Gazeta e Fotokimisë dhe Fotobiologjisë B: Biologji zbuloi se drita të tilla, të përdorura si duhet, mund të ndihmonin në dezinfektimin e spitaleve dhe zonave të tjera dhe të ngadalësonin përhapjen e virusit.[10]The Jerusalem Post, Dhjetor 26th, 2020

E gjithë kjo do të thotë që vrasja e dhjetëra miliona njerëzve për të kursyer relativisht më pak se kush do të vdesë nga COVID është krejtësisht e panevojshme, për të thënë të paktën (sa më sipër nuk merr parasysh as vdekjet nga operacionet e shtyra, vetëvrasjedhe abuzim me substanca, të cilat po rriten në qiell). Bllokimet e zgjeruara masive të shëndetit janë thjesht imorale dhe është koha që të gjithë, nga laiku më i ulët te Papa, të denoncojnë këtë praktikë të tmerrshme, e cila padyshim po dëmton botën drejt komunizmi global ndërsa ekonomitë fillojnë të shtrëngohen dhe zinxhirët e furnizimit të shkërmoqen.

 
Sot, në këtë Festë të Shenjtëve të Pafajshëm që kujton gjenocidi nga të rinjtë në Betlehem, duhet të heqim dorë nga gjenocidi që po ndodh nën hundët tona nga ata që, në emër të "kujdesit shëndetësor", kanë harruar "më të voglin e vëllezërve".
Njerëzimi sot na ofron një spektakël vërtet alarmues, nëse marrim parasysh jo vetëm sa gjerësisht po përhapen sulmet ndaj jetës, por edhe proporcionin e tyre të padëgjuar numerik, dhe faktin që ata marrin një mbështetje të gjerë dhe të fuqishme nga një konsensus i gjerë nga ana e shoqërisë, nga miratimi i përhapur ligjor dhe përfshirja e sektorëve të caktuar të personelit të kujdesit shëndetësor… me kalimin e kohës kërcënimet ndaj jetës nuk janë dobësuar. Ata po marrin përmasa të mëdha. Ato nuk janë vetëm kërcënime që vijnë nga jashtë, nga forcat e natyrës ose "Kainët" që vrasin "Abels"; jo, ato janë kërcënime të programuara në mënyrë shkencore dhe sistematike. —POPA ST JOHN PAUL II, Evangelium Vitae, n 17 
 
Ndani këtë imazh me të tjerët:

 

LIDHJE ME LIDHJE

Se si shkenca aktuale nuk e mban maskën nga publiku i shëndetshëm: Demaskimi i fakteve

Çelësi i Kaducusit

I dashur Barinj… Ku je ti?

Jo rruga e Herodit

Pandemia e Kontrollit

Profecia e Isaisë për Komunizmin Global

Jo rruga e Herodit

 

 

Për të udhëtuar me Mark in La Tani Word,
klikoni në banderolën më poshtë për të pajtohem.
Emaili juaj nuk do të ndahet me askënd.

 
Shkrimet e mia po përkthehen francez! (Merci Philippe B.!)
Hidh lire mes écrits en français, kliko sur le drapeau:

Print Friendly, PDF & Email

Shënimet

Shënimet
1 Tetor 8th, 2020, larjeontimes.com
2 Që nga 2020 Marsi mbi studimet e 30 kanë arritur në përfundimin se bllokimet kanë dhënë pak ose aspak efikasitet në parandalimin e përhapjes së SARS-CoV-2
3 14 Tetor 2020; Spektatori
4 25 nëntor 2020; Washington Examiner, krh. paraprake: Sciencedirect.com
5 bostonherald.com; Studimi i 17 shtatorit 2020: revistave.plos.org
6 28 Tetor 2020; ajc.com
7 25 dhjetor 2020; theguardian.org
8 ksat.com
9 24 Shkurt 2021; jpost.com
10 The Jerusalem Post, Dhjetor 26th, 2020
Postuar ne BALLINA, GJYKIMET E MADHE dhe tagged , , , , .